Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יונדאי i20 או מאזדה 2? בצריכת דלק בינעירונית

ליאור_ד
שימו לב! השרשור הזה בן 4843 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ראיתי שכבר עלתה בעבר סוגיית ההשוואה בין שני אלו, אבל לא בהיבט צריכת הדלק.

אני מתכוון לקחת רכב בליסינג מהחברה, לעשות 200 ק"מ ביום (!) כך שלצערי אני אאלץ לחרוג מהקצאת הקילומטרז' שלי.

אין כל כך מה לעשות בקשר לזה מבחינת החברה, ולכן אני מחפש רכב חסכוני ככל שניתן, עבור נסיעה שכ-99% ממנה היא בין-עירונית.

חשוב שתהיה נוחות מסויימת כיוון שעדיין מדובר בלפחות שעתיים וחצי ביום על הכביש, לכן אני שולל את הi10.

אשמח לתגובות בהיבטים אלו על שני דגמים אלו, או הצעות נוספות.

תודה מראש!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את נתוני צריכת הדלק הרשמיים ניתן לראות באתרי היבואנים.

מעבר לכך, בהתחשב בעובדה שתבצע נסיעות בין עירוניות, צריכת הדלק של שתי המכוניות תהיה טובה ודי דומה. מבחינת נוחות – שתיהן פחות או יותר באותה הקטגוריה.

בדוק את מאזדה 2 סדאן, שמעט יותר גדולה מגירסת 5 הדלתות ואמורה להיות לך יות נוחה בנסיעות הארוכות (והן מבחינת גודל תא המטען).

אם יש לך עוד שאלות, אשמח לעזור!

גיל מאוויס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על התגובות,

מבחינת נתוני היצרן לגבי צריכת הדלק, שמיים וארץ להבנתי בין ההצהרה שלהם לבין מה שהולך בפועל.

עם היונדאי אטוס שלי הייתי מגיע בנסיעות בינעירוניות ליחס מרשים של 1/16 בצריכת הדלק (מנוע 999 אחרי הכל), ובהנחה וגם הi20 וגם המזדה יפיקו באיזור ה1/14, אני תוהה אם יש מנועי 1300-1600 שיפיקו צריכה זהה לזו של האטוס שלי, כי שוב, העניין הופך להיות משמעותי כשמדובר על נסיעה יומיומית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנסיעה בין עירונית מהירה יש יתרון דווקא למנועים הגדולים, כך שלא מן הנמנע שתצליח להגיע לצריכת דלק דומה לשל האטוס גם עם מכונית בעלת נפח מנוע גדול יותר.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה רכב עם מנוע 1.6 ותיבה אוטומטית יתן צריכת דלק של 1/16 בנסיעה בינעירונית מהירה?

אולי בנסיעה של 90 קמ"ש והאצות של רוכב אופניים.

מהשוואה שעשיתי בין I20 לאימפרזה 05, היונדאי חסכונית בכל מהירות חוקית.

Kawasaki Versys !!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישנו אתר שנותן צריכת דלק אמיתית אחרי בדיקה שלהם,

יונדאי I20 אוטומט 1.4 עושה 12.4 ק"מ לליטר.

הידני משמעותי 14 ק"מ לליטר.

לעומת זאת המאזדה עושה כ 11.7 ק"מ לליטר.

כמובן הנתונים לנסיעה משולבת. ולא לכביש מהיר. נתוני היצרן של כביש מהיר לדעתי מופרזים מאוד מהאמיתי...

אם אתה רוצה נתוני דלק קצת יותר טובים למכונית מתחרה :

טויוטה יאריס עושה 16.6 ק"מ לליטר. הנה לך אוטו אמין ולא במחיר כל כך שונה מכך. רק תבדוק איזה גיר אתה מקבל אם אתה באמת מתעניין ברכב כמו יאריס כי הגיר הרובוטי של טויוטה לא להיט כל כך.

כנס לאתר ותחקור קצת על צריך דלק אמיתית של מכוניות, אבל בכל אופן, מהקטנות המבוקשות בשוק זה מה שמצאתי חסכוני מאוד ואמין

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה רכב עם מנוע 1.6 ותיבה אוטומטית יתן צריכת דלק של 1/16 בנסיעה בינעירונית מהירה?

אולי בנסיעה של 90 קמ"ש והאצות של רוכב אופניים.

מהשוואה שעשיתי בין I20 לאימפרזה 05, היונדאי חסכונית בכל מהירות חוקית.

בוא תסע איתי בסניק עם מנוע 1.6 ותיווכח שבנסיעה במהירות קבועה בין 90 ל-100 צריכה של 1:15 או 1:17 היא שיגרה.

האצות מזדמנות (לא של נער בן 17) מעלות לכמה שניות ל-1:12 אבל עם לחיצה רהדרגתית ושחרור קליל חוזר לאותה נורמה.

מנסיוני ב-I20 צריכת הדלק שלה בבינעירוני היתה גרועה מזו של הסניק.

ילה גבר בא נראה! מר +1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מדבר על המחשב של האוטו שמחשב לך את הנתונים האלה?

אני אבדוק ביום שישי את הצריכה של הרכב ב90-100 קמ"ש. אאל"ט מאוד דומה לנתונים שלך.

Kawasaki Versys !!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המאזדה 2 לא תהיה לך נוחה (בנסועה של שעתיים + כל יום). אם יש שיפור משמעותי במתחית פנים, תבדוק אותה. מבחינת צריכת דלק, תצפה לבינעירוני כ-1 ל-14-15 על מהירות שיוט (90-100).

ולכן אתן לו בכל הכבוד את הזכות להרצות לי על מחזיקי כוסות וגגות שמש, לא יותר מזה.

ZOOM-ZOOM

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא תסע איתי בסניק עם מנוע 1.6 ותיווכח שבנסיעה במהירות קבועה בין 90 ל-100 צריכה של 1:15 או 1:17 היא שיגרה.

האצות מזדמנות (לא של נער בן 17) מעלות לכמה שניות ל-1:12 אבל עם לחיצה רהדרגתית ושחרור קליל חוזר לאותה נורמה.

מנסיוני ב-I20 צריכת הדלק שלה בבינעירוני היתה גרועה מזו של הסניק.

לפי מחשב הרכב, שיוט על 90-100 קמ"ש לוקח בערך 5.5 ליטר למאה קילומטר ואולי גם פחות.

ז"א 1:18 ואפילו יותר טוב.

מה שכן, צריכה גבוהה יחסית בהאצות ובתחילת נסיעה. אולי הודות לגיר המיושן.

Kawasaki Versys !!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיוויק 1.8 אוטומט עם נהג+2 בכביש בין עירוני עמוס בקטנה אך לא פקוק = 1ליטר ל16 ק"מ. וזה במנוע חובב סל"ד במהירות 110+

מנוע גדול בכביש בין עירוני הוא יתרון, הוא לא עובד קשה כמו מנוע קטן!

לבן דוד שלי יש מאזדה2 מליסינג, והוא טוען שצריכת הדלק שלה זוועתית ביחס לקיה ריו שיש להם בבית!

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4843 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...