Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נזילת מים צינור מים אחורי - פולו 97 - 1,400 - AEX .

erga25
שימו לב! השרשור הזה בן 4879 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב לחברי הפורום .

הרכב המדובר הוא פולו שנת 97 - מנוע 1,400 סמ"ק - בנזין - גיר אוטומטי .

אתמול לאחר שבדקתי נוזל קירור וראיתי שחסר קרוב לחצי ליטר - הבנתי שיש ככל הנראה נזילה .

היום כשהגעתי למוסך ע"מ לבדוק זאת - פתחו את מכסה מיכל העיבוי ובדקו את המערכת קירור בלחץ .

נתגלה חור בצינור האחורי - צינור שחור מפלסטיק (הוא מתחבר לבית טרמוסטט) - והוא יושב מתחת לבית מצערת .

נסעתי לחנות חלפים וקניתי את הצינור המדובר - עלה לי כ- 80 ש"ח .

לאחר מכן נסיתי להגיע אליו ע"מ להחליף אותו דבר ראשון פירקתי את הפלסטיק שבתוכו יושב פילטר אוויר .

לאחר שהסרתי אותו עדין אין גישה ע"מ להחליף את הצינור - מה שמפריע זה החלקים שיושבים ליד הבית מצערת .

האם ע"מ להחליף את הצינור הנ"ל צריך ליפט ? , או שניתן להחליף אותו בתנאים ביתיים .

זה מעצבן שמגיעים קרוב , ולא מצליחים לפרק אותו ע"מ להחליף .

אשמח אם מישהו יכול לכוון אותי איך מגיעים לצינור הנ"ל .

תודה מראש .

Sound Stream -Trantula 800.2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקלה אופיינית.

הגישה אכן מאד לא נוחה. המצערת והסעפת יניקה מפריעות.

למיטב זכרוני בכדי לפרק את הצינור אתה צריך לפרק את כל הפלאנג', מה שאומר שאם אף פעם לא החלפת אותו רצוי מאד להחליף גם את הפלאנג' (ואיתו באים התרמוסטט והמכסה, שגם אותם יש להחליף). בשנים האחרונות המחירים שלו ירדו למחירים שפויים ולכן מומלץ בחום שתקנה רק צינור ופלאנג' מקוריים של VW. התחליפיים ידועים באיכותם הירודה במקרה הזה.

כמו כן תחליף את כל הגומיות הרלוונטיות.

אם אני זוכר נכון העבודה נעשית מלמעלה, אכן גישה קשה.

בכל מקרה המתן לתגובה המוסמכת של מוסך רון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אביב תודה על התשובה .

הפלאנג' מים הוחלף לפני כ- 5,000 לערך - לא יותר מזה - לפני שנה .

כמובן שהוא הוחלף קומפלט עם הבית תרמוסטט כולל תרמוסטט והגומיות שלו .

אני עדין לא יודע אם צריך ליפט ע"מ להחליף את הצינור הנ"ל - אך אכן הגישה לא נוחה .

באם מפרקים את הבית תרמוסטט הצינור יצא מהצד שהוא מחובר לתרמוסטט , אך לצד השני להיכן הוא מחובר .

מעניין אם הדרך לפירוק שלו היא מלמעלה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

הצינור הזה שנקרא "צינור פלסטיק למשאבה" מתחבר בצד אחד לבית הטרמוסטט

ובצד השני הוא נכנס לבלוק המנוע מאחרי משאבת המים .

כדי לפרק אותו עליך לפרק את בית הטרמוסטט מבלי לנתק ממנו את צינור הפלסטיק

ולמשוך את בית הטרמוסטט יחד עם הצינור החוצה .

כפי שאמרתי הצינור לא מחובר לבלוק עם ברגים ומשיכה שלו מוציאה אותו מהמקום .

מרכז שרות מומחה לרכבי פולקסווגן אודי סיאט וסקודה .

במוסך רון מקבלים שנה אחריות על עבודה וחלפים .

ישראל ב"ק 18 ת"א 035373204 .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם לאחר שאני מפרק את בית התרמוסטט ומרכיב את הצינור החדש - האם עלי למרוח סיליקון אדום או חומר איטום אחר - כוונתי לחלק שנושק בין הבלוק מנוע לגוף בית התרמוסטט ?.

לרון תודה על התשובה המפורטת והמהירה , אני יחזור לדווח .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום רב , עידכון בנושא .

למרות שניתן לעשות את העבודה ללא צורך בליפט והעבודה לא מצריכה כלי עבודה שלא ברשותי - החלטתי לגשת למוסך .

אתמול שהייתי במוסך לצורך איבחון הבעייה - הסברתי שהרכב מאבד נוזל קירור - הרכב נבדק בלחץ ומייד נתגלתה הנזילה מהצינור האמור .

כששאלתי את בעל המוסך לגבי עלויות :

הוא הרים טלפון לחנות החלפים ואמר לי שעלות הצינור היא 120 ש"ח לפני מע"מ , כששאלתי לגבי עלות העבודה נאמר לי כ- 300 ש"ח לפני מע"מ .

כמובן שהנוזל קירור שהוא ישים או רוב המוסכים בארץ ישימו - נוזל קירור זול .

הכוונה היא לא נוזל קירור הרצוי - G12/G12+ - לא אחד משניהם .

חשבתי בתחילה עוד לתת למוסך לבצע את העבודה - אך אתמול כששאלתי אותו אם אני יגיע היום בבוקר זה יהיה בסדר , הוא מרח אותי שעדיף שאני ישאיר את הרכב - זה לא מצא חן בעיני , אני לא אוהב להשאיר את הרכב ללא השגחה .

החלטתי לבסוף לא לתת למוסך לבצע את העבודה .

ניגשתי לחנות חלפים וקניתי את הצינור מים - חליפי עלה לי כולל מע"מ 80 ש"ח .

קניתי במוסך מורשה פולקסווגן - שני בקבוקים של נוזל קירור - אם אני לא טועה כל אחד של ליטר - מרוכזים - שניהם עלו לי 122 ש"ח .

לגבי עלות העבודה בוצעה במוסך אחר - העלות כ- 150 ש"ח .

סך הכל התיקון עלה לי : 352 ש"ח .

ההצעה של המוסך השני הייתה 300 ש"ח לעבודה לא כולל מע"מ , והצינור 120 ש"ח לא כולל מע"מ - סך הכל כולל מע"מ 487 ש"ח - וזה עוד בלי נוזל קירור מקורי .

זמן העבודה שלקח למוסך לבצע את העבודה כשעה - כולל הפסקת הסיגריה של המכונאי .

הוא פירק תחילה את בית הפילטר אוויר - לאחר מכן הוא פירק את המפלג , צינור מים עליון ותחתון , צינורות מים שנכנסים דרך קיר האש , את הברגים שמחזיקים את גוף בית התרמוסטט - זה מה שאני זוכר .

הצינור הישן שהוצא היה אכול בשתי הקצוות שלו .

נכון לעכשיו אני עוקב אחרי מפלס הנוזל קירור וחום מנוע .

אני יודע שלמוסך יש הוצאות כגון : שכירת מבנה , ביטוח , שכר לעובדים , חשמל , מים - אך לתמחר עבודה שאורכת כשעה ב- 300 ש"ח לפני מע"מ לעבודה נראה לי מעט מוגזם .

כמובן שהמוסך שמתמחר את העבודה לא יגיד שזה לקוח כשעה אלא הרבה יותר .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4879 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...