Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סקודה יטי yeti (עם T אחת)

Lshlimak
שימו לב! השרשור הזה בן 4859 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נסיון ראשון שלי בכתיבת רכב מגאזינית. אשמח מאוד לביקורות (במיוחד שליליות).

לאון.

מיד עם הכניסה לסקודה YETTI החדשה – אופפת אותך תחושה לא מובנת. "משהו לא בסדר פה", אתה יודע את זה. מבחן דרכים ראשון.

לא עוברות שתי שניות ואתה מבין, הסמל הגדול והירוק של סקודה אשר מתנוסס לו בגאון במרכז ההגה המצופה עור, המתכוונן לגובה ולעומק – הוא הגורם לאותה תחושת האי נוחות. זה פשוט נכון, סקודה, תחת שרביטו של קונצרן פולקסווגן היא חברה אחרת לגמרי – ורואים את זה באופן מובהק. ממש כמו האסקי סיבירי – היטי יכול בקלילות לסחוב את המזחלת על כל תכולתה ולהיות כלב נאמן שרק מחכה לצאת עם בעליו לטיול, אפילו אם הטיול הוא לעבודה.

העיצוב חיצוני של היטי הוא שנוי במחלוקת. הניפוח שמשתרך לאורך מרכז המנוע אשר מגובה ע"י ג'אנט 17/16 אינטש בחתך נמוך בהחלט משרים תחושה של שרירנות, אך הבעיה האמיתית איתו היא דווקא הזוויות. חתך הגג המלבני באחורי המכונית והפנסים הקדמיים הגדולים והמוזרים לא נראים טוב מזוויות מסויימות. יסלחו לי כל המהללים, אבל מהפרופיל הוא פשוט מכוער. לעומת זאת, מבפנים הסיפור מתהפך לגמרי. מרגע ההכרות שלך עם אותו חץ ירוק במרכז ההגה בעל 5 הנוצות של סקודה, מושרית עליך תחושה של נינוחות ויציבות. המושבים מחבקים, אתה יושב גבוה, אין עומס של כפתורים בשום מקום, והכל מאוד אינטואיטיבי מהרגע שבו נטרקה הדלת הכבדה והאורות עומעמו. הקונסוליה המרכזית נמשכת עד לבין המושבים בעוברה את ידית ההילוכים והבלם המצופים עור גם כן. בתוככה היא טומנת את מע' המולטימדיה של סקודה, בקרת אקלים מפוצלת לכל נוסע עם פתחים לנוסעים מאחור, כפתורים לשליטה על בקרת היציבות, חיישני החנייה, וכן, כבר לא רק במרצדס: כפתור למע' החניה האוטומטית (

). איכות ההרכבה, כיאה לבעל הבית מבאווריה, מצויינת. הייתי צריך ממש לחפש בנרות כדי להגיד "אהה! הנה, פה הם חסכו כמה לירות!" (במתגי התאורה האחורית של הנוסעים מאחור – אם אתם מתעקשים לדעת).

המנוע, 1.2 TSI מקונצרן פולקסווגן, הוא מנוע חדש אשר הYetti חולקת עם אאודי A1 החדשה בגרסה שאינה משווקת בארץ. הרעיון פשוט: נפח מנוע קטן, מדגש טורבו שדוחף המון חמצן מקורר לתערובת הדלק, וממש קצת חיכוך בתוך המנוע עצמו. התוצאה היא צריכת דלק מצויינת של 6.5 ליטר ל100 קילומטר בממוצע, 105 כ"ס והרבה כוח זמין כבר מ1500 סל"ד לאורך רצועה ארוכה, בשילוב עם פליטת מזהמים נמוכה.

בכביש היטי מתנהג מצויין ומשוטט לו בנינוחות ב2000 סל"ד ב100 קמ"ש בזכות תיבת הDSG בעלת שבעת ההילוכים. השידוך של המנוע לתיבת הDSG חסר ציון מושלם בגלל האצה מהוססת מהמקום. בלימת הזעזועים טובה מאוד, למרות צמיגי ה-17' הסטנדרטיים בגרסה הבכירה אשר דווקא תורמים יותר למראה מאשר לרכות הנסיעה.

ניתן רק להלין על היבואן הרשמי – צ'מפיון מוטורס, על שלא מאפשרים ללקוח בחירה בין מנועים, ותוספות שונות בגלל נסיון לחסוך לעצמן כמה אלפי שקלים ביבואם, כמו למשל מע' מולטימדיה שונות של קונצרן פולקסווגן, ומציעות רק את ה"בולרו" הפשוט. רצית להוסיף ניווט? 6,000 ש"ח. דיבורית בלותות' ?– 3500. צר לי, אך המוצרים הללו הם לא בגדר תוספות מיוחדות ברכבים סטנדרטיים כיום, שלא לדבר על הצורך הבטיחותי בדיבורית. אי אפשר לברוח מהתחושה של הנה עוד פעם מוכרים לי פי 6 יקר יותר. כוחו של יבואן, וחבל.

מה שהיטי מציע כנראה אין לאף אחת מהמתחרות שלו: קרוס-אובר אמיתי בין היכולת לטפס מדרכות ליכולת אמיתית לטפס תלוליות בגרסת ה4x4, לבין היכולת של מיניוואן מבחינת הפרקטיות המטורפת במיוחד במושבים האחוריים המתקפלים ומוסרים בשניות ולבין תחושת הנהיגה ברכב משפחתי. תחסירו מכל זה רק שנתיים אחריות ולא שלוש כמקובל וקיבלתם רכב מדהים ועודף מ150,000 ש"ח בגרסת הבנזין בעלת רמת הגימור הגבוהה.

לא מפתיע שדווקא הסקודה יטי זכה בתואר "מכונית השנה 2010" במגזיני הרכב היוקרתי אוטו-אקספרס, "המכונית המשפחתית של 2010" במגזין טופ גיר וזוכה לשבחים מקיר לקיר בפורומים באינטרנט.

יתרונות:

קרוסאובר אמיתי

מנוע

גימור

מחיר

חסרונות:

חוסר היצע של מנועים ודגמים

נוחות נסיעה

עיצוב חיצוני

אחריות

בטיחות

5 כוכבים EuroNcap

6/8 כריות אוויר

ESP,EDS, AFM, HBA, DSR, ABS, MSR, EBV, ESBS ו ASR.

שורה תחתונה

שווה

כל הזכויות שמורות.

SkodaYeti_3_EN.jpg

skoda-yeti_05.jpeg

yeti-2009-8-6-12.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני באופן אישי לא אוהב לקרוא את הפרטים הקטנים, כל התיאורים וההערות על העיצוב מיותרים לדעתי כי את כל זה אפשר להעביר בתמונה אחת.

לדעתי הרבה יותר מעניין להעביר חוייה עם הרכב מאשר בחינתו לפרטים עם מחברת.

יש יותר מדי פרטים על האוטו ופחות מדי חוויה מהנסיעה ומהנהיגה שהיא בעצם המרכיב העיקרי, זה נראה שאת המלל הזה היה יכול לכתוב גם מי שלא נהג על הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי מה שנוי במחלוקת לגבי העיצוב?

הוא נראה סולידי, מאוזן ומאופק מבחוץ, בדיוק כמו מבפנים.

שום הפתעות ושום דברים ביזאריים.

אתה רוצה שנוי במחלוקת, יש את הניסאן ג'וק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלומי,

אני אכן לא מתיימר להבין משהו בעיצוב רכב, כתבתי את דעתי האישית. למרות זאת, חייבת להיות התייחסות לאלמנט העיצוב החיצוני - וכפי ששמת לב לא הכברתי מילים בנושא. אני מסכים איתך לחלוטין שהרבה יותר מעניין להעביר חוויה עם הרכב מאשר בחינתו לפרטים עם מחברת כהגדרתך. הבעיה היא שבשביל זה צריך קצת יתר מחצי שעת נסיעת מבחן, וזה כאמור לא היה לי.

מה עוד? אני שומע וסופח... :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא עוברות שתי שניות ואתה מבין, הסמל הגדול והירוק של סקודה אשר מתנוסס לו בגאון במרכז ההגה המצופה עור, המתכוונן לגובה ולעומק – הוא הגורם לאותה תחושת האי נוחות. זה פשוט נכון, סקודה, תחת שרביטו של קונצרן פולקסווגן היא חברה אחרת לגמרי – ורואים את זה באופן מובהק.

ממש כמו האסקי סיבירי – היטי יכול בקלילות לסחוב את המזחלת על כל תכולתה ולהיות כלב נאמן שרק מחכה לצאת עם בעליו לטיול, אפילו אם הטיול הוא לעבודה.

מרגע ההכרות שלך עם אותו חץ ירוק במרכז ההגה בעל 5 הנוצות של סקודה, מושרית עליך תחושה של נינוחות ויציבות.

הסגנון הזה יוצר לי תחושת דג'ה-וו, תגיד אתה גולש הרבה ב ITURBO?

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה רוצה שנוי במחלוקת, יש את הניסאן ג'וק.

ב20 הדקות הראשונות שנאתי את הג'וק.

עכשיו אני רוצה אחד!

והיטי עשה עלי רושם שיש לו כל מה שאני רוצה ברכב. נראה טוב, נוכחות מצחיקה קצת (קרוסאובר של סקודה? באמת?) ופראקטי מאוד.

אלו שני רכבים עם עיצוב מעולה מבחינתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסמל הגדול והירוק של סקודה אשר מתנוסס לו בגאון במרכז ההגה המצופה עור, המתכוונן לגובה ולעומק – הוא הגורם לאותה תחושת האי נוחות.

מרגע ההכרות שלך עם אותו חץ ירוק במרכז ההגה בעל 5 הנוצות של סקודה, מושרית עליך תחושה של נינוחות ויציבות.

אם כבר מדברים על סגנון, אז אכן יש פה ניחוח פייבישי במשפטים המורכבים והמסורבלים.

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Bagira, אני לא מכיר את האתר... :)

yuvk, "ניחוח פייבישי" ?

עדיף שלא תכיר ולא תדע :wink:

כל מה שתעשה בחיים, יהיה חסר חשיבות.

אך חשוב מאוד שתעשה אותו,

כי איש לא יעשה אותו מלבדך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4859 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...