Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עוד שאלה על קורס רענון נהיגה וחוויה ממשרד הרישוי

shellcase
שימו לב! השרשור הזה בן 4890 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז ככה, החודש אחגוג 5 שנים רשיון ולכן לפני כחודשיים קיבלתי מכתב ששולח אותי לקורס רענון - עד כאן הכל טוב ויפה.

סחבק - כחייל בצה"ל עשה את הקורס בבסיס וחסך לעצמו לשלם 180 ש"ח (לא כולל נסיעות) למכללת שקר כלשהו, המדריך בקורס הביא לי מאין תעודה ואמר, עוד שבועיים תלך עם זה למשרד הרישוי שיזינו לך ויבטלו.

חיכיתי שבועיים וחצי והלכתי - אחרי 40 דקות בתור, אני מתיישב מול פקידה עייפה בטירוף(השעה 11 בבוקר) ומציג לה את העניין, היא בודקת במחשב ונכנסת להלם קרב - אני בכלל עוד לא אמור לעשות נהיגה מונעת.

אני: אבל זה החותמת שלכם על המכתב הזה לא?

היא:כן

אני:...?

היא: טוב תתקשר לאחת מהמכללות ושהם יזינו לך כי הם אלה שאחראים להזין.

אני: אבל המכתב מאצלכם נכון?

היא:כן

אני: ואתם הגוף שאחראי על הרישוי נכון?

היא: כן

אני: נו?!@#

היא: אז תלך למכללה.

אני::brickwall: אז אני אלך למכללה כדי שישלחו אותי חזרה אלייך? הזמן שלי שווה משהו את יודעת..

כאן הפקידה נכנסת להלם מוחלט, פשוט בוהה במסך ואז במכתב ואז באישור שלי ואז במסך ולא מבינה מה לעשות.

אני: את יודעת, אם את לא בטוחה עדיף שתתקשרי ותשאלי?

היא אחרי שיחה למישהי: טוב תשלח מכתב שבו אתה מפרט את כל הסיפור לת.ד. 270 בחולון.

בשלב הזה אמרתי יפה שלום כי הבנתי שיותר מזה אני לא אקבל והלכתי.

אז מה הבנתי? שאין לה מושג ושזה מה שאמרה לה איזה מישהי, הבנתי גם שאני לא באמת מאמין לסיפור הזה והבנתי גם שכנראה אני אצטרך לחכות בתור גם בחולון כי אולי משם תצא הישועה.

האם יש פה מישהו שנתקל במקרה דומה ויכול לעזור? או שאולי מכיר את התהליך?

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפקידה במשרד הרישוי צדקה בדבריה.

על המכללות העוסקות במתן שרותי הקורסים למינהם, לדווח ולהזין אל הרשות את נתוניהם של אלו שצלחו את הקורס.

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אני אמור להתקשר לאחת המכללות ולהגיד להם - "שמעו חבר'ה אני אמור לעבור את הקורס אבל עשיתי בצבא אז אני לא אשלם לכם כסף, רק תרשמו שעשיתי בסדר?"

זה לא הגיוני, משרד הרישוי אמור להיות זה שמזין!

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על המכללות העוסקות במתן שרותי הקורסים למינהם, לדווח ולהזין אל הרשות את נתוניהם של אלו שצלחו את הקורס.

אל הרשות, לא במקום. לא נראה שיש למכללות קשר למחשבי רשות הרישוי. (או שאני טועה והן עושות מה שהן רוצות?)

יכול להיות שהן שולחות קובץ ובו יש נתונים, אבל מי שמזין אותם בסופו של דבר למחשבי הרשות, אלו אנשי הרשות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להיות שהמכללות אכן מזינות מעבר קורס, אבל מדובר בקורס מטעמן. הן לא עושות זאת לשם שמיים, הם זכו במכרז ומקבלות כסף מלא עבור שירותייהן.

איזה עניין ואינטרס יש למכללה א' להזין שבוצע קורס ע"י מכללה ד'.

למה הדבר דומה ? לכך שאעבור טסט בדינמומטר, ואסע לקומפיוטסט לבקש שיזינו שעברתי.

צה"ל נוהג לערוך קורסים והשתלמויות לנהגים מעבר למקובל באזרחות וכל זאת למען הגברת הידע והמודעות ולא רק כי החוק מחייב. יכול להיות שהקורס הצהל"י שעברת, טוב להעשרת הידע עבור נהגי צה"ל, אך אינו פוטר מקורס של רשות הרישוי.

אני מניח שאילו הקורס היה נערך ע"י אחת המכללות המוכרות מטעם רשות הרישוי, ההסכם של צה"ל עימן היה כולל את הזנת הקורס לרשות הרישוי עבור נהגים חייבים.

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל הרשות, לא במקום. לא נראה שיש למכללות קשר למחשבי רשות הרישוי. (או שאני טועה והן עושות מה שהן רוצות?)

יכול להיות שהן שולחות קובץ ובו יש נתונים, אבל מי שמזין אותם בסופו של דבר למחשבי הרשות, אלו אנשי הרשות.

ישנן שתי אפשרויות:

1. שיחת קובץ נתונים והרשות מזינה את הפרטים.

2. פותחים "חלון" אפשרויות לשינוי סטטוס במחשבי הרשות לאותו הצורך בלבד.

"חלון" שכזה קיים למשל בחלק ממכוני הרישוי אשר עברו הכשרה לצורך העניין(וחתימה על סודיות) לצורך עדכונים טכניים(הח' מנוע, שינוי צבע וצמיגים). חלק מהמכונים קבלו גם אפשרות לעדכון מיידי של הטסט.

רוב המכונים עובדים עדיין בשיטה של שליחת נתונים.

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמיר, הקורס שעובר בצבא הינו קורס שתופס במקום הקורס האזרחי ומועברים בו אותם התכנים, עקרונית הוא מוזן אוטומטית, אבל, בגלל שכבר קיבלתי מכתב אמרו לי שעדיף לי לגשת ולהסדיר את העניין - אני עדיין לא כלכך מבין מה לעשות, ביום ראשון אני אנסה להתקשר למשרד הרישוי הראשי.

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלייקס.

נניח שאכן הקורס מוכר: אם נקבל את דברי קומפי ששולחים קובץ לרשות הרישוי, אולי זאת הסיבה שביקשו ממך לחכות מס' שבועות - אולי עורך הקורס טרם הספיק לשלוח עידכונים.

נסה לבדוק מול המכללה שערכה את הקורס בצה"ל, אולי בכלל צה"ל הוא הגורם המזין.

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי לא הבנת אמיר,

מי שהעביר את הקורס, הוא אזרח (אולי זה המילואים שלו אולי לא), שעובד במשרד הרישוי באילת (כי הבסיס קרוב לשם).

הוא זה שמזין את זה במשרד הרישוי, יש לי תעודה ביד חתומה על ידיו, והיא תופס - והקורס תופס בוודאות! לא נניח, אלא 1000%.

הוא אמר בקורס, שעקרונית זה מוזן אוטומטית לכולם והם פשוט לא יקבלו את הזימון, אבל מי שכבר קיבל את הזימון עליו לגשת תוך שבועיים ולבדוק, את תוצאות הבדיקה כבר רשמתי.

חוץ מלהתקשר ולבדוק במהלך השבוע הבא במשרד הרישוי ולהתקדם משם - יש משהו שאני עושה לא בסדר? מטרת השרשור היא לראות אם יש כאן מישהו שאולי נתקל במקרה דומה בעבר..?

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אם העביר זאת אזרח וגם אם זה המילואים שלו, יכולות להיות שתי אפשרויות:

1. מדובר בהעשרת הידע מטעם צה"ל - משהו פנימי שבינו לבין חובות נהגים באזרחות אין שום קשר.

2. מדובר בקורס מקביל לקיים באזרחות - במקרה כזה, סביר שהתנאים חייבים להיות לא פחות ממקבילים לגורם המנהל באזרחות שאושר ע"י משרד התחבורה.

בהנחה שהתשובה היא 2 - ההבדל היחיד שיכול להיות, הוא מי הגורם המעדכן - משהב"ט/צה"ל או הגורם המלמד.

בד"כ משהב"ט מזמין קורסים אצל גורמים אזרחיים.

.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקפתי את שתיים אמיר :)

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תחקור במופלא ממך.

הבירוקרטיה הישראלית עמוקה, סבוכה ומייאשת. אתה מנסה להבין אותה לעומקה, ושום דבר טוב לא יצא לך מזה. עזוב, אל תשאל, אל תחקור. מה יצא לך מזה? רק עצבים, כעס ומרמור על משרד התחבורה.

אני ממליץ לך לעזוב את הגישה ההגיונית ולנקוט בגישה המעשית - "כשנגיע לגשר, נעבור אותו". או במילים אחרות, כשלא תקבל רישיון נהיגה בגלל שלא ביצעת קורס רענון נהיגה, יהיה טעם להציג את האישור שקיבלת ולפתור את הבעיה.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל אז, אני אמצא את עצמי ככל הישראלים - עם המכנסיים למטה.

זאת לא הדרך שלי כלל וכלל!

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיפור מעניין.

אני תוהה מה קורה במקרים כאלה עם אזרחים שגרים בחו"ל. האם אני צפוי להיעצר בנמה"ת

כמו עריק מילואים, על כך שלא ביצעתי את קורס הנהיגה המונעת? זה הולך להיות משעשע...

טוב, אני מניח שבעוד שנתיים נגלה. Stay tuned. :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סביר להניח שסך הכל לא יחדשו לך את הרשיון הישראלי, אך כיון שאני מניח שיש לך רשיון נהיגה מקומי בארץ מגורייך, שילכו לעשות חמין :)

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4890 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...