Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ניקוי קרבורטור בוולוו 244 - אלטרנטיבות

re_ilan
שימו לב! השרשור הזה בן 4909 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים,

בטסט האחרון הוכשלה הוולוו (244, 2.3, 1983)בגין קרבורטור. ציון הזיהום היה 6.8 כשהמקס' המותר הוא 4.5.

מוסך מאיר (מירו) קרבורטורים, מוסך ותיק ברחוב האחים מסלאויטה (אזור שונצינו) הציע ניקוי הקרבורטור ב- 400 ש"ח או ניקוי רק הכניסות/יציאות/צינורות, כך שאוכל לעבור את הטסט, ב-200 ש"ח.

אח"כ ניגשתי למוסך מלכי בשניצלר, אזור סלמה. (בזמנו הגעתי עליהם עם רכב אחר בהמלצת רפי לין ויצאתי מרוצה). שם הציעו 400-450 ש"ח וטענו שבכלל אין אפשרות מכאנית לעשות ניקוי שאינו ניקוי מלא, כלומר לא שהם לא עושים את זה, אלא שניקוי דבר כזה בכלל לא ישפיע על הקרבורטור.

מאחר שיש פער בין 200 ל-400 ש"ח, אשמח לשמוע את דעתכם, וגם על האפשרות לנסות לנקות לבד ע"י פירוק בסיס וספריי קרבורטורים.

תודה,

אם ראיתם וולוו 240 בפירוקיה אנא ספרו לי על כך

וגם אם ראיתם וולוו 700 או 900

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום חברים,

בטסט האחרון הוכשלה הוולוו (244, 2.3, 1983)בגין קרבורטור. ציון הזיהום היה 6.8 כשהמקס' המותר הוא 4.5.

מוסך מאיר (מירו) קרבורטורים, מוסך ותיק ברחוב האחים מסלאויטה (אזור שונצינו) הציע ניקוי הקרבורטור ב- 400 ש"ח או ניקוי רק הכניסות/יציאות/צינורות, כך שאוכל לעבור את הטסט, ב-200 ש"ח.

אח"כ ניגשתי למוסך מלכי בשניצלר, אזור סלמה. (בזמנו הגעתי עליהם עם רכב אחר בהמלצת רפי לין ויצאתי מרוצה). שם הציעו 400-450 ש"ח וטענו שבכלל אין אפשרות מכאנית לעשות ניקוי שאינו ניקוי מלא, כלומר לא שהם לא עושים את זה, אלא שניקוי דבר כזה בכלל לא ישפיע על הקרבורטור.

מאחר שיש פער בין 200 ל-400 ש"ח, אשמח לשמוע את דעתכם, וגם על האפשרות לנסות לנקות לבד ע"י פירוק בסיס וספריי קרבורטורים.

תודה,

ניסית לכוון את בורג האויר בקרבורטור ? אני בזמנו הייתי באותה בעייה יצאתי מהטסט פתחתי קצת בורג אויר חזרתי ועברתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או.קי., ארחיב קצת יותר -

נכשלתי בטסט כי הציון היה מעל 8, בשלב זה בוצע כיוון של הקרבורקטור באמצעות אנלייזר, חזרתי לטסט ועכשיו הציון עמד על 6.8. נכשלתי שוב.:-(

ועכשיו עומדות בפני האופציות הרשומות מעלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום רב

כידוע זיהום אוויר co גבוה נובע ממספר סיבות .

דבר ראשון מצב מחט ודאפרגמה בקרבורטור ( כיוון) .

דבר שני מצב המנוע ( מתחיל במצתים -מסנן אוויר ויכול להגיע למצב מכני של המנוע כרי פיח שסתומים ורינגים)

לגבי הקרבורטור זהו קרבו" מאוד פשוט שבנוי בגדול ממחט +בית + דיאפרגמה . כול מה שדרוש בד"כ זה לבצע כיוון מאוד מדוייק של המחט + הבית שלה ולהחליף את הדיאפרגמה וכל זה מתבצע ע"י פתיחת סהכ 4 ברגים מבלי לפרק בכלל את הקרבו"

בברכה זיסו יוסי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום רב !

חברי יוסי זיסו אכן צודק.

באם מדובר על קרבורטור מסוג סטרומברג 175CD, ניתן לכוון תערובת דלק עשירה, בעזרת כלי יעודי אשר קיים רק במכוני קרבורטורים, ואשר יוריד את הCO ל3.5 אחוז בלבד, מבלי צורך לפרק ולנקות את הקרבורטור, וזאת בתנאי שהדיאפרגמה לא קרועה או מחוררת.

בברכה

צביקה

צביקה נפטר בדצמבר 2016 ועזב אותנו לעולם טוב יותר. יהי זכרו ברוך

ליצירת קשר, בנושא קרבורטורים בלבד , פנה לנייד בלבד:054-4861318

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לשני המקצוענים למעלה.

בינתיים, פרקתי את פתח כניסת אוויר של הקרבורטור וריססתי ספריי ניקוי קרבורטורים (אני מניח שזה מה שהיו עושים תמורת 200 ש"ח). מקווה שיעזור...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד שאלה על הדרך:

תוך כדי ניקוי הקרבורטור גיליתי את הפקק הצהוב בחלקו העליון של הקרב' (מופיע בתמונה בתוך עיגול ירוק. נא להתעלם מהסימון האדום). להבנתי אמור להיות שם שמן, אבל לא רואים שום שמן בעין, והפתח שמתחת לפקק נקי כמו בית מרקחת. בדקתי ע"י מברג וגיליתי שלמטה יש שמן נקי ויפה במפלס של 3 מ"מ.

האם המצב תקין? אם לא, איזה שמן למלא וכמה? האם צריך לעשות בדיקה תקופתית של הפקק הזה?

בפנוכו.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום רב !

מפלס השמן תקין.

סוג השמן וצמיגות השמן אני משתמש בשמן מכונות תפירה, יש כאלה המשתמשים בשמן הדראולי, המיועד לתיבות הילוכים אוטומטיות, דקסרון 3.

התמונה שצרפת שווה אלף מילים, ברכבך קיים קרבורטור בעל צוק אוטומטי,ושימוש בספרייי קרבורטור

רק יזיק, ובוודאי לא יועיל.

הקרבורטור קיים גם ברכבי מרצדס, והוא מסובך בהרבה מהדגם שציינתי, בתגובתי הקודמת.

יתכן והצוק האוטומטי ברכבך באם קיים תפוס, לכן לא בטוח שכוון בלבד יעזור, ורק מבט מעמיק ובחינה מקרוב,יכולה

לספק לך תשובה ופתרון, גם לשאלתך בהודעה פרטית.

האם אתה יכול לעדכן ולדווח, האם הקרבורטור טופל/ או שופץ בשנה האחרונה, האם הוא מעשן, ומה תצרוכת הדלק ברכב?

האם הרכב עמד בשנים האחרונות, והעלת אותו לאחר תקופה ארוכה לכביש, או זה רכב שנוסע כל הזמן, ועבר טסט לפני חצי שנה , ועבר בהצלחה את בדיקת זיהום האוויר?

בברכה

צביקה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הי צביקה, להלן תשובות לשאלותיך, לאו דווקא לפי הסדר, אבל בניסיון להיות ברור עד כמה שאפשר.

1. נכון, גם אצל מלכי אמרו שהקרב' כמו של מרצדס. אגב, יש לי קרבו' שנראה זהה חיצונית של וולוו 244 ששייך למנוע 1.8 ליטר. אני מבין שאיני יכול להחליף בין הקרבורטוים האלה (הוולוו שלי 2.3), נכון?
  2. לגבי הצ'וק האוטו' - לא יודע אם יש/אין, אבל מה שבטוח יש זה צ'וק ידני. האם יכול להיות גם וגם?
  3. אחרי הכשלון בטסט הרכב כוון פיקס ע"י אנלייזר (אתה יודע יותר טוב ממני מה זה) והמנוע עובד יפה מאי פעם. זה עזר בבדיקה החוזרת, אבל לא מספיק כדי לעבור.
  4. לפני הטסט הרכב כמעט לא נסע במשך 3-4 חודשים. לפני כן הרכב עמד כשנה עד לפני כשנה וחצי, ומאז נוסע פעם בשבוע-שבועיים. זה הטסט השלישי שאני מעביר אותו. בפעמים הקודמות לא היתה בעיה של זיהום אוויר.
  5. בבדיקה שעשיתי לפני חצי שנה, נסע הרכב בנסיעה בין עירונית עם מעט רמזורים: 10 ק"מ לליטר. יש לקחת בחשבון שאני נוהג בצורה חסכונית ביותר בדלק, הילוכים בזמן, גלישה לרמזור, ולא עובר את ה-90 קמ"ש + שמדובר בוולוו גיר ידני 4 הילוכים + OD.
  6. הדבר היחיד שנעשה עם הקרב' בשנתיים האחרונות הוא, פירוקו והחזרתו AS IS במסגרת החלפת סעפת יניקה שנשבר בה בורג כיוון ממש מעט לפני שניגשתי לטסט. (פתאום מתעוררת אצלי מחשבה פרדואידית: ההחלפה בוצעה כשהרכב היה במוסך לשם טיפול אחר, לא בנוכחותי, במוסך לא מוכר. נתתי למוסך סעפת זהה + קרבו' של וולוו בנפח 1.8 וסוכם שתוחלף רק הסעפת והקרבו' המקורי יוחזר לרכב. הפארנויה: אולי המוסכניק מתוך עצלות השאיר על "הסעפת החדשה" את הקרב' הישן, שלא בדיוק מתאים. אולי אני חודש בכשרים. בכ"א, אבדוק את הנקודה הזו.
  7. מה הגובה המקס'/מיני' לשמן בקרב'? כדי שאדע כשאני בודק. האם לרוקן את השמן הנוכחי כדי ליצור אחידות עם השמן שיוסף, או פשוט להוסיף כשצריך?
    זהו זה. תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אענה לך על השאלות הבאות:

2- אם כך ,הצוק שלך ידני ולא אוטומטי.

6- תגובתך זאת מעוררת חשד כלשהו להחלפת קרבורטור, או לכוון לא נכון שבוצע בהם, מכיוון שאיני רוצה לחשוד בכשרים, רצוי ומומלץ שתבדוק הנחתי זאת.

נושא השמן לא אמור להעסיק אותך כל כך, חשיבותו לא מרובה כמו במנוע, והוא לא עמור להעלם בעצמו, הוא לא מתאדה והוא לא נאכל, והוא קיים כל הזמן באותו מפלס.

לגבי פרטים נוספים קיבלת בפרטי.

בברכה

ולשרותך

צביקה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צביקה,

תודה על התשובות. אנסה לחפש באינטרט איך להבחיןבין הקרב', שהם דומים חיצונית, כדי לדעת איזה בדיוק מותקן כעת.

המוסכניק שעשה את העובדה, טען בזמנו שאין הבדל בין הקרבורטורים, מה שמראה על בורותו למרות שמציג את עצמו כמומחה לוולוו כולל דגמי 240. אני ביקשתי שלא יחליף ביניהם. אחרי שהנ"ל סיים את הטיפול, הוא לא הצליח לכוון את הרכב כמו שצריך, כך שאו שהיו צלצולים או שהטורים לא היו מכוונים טוב. בסוף פשוט התייאשתי ממנו וחזרתי למוסך הקבוע שלי, שם עשו כיוון באמצעות אנלייזר באופן שהרכב מגיב ונשמע טוב מתמיד.

לגבי שאלתך בה"פ - התיבה שלך מלאה אז עונה לך פה: הגברת היתה מרוצה מהשירות שלך, וגם אני חשבתי כך אחרי שראיתי את התוצאה שקיבלה. המחיר היה בדיוק כמו שכתבת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון ביניים:

1. הקרבורקטור שמותקן כעת הוא המקורי של הרכב, ולא קרב' השייך למדוע 1.8 ליטר.
  2. ניגשתי היום שוב למכון רישוי, בשיטת המצליח, ע"מ לראות האם ניקוי הקרב' ביום שישי בספריי ניקוי הניב את התוצאה הרצויה. אז ככה: הבדיקה של ה-CO הניבה תוצאה של 6%, אמנם שיפור אבל לא מספיק. בימים הקרובים אבקר במכון לניקוי הקרבורטור.

באשר לשאלתי בראשית השרשור לגבי ההצעה של מוסך בשם מאיר (מירו) בת"א לנקות את הקרב' ב-400 ש"ח, או לחילופין לטפל בו בניקוי הכניסות והיציאות תמורת 200 ש"ח כך שיעבור את הטסט. האם למישהו מבין מומחי הפורום יש מושג מה אפשר לעשות תמורת מחיר כזה, ואם זה כדאי?

שיהיה אחלה ערב לכולנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

200 שקל לניקוי כניסות ויציאות?

400 שקל לניקוי קרבורטור??

תראה נראה לי שעובדים עלייך,

ניקוי כניסות ויציאות זה משהו בסגנון של לרוקן את הקרבורטור מדלק ולהכניס לחיבור(בקרבורטור) שנכנס לצינור דלק ,קצת ספריי קרבורטורים , כדי לנקות ולהמיס לכלוך שנתקע שם, אין צורך לפרק קרבורטור בשביל זה.

וזה לא אמור לעלות 200 שקל.

במקומך הייתי מבקש לעשות ניקוי כמו שתארתי לך, ואח"כ בדיקה במכשיר גזים (במכון קרבורטורים או מוסך) אם יש שינוי והערך יורד מתחת למקס' המותר, תשלם לו ונגמר סיפור , אחרת שיפרק הכל וינקה כמו שצריך,

דרך אגב הרכב שורף שמן? הפלאגים תקינים?

ביצוע תיקוני שפכטל ועבודות צבע בבתים,

פרטים בה"פ .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4909 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...