Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

השוואת תנאי תושב חוזר לעולה חדש ביבוא רכב

shaharp
שימו לב! השרשור הזה בן 4832 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב לחברי הפורום

להלן בשורה משמחת לשם שינוי.

בימים הקרובים יפורסמו התיקונים בצו מס קניה (פטור) ובצו תעריף המכס, בהתאם להחלטת הממשלה מיום 15/6/10 שתכליתה מתן הקלות במס לתושבים חוזרים.

בהתאם להחלטה האמורה, נקבע:

1. ההקלה הקיימת במס קניה, מכס ומע"מ לגבי יבוא רכב על ידי עולה, תחול גם על תושבים חוזרים ששהו בחו"ל למעלה משש שנים, ובתנאי שהם או בני זוגם לא היו מועסקים בחו"ל באמצעות משרד ממשלתי או מעסיק ישראלי, אלא אם עברו 5 שנים מתום השליחות.
  2. בנוסף, הוחלט להחיל את ההקלות במס קניה, מכס ומע"מ הקיימות היום לתושב חוזר השב לאחר שהות של שש שנים בחו"ל, והכוללות רשימת כל חפצי הבית כהגדרתם בצו ומכונות ומכשירים לעסק, גם על תושב חוזר השב לאחר שהות של שנתיים בחו"ל.

התיקונים ייכנסו לתוקף עם פרסומם ברשומות ויחולו באופן רטרואקטיבי על תושבים חוזרים שמועד כניסתם הוא מיום 1 ביולי 2010.

לפיכך, תושב חוזר אשר חזר ארצה החל מיום 1 ביולי 2010 ועד לפרסומו של התיקון, והביא עמו טובין, יהיה זכאי לקבל את ההפרש בין המסים שחלו על הטובין בעת מימוש זכאותו לבין המסים החלים על הטובין לאחר פרסום התיקון. כמו כן תושב חוזר כאמור, אשר לא מימש את זכאותו לפטור, יהיה זכאי לממשה עד תום תקופת הזכאות בהתאם לתיקון כמפורט לעיל.

לכל שאלה או הבהרה אשמח

שחר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מה שהבנתי מאתר המכס עולה שתשלום המכס ומע"מ נותר כרגיל והשינוי הוא רק בביטול תשלום מס קניה.

אשמח אם תוכל לשפוך אור על הנושא (גובה המכס שעולה חדש צריך לשלם על רכב חדש\משומש).

מעבר לזה, ציינת שההטבה תחול על מי ששהה 6 שנים בחו"ל ולא הועסק ע"י משרד ממשלתי או חברה ישראלית.

לי יש זוג חברים שגרו בחו"ל והועסקו בחברה ישראלית, כשהם חזרו ארצה הם היו בטוחים שהם לא זכאים להטבות.

לבסוף כשהם באו לפרוק את המכולה בארץ המוכסים דיווחו להם שהם דווקא כן היו זכאים להטבות החלות על עולה חדש ששהה בחו"ל מעל שנתיים (הם היו כ-3.5 שנים בחו"ל).

רוב תודות.

ניתן לפנות אלי בה"פ לייעוץ בענייני יהלומים ותכשיטים

http://www.sheynjewellery.com.hk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התשובה היא פשוטה מאוד,

קודם נגדיר:

מיסים מרוכזים:

מכס 12% (רק אם הרכב מיובא ממדינה בה הוא לא יוצר) לדוגמא פורד אדג' יצור קנדה יבוא מארה"ב

מס קניה - משתנה (רכב 72-92%) חל על מגוון רכב של מוצרי נוחות, מוצרי קו לבן..מקררים, טלוויזיות, מכונות כביסה ו...כן רכב

מע"מ - 16% קבוע...אין הנחות אין הקלות (למעט חפצים אישיים לעולה חדש ועכשיו גם לתושבים חוזרים מעל שנתיים)

שיעור מיסים מרוכזים למעשה הוא פשוט מאוד (לי כמובן ונקווה שתיכף גם לך) חישוב המיסים הינו מדורג:

ערך הרכב + הובלה - עליו גוזרים מיסי מכס (אם קיימים)

ערך הרכב + הובלה + מכס - עליו גוזרים את מס הקניה

ערך הרכב + הובלה + מכס + מס קניה - עליו גוזרים את המע"מ

המכס אינו משתנה מה גם שהמע"מ הוא קבוע.

מס הקניה חל הן ביבוא והן ביצור המקומי (לדוגמא, יצרן מזגנים בשוק המקומי ישלם מס קניה שווה ערך לתשלום מס קניה ביבוא).

זאת אומרת שעל רכב שעולה 100 דולר כולל הובלה ויוצר במקום שונה ממדינת היבוא נשלם 12 דולר מכס ומס קניה על 112 דולר נאמר 87% - 97.44 דולר ומכאן נגזור מע"מ על 112 + 97.44 = 209.44 שהוא למעשה 33.5 דולר.

כך שנשלם 12 (דולר ואחוזים כי הסכום עגול) מכס

97.44 דולר ואחוזים מס קניה

33.5 דולר ואחוזים מע"מ

סה"כ 142.94 אחוז מיסים מרוכזים

ההפחתות הן רק למס הקניה, ולכן על מס הקניה יש להפחית הקלות כגון כריות אוויר ברכב, מערכת ABS , ממיר חלקיקים לרכב המונע בסולר, ציון מדד ירוק על נתוני זיהום אוויר וכן הקלות לתושבים חוזרים על פי הפירסום החדש ועולים חדשים כרגיל.

ולשאלך, ההקלה במס הקניה לעולים חדשים ותושבים חוזרים מעל 6 שנים היא לרמה של 50% מס קניה זאת אומרת 75% מיסים מרוכזים לרכב שיוצר ונשלח מאותה המדינה ו93% לרכב החייב במיסי מכס (שלא יובא ישירות ממדינת המקור או היצור).

לגבי חבריך, מעביד ישראלי הוא לא בהכרח בעל אזרחות ישראלית אלא חברה ישראלית המדווחת על העובד בחו"ל כחייב בתשלומי מס הכנסה וביטוח לאומי בארץ (תעשיה אוורית היא הדוגמא המושלמת).

המיסים על רכב חדש ומשומש זהים לחלוטין...ההפחתות לצורך חישוב המס שונות (הפחתות מהערך לצורכי חישוב המיסים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על ההסבר המפורט, עזרת מאוד.

לגבי חבריי, הם הועסקו בחברה ישראלית ויצא להם תלוש שכר בארץ, בוודאות.

ניתן לפנות אלי בה"פ לייעוץ בענייני יהלומים ותכשיטים

http://www.sheynjewellery.com.hk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יופי של הסבר על שיטת המיסוי!

תודה.

Heaven is where the police are British, the cooks French, the mechanics German, the lovers Italian and it is all organized and run by the Swiss

Hell is where the chefs are British, The mechanics French, the lovers Swiss, the police German, and it is all organized and run by the Italians

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 חודשים מאוחר יותר...

תודה רבה על ההסבר המפורט, אני תושב חוזר מעל 6 שנים ויש לי זכויות עולה חדש לרכישת רכב...

רק עוד שאלה אחת, האם אני יכול לתת למישהו אחר לנהוג ברכב או שזה רק אני ואישתי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק אתה ואשתך - ובכלל המיסוי הירוק הוציא את העוקץ מההטבות לעולים חדשים וההנחה היא אלפי שקלים בודדים על כלי רכב בסדרי גודל של כ-120000 ש"ח.

ההטבה היא קצת גבוהה יותר כשמדובר ברכב מזהם ויקר, אך ברוב המקרים ההגבלות לא שוות את ההנחה הניתנת, ועולים-חדשים/תושבי חוזרים רבים בוחרים שלא לממש את הזכויות המוקנות להם בשל ההטבה המגוכחת הניתנת בגינן.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על ההסבר המפורט, אח של אבא שלי תושב חוזר מעל 6 שנים בחו"ל. במידה וקונה או מייבא רכב אני ואישתי יכולים

לנהוג בו? או שזה רק אבא שלי יכול והוא?

תודה מראש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4832 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...