Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תרבות הנהיגה בישראל - עבודות בכביש

arps
שימו לב! השרשור הזה בן 2300 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

רציתי לחלוק,

נסעתי היום בלילה לכיון חדרה מאור עקיבא, היו עבודות בכביש.

מי שמכיר את הכביש יודע שזה כביש מאוד נוח לנסיעה במהירות מהירה (חוקית כמובן).

היה שלט של הגבלת מהירות לשבעים (זה כביש של 90), לא יודע מי החליט את זה, אבל אין מצב שאפשר לנסוע שם שבעים עם העבודות שעשו בכביש בלי תאורה.

היו עבודות בכביש, לילה, אין תאורה, חושך מצריים..נסעתי לאט לא ראיתי כלום ,

הכמות קללות שחטפתי מהמכוניות מאחורה פשוט הייתה מזוויעה (הרי הכי קל זה לנסוע אחרי כשאני זה שלמעשה מפלס את הדרך).

אני בטוח ש80% מהתאונות הן לא בגלל מהירות מופרזת, ולא בגלל שום דבר אחר חוץ מתרבות נהיגה,

ואני בטוח שאם לא היה מוצמד לי שלט של נהג חדש הם לא היו מקללים.

כמובן שהתעלמתי והמשכתי במהירות שהרגישה לי בטוחה, ולאחר סיום הקטע של העבודות (בסה"כ קמ וקצת) האצתי.

שהם יעשו מה בראש שלהם, אני רוצה להגיע הביתה בחתיכה אחת.

אגב, אני מאוד שמח שנסעתי לאט, בדיוק כשהסתיימו העבודות, איזה בחור נחמד החליט לחתוך אותי מה שהכריח אותי לבלימה חזקה כדי לא להיכנס בו.

זאת בדיוק אותה התרבות שבכביש עירוני של 50, צופרים לך כמו מטורפים אם אתה נוסע 60.

ויש לי רק מילה אחת להגיד לאותם האנשים, תקפצו לי. אני רוצה להגיע בחתיכה אחת הביתה.:)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 34
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אנשים בישראל עם אפס תרבות נהיגה ובמיוחד עם אפס סבלנות לנהגים חדשים.

אנשים עם 20 שנות וותק על הכביש, חושבים שהכביש שלהם ועושים כל מה שבראש שלהם...

שים על כולם פס, בדיוק כמו ששמים עליך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תעבור לאשדוד, בימים אלו נדיר למצוא את החכמולוג שיעיז לצפור לך שאתה נוסע על 50 בכביש עירוני, היום באשדוד על צפירה לא במקום מקבלים דו''ח (מניסיון).

ואני הולך לישון כל יום בתפילה שאורלי וגיא יעברו לעיר יותר מעניינת ויעזבו את אשדוד במנוחה.

Mercedes Benz CLA 200 8)

The best or nothing

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצערי, הכביש בישראל הוא כמו הטבע - בו רק החזקים שורדים. חזק = חכם.

בכביש יש הרבה חיות שעושות עבירות ומסכנות רכבים ואנשים אחרים.

אתה תהיה חכם ותיזהר מהמטורפים הרבים שיש היום בכבישים, וכמובן, זכור לנהוג גם אתה, כחוק!

Xbox12341

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחברות אחדות, מאוחדות ובשלות נותנים כבוד למקומות ציבוריים. באחרות - לא. מדובר בנושא עמוק ורציני ששמור לקולטורולגים. פעם (ראשונה ואחרונה) הלכנו לבריכה ציבורית ושם נשמעה הצעקה של האב לבן: "שוקי - תשתין בבריכה". צעקה זו היא מבחינתי מאוד סימלית והיא מסבירה הרבה. אז אותו שוקי גם לא יטרח להביא את שקית הזבל לפח אלה יזרוק אי-שם, כלבו גם יחרבן על המדרכה, או על רכב של מישהו (לי זה משום מה מוכר). אין זה פלא ששוקי גם יתנהג כמו בהמה כלפי הזולט בכביש, יפתח את דלתו על הרכב שהזדמן להיות לידו, גם ישרוט רכב אחר ללא שום רגשות אשם וכו וכו. אין מה לעשות עם הנ"ל. או לקבל כמו שזה ולהמשיך הלה, או לחפש מקום אחר להיות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנשים בישראל עם אפס תרבות נהיגה ובמיוחד עם אפס סבלנות לנהגים חדשים.

אנשים עם 20 שנות וותק על הכביש, חושבים שהכביש שלהם ועושים כל מה שבראש שלהם...

שים על כולם פס, בדיוק כמו ששמים עליך.

שים לב לפחות למה שאתה כותב (שורה אחרונה בדברייך מיותרת לחלוטין).

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים לב לפחות למה שאתה כותב (שורה אחרונה בדברייך מיותרת לחלוטין).

לא התכוונתי לשים פס על החוקים, אלא לשים פס במובן החיובי כלומר לא להיות קשוב לצפירות של אנשים אחרים ולהמשיך בנסיעה שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לך מה להתרגש, זה ידוע שאין תרבות נהיגה בארץ , משום מה גם כשרואים תלמיד נהיגה או נהג חדש במקום להוות לו דוגמה ו"לעזור" לו, סתם לדוגמה לתת לו לעבור לנתיב שלך כשרואים שהוא מאותת ואין לו בטחון עדיין כי מה לעשות זה משהו שבא עם ניסיון, ובמקום זה אנשים פשוט נותנים גז בכוונה כדי להגיע לפניו לרמזור, זה מצער מאוד.

ובחזרה לנושא במידה ואתה מרגיש לא בטוח לנסוע במהירות מסויימת ואתה מרגיש שזה מסכן אותך ,אז ברור שאתה צודק בכך שאתה מוריד את המהירות. וכל מי שצופר מאחורה זה בעיה שלו, תמשיך בנסיעה שלך וזהו.

נראה לי שאני יודע על איזה קטע כביש אתה מדבר נסעתי בו ב3 לפנות בוקר לפני כ-שבוע, נסעתי עם אורות גבוהים ועדיין הראות הייתה לא משהו.

עוד משהו קטן שאני רוצה להוסיף ,זה לא תמיד נהגים עם ותק של 20 שנה שמתנהגים ככה בכביש ,לא חסר נהגים צעירים שעושים שטויות, באמת שזה תלוי אך ורק בנהג, יכול להיות נהג עם ותק של 20 שנה ,נהג חכם ,עירני, שמודע למה שקורה מסביבו ולא רק עיניים קדימה, בעל ניסיון שזה מאוד חשוב, נהג כזה הוא נהג מצוין.

ומצד שני יכול להיות נהג עם ותק של 20 שנה ומה לעשות לא יודע לנהוג בשיט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים לא מדובר רק בזה, מדובר באותם אלה שלא מאותתים בחיים באיילון ופתאום דוחקים את רכבך הצידה, אתמול באמת נשבר השיא שבאמצע איילון איזו מאזדה 6 פשוט שוברת לנתיב שלי בלי שום הודעה מוקדמת זה נגמר בשבירת הגה שלי שמאלה וברקס, כשלא עזר ברקע יללות אימאלה של הבחורה לצידי.שלחתי אצבע משולשת לעבר חלונו של נהג הליסינג והמשכתי בנסיעה.

עוד אתמול שני נתיבים אני בשמאלי אוטובוס רוצה גם כן לעבור לשמאלי אבל מה פשוט בפראות אופינית עוד שניה משפשף לי את המראה. לי נשבר הזין ירדתי מהאוטו ללכת להפליא בנהג את מהלומותיי מסתבר שזה בדיוק הטיפוס שתיארתי ערס מזרחי רדוד בלי חולצה וחגורה, נהג גרוע שמפחד להתעמת.

ועוד סיפור אחרון מאתמול, אני מבקש מנהגים תכננו את הנסיעה שלכם אתם לא יכולים להחליט שאתם יורדים מתחת לגשר כשאתם כבר על האי תנועה, ראבק יש אנשים שלא רואים מטר קדימה וזה מחרפן את הצורה. אז מה היא עשתה גם עיכבה את התנועה גם חתכה אותי וגם סיכנה את הרכבים העוברים ושבים למה?.

מה עוד אתמול אני שומע חריקות נוראיות ואז אני רואה B3 של קל אוטו מושכרת או ליסינג עוברת התעללות באמת אחת הכואבות, הם פשוט עשו איתה דריפטים וכמעט נכנסו בעצים והתפללתי שזה יקרה, למה זה באמת כואב יעבור ילד שם והנה הוא גמר לו את החיים.

התענוג שמוביל אותך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לך מה להתרגש, זה ידוע שאין תרבות נהיגה בארץ , משום מה גם כשרואים תלמיד נהיגה או נהג חדש במקום להוות לו דוגמה ו"לעזור" לו, סתם לדוגמה לתת לו לעבור לנתיב שלך כשרואים שהוא מאותת ואין לו בטחון עדיין כי מה לעשות זה משהו שבא עם ניסיון, ובמקום זה אנשים פשוט נותנים גז בכוונה כדי להגיע לפניו לרמזור, זה מצער מאוד.

כמה שאתה צודק.

אני זוכר בתקופת לימוד הנהיגה שלי, כמה נתקלתי בתופעה הזו.

אני יכול לספור על יד אחת כמה פעמים באמת מישהו הוריד את הרגל מהגז בשביל שאוכל להשתלב בנתיב.

אבל לא יספיקו לו אצבעות בשביל לספור כמה פעמים אנשים היו פשוט סוחטים את הגז, ובשביל מה? רק בשביל שלא אוכל להשתלב לפניהם לנתיב.

MAZDA CX-5 AWD (4x4) 192hp / SkyActive-G 13:1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע שאתה נהג חדש. יכול להיות שאתה פשוט עדיין לא מספיק מנוסה בשביל להרגיש בטוח לנסוע שם יותר מהר. זה יבוא לך עם הזמן. או שתלמד להפעיל אורות גבוהים אם חשוך.

בכל מקרה, כמובן שאין סיבה לצפור ולהבהב לך בלי הפסקה. אבל זו תרבות הנהיגה בארץ - אלו שני הדברים היחידים שנהגים יודעים להפעיל ברכב. על איתות אף אחד הרי לא שמע, חס וחלילה. זה מגיע למצב שבו אם מישהו מאותת אני נותן לו להיכנס בשמחה, מרוב אושר שהוא למד להפעיל את הידית. רוב הנהגים פשוט נדחפים לתוך הנתיב שלך בפראות.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל כך נכון. חוסר תרבות הנהיגה במדינה הזאת מדהים אותי בכל פעם מחדש, על אף 10 שנות הרשיון שלי.

המדינה הזאת צריכה לעבור ניעור בכל התחומים. הגיע הזמן שמישהו יבוא ויעשה סדר, החל ממערכת החינוך וחינוך תעבורתי מגילאי הגן ועד לאכיפה אפקטיבית. לא יתכן כי ניתן לעבור מאות קילומטרים בכבישי המדינה בלי לראות ניידת אחת לרפואה (ולפעמים גם לא סמוייה :roll:).

אבל היי, הכי קל להציב עשרות מצלמות שיעשירו את קופת המושחתים ולא יתרמו אפילו במאית אחוז להורדת מספר ההרוגים בתאונות הדרכים.

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל כך נכון. חוסר תרבות הנהיגה במדינה הזאת מדהים אותי בכל פעם מחדש.

תרשה לי לשאול בפליאה, חוסר התרבות בכביש כל פעם מדהים אותך מחדש כי התרבות בכל מקום אחר מחוץ לכביש היא מופתית?:shock:

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לרגע לא טענתי את זה, תקרא את המשפט שרשמתי אחריו.

פשוט בכביש זה בא לידי ביטוי בצורה מוחשית מאוד.

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכביש זה באמת יותר מוחשי כי בכביש ההתנהגות יותר מוחצנת.

נהג ממוצע לא יהסס להדחף לפניך בפקק ארוך ברמזור בעוד שאפילו אדם כוחני וולגרי מעבר לממוצע, בד"כ לא יעיז סתם ככה להתעלם מקיום תור בבנק וידחף לפני כל התור.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2300 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...