Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תקן dot בנוזל בלמים

-ohad-
שימו לב! השרשור הזה בן 7752 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שבת שלום...(בהנחה שתקראו את זה היום).

יש לי שאלה בנוגע לתו תקן dot בנוזל בלמים.

הבנתי שיש כמה סוגים 4 ו-5.1 השאלה שלי היא כזאת:

מה ההבדל? :shock:

ומה הייתם ממליצים לשים בקורולה שלי? :?:

מה חתימה ??? אני לא חותם לכם על כלום עד שאני רואה עורך דין!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסבר מפורט תוכל למצוא כאן:

http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/articles.asp?id=8&art_id=323

בעקרון, ההבדל בין 3 ,4, 5.1 הוא בטמפרטורת הרתיחה ובאיכות הנוזל, מבחינת העמידות שלו בספיחת מים.

ככל שהמספר עולה הנוזל ירתח טמפרטורה גבוהה יותר. עמידות ברתיחה היא דבר חשוב בנהיגה ספורטיבית וברוצים, כאשר בולמים הרבה וחזק.

dot 5 אינו חליפי עם האחרים מכיוון שהוא מבוסס על חומר אחר (סיליקון) ואסור להשתמש בו במערכת שתוכננה ל 4 או 5.1.

בקורולה שים מה שהיצרן ממליץ . ככל הנראה זה 4. אין סיכוי שתגיע לנקודת רתיחת נוזל הבלמים בכל מקרה במכונית רגילה כמו הקורולה. הרפידות ישרפו הרבה קודם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנתי...

תודה

:idea: אבל בהמשך ליתשובתך עלתה בי עוד שאלה (אני מרגיש חיים יבין עם הניסוח הזה.... :? ).

האם אני יכול להרקיב רפידות ברקס יותר איכותיות מהההמלצה שנמצאת בספר היצרן?

אם כן?

תוכל להמליץ :?:

מה חתימה ??? אני לא חותם לכם על כלום עד שאני רואה עורך דין!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן אתה יכול.

אפשר לשים רפידות ספורטיביות של מינטקס, פרודו, EBC וכו'...

צריך להדגיש שישנן גם כמה חסרונות, למשל העובדה שרפידות ספורטיביות צריכות איזה לחיצה או שניים על הבלם בתחילת הנסיעה בשביל שיגיעו לטמפרטורת עבודה יעילה, עד אז הן לא בולמות מי יודע מה. זה לא כ"כ משמעותי, די זניח, בטח למי שמספיק נורמלי כדי לדעת שזה המצב ומה צריך לעשות בשביל למנוע אותו.

חוץ מזה לרפידות הספורטיביות יש נטייה לבלאי יותר גבוה מרפידות יצרן. גם זה די זניח בהתחשב בעובדה שמי שנוהג חזק על הרכב שלו בכל מקרה שורף רפידות בקצב סיטונאי...

היתרונות של רפידות ספורטיביות עולים (לדעתי) על החסרונות שלהם ובהחלט שווה להתקין כאלה ברכב.

אם אתה חייב המלצה אז רפידות GREENSTUFF של EBC עושות את העבודה.

"הדבר זר לרוחנו. המשיכה לתיירות לארצנו היא בכותל המערבי, בקברי אבותינו, במערת המכפלה ובקבר רחל. לא מסלול מירוצים!"

-1970, ח"כ מנחם פורוש אל שר התיירות, בנוגע לקיום גרנד פרי ישראלי ראשון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי בעייה עקבית ש"הולכות" לי משאבות אחוריות {פיאט} ע"פ יצרן DOT 3 עלתה בראשי המחשבה שזה כתוצאה מחום ניתן לשדרג לDOT 4 ???{{{הלכה - נוזלת}

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי בעייה עקבית ש"הולכות" לי משאבות אחוריות {פיאט} ע"פ יצרן DOT 3 עלתה בראשי המחשבה שזה כתוצאה מחום ניתן לשדרג לDOT 4 ???{{{הלכה - נוזלת}

לא ממש יועיל. זה לא שהחלפה לדוט 4 תגרום לבלמים להתחמם פחות. החום מקורו בחיכוך בין התוף לרפידות והוא לא תלוי בנוזל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7752 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...