Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

גריטת רכבים בני 15 שנה

jlavi2002
שימו לב! השרשור הזה בן 4507 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 32
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

כל הכבוד להם, מצויין.

יש לזה יתרונות ויש חסרות

היתרונות הם, שסוף סוף נפטר קצת ומהמאזדות, סופר לנסר, יונדאי, דייהו, קאיה וכל הזבל הזה, אנשים לא יעמידו סתם מכוניות שיתפסו מקומות חנייה! לדוגמא במקום העבודה שלי קשה מאוד למצוא חנייה ויש 3 גרוטאות משנות ה90 (2 לנסר וסופר לנסר) שעומדות סתם ללא תזוזה כי אי אפשר למכור אותם!

והחסרונות הם ששזה פוגע בתחום האספנות לדוגמא בעוד 10 שנים יהיה בלי אפשרי להשיג פיאט אונו, סובארו, טיפו או רובר 416 (כבר עכשיו קשה מאוד להשיג) ויהיה בלי אפשרי להשיג חלקים בעתיד!

וזה פוגע גם באנשים בעלי תקציב נמוך כגון צעירים או סטודנטים שמחפשים תחבורה זולה.

וגם לדעתי זה סתם ביזבוז מצד המדינה ששופכת מיליונים של שקלים בשנה על הקישקוש הזה במקום שישקעו בדברים אחרים שבאמת צריך או לפחות שיורידו מיסים על מכוניות חדשות

ברשותי אלפא 147 1.6 2002

לפני FIAT 131 1982 (נמכרה לצערי)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לזה יתרונות ויש חסרות

היתרונות הם, שסוף סוף נפטר קצת ומהמאזדות, סופר לנסר, יונדאי, דייהו, קאיה וכל הזבל הזה, אנשים לא יעמידו סתם מכוניות שיתפסו מקומות חנייה! לדוגמא במקום העבודה שלי קשה מאוד למצוא חנייה ויש 3 גרוטאות משנות ה90 (2 לנסר וסופר לנסר) שעומדות סתם ללא תזוזה כי אי אפשר למכור אותם!

והחסרונות הם ששזה פוגע בתחום האספנות לדוגמא בעוד 10 שנים יהיה בלי אפשרי להשיג פיאט אונו, סובארו, טיפו או רובר 416 (כבר עכשיו קשה מאוד להשיג) ויהיה בלי אפשרי להשיג חלקים בעתיד!

וזה פוגע גם באנשים בעלי תקציב נמוך כגון צעירים או סטודנטים שמחפשים תחבורה זולה.

וגם לדעתי זה סתם ביזבוז מצד המדינה ששופכת מיליונים של שקלים בשנה על הקישקוש הזה במקום שישקעו בדברים אחרים שבאמת צריך או לפחות שיורידו מיסים על מכוניות חדשות

תשלח לי בה"פ את מיקומה של הלנסר- אני כבר אדאג לשאר (כמובן אם היא במצב טוב, לא חלודה למוות!). אני מחפש כזאת, במחיר של בסביבות 500 ש"ח ושיכולה לזוז בכוחות עצמה.

י Capri GT 74 MK2 "אספנות", עדיין מחכה לפחחות רצינית.*סוזוקי 1100F (שהפך ל"סטריטפייטר" לצערי :sad: )*GMC וואנדורה 4X4- "לוחם שטח" במנוחה *פורד D שנת78, ש"מת" להפוך ל"אספנות":oops:*פורד פיירמונט 79' :twisted: -חולם להיות שחור:wink: *"משפחת ליילנדים"* *ואסקורט סטיישן שניצלה בדקה ה-91:king::חובב מכוניות, אופנועים, מפלצות למיניהן ומוזיקה, הסובל מחוסר מקום, זמן ותקציב כרוני, להתעסק בכל התחביבים שלו :???:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבצע הגריטה הורחב למכוניות עד שנת יצור 1994. לפי משרד התחבורה הסיבה היא שרובן מצוידות בקרבורטור וללא ממיר קטליטי. הדבר יסייע לסלק גרוטאות של ממש, כאלו שכלל לא יהיה להן ערך אספני בהמשך. מעטות המכוניות בעלות הערך שתגענה לגריטה על פי התכנית. השינוי בא במקביל לשינוי בבדיקות זיהום אוויר במבחן הרישוי החל מחודש אוקטובר, אז הבדיקות של כל כלי הרכב תהיינה מחמירות יותר. לגבי מכוניות חדשות (2000 והלאה) יבדקו על פי נתוני היצרן, שבימים אלו מזינים אותם למערכת הממוחשבת. אתההישנות יבדקו גם בפרמטר של HC, ובעברית דלק לא שרוף ו/או אכילת שמן.

אורן

​מועדון סאאב ישראל - ברצף משנת 1983

משתי פעימות ועד לטורבו

[email protected]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר לומר שלום ולהתראות לאלפי סיטרואן ZX שחוקות, רנו 19, פיאט אונו, סקודה פליסיה, פיג'ו 309, סובארו ג'אסטי ודייהטסו אפלאוזים ושריידים.

לדעתי התקציב של 7 מיליון השקלים שהוקצו לתוכנית לא יספיק אפילו.

הרחבת התוכנית תביא להיעלמות של אלפי גרוטאות בזמן קצר ביותר- סוף סוף משהו חכם מבית היוצר של המשרד לאיכות הסביבה ומשרד התחבורה.

אגב - למי שאמר שעדיף היה לנווט את הכסף להורדת מס על רכב:

מדובר ב-7 מיליון ש"ח. כמות המכוניות שעלתה לכביש בשנת 2009 הייתה 172,715 מכוניות.

מדובר בסכום של 40 ש"ח בערך למכונית...לטעמי עדיין עדיף לגרוט רכבים בסכום הזה - כי לא נראה ש-40 ש"ח יפרידו בין אדם לבין מכונית חדשה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בעד, תוכנית חכמה מאוד, מי שמוכן להיפרד מהמכונית שלו ואין לו ערך סנטימנטלי אליה, שיעשה זאת.

היום מכוניות חדשות די זולות, ככה שבאמת לא צריך מכוניות ישנות מידי על הכביש.

הנה השבוע בן משפחה שלי מכר פיג'ו 308 2006 יד ראשונה עם 180,000 ק"מ תמורת סה"כ 45,000 ש"ח.

אם זה לא זול, תגידו לי מה כן.

אין צורך במכוניות ישנות.

אספנות? תייבאו דברים מיוחדים לאספנות.

כל הקרטשות האלה לא שוות כלום.

אופנוען

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה ליגרוט?????

1. מצמצם את כמות הרכבים הישנים, המזהמים, הלא בטיחותיים על הכביש תוך נתינת תמורה הולמת לבעליהם.

2. פינוי השטח אותו תופסות אותן גרוטאות שלא זזות לשום מקום תוך כדי פינוי מפגעים סביבתיים.

3. דרבון ציבור הנהגים לעבור לרכבים בטיחותיים יותר ומזהמים פחות.

4. מחזור חומרים.

עידן

צרפתיה שגורמת לך לחייך :-D

סקס סמים ואריה שאוהב סולר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד אתה ניגרטו כ 7,200 מכוניות, בערך 10% מכלל המכוניות בעלות רישוי בתוקף שהיו רשומות עד לתחילת הפעלת התוכנית, לא בדיוק הצלחה מסחררת.

בכל מקרה, וגם ללא תוכנית הגריטה, 15-20% מכלל המכוניות האלו היו יורדות מהכביש עקב בלאי טיבעי וחוסר כדאיות כלכלית בהשקעה עבורן.

רוב בעלי המכוניות שעונות לקריטריונים של הגריטה הם או "תפרנים" ש 3000 ש"ח לא יעזרו להם במאום או אנשים שהמכונית שלהם במצב מעולה ופשוט לא כדאי להם למכור את המכונית בסכום המגוכך הזה.

לשכן שלי יש סובארו 93' במצב מעולה, וגם אם הוא יקבל 3K מהמדינה, מה בדיוק הוא יוכל לקנות בסכום הנ"ל, בהנחה שהוא לא רוצה להוציא 20-30K ?

מי שבאמת ירוויח מהרחבת התוכנית, אלו בעלי הגרוטאות המוחלטות שקיבלו עד היום 400-500 ש"ח בפירוקיות.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם 100% גורטים רכבים עד שנת 94?

חיפשתי באתרים הרשמיים ולא מצאתי מידע ודאי.

מה שכן מצאתי היה:

רכב מגיל 15 שנים ומעלה אשר הורד מהכביש עם קוד ביטול "ניידות בטיחות"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד אתה ניגרטו כ 7,200 מכוניות, בערך 10% מכלל המכוניות בעלות רישוי בתוקף שהיו רשומות עד לתחילת הפעלת התוכנית, לא בדיוק הצלחה מסחררת.

בכל מקרה, וגם ללא תוכנית הגריטה, 15-20% מכלל המכוניות האלו היו יורדות מהכביש עקב בלאי טיבעי וחוסר כדאיות כלכלית בהשקעה עבורן.

רוב בעלי המכוניות שעונות לקריטריונים של הגריטה הם או "תפרנים" ש 3000 ש"ח לא יעזרו להם במאום או אנשים שהמכונית שלהם במצב מעולה ופשוט לא כדאי להם למכור את המכונית בסכום המגוכך הזה.

לשכן שלי יש סובארו 93' במצב מעולה, וגם אם הוא יקבל 3K מהמדינה, מה בדיוק הוא יוכל לקנות בסכום הנ"ל, בהנחה שהוא לא רוצה להוציא 20-30K ?

מי שבאמת ירוויח מהרחבת התוכנית, אלו בעלי הגרוטאות המוחלטות שקיבלו עד היום 400-500 ש"ח בפירוקיות.

חן,

קח בחשבון קודם כל שלא כל המכוניות שנכללות בתוכנית "על הנייר", באמת נכללות בה. אף אחד לא הולך לגרוט רכבי אספנות מושקעים או לצורך העניין, תורמות איברים ללא טסט. ברגע שהורדת את אלה, נשארת עם המועמדות לגריטה.

את ההצלחה של תוכנית הגריטה צריך לאמוד באחוזים אחרים - מהו אחוז המכוניות מעל גיל 20 שעמדו למכירה ונגרטו.

אם תבדוק מהו האחוז הזה, תראה שהתוכנית הצליחה מעל למשוער וסיימה את תקציבה המקורי במהירות מסחררת.

תוכנית הגריטה היא תוכנית התנדבותית - אף אחד לא מכריח אותך לגרוט - ועדיין אנשים עומדים בתור ונגרטות 250 מכוניות כל שבוע.

אני מסכים איתך עם העובדה שפעם יכלת לקבל אך ורק מחיר ברזל על אונו שנת 89 שרצית למכור - לפחות עכשיו במקום למכור לברזל או לילדון בחופש הגדול, יש לך אופציה זריזה וגם משתלמת כלכלית.

עם ה-3000 ש"ח האלה תוכל להתקדם מאונו 89 לפונטו 97 - שתצריך ממך תוספת של 5000 ש"ח בלבד.

בעל הפונטו יוכל להתקדם לפונטו ספייס 2001, בעל הספייס 2001 יקנה ספייס 2006, בעל הספייס 2006 יקנה גרנדה 2008 ובעל הגרנדה 2008 יקנה בראבו חדשה מהסוכנות.

זוהי שרשרת מזון, ולא כפי שמנסים להציג את זה - כאילו בעל האונו 89 הוא מסכן שידו אינו משגת לקנות בראבו 2010.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4507 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...