Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה שמעניינת אותי -זכיינות על תחנת דלק (את כל השאלות שואלים אנשים כי זה מעניין אותם)

Yakird12
שימו לב! השרשור הזה בן 3102 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קראתי על כל הנושא של זכיינות בכל מיני עסקים , ותהייתי לעצמי האם יש זכיינות גם על תחנות דלק של חברות הדלק המוכרות כגון דלק , פז , סונול וכדומה ?

במידה וקיימת זכיינות מה הם התנאים הדרושים בשביל לפתוח תחנה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פעם זה אכן היה כך.

כיום חברות הדלק משתדלות שהתחנות יעברו לבעלותן ושכולם יהיו שכירים שלהם.

יש תחנות שבהן מנהל התחנה הוא עצמאי שמתפעל את התחנה אבל התחנה אינה שלו.

אם הממון מצוי בכיסך (מליונים רבים) אתה יכול לנסות להקים תחנה עצמאית. כל חברות הדלק ישמחו לספק לך דלקים (כי גם על זה הן מרוויחות) גם אם התחנה שלך כלל לא שייכת להן.

מידי פעם מתפרסמת תחנת דלק שהזכיינים שלה מעוניינים למכור ואז תיכנס בנעלייהם.

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הכוונה בעצמאים שמפעילים את התחנה ? איך הרווחים מתנהלים בעסק שכזה ? הרווח של המנהל הוא לפי אחוזים או פשוט משכורת קבועה כמו של שכיר רגיל ?

אגב - המצב בחו"ל זהה למצב בארץ מבחינת הזכיינות ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה בעצם משכיר את המותג, אתה משלם תמלוגים, ואתה אחראי לרמה מסויימת של שירות, וחייב לעבוד על פי נהלים מסויימים, ויש "בדיקות" של החברה וכו'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יקיר

יש תחנות שמנהל התחנה מכונה "אגוראי" - מלשון אוסף אגורות.

מנהל התחנה אחריאי לתפעול השוטף של התחנה ומקבל עמלות בהתאם למכירות שבוצעו.

לדוגמה: על כל ליטר בנזין/סולר שימכר הוא יקבל נניח 2 אגורות.

על כל מכירת תוספים (שמנים/מים וכו') יקבל 5%.

תחנה שעושה פחות מ-250,000 ליטר בחודש, לא נחשבת לכלכלית.

בסוף חודש עושים התחשבנות עמלות - מנהל התחנה מוציא חשבונית של עצמו (עוסק מורשה), ובהתאמה מקבל את התשלום המגיע לו מחברת הדלק. ככל שאני יודע, יש תחנות שבהן עובדי התחנה הם שכירים של מנהל התחנה ולא של חברת הדלק ולכן מהתשלום שמקבל מנהל תחנה הוא משלם משכורות לעובדים.

באופן כזה אין יחסי עובד-מעביד בין חברת הדלק לבין העובדים, לרבות מנהל התחנה.

אם חשבת שמנהל תחנה על תקן "אגוראי" עושה הון - טעית.

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע, אני מניח שאם תפנה במייל לחברות הדלק בחו"ל, הן יענו לך.

אם ממש חשקה נפשך בתחנה, קח בחשבון שבארץ, תחנות מצליחות שאינן בבעלות חברות הדלק, ימכרו בעשרות מליונים.

לעומת זאת, במקום לקבל אגורות בודדות על כל ליטר, אתה מכניס לקופה כחצי שקל על כל ליטר ואולי יותר.

.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התשובות , האמת היא שאם כבר לפתוח תחנת דלק אז שתיהיה תחנת דלק זעירה , זה רעיון לא רע , עלות ההקמה היא סביבות 150-200 אלף דולר שזה ממש זול יחסית להקמת תחנת דלק רגילה , יכול להיות רעיון לא רע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מקווה שאתה יודע מה ה"תקן" לתחנה זעירה:

מקסימום שטח של כ-150 מ"ר.

ללא כל מבני עזר. מותר גגון בלבד מעל התחנה.

שתי עמדות תדלוק.

לפני שאתה הולך להקים תחנה זעירה ב-150,000 דולר, בדוק כמה עולה הקרקע והאם לא נדרש שינוי תב"ע.

האיור ממצגת של המשרד לאיכות הסביבה.

תחנת דלק זעירה.pdf

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 5 שנים מאוחר יותר...

שלום,

מקפיץ את ההודעה.

התחלתי להתעניין מאוד בנושא הקמת דלק זעירה ואף מצאתי מקום עם פוטנציאל גדול באזור מגורי.

לא בדקתי עדיין לגבי הקרקע אם ניתן להקים בה תחנה, אך פניתי לאחת החברות שמציעות ליווי עד להקמת תחנה פעילה.

מכיוון שיש לאותה חברה אינטרס כלכלי אני לוקח בערבון מוגבל את הנתונים האופטימיים שהציגו לי טלפונית.

האם יש למישהו מחברי הפורום ניסיון \ עצות להתנעת התהליך? עברו מעל ל5 שנים מאז שנפתחה ההודעה...

הכיוון שלי לפתוח תחנת דלק זעירה (דבר אשר אינו מחייב אותי בהקמת שירותים, ניפוח גלגלים, חנות שירות ומכירת שמנים).

האם ניתן בעתיד התחנת דלק זעירה לפתוח חנות נוחות?

עריכה אחרונה על ידי Opel Astra GSI

עד מתי ספטמבר 08.:(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צריך להתייעץ עם מישהו שמבין ויש לו ניסיון בתחום בעלויות של הקמת ואחזקת תחנה.

אין דבר כזה לא לשים עמדה לניפוח גלגלים, לקוחות יתעצבנו ולא יתדלקו יותר אצלך.

גם לא לשים חנות נוחות זו טעות, רווח גדול ממה שהתחנה עושה נלקח משם. גם שמנים, רווח גדול.

כנ"ל לגבי שטיפת רכב, אנשים לא יכנסו אם אין את השירות הזה.

כל זה נכון במידה ויש ברדיוס של 3-4 קילומטרים ממך עוד תחנות, אם אתה התחנה היחידה במדבר אז כמובן שיכנסו אליך,אבל אני לא מאמין שזה המצב.

ברגע שיש לך תחנה עובדת יש רווח גדול, אבל זה תהליך שלוקח המון זמן שכולל "גניבת" לקוחות קבועים בתחנות אחרות אל התחנה שלך, זה קורה כשאתה "מפתה" אותם להגיע לפעם אחת בלבד, הם מרוצים מהשירות מאופי התחנה וכו' וכו' ואז הופכים לקבועים.

Miata NC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היעדר שטיפה לא ממש משפיע. היעדר ניפוח צמיגים כן.

רגל וחצי, 4 כ"ס.

מדוע לא כדאי לקנות פרארי:

אין תא מטען (כן, כן).

פאקינג אביר בסיאט לבנה.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

http://www.windex-tech.co.il/up/DOWNLOADS/C_rgm7h56v.pdf

בתחנת דלק זעירה אין היתר לחנות נוחות

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף מצאתי מקום עם פוטנציאל גדול באזור מגורי.

לא בדקתי עדיין לגבי הקרקע אם ניתן להקים בה תחנה

לפני שאתה רץ ובודק עלויות, בדוק את יעוד הקרקע.

שינוי יעוד, אם תצטרך, יהיה כרוך בעלויות גבוהות מאוד, שלא בטוח שיאפשרו רווח כלכלי בעתיד.

זה בערך כמו לבדוק עלות רכישת משאית לפני שהוצאת רישיון נהיגה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...