Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבקש המלצה למזגן לחדר בגודל 10 מ"ר

stio
שימו לב! השרשור הזה בן 4975 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

אחרי שהטמפ' בתוך החדר מאיימת להגיע ל- 31°, ולאחר מאוורר שעלה באש באמצע הלילה בקיץ שעבר ועוד אחד שהתקלקל אתמול (ועדיין נמצא באחריות - הוחזר אחרי כבוד להום סנטר כדי שיתקנו על חשבונם), ברצוני לרכוש מזגן.

המזגן יורכב באיזור העמקים, שזה אומר קיץ עם טמפ' מקס' של 34-40 מ"צ, וחורף עם טמפ' מינ' של 5-0 מ"צ ואף מתחת לאפס, בעיקר לפנות בוקר. החדר עצמו הוא בגודל 10 מ"ר והקיר החיצוני שלו פונה לכיוון מזרח.

הדרישות מהמזגן עצמו: יכולת חימום גבוהה - זאת אומרת שאני רגיש לקור, קצת קור ואני חוטף דלקות אוזניים, כאבי גרון ושפעות. בחורף קר פה מאוד ("תיתכן קרה במקומות המועדים" - המקומות המועדים זה אנחנו). הבעיה היא שהמדחס החיצוני קופא ואז המזגן מתכבה או מוציא סתם אוויר, לכן חובה שתהיה מותקנת מערכת הפשרה ליחידה החיצונית.

מבחינת קירור שיקרר סבבה. ניסוח קצת מוזר, אבל אני לא מעוניין שהחדר יוקפא - יעבוד רוב הזמן על 24-25 מעלות. מעבר לזה אני צריך שהמזגן יעבוד ללא דופי, קרי אמינות גבוהה ושירות יבואן נורמלי במקרה תקלה או תקלה במסגרת אחריות.

קרוב משפחה הציע לי את האלקטרה I10 קלאסיק כולל התקנה ב- 2100 ש"ח. האם המזגן הזה מתאים לדרישות או שהוא חלש מידי בהתאם לתנאים ולגודל החדר? האם יש לכם המלצות או הערות נוספות?

מצ"ב תמונה של אחד המכשירים המטארולוגיים שברשותי כדי שתראו על מה אני מדבר מבחינת הטמפ' בחורף והתאמתם למזגן, מדובר על פברואר 2010. חבל לא ראיתם איך שמשות הרכב והגג קפאו באותו היום (שכבת קרח עבה). האם יש לכם המלצה למזגנים?

תודה מראש,

גיא.

28326_1463374553132_1496540539_1190467_4859445_n.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוב המזגנים המוכרים יעשו את עבודתם נאמנה, לא צריכה להיות בעיה (אל תשכח שמדובר גם בעניין של מזל, כל אחד יכול לפעמים ליפול על "לימון" בייצור). המזגן שאתה דורש הוא למעשה מזגן פשוט (לא אינוורטר) שפתרונות לתקלות בדגמים אלו הם יחסית פשוטים ויש הרבה ניסיון מוכח של שנים בתחום המזגנים האלו. אגב, לא תמיד חייבים להזמין טכנאי של החברה כשמדברים על מזגנים פשוטים יחסית.

בעניין החימום: האמת היא שאני לא חושב שיש מישהו שיכול להתחייב על הנושא הזה ב 200%, גם למזגן יש את הגבולות שלו - טוב ככל שיהיה. בגדול, כאשר היחידה החיצונית קרה או קפואה - מתפקידו של בקר המזגן להפשיר את היחידה - בין אם מדובר במנגנון הפשרה כמו גוף חימום או בין אם מדובר בשיטה אחרת - כמו למשל: סירקולציה של הגז במערכת עד שהמעבה מעלה את הטמפ' למשהו סביר שניתן לעבוד איתו, או העברת מצב המזגן ל "קירור" (מבלי לקרר את החדר בפועל) בשביל לדחוס גז במעבה ולהפשיר אותו ע"י חימום שנוצר בזמן דחיסת הגז.

נראה לי שבתחום המחירים הזה מה שתבחר יהיה בסדר גמור, רק תקפיד על מתקין מקצועי ואיכותי.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחד היתרונות של האינוונטר הוא חימום בטמפרטורה חיצונית של עד 15 מעלות מתחת לאפס.

מצאתי את הנתון הזה פעם באתר של אלקטרה אבל עכשיו אני כבר לא מוצא אותו.

אצלי בבית כשהטמפרטורות ירדו מתחת ל8 מעלות (מעל לאפס) והמזגן הרגיל היה נכנס למצב הפשרה כל חצי שעה וחימם די חלש, האינוורטרים עדיין חיממו בצורה טובה.

משהוא אחר שמטריד אותי שקניתי מזגן עם דירוג אנרגטי B ועכשיו הוא עם דירוג E :shock:

שינו משהוא בדירוגים או שאלקטרה החליטה שמזגן אינוורטר עם דירוג E חוסך עד 50% בצריכת החשמל ביחס למזגן סטנדרטי עם דירוג E? מוזר משהוא.

אריאל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובות. מה ההבדל בין האינוורטר לבין הרגיל?

מזגן רגיל אלקטרה 10 קלאסיק מספק 9400BTU בקירור ו- 9100BTU בחימום ועלותו כ- 1500 ש"ח, לעומת מזגן אינוורטר 12N אשר מספק 8700BTU בקירור ו- 8900BTU בחימום ועלותו מעל 2000 ש"ח.

לכאורה דווקא הרגיל זול יותר וחזק יותר... אני מפספס משהו? אריאל, אתה בטוח שכבר ב- 8 מעלות המזגן מפסיק לחמם?!

בנוגע לדירוג, ה- 10 קלאסיק מדורג כ- E, וה- 12N מדורג כ- F. איך זה בכלל הולך, A (לצורך העיניין) חסכוני יותר, ו- E בזבזני יותר? אם כן, הרגיל חסכוני יותר...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

A הכי חסכוני ומשם זה יורד.

ההפרש בעלות החשמל הוא די זניח, גם לאורך תקופה.

ואני בספק אם הוא מגיע לעשרות שקלים לשנה.

בארץ מתקינים דוחפים חזק מאוד אלקטרה ותדיראן - מבחינתם בצדק - הכי קל להם לתת שירות למזגנים הללו.

מזגני אלקטרה הקטנים מיוצרים על ידי AIRWALL הסינית ותדיראן לא יודע על ידי מי, אבל גם בסין.

לא מזמן היה מבצע על AIRWALL שזהה 1:1 לאלקטרה במחסני חשמל.

התקנה טובה ונכונה חשובה מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ככל שהטמפרטורה החיצונית יורדת המזגן מתקשה לחמם. לדוגמא, לא תמצא בירושלים\גולן\גליל עליון חימום באמצעות מזגנים.

ב 8 מעלות המזגן מוציא אויר פושר ונכנס כל מספר דקות (~30) למחזור הפשרה כדי להמיס את הקרח שמצטבר על ביחידה החיצונית.

אם המדחס לא יעבוד כל הזמן, אתה לא תרגיש בדבר אבל אם תרצה שהמדחס יעבוד שעתיים רצוף אתה בהחלט תרגיש את זה. בכל תלוי בטמפרטוה החיצונית, הטמפרטורה בהדלקה בתוך הבית ובטמפרטורה הרצויה.

הייתי ממליץ לך לשאול תושבים אחרים בסביבה אם הם מחממים במזגנים ואם זה מספק אותם.

אריאל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה ושאלה נוספת: עקב אילוצים המזגן יותקן בצד שמאל של הקיר ולא באמצע (אין אפשרות להתקין באמצע). עברתי על המדריך של האלקטרה 10 קלאסיק, אך יש שם אפשרות לכוון את התריס רק מעלה ומטה באופן אוטומטי חשמלי ולא לצדדים כמו במזגן העילי שיש לי בסלון.

האומנם אי אפשר לכוון את התריס קצת ימינה, אפילו לא באופן ידני?! :shock:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא מודד רק דברים מציאותיים ולא דברים הזויים התלושים מהמציאות... :-)

אפשר לכוון ידני אבל הוא לא יזוז חשמלית לצדדים אלא רק למעלה ולמטה.

אם כך זה מצויין, במילא איני צריך כיוון חשמלי לצדדים, אלא רק חד פעמי.

ועל הדרך, הנה מד הגשם:

39319_1543747162397_1496540539_1406510_6532831_n.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובות. מה ההבדל בין האינוורטר לבין הרגיל?

על קצה המזלג, ממה שאני זוכר, לאינוורטר יש פיקוד DC למדחס, מה שנותן עבודה לינארית של המדחס ללא צורך בניתוקו (ע"פ התרמוסטט).

הרווח באינוורטר הוא אמינות של המדחס וצריכת חשמל טובה יותר (כי בכל "התנעה" של המדחס בטכנולגייה הרגילה יש צריכה גבוהה של חשמל).

מפליא אותי שהדירוג חסכון של האינוורטר שציין פותח השרשור נמוך מזה הרגיל.

לענייין המזגן עצמו:

אלקטרה ואלקו-הייטק הם המזגנים הטובים ביותר שנתקלתי בהם כמעט ללא עוררין.

תדיראן של לפני עשור (לפני המעבר ליצרן אחר) היו מצויינים בעיקר בכל הקשור למזגנן מרכזי/מיני מרכזי.

מזגן גרוע במיוחד שאינני ממליץ לאף אחד- אמקור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

תתחדש, אחלה מזגן.

האמת שאני גם חיפשתי כמוך מזגן לחדר בגודל של 10 מ"ר מרובע.

לאחר סקר שוק קטן, שגם ביקשתי לראות את המדחסים של המזגנים ולא רק את היחידות הפנימיות, הגעתי למסקנה שהכל אותו הדרע'ק, כולם מייצרים את המזגנים הקטנים הללו בסין, ההספקים זהים, כל מכלול הנתונים די זהה.

טורנדו זה SAGA, ואלקטרה זה תדיראן, וכו.

אני בסוף רכשתי מזגן של SAGA של 1כ"ס דגם F11-I, רק בגלל שהוא היחיד שמגיע עם צנרת להתקנה.

ביצעתי התקנה עצמית, וזה הרבה יותר פשוט ממה שחושבים אנשים.

סה"כ המזגן עלה לי 1250 ש"ח.

הדברים שרכשתי בשביל ההתקנה היו צינור ניקוז של 10מטר שעלה 35 ש"ח, מסקינטייפ לבן לעיטוף של הצנרת החיצונית - עלות 25 ש"ח.

בנוסף, זוג זוויות מדף חזקות שמסוגלות להחזיק 50ק"ג(למרות שכל המדחס שוקל מחצית מזה)- עלות- 40 ש"ח.

כלומר,סה"כ 100ש"ח, עלות אקסטרה.

כך שכל הסיפור עלה לי 1350ש"ח כולל התתקנה.

שעה עבודה מסודרת, והמזגן הופעל לראשונה לבדיקה, הכל תקין ללא נזילות, והממזר הקטן הזה מקפיא את החדר.

סה"כ מדבר על מזגן של 1 כ"ס (9400 BTU) וזה אפילו יותר ממה שצריך לחדר כזה.

אני הפעלתי אותו למשך 30 דקות בכדי לראות שאין נזילות מהניקוז והכל תקין.

שמתי על העוצמת אוורור על המינימום, וכיוונתי אותו בטמפ' ל17מעלות, בפועל, בחדר היה 28 מעלות, ועד סיום הבדיקה, הטמפ' ירדה ל23 מעלות.

אני רק מציין שאני גר בדירת גג, ו2 מתוך 4 קירות הם חיצוניים, ולכן זה ממש תנאים קשים בשבילו:).

מי שלא מתקין לבד , לפי דעתי עדיף לרכוש אלקטרה, רק בגלל שהשירות שלהם מצויין.

ויש להם מחסן חלפים שניתן לקנות שם כל מה שצריך, כי לפעמים בשביל איזה תפס של המאוורור אתה מזמין טכנאי, למרות שהחלק הזה עולה 3 ש"ח, ולוקח שניה וחצי להחליף אותו(מנסיון).

under construction..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...