Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חישוב גודל מוטות ברזל.

kobic9
שימו לב! השרשור הזה בן 4996 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש לנו חנות ירקות, רציתי לדעת כיצד מחשבים את עובי המוטות ברזל שצריך על מנת ליצור מדף ארוך באורך של 3.8 מטר.

יש לנו בחנות גובה רב שאינו מנוצל כלל, מעל המקררים יש כ1.5 גובה, חשבתי להעביר 2 מוטות ברזל לרוחב החנות ולהניח עליהם פלטת עץ על מנת שאני אוכל להניח למעלה כל מיני ציוד לעסק(החל משקיות ניילון, קופסות פלסטיק למיניהן גלילי נייר ועוד).

רציתי לדעת איך אני מחשב את העובי של הפרופיל ברזל שאני צריך, אני לא רוצה לעשות זאת לכל אורך החנות אלא רק בסוף החנות, בפינה שמעל למקררים(אורך הפלטה תהייה 3.8 ורוחבה יהיה מטר) כך שאני מאמין שאני אצטך רק 2 מוטות.

איך אני מחשב את העובי הדרוש לכך?

תודה.

קובי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאיזה קיר אתה מתכוון לתפוס את המוטות? {הכוונה ממה הוא עשוי?}

רובר 214 SI למכירה אלפא 75 טורבו למכירה

"הפחד הוא רק תחושה, האומץ לנסות - זאת המעלה" (א.איינשטיין).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתחילים מקביעת העומס שהמדף צריך לשאת.

השלב הבא הוא קביעת העיגון לקיר/ריצפה כדי שלא יתלש ורק אח"כ ניגשים לפרופילים. כעיקרון למפתח כזה צינור 2.5 צול יחזיק בלי בעייה.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא צריך 2 מוטות , אתה צריך משולשים או מדפים אוניבסליים לתעשיה

מהסוג שתופסים פרופיל ברזל לגובה הקיר ועליו "תולים " מדפי מתכת

אני משתמש בכאלה אצלי בעסק, אם תרצה אולי נשארו לי כמה , תוכל לקבל אותם במחיר ממש טוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השלב הבא הוא קביעת העיגון לקיר/ריצפה כדי שלא יתלש ורק אח"כ ניגשים לפרופילים. כעיקרון למפתח כזה צינור 2.5 צול יחזיק בלי בעייה.

זה נכון , בהנחה שהוא עושה רגליים לחיזוק

בלי שום תמיכה לגובה ו/או אלכסונית , כמעט כל פרופיל יקבל בטן במפתח של 4 מטר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלנו אנחנו בונים גלריות עם רגליים כל איזה 3 מטר, מפרופיל מרובע 10X10 ס"מ.

מצד שני זה מיועד למשקל של הרבה מאות ק"ג.

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדף של 3 מטרים בחנות ירקות ישא גם כמה מאות ק"ג. תעשה חשבון שארגז ממוצע שוקל אצלם כ 25-30 ק"ג שזה כ 100 ק"ג למטר.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה המתבקשת איזה עומס יהיה מונח על המדפים והאם הקירות מחוזקים על ידי מוטות פלדה והאם יש חגורות בטון לחוזק כללי במידה והעומס גבוה.

אני הייתי ממליץ להשתמש בפרופילי H או I .

טוב שם טוב משמן טוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על התגובות.

אין לי מושג ממה הקיר עשוי, ואני לא יודע אם ישנה רצועת בטון.

בעיקרון זאת חנות מושכרת, והיא חנות ישנה בת 30 שנה+-(עכשיו רוצים לעשות בה פרוייקט תמא 38).

אני לא מתכנן להעמיס שם ירקות משום שזה לא יהיה נוח להרים ולהוריד משם כל פעם קרטונים, אלא אם כן יש לכם רעיון יצירתי להעלת הסחורה והורדתה בלי לשבור את הגב.

המטרה בהכנת המדף הנ"ל היא שהקרטונים של הציוד של העסק(קופסאות פלסטיק,שקים של שקיות ניילון(16 קילו לשק) ניירות לקופה וכדו') תופסים לנו מקום של סחורה שאפשר לאכסן בחנות, לכן חשבתי להעביר את הכל למעלה.

מה זה פרופיל מרובע 10X10? כמה זה עולה למטר?

מה זה צינור 2.5 צול? כמה זה עולה למטר?

בעיקרון ראיתי פרופיל מסויים במסגריה, והוא אמר לי שזה עולה כמה שקלים בודדים למטר.

אני לא רוצה להשקיע יותר מידי(כי החנות מושכרת והמשכיר עושה לנו המון בעיות כל הזמן) אבל אם ההבדל בין בניה של משהו להחזקת 50-60 קילו לעומת 150 קילו לא יהיה משמעותי אני יעשה זאת.

קובי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצרכים שלך לא צריך לקחת את הפרופיל היקר של הגלריות.

מספיק לך כמו שאמרו צינור בקוטר של 2 צול' תעשה חור בקיר הימני וחור בקיר השמאלי ותכניס את הצינור בחורים.

הוראות הרכבה.

בקיר אחד אתה עושה חור קצת יותר עמוק מכניס את הצינור עד הסוף מכוון לחור שממול ומכניס פנימה ואז מבטן שלא יזוז.

כמובן שעל החורים להיות באותו גובה.

המרחק בין המוטות צריך להיות קצת פחות מרוחב המדף שאתה רוצה.

עדיף שהמדף יהיה מעץ סנדויץ אותו אתה תופס עם בורג קודח לצינור.

ההרכבה נכונה גם לפרופיל מרובע אבל מינימום 50 מ"מ דופן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זאת אומרת צינור בקוטר של 2 צול?

האמת חשבתי במקום לעשות חור בקיר פשוט להכין מפרופיל ברזל צורה של U להכניס את הפרופיל הארוך באמצע.

הU תחובר בעזרת 2 ברגי ג'מבו בצדדים.

ניראה לכם שזה יחזיק?

כמה משקל זה יוכל לשאת?

קובי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה צינור בקוטר 52 מ"מ שמשמש למים ובא כבר מגלוון. זה יוכל לשאת את מה שאתה צריך בלי בעייה ולא עולה יותר מכמה עשרות שקלים לצינור של 6 מ'.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...