Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חוויה שלילית במוסך "שחק" בפ"ת. מוסך שצמוד לסוכנות KIA

jexy
שימו לב! השרשור הזה בן 3184 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ביום ראשון הרכב נכנס במדרכה עקב הסחת דעת. הנזק, גלגל קדמי התעקם ונגרם נזק למכסה הקרטר. כמובן שכל השמן נשפך וחששתי להפעיל את המנוע כדי לא לגרום נזק.

הגרר, גרר אותי למוסך הסדר של חברת הביטוח, מוסך "שחק" שבפתח תקווה.

בכניסה למוסך הובהר לי שלא מגיע לי רכב חילופי אלא רק אחרי בדיקת שמאי, למרות שבחברת הביטוח נאמר לי אחרת ובטפסים מופיעה השורה "רכב חילופי" ללא שום תנאים.

אחרי כמה ויכוחים, לקחתי רכב שכור ונאמר לי שביום חמישי הרכב יהיה מוכן.

ביום חמישי לקחתי את הרכב ממש מאוחר בערב. ביום שישי שמתי לב לרעשים מוזרים מתחת לרכב והרכב בנסיעה ישר משך ימינה. ביום ראשון נכנסתי שוב למוסך, הבהרתי בפני המנהל את הטענותי כלפי הרכב והוא אמר לי שאין מה לעשות, לרכב החליפו קרטר, עשו איזון גלגלים, פרונט וזהו. כאשר אחד המוסכניקים בדק את הרעש, הוא אמר שזה יכול להיות מהמותחן של הרצוע. מנהל המקום פסל כל קשר לתאונה ואמר אם אני רוצה, אני יכול לדבר עם השמאי והוא יחליט מה לעשות. מה שהוא יכול לעשות זה לראות שוב את הפרונט, אולי יש משהו...

לאחר שביצעתי כיוון פרונט חוזר, בפרונט כיוונו את ההגה אך עדיין הרכב המשיך למשוך ימינה, במוסך אמרו לי שכניראה כאשר מישהו החליף גלגלים לא שם לב ששני הצמיגים בצדדים לא של אותה חברה. ישר אמרתי שלא מישהו החליף, אלא אתם (המוסך) הוא זה שהחליף את הגלגלים עקב צמיג אחד שהתפוצץ והם אלו שעשו את האיזון ופרונט. לגבי הרעש עדיין לא היה עם מי לדבר.

לאחר ששוב התעקשתי שיבדקו את הזוויות של הרכב ויעשו הצלבה בין הגלגלים, בזמן שהרכב על הליפט הבחנתי בבורג משוחרר שתופס את המדחס מזגן למכסה קרטר, מכוון שלא היה זמן להיכנס למוסך המשכתי ככה עוד יום.

בבוקר אחרי זה התחלתי לשמוע רעש חריקות וזה היה נשמע כאילו משהו משתפשף עם משהו, מאחר ואיני מוסכניק אך יש קצת ידע טכני, נכנסתי מתחת לרכב ופתאום ראיתי שהבורג של המדחס השתחרר כמעט לגמרי והוא משתפתף עם הרצועה שמסובבת את כל העסק (אלטרנטור, משאבת מים, מזגן), נכנסתי מיד למוסך, המנהל לא היה והוצאתי את התסכול על המוסכניק בכיר שהיה באותו רגע. מיד העלו את הרכב על הליפט, פירקו את הרצועה, פירקו את המותחן, הביאו רצועה חדשה, סט ברגים חדש וסידרו את הבעיה.

ברגע הגעת המנהל למקום, הוא לא היה מסוגל להסתכל לי בעיניים, רק דיבר עם המוסכניק שהסביר לו מה התקלה, אמר לו להמשיך והלך.

לגבי המשיכה של ההגה, הצלבתי בין הגלגלים והכל הסתדר.

לגבי היחס של מנהל המקום וצווה הטכנאים, על הפנים, יחס של זלזול (מוסך הסדר של חברת הביטוח), עבודה לא נקייה ולא מקצועית, התעלמות מוחלטת מביקורת סיום עבודה.

עוד משהו ששמתי לב, שכאשר הרכב יורד מהליפט אחרי התיקון ונכנס לפחחות ישנה רמפה שלרכבים נמוכים משפשפת את שני הטמבונים ברצפה. דבר לא בטיחותי, לא הגיוני בכלל לשים מפגע כזה באמצע המוסך וכל פעם מחדש אני שמעתי רכבים נכנסים ויוצאים מפחח עם רעש של שפשופים חזקים בטמבונים.

לסיכום, אני לא חוזר לשם יותר כי כל ההתרוצצויות עלו לי ולעסק שלי הרבה כסף ולתבוע.... אה... פשוט צריך מדי פעם להרים את הקול, לתפוס את הבוס באוזניים, רק ככה זה עובד.

לילה טוב.

G-Media

יעוץ והתקנת מערכות שמע, קולנוע ותקשורת.

www.g-media.org

052-5634010

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגרר, גרר אותי למוסך הסדר של חברת הביטוח, מוסך "שחק" שבפתח תקווה.

למה מוסך הסדר? לטעמי, קבלת רכב חלופי (התרגיל של חברות הביטוח כדי לפתות את המבוטחים למוסך ההסדר שלהם) לא שווה את הצרות שכמעט תמיד מגיעות אחר כך.

מניסיוני.

-עדיף תמיד ללכת למוסך הבית שלך, שהוא מכיר אותך ואתה מכיר אותו ויש למוסך אינטרס שלא תצא מאוכזב ותברח לו, מאשר למוסך שאתה לא יודע עיליו שום דבר ולא סביר שתחזור איליו.

-עדיף תמיד לקחת את שמאי המוסך (מוסך הבית שלך) או שמאי פרטי ולא את שמאי חברת הביטוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...

שלום

אני ממש מצטער שלא קראתי את הפורום לפני חודש

אני בעסקי הרכב

קיבלתי יעוץ משמאי רכב להכניס את הרכב למוסך שחק מוסך הסדר כן מוסך הסדר של הפניקס

החלפת מנוע כתוצאה מחפץ בכביש

חודש ימים מתוכם שבועים עם רכב חליפי ומה אז רק תקלות

עם יש קומבינו במוסך בטוח שכן

אני מוסכניק לא הבנתי איך אפשר לעמוד במחירים שהוא הצעה לפני התיקון

כאשר לקחתי את הרכב הכל כפול כמובן באישור השמאי

אני ממש ממליץ לאנשים ללכת ברגל ולא להכנס לשם

הם נוכלים ולא מיקצועים בלירה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שנים מאוחר יותר...

נכנסתי למוסך שחק לטיפול שנתי עבור קיה סיד 2011 ויצאתי דיי מאוכזב.

בשנה שעברה עשיתי את הטיפול השנתי ברכטמן וייצאתי על גבול המרוצה (שזה יותר טוב מהשנה). מה ששכחתי לעדכן זה שחודש אחרי הטיפול בשנה שעברה גילית ששמו יותר מדיי שמן ולכן הוחלט השנה להחליף מוסך עקב חוסר מקצועיות.

אני לא יודע אם זה הנחיות גורפות לכל המוסכים המורשים של קיה אבל בביקור השנה ממש היה לי "דה ז'ה וו" וההיסטוריה חזרה על עצמה.

בסופו של דבר החליפו שמן מנוע, פילטר שמן מנוע, פילטר אוויר, שמן ברקס ו-4 דיסקיות ללא חריטה.

שוב פעם ניסו לדחוף פלאגים מבלי לבדוק מה מצבם. כשהערתי לפקידה היא בדקה ואמרה שהחליפו טיפול שעבר.

שזה שקר מוחלט, לפי הוראות יצרן באמת ממליצים להחליף פלאגים בטיפול השלישי אבל שנה שעברה אני התעקשתי שיבדקו את מצבם והם היו תקינים.

פילטר אוויר גם נראה לי היה מיותר כי הוחלף שנה שעברה והרכב עבר רק 5K ק"מ אבל את זה לא הצלחתי לבטל.

הפעם לפני שיצאתי מהמוסך בדקתי גובה מפלס שמן והפלא ופלא, שוב פעם מילאו מעל למקסימום.

בשביל להחזיר את המדיד לגובה הנכון נאלצו לשאוב כחצי ליטר שמן.

מה עם פיצוי על חוסר מקצועיות? בזבוז זמנו של הלקוח? זיכוי על השמן המיותר שמילאו? לא, במוסך השמן נמכר בגלונים ולא בחיוב פר ליטר אז לא מזכים.

לחיוב אציין שהחליפו נורה ללא חיוב וחיזקו פס קישוט ששהיה רופף.

לסיכום, זו כבר שנה שניה שאני יוצא מאוכזב בעיקר מהמקצועיות של המוסכים המורשים של קיה.

אין לי בעיה לשלם ביוקר על חלפים ועבודה, יש לי בעיה לשלם ביוקר ולא לקבל תמורה ראויה לתשלום.

אני כבר לא יודע באיזה מוסך אני אבצע את הטיפול שנה הבאה אבל כמעט בטוח שזה לא יהיה במורשה של קיה.

עריכה אחרונה על ידי redroze

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ביקשתי פיצוי כי אני לא מסוג האנשים ש"עושים רעש".

התירוץ שלהם לחוסר מקצועיות היה "טעות אנוש".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

redroze

אני לא מבין למה אתה ממשיך לטפל במוסכים מורשים של קיה?

אני עשיתי שם שני הטיפולים הראשונים - די דומה למה שאתה רשמת.

שני הטיפולים האחרונים עשיתי במוסך שאני מכיר וממש מרוצה מזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רוצה לשמור על האחריות 7 שנים למכלולי הנעה.

כן, אתה לא צריך להגיד לי שהחוק אומר שניתן גם לטפל במוסך כללי.

הניסיון שלי ושל קרוביי מלמד שכל פירצה שיש ליבואן להתחמק ממימוש האחריות הוא יקפוץ עליה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...