Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רום כרמל טנדר - הגשמת חלום - יומן מסע ושיפוץ

און יעקבסון
שימו לב! השרשור הזה בן 1387 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בתאריך 9/6/10 זה קרה. סגרתי מעגל של 25 שנים ורכשתי רום כרמל טנדר. רגע, אל תצחקו, יש לי הסבר. אבל לא כזה פשוט. צריך ללכת אחורה בזמן, 37 שנים, בכדי להבין מדוע. זיכרון הילדות המוטורי הראשון שלי היה בגיל 3. מה שאני זוכר (או מה שסיפרו לי ומאז נדמה לי שזה מה שאני זוכר) הוא את עצמי, יושב בחניית בית הורי, במושב הנהג של שברולט 1953 שהייתה ברשותם, סבתא שלי שומרת עלי, כי הורי נסעו לתל-אביב לרכוש את המכונית החדשה הראשונה שלהם: סוסיתא סטיישן 13/60 מודל 1973.

זוהי מכונית ילדותי, זו הייתה ה-מכונית שלנו משנת 1973 ועד 1983, עת התחדשו הורי בפיאט 131 סטיישן (אבל סוסיתא נשארה כרכב שני). במהלך השנים הללו עשינו לה שיפוץ מנוע ראשון אחרי 175,000 ק"מ בשנת 1980, עליה אחי לימד אותי לנהוג כשהייתי בגיל 11 (זה בסדר, יש כבר התיישנות), זו המכונית הראשונה עליה עשיתי היגוי יתר והיא הייתה הראשונה לה שיפצתי את המנוע, לבד-לבד, בגיל 17 ועליה כתבתי את אחת מהכתבות הראשונות שלי במגזין קוואטרו בשנת 1988. אהבתי אותה אהבת אמת.

סוסיתא סטיישן זו נשארה אצלנו עד שנת 1993, עת מסרנו אותה לבחור צעיר. גורלה היה עצוב. הוא וחברו הפכו אותה למעיין רכב ראלי והתעללו בה בשבילי עפר. יום אחד, אחרי שתם כוחה והיא התקלקלה, הם נטשו אותה בשדות, ועד ששבו לאסוף אותה מספר ימים מאוחר יותר, היא עברה בידי זרים התעללות נוספת וסופנית והחזירה את נשמה לבורא. תנצב"ה.

עוד במהלך השנים בהן סוסיתא זו שירתה אותנו נאמנה, סיפר לי אבי כמה הוא מתחרט שלא קנה בשעתו את מחליפתה, רום כרמל סטיישן. "הייתי צריך לקנות אחת כזו, לשים אותה על בלוקים ועכשיו להתחיל להשתמש בה", הוא סיפר לי פעם. את החלום שלו הוא לא הגשים והמשיך הלאה למכוניות קצת יותר מתקדמות. החלום שלי היה ונשאר רום כרמל, אם אפשר בגרסת סטיישן.

לחיים יש תוכניות משלהם ולא זכיתי גם אני להגשים את החלום ולקנות רום כרמל סטיישן. עברתי לדברים אחרים בתחום, למכוניות "קצת" יותר ספורטיביות וקצת יותר עדכניות. אבל חלום הרום כרמל המשיך לקנן. וכך עברו השנים, במהלכן, בתור עורך מגזין "הגה" עשיתי אפילו גיליון נושא על מכוניות ישראליות ("הגה 110") לפני כשנתיים. במהלך ההכנה של המגזין החלטתי שיבוא יום ואגשים את החלום, אבל במקום רום כרמל סטיישן, זה יהיה רום כרמל טנדר. למה ומדוע? כי לגרסת ארבע הדלתות הנפוצה בשעתו מעולם לא התחברתי, ועם השנים התחוור לי יותר ויותר כי איני אוהב את צורתה של גרסת הסטיישן. היא לא "התיישנה" יפה בעיני. לעומתה, טנדר זה טנדר. הקונספט לא השתנה עד היום ולפיכך החלטתי: אני רוצה רום כרמל טנדר! אלא שמסתבר שזה לא כזה פשוט. מסך 1,175 רום כרמל טנדר שנבנו במהלך שלושת שנות הייצור (1981-1977), כמעט לא נשארו דוגמאות. אלו שכן מצאתי לא היו למכירה, או היו במצב סופני בהחלט, או בעליהן ביקש עליהן סכום השווה לזהב, לא לפיברגלס.

כך חלפו להן למעלה משנתיים של חיפושים שקטים, ללא כל התקדמות, עד שבמפגש חברתי אחד, עם חבר המעורב בתחום, שטחתי בפניו את חלומי. "נדמה לי שראיתי טנדר בדרום תל-אביב", הוא אמר לי. אז ביום שישי, לפני כשבועיים, נסעתי לחפש ולא מצאתי. ברוב ייאושי נכנסתי לקארס-פורום והקשתי במילות החיפוש "רום כרמל" וכך הגעתי לשרשור הזה של דני יונגר:http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=305697

שלחתי לדני הודעה פרטית ושאלתי אותו אם הוא מכיר, אולי, עוד טנדר למכירה. להפתעתי חזר אלי דני והציע לי לרכוש ממנו את טינה טנדר שלו, כי הסתבר לו שלא יהיה זמן לשפץ את אותה כהלכה. אחרי עוד כמה החלפות מסרים ושיחות טלפון, שאלתי ג'י.אמ.סי ונגרר מחבר ויצאתי לדרך הארוכה צפונה לפגוש את דני והכלה.

כמעט בקצה הצפוני ביותר של הארץ פגשתי איש מקסים וחביב, אוהב מכוניות שהיה נאות למכור לי את החלום שלו, בכדי להגשים את חלומי. לא הייתי צריך יותר מדי שכנועים. זו הייתה אהבה ממבט ראשון (בטנדר, בטנדר). חיש מהר נסגרו הפרטים, הטנדר הועמס על הנגרר ויצא לדרכו הארוכה לביתו החדש.

כבר שבוע עבר מאז אותו יום, והתרגשות אופפת עדיין את כולי. כמצוין בשרשור שלי דני, הטנדר אינו במצב נסיעה, עקב מנוע תקול. יש, כמובן, לא מעט עבודה נוספת בכדי להחזיר את אותו לכשירות (אחרי הכול, הוא מושבת מזה 18 שנים), אבל ראשית עלי לפתור את בעיית מנוע הילמן הלא במיוחד מוצלח הזה ואז להעריך והחליט על היקף השיפוץ והשחזור אותם אוכל לבצע בטנדר - שנע בין החזרה בסיסית לכביש ועד לשיפוץ הכולל פירוק עד היסוד, חידוש והרכבה מחדש, וכמובן, כל דבר באמצע. לשמחתי גיליתי שבניגוד לחששי המוקדם, עדיין ניתן למצוא לא מעט חלקים לרום כרמל. חלקי מערכות מתלים ובלמים (בארץ וגם בחו"ל) וגם חלקים ייחודים יותר לרום כרמל, הנמצאים בחנויות חלקים שעדיין מחזיקות מלאי. כך שאני אופטימי שניתן יהיה להחזיר את הטנדר הזה לכשירות ולמצב מצוין.

כמיטב המסורת כאן בפורום, מבטיח לעדכן וללוות את השיפוץ בתמונות. בהזדמנות זו אני רוצה גם להודות שוב לדני יונגר וגם לכל אותם האנשים אשר מסייעים, מייעצים, עוזרים ומכוונים אותי בפרויקט הזה.

המשך יבוא...

און

תמונות מצב:

הראשונה: מקום חנייתו של הטנדר בשמונה עשרה שנים האחרונות (צילום: דני יונגר)

השניה: העברה לביתו החדש אצל דני, לפני התחלת פירוק ארגז ומנוע (צילום: דני יונגר)

השלישית והרביעית: ביום בו אספתי את הטנדר מדני, בדרכו לביתו החדש

%202_1~1.JPG

CIMG1984.JPG

09062010050.jpg

09062010051.jpg

חבר צוות פיברקלאב.

יש לכם שאלות בנושא רום כרמל, סוסיתא? מחפשים חלקים? נסו אותנו כאן. מבטיחים לנסות לעזור!

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=448875

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכל מגוון הרכבים שאנחנו משמרים- אני סבור שלרכבים שהורכבו בארץ וביחוד לשושלת סוסיתא\רום מגיע מקום של כבוד.

השימור שלהן מסמל פרק בהסטוריה מקומית ויחודי ומשמעותי לנו.

ברכות על המימוש ובהצלחה בהמשך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

OK, אז אתה הוא ה"קונה המסתורי"!:twisted: מזל טוב! הוואנדורה לא של עופר דרך אגב? מצפים לעדכונים הולמים- בכ"ז עיתונאי, לא?:wink:

רבבק- אל תדליקו אותי עכשיו עם הטנדר כרמל- אני עוד אקנה לעצמי!!!:cry:

י Capri GT 74 MK2 "אספנות", עדיין מחכה לפחחות רצינית.*סוזוקי 1100F (שהפך ל"סטריטפייטר" לצערי :sad: )*GMC וואנדורה 4X4- "לוחם שטח" במנוחה *פורד D שנת78, ש"מת" להפוך ל"אספנות":oops:*פורד פיירמונט 79' :twisted: -חולם להיות שחור:wink: *"משפחת ליילנדים"* *ואסקורט סטיישן שניצלה בדקה ה-91:king::חובב מכוניות, אופנועים, מפלצות למיניהן ומוזיקה, הסובל מחוסר מקום, זמן ותקציב כרוני, להתעסק בכל התחביבים שלו :???:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

און יקר,

אז עכשיו אני מברך אותך גם מעל דפי הפורום.

תתחדש, ובהצלחה בשיפוץ. היות וכבר התחלת להשתמש בי בתור פקידת לשכה, אני לא אגיד לך שאשמח לסייע,

אלא אפציר בך להמשיך להסתייע בי.

קרמבו

יקירתי, לפני שאת מדברת סרה באלפא שלי, בואי נזכור שגם לך יש כמה ימים בחודש שאת דולפת ומושבתת.

טל שביט (1955-2011), האיש הטוב והנפלא שרכב היישר אל גן העדן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהכירות אישית עם טינה, היא בהחלט ברת שיפוץ. מבפנים כמעט ולא חסר כלום, והבודי מקסים.

מזל טוב...

PEUGEOT 205 XR 1992

חבר במועדון רנו 4 הישראלי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהצלחה עם השיפוץ.

ממתינה לעידכונים רשמים ותמונות מהתהליך.

:-P

ל'

תגיש כזאת תביעה אזרחית ואחרי שבוע עוד תוכל להראות לחברים שלך את טביעת הנעל של השופט על התחת שלך לאחר שהוא בעט אותך החוצה מבית המשפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרוב התרגשות, שכחתי את התודה הכי גדולה:

הכי חשובה ברשימת התודות היא זוגתי היקרה, שהגשימה לי את החלום וקנתה לי את הטנדר ליום הולדת הקרב ומגיע, זה עם המספר העגול והמפחיד הזה שכולם מדברים עליו (ועושים וקונים שטויות בגללו...).

אין כמוך!

און

חבר צוות פיברקלאב.

יש לכם שאלות בנושא רום כרמל, סוסיתא? מחפשים חלקים? נסו אותנו כאן. מבטיחים לנסות לעזור!

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=448875

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי און,

מזל טוב ודרך צלחה בשיפוץ הקרב.

נאור

גם תואר ממכללת טיזנבי או ממרכז האקדמי מוצמוץ זה תואר אקדמי....

בעלים גאה של: חיפושית 74, ZX 93, דייהטסו טריוס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרוב התרגשות, שכחתי את התודה הכי גדולה:

הכי חשובה ברשימת התודות היא זוגתי היקרה, שהגשימה לי את החלום וקנתה לי את הטנדר ליום הולדת הקרב ומגיע, זה עם המספר העגול והמפחיד הזה שכולם מדברים עליו (ועושים וקונים שטויות בגללו...).

אין כמוך!

און

מזל טוב פעמיים.

פעם אחת כי הגעת לגיל שאפשר להתחיל,

ופעם שניה כי זכית בעזר יותר משכנגד. (אני יודע כי גם אני כזה)

בהצלחה

ירון

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחי היקר !

אני לא מופתע מהקניה שלך , תמיד אמרתי לך שאתה נהג איטי ! אין מה לעשות !

תתחדש אחי אחלה רכישה , להבדיל ממך האוטו הראשון שקניתי היה רום כרמל סטיישן (אמצע תמונות והפרסם אותם )

אז שיהיה במזל ובהצלחה !

ליעוץ אני לשרותך .

אילן .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

און

אני זוכר טוב את הסוסיתא שלך שמכרת לאסף צבענו אותה בנחלת עדה בכחול מטאלי היינו נוסעים בה בלי רשיון

אחחח איזה תקופה טובה הייתה לנו אז

גם את ה131 מכרת לו .:-P:-P

מיני 1969 התחלת שיפוץ:-D

אם אני לי מיני:roll:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר ראשון מזל טוב און, לאדעתי שאתה גולש בפורום הזה.

רק רציתי להגיד שאני הייתי נוכח בהרכבת ה B3 שלך (: , שהרכיבו את המנוע, אני עמדתי שם ליד והתסכלתי :p.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1387 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...