Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אמסטרדם-לפני צבא

ilan 206
שימו לב! השרשור הזה בן 5058 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז כמו שאפשר להבין מהכותרת אני מתכנן לטוס לאמסטרדם לפני הצבא (מתגייס בנוב' 10) עם עוד 4 חברים.

התאריכים הם בין ה22 ל31 ביולי, מחירי הטיסה לא רלוונטים לנו משום שאמא שלי עובדת באל-על לכן אני טס בחינם+ הנחנה לחבר ואבא של חבר אחר כל שבועיים טס ליפן ויש לו הרבה מיילים ככה שהמחיר של הטיסה יוצא נמוך מאוד.

אני רוצה שתמליצו לי על דברים לעשות באמסטרדם כמו-מועדונים,קופישופס,מקומות יפים ומעניינים לראות (לדוגמא המפעל של הייניקן) כמו כן הייתי רוצה שתמליצו לי על מקומות לינה טובים וזולים באמסטרדם ובקיצור הייתי שמח שתמליצו על כל דבר העולה בדעתכם שאני אצטרך לטיול מושלם לפני צבא עם החברים.

תודה, אילן .

נ.ב

אנחנו כולם מעל גיל 18 אם זה משנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי החבר עם האבא ביפן... אני רציתי לקנות כרטיס טיסה לג'נבה עם הנקודות שיש לאבא שלי בכרטיס הנוסע המתמיד.

לצערי, לפי המדיניות של אלעל, לא ניתן להשתמש בנקודות אלו מתי שרוצה אלה רק מתי שמתחשק להם, ובקיץ לא מתחשק להם לתת לך כרטיסים על נקודות (מקסימום ישדרגו את הכרטיס הרגיל ששילמת עבורו מחיר מלא לכרטיס ביזנס תמורת נקודות).

מי שמודד את התקדמותו, הצלחתו ואושרו בצורה יחסית לאחרים, לעד ישאר מתוסכל;

תמיד יהיה שכן עם גינה גדולה יותר, דשא ירוק יותר ומכסחת-דשא חדשה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מה שאבא שלו אמר - הוא יסדר להם באייר-פראנס ולא באלעל.

רק אני ועוד חבר נטוס אלעל.

אף אחד לא היה באמסטרדם?..אני מעדיף המלצות אישיות של אנשים שהיו שם ולא מאיזה עיתון או משהו כזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תעשן כלום.

שרידים נשארים בשתן חודשים, ואם ייבדקו אותך בצבא, אתה תוכל לגמור עם 6 חודשים בפנים.

מחיר גבוה בשביל צינגלה...

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא חושב שצריך תכנון מוקדם לאמסטרדם. העיר לא גדולה, את רובה הגדול (מליידספליין עד הדאם) אתה חוצה ברגל כמו כלום. הדרך הכי כיפפית להכיר עיר ולמצוא את הפינות הכי מיוחדות שלה, זה ללכת בה לאיבוד ברגל (כן, מפה בכיס לא תזיק לכל מקרה).

לפי דעתי קחו אכסנייה שלא עולה יותר מדי באיזור הדאם (יעלה קצת יותר מאשר באיזורים החיצוניים של העיר, אבל בשיקול הוצאות תחבורה וזמן, זה עדיף בהרבה).

תשתמשו בנקודות הכוונה לתיירים (שמסומנים ב-i) למידע ולמפות.

אוכל- הארוחות היותר טיעות שלי באמסטרדם הם לא המסעדות (90% מלכודות תיירים) אלא אוכל רחוב ומעדניות. תפשטו על חנות גבינות, מיקס גאודה מגילאים שונים+2 בגטים+פרושוטו טוב זאת הארוחה הכי טעימה שיצא לי לאכול בעיר (ואכלתי לפחות כ-5 מסעדות).

המלצה- תשכרו אופניים לפחות ליום אחד (רק תשגיחו עליהם טוב, שלא יגנבו אותם) ותעשו טיול לפארקים ולאיזורים היותר רחוקים.

הסדר דרך איירפראנס- הגיוני ביותר. בטיסה הקודמת שלי לאמסטרדם, טסתי עם חבר ב KLM-AF ביזנס, ע"ח נקודות טיסה (עלה לכ"א מאיתנו כ-150$). כל מי שאומר לך שאין כזה דבר, פשוט לא יודע.

לגבי מה ש FALOU כתב, מה שאתה עושה בצורה חוקית לגמרי במדינה שתומכת בזה, כל עוד אתה לא חייל, לא מעניין את הצבא. נראה לי כמו חטא גדול להיות באמסטרדם ולא ולא לעשות היכרות עם הזוהר הצפוני/ האלמנה הלבנה

(nothern light/white widow) :mm_wink:

אם יש לך עוד שאלות/תהיות, שפוך בכיף.

(גילוי נאות: הכותב היה באמסטרדם פעמיים, בחורף האחרון ובקיץ לפני שנתיים ויחזור לשם שוב :))

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שנאמר, אמסטרדם לא גדולה ואין יותר מידי מה לתכנן. יש כמה דברים שהם בגדר "חובה" (למרות שהם לא באמת חובה) - על כל השאר זורמים.

הייתי מתוכנן להיות 4 ימים באמסטרדם, הספקתי את לבקר בכל אתרי התיירות (חוץ מאת המבשלה של הייניקן שהייתה סגורה לשיפוצים), וביום הרביעי יצאנו לטייל קצת מחוץ לאמסטרדם (וזכינו בדו"ח תנועה).

מבחינת אתרי התיירות הגדולים: המבשלה של הייניקן, המאדאם טוסו, הדאנג'ן, הבית של אנה פרנק ומומלץ לבדוק אם יש הופעות בתקופה שתהיה שם.

הרבה פעמים בקיץ יש כל מיני פסטיבלים במליידספליין וכל מיני פארקים אחרים ברחבי העיר. בהרבה מקרים זה גם בחינם. חבל לפספס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי מה ש FALOU כתב, מה שאתה עושה בצורה חוקית לגמרי במדינה שתומכת בזה, כל עוד אתה לא חייל,

לך תספר את זה למצ"ח, שהשרידים בשתן זה מלפני הגיוס...:roll:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דרך אגב,

שרידים זה לא ראיה מוצקת בשביל לשפוט אותך.

הרבה חבר'ה שהיו בקרבת מעשנים פשוט אמרו שהם היו בקרבת מעשנים,ובשיקלול עם כמות השרידים שוחררו.

אם אתה באמסטרדאם,ואתה לא מעשן...

זה כמו ללכת ללכת למסעדת גורמה ולהזמין סנדוויץ'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שכתבתי, מי שזה שווה לו את ההתעסקות - תפדאל.

אין לי שומדבר עקרוני נגד עישון גראס, אבל משוואת הסיכון-סיכוי, בזמן שאתה חייל, לא שווה לדעתי את ההנאה שיש בזה. גם מי שאוהב לעשן, צריך להיות מסוגל להסתדר בלי שלוש שנים. בעצם, מי שלא מסוגל להסתדר בלי שלוש שנים, היה עדיף לו להמנע בכלל...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הולנד, וגם אמסטרדם ברחובותיה הצדדיים, הם בין המקומות הירוקים והיפים באירופה.

עצוב שהמח הישראלי לא קולט את זה, ובשבילו כל העיר היא מחששה אחת גדולה.

לפותח השרשור: בצע חיפוש, בחייאת נמאס כבר לענות על אותן שאלות כל חודשיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שכתבתי, מי שזה שווה לו את ההתעסקות - תפדאל.

אין לי שומדבר עקרוני נגד עישון גראס, אבל משוואת הסיכון-סיכוי, בזמן שאתה חייל, לא שווה לדעתי את ההנאה שיש בזה. גם מי שאוהב לעשן, צריך להיות מסוגל להסתדר בלי שלוש שנים. בעצם, מי שלא מסוגל להסתדר בלי שלוש שנים, היה עדיף לו להמנע בכלל...

זאת בדיוק הנקודה. הוא לא חייל. והוא טס לאמסטרדם :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההתעסקות עם הבדיקות של מצ"ח מיותרת.

בתור מישהו שנשלח ע"י המפקדת שלו לבדיקת פתע - 3 דקות באתר של הפרקליטות הצבאית ויש לכם אישור בכתה שאתם בכלל לא מחוייבים לעבור את הבדיקה.

אתם אומרים לקצין שאחראי על הבדיקה שאתם לא מעוניינים לעבור אותה וכל עוד אין צו אשר חתום ע"י קצין משטרה צבאית בכיר - הם לא יכולים להכריח אתכם והסירוב שלכם לא יהיה קביל כנגדכם בביהמ"ש.

הסיכוי לצו חתום שכזה, בלי הוכחה כמעט חד משמעית למעורבות שלכם בעישון (ע"ע חבר שהלשין, מפקד שתפס וכו'), מאוד מאוד מאוד נמוך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם, את כל העצות/אזהרות לגבי העישון שמעתי כבר מיותר מידי אנשים אבל תודה בכל זאת.

אנחנו לא הולכים להיות רק באמסטרדם, שלושה ימים מתוך העשרה אנחנו ניהיה אצל חבר שגר באיינדהובן ונטייל באזור. אני מאמין שגם כשניהיה באמסטרדם אנחנו נטייל מחוץ לעיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...