Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

צריכת דלק-אימפלה 3.4

vo364
שימו לב! השרשור הזה בן 4924 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 63
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מקרוב משפחה . ההבדל בא לידי ביטוי בעיר,אין מה לעשות זה רכב כבד. מצד שני הקרוב משפחה גר באזור הנגב והוא מבוגר שלא ממהר לשומקום. אין לי נתוני יצרן. די דומה ללומינה LTZ 3.8 שנת 98 שלנו שמטופלת בקפידה ועד היום היא צורכת ליטר ל 11.5 בנסיעה בינעירונית משולבת מתונה.

Gn'f'R

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף לשאלה... אני בהחלט בעניין של לקנות אחת כזו בקרוב.

בגדול שמעתי ממישהו שמחזיק כזו בדיוק שנת 2005 (מנוע 3400 6 מקומות, איזור באר-שבע ככה שבלי הרבה פקקים או עליות) שהצריכה היא בסביבות ה 1-9/10 בממוצע במידה ולא משתוללים איתה, ז"א 100-110 פחות או יותר קבוע מחוץ לעיר ונסיעה עירונית בלי "גז-ברקס" כל היום, או לנסות להעיף את כולם ברמזור.

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה רכב ענק

כן, מצד שני... אל תסתכל בקנקן. מה שקובע לגבי צריכת דלק זה המשקל, לפי הנתונים כאן http://www.edmunds.com/used/2004/chevrolet/impala/100274088/specs.html המשקל הוא 3389 פאונד שזה 1538 ק"ג... לא יותר מידי אני חושב בשביל רכב כזה ענק, לא?

עם מנוע ענק

כן אבל שוב, מנוע ענק כזה גם מתאמץ הרבה פחות מהמזדה 3 הממוצעת ככה שיש לזה 2 צדדים. לפי מה שהבנתי בתוך העיר אין אפילו מה ללחוץ יותר מידי כי אין מספיק כביש בד"כ בשביל לאמץ את המנוע הזה.

ועוד בנסיעה משולבת? בחלום אחד ל

11.5

מסכים ש 11.5 נשמע אופטימי מידי, לפי מה שאמרו לי (9-10 ממוצע...), אני מניח שהוא עושה אולי 11.5 מחוץ לעיר בנסיעה עדינה על 100, בתוך העיר זה בטח משהו כמו 8 או אולי 6-7 אם אתה קצת משתולל. שוב הערכה שלי.

במקרה שלי היונדאי לנטרה 94 שיש לי היום אוכלת לי בתוך העיר 1 ל 7.5 בערך... ככה שהאימפלה לא ממש מפחידה. :lol:

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Yonisi תסכים איתי שבשביל להניע מנוע שלוש ליטר ומעלה מן הסתם המזרקים ישפריצו "קצת" יותר דלק נניח ב1000סל"ד על משקל של 1500 קילו, מאשר מנוע של 1600 סמק על 1300 קילו על אותו מספר סלד. וזה כבר לא קשור לזה שמנוע גדול מתאמץ פחות. זה לא כמו להשוות מנוע 1.4 ל 1.6 .

MX-5 :arrow: THANK YOU

ALFA 159 :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Yonisi תסכים איתי שבשביל להניע מנוע שלוש ליטר ומעלה מן הסתם המזרקים ישפריצו "קצת" יותר דלק נניח ב1000סל"ד על משקל של 1500 קילו, מאשר מנוע של 1600 סמק על 1300 קילו על אותו מספר סלד. וזה כבר לא קשור לזה שמנוע גדול מתאמץ פחות. זה לא כמו להשוות מנוע 1.4 ל 1.6 .

ברור שהמנוע הגדול צורך יותר דלק, על זה אין לי ויכוח בכלל. צילינדר יותר גדול ומספר צילינדרים גדול יותר, יותר דלק, לא יעזור כלום. מה שהתכוונתי לומר זה שההבדל הוא לא לינארי או כל-כך גדול כמו שאולי אנשים נוטים לחשוב. אם מזדה 3 אוכלת נניח 1 ל 11 ממוצע אז זה לא אומר שהאימפלה צריכה לאכול 1 ל 5.5 בגלל שהמנוע גדול פי 2 ויותר.

דרך אגב ההשוואה שלך עם הסלדי"ם לא תופסת לדעתי, וזו בדיוק הייתה הכוונה... ב 1000 סל"ד המזדה בקושי תזוז בעוד שלאימפלה יהיה הרבה יותר כוח ככה שלא חכמה להשוות סלדי"ם, יהיה הרבה יותר מתאים להשוות למשל צריכת דלק בשיוט בכביש בין עירוני על 110 קבוע... לא יודע להגיד לך מספרים מדוייקים אבל אני דיי בטוח שהאימפלה תהיה בסל"ד נמוך יותר וכנראה גם תאכל יותר דלק, אבל בשום אופן לא פי 2.

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בין עירוני אני יודע בוודאות 1-10/11 בערך בשיוט של 110 קמ"ש.

רוב הנהיגה שלי עירונית לכן אני מאוד מעוניין לדעת על צריכה עירונית עם רגל קלה.

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור שהמנוע הגדול צורך יותר דלק, על זה אין לי ויכוח בכלל. צילינדר יותר גדול ומספר צילינדרים גדול יותר, יותר דלק, לא יעזור כלום. מה שהתכוונתי לומר זה שההבדל הוא לא לינארי או כל-כך גדול כמו שאולי אנשים נוטים לחשוב. אם מזדה 3 אוכלת נניח 1 ל 11 ממוצע אז זה לא אומר שהאימפלה צריכה לאכול 1 ל 5.5 בגלל שהמנוע גדול פי 2 ויותר.

דרך אגב ההשוואה שלך עם הסלדי"ם לא תופסת לדעתי, וזו בדיוק הייתה הכוונה... ב 1000 סל"ד המזדה בקושי תזוז בעוד שלאימפלה יהיה הרבה יותר כוח ככה שלא חכמה להשוות סלדי"ם, יהיה הרבה יותר מתאים להשוות למשל צריכת דלק בשיוט בכביש בין עירוני על 110 קבוע... לא יודע להגיד לך מספרים מדוייקים אבל אני דיי בטוח שהאימפלה תהיה בסל"ד נמוך יותר וכנראה גם תאכל יותר דלק, אבל בשום אופן לא פי 2.

ברור שלא פי שתיים. אבל כן הכוונה הייתה שמנוע גדול- יותר דלק לא משנה מה ,ברוב המקרים. ואם כבר להשוואת סלד, האימפלה תזוז עם יותר כח. אבל הכח הזה בא מאיפשהו שכאמור ,דורש יותר בנזין.

MX-5 :arrow: THANK YOU

ALFA 159 :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באמריקיאיות המנוע כמעט ולא מתאמץ ובגלל זה הוא לא שותה הרבה דלק יחסית.

שהמאבליבו שלי בשיוט היא על 1450 סל"ד ולפי המחשב דרך היא עושה 1 ל16

תן חיוך הכל לטובה :-P

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4924 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...