Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ביטול פוליסת ביטוח רכב והחזר כספי.

NoBeLiuM
שימו לב! השרשור הזה בן 2875 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש לי ביטוח בחברת ביטוח ישיר בע"מ. חידשנו את הביטוח בתאריך 30.7.09 לשנה, עד 30.7.10. בתאריך(5.5.10),מכרנו את הרכב שלנו,התקשרתי יום למחרת כדי לבטל את הביטוח שלי,נאמר לי ע"י נציג שירות, שאם אני מבטל את הפוליסה, לא מגיע לי החזר כלשהו. לסוף תקופת הביטוח נשארו עוד כ-3 חודשים. 3 חודשים זה זמן לא מבוטל וזה רבע מכל השנה של הביטוח.

להעביר את הביטוח לרכב אחר, אין לי אפשרות, מכיוון שהוא מבוטח במקיף ובחובה מפברואר 2010, עד פברואר 2011.

מה ניתן לעשות במצב כזה?למי ניתן לפנות?

תודה והמשך יום נעים!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנושא של ביטול פוליסה מוסדר בהוראות של המפקח על הביטוח. הם צריכים לפעול בהתאם להוראות. אם הם אכן פועלים בהתאם להוראות, אין לך דרך חוקית להוציא מהם את הכסף חזרה.

זה מתוך האתר של המפקח על הביטוח:

ביטלתי את ביטוח הרכב המקיף, איך יחושבו דמי הביטוח המגיעים לי עבור תקופת הביטוח שלא ניצלתי?

במקרה בו המבוטח מבטל את פוליסת הביטוח שלו לפני תום תקופת הביטוח, המבטח ישאיר לעצמו דמי ביטוח המחושבים כך: 10% מדמי הביטוח השנתיים בעד כל חודש או חלק ממנו שבו היה הביטוח בתוקף ובנוסף לזה תוספת כוללת של 10% מדמי הביטוח השנתיים. היתרה תוחזר למבוטח, תוך 30 ימים ממועד ביטול הביטוח.

הוראות בעניין זה נמצאות בסעיף 26(א) לפוליסה התקנית לביטוח רכב פרטי.

חשוב לציין שחברת ביטוח יכולה להיטיב את תנאי הפוליסה התקנית.http://www.finance.gov.il/hon/2001/pniyot/faq.asp

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן. החברות זוכות בכסף שלא מגיע להן בחסות של המפקח על הביטוח, שאמור לדאוג גם להסדרה מול הצרכנים.

תנסה להיזכר מה היה בשיחת המכירה בה ביטחת את הרכב שלך, אם הנציג הבטיח לך משהו אחר - זה הזמן להיזכר ולדרוש מהם לקיים את מה שהם התחייבו לו. אין כאן מצב של להאמין לך או לנציג המכירות - השיחות מוקלטות.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא זכור לי שבשיחת המכירה שאלתי אותו לגבי ביטול הפוליסה,עכשיו אני מבין שזאת הייתה טעות, והייתי צריך לשאול.

בכל מקרה,תנאי הביטול זהים לכל חברות הביטוח, ככה שבכל מקרה הייתי מקבל את אותו ההחזר, או שלא הייתי מקבל כמו במקרה הזה.

לא חשבתי שאמכור את הרכב כשביטחתי אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תנאי הביטוח זהים בכל החברות, אבל מול סוכן שאתה מכיר, ועובד קצת גם על מנת שתישאר לקוח שלו בעתיד - יש סיכוי טוב פלוס שהיית רואה כסף בחזרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדוק למי מחברך מסתיים הביטוח בדיוק עכשיו. אתה יכול לבטח את הרכב של החבר ביתרת התקופה.

קח בחשבון שאם תהיה לו תביעה, זה יפגע בוותק שלך.

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההקפאה תקפה רק עד סוף יולי. אם הוא יקנה רכב ב-15 ליוני, אזי ישאר רק חודש וחצי לביטוח.

יתרת התקופה לא עוברת לאח"כ.

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדקתי אולי מישהו צריך ביטוח וכרגע אף אחד מהחברים לא צריך.

זה לא משנה שזה יפגע בותק מכיוון שזה הייה הרכב של אימי, והוא נמכר, היא לא תקנה רכב בזמן הקרוב.

בכל מקרה גם אם אני רוצה להקפיא, אני יכול לעשות את זה עד ה-30.7.10, ועד הזמן הזה אני צריך להעביר את זה על שם מישהו אחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא יכול להעביר על שם מישהו אחר, אתה יכול לבטח רכב השייך למישהו אחר.

הפוליסה נשארת על שימך או האמא (השם המקורי שהיה לפני 9 חודשים).

.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. לגבי ביטוח החובה - אתה יכול לבטל אותו ולקבל החזר יחסי מדוייק ללא קנסות - מאחר והביטול הוא מהסיבה שהרכב נמכר.

ראה בלינק המועיל ש discoTD5 רשם.

אם חברת הביטוח עושים פרצוף תתעקש ותבקש את הסירוב שלהם בכתב, או שתקליט אותם. פנה למפקח על הביטוח.

2. לגבי המקיף - רעיון יצירתי:

הקפא את המקיף של הרכב החדש (זה שהתחיל בפברואר). העבר את המקיף של הרכב הישן - לחדש. כשהוא ייגמר בעוד חודשיים, הפשר את המקיף הקפוא.

כך לא תפסיד סתם.

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רציתי לבטל את הביטוח בעקבות מכירה וקנייה של רכב.

קיבלתי את מלוא ההחזר שמגיע לי

פשוט תגיד להם שקנית איזהשו רכב ספורטיבי

הם לא מבטחים רכב ספורטיבי ולכן יוחזר לך ההפרש המגיע לך

אצלי זה עבד (אבל באמת קניתי רכב שהם לא רצו לבטח - הם לא ביקשו אסמכתות)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 5 שנים מאוחר יותר...

**** הקפצה ****

אשמח לדעת האם חל שינוי בנושא החזר ביחס לחלק שלא נוצל.

חלק מהקישורים כבר לא בתוקף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ביטלתי את שלי לפני חודש-חודשיים עקב מכירה, קיבלתי את ההחזר בלי שום בעיה (חובה פלוס צד ג). הייתי מבוטח בפניקס.

ביקשו ממני רק לשלוח להם את תעודת החובה חזרה או "להצהיר" שהלכה לאיבוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...