Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחשב דרך - פריט מועיל או קישקוש?

alfa_draco
שימו לב! השרשור הזה בן 7289 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יצא לי לנהוג במכוניות בעלות מחשב דרך, ומעולם לא מצאתי עצמי מעיף מבט אל המסך שלו. חוץ מלתפוס מקום, להוסיף עוד שורה ברשימת האבזור (שתראה טוב בפרוספקטים השיווקיים של המכונית), כמובן גם לתרום קצת משקל ועלות, ולפעמים גם להוות בסיס לזוועות אלקטרוניות אנטי-מוטוריות שמאפשרות לך לכוון את הטמפרטורה באוטו ב-67 צעדים פשוטים, מה הדבר הזה תורם? אני יודע מה הפונקציות שלו בדרך כלל, אבל מה הוא באמת תורם לאיכות החיים שלנו?

מישהו פה אי פעם אמר לעצמו, "איזה מזל שיש מחשב דרך, איך חייתי בלעדיו"?

:?

ערן | חבר IAROC - הבית לבעלי וחובבי אלפא רומיאו* - נפגשים כל יום שישי בהרצליה פיתוח!

*וגם אבארט :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה יכול לעזור לך למצוא את הנהיגה האופטימלית מבחינת צריכת דלק ולתת לך עוד כל מיני סטטיסטיקות מעניינות...

:roll:

אף פעם לא השתמשתי במחשב דרך,

אבל תמיד חשבתי שיש לחלקם עוד פונקציה - שזה יכול לעזור לי להגיע ממקום א' למקום ב'. כאילו שיש לזה מפה....ומכאן השם: "מחשב דרך"

Back to the original - NC again.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה יכול לעזור לך למצוא את הנהיגה האופטימלית מבחינת צריכת דלק ולתת לך עוד כל מיני סטטיסטיקות מעניינות...

כמו ההבדל בצריכת הדלק עם ובלי דאבל-קלאץ' בהורדות לשני? :wink:

זה גאדג'ט נחמד, לא צריך לייחס לו יותר מזה. מדי פעם מועיל להעיף מבט ולראות עוד כמה קילומטרים נשארו לך עד התדלוק הבא, או להבדיל, מה הייתה המהירות הממוצעת שלך בכביש החוף...

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהו פה אי פעם אמר לעצמו, "איזה מזל שיש מחשב דרך, איך חייתי בלעדיו"?

:?

פעם אחת בדרך חזרה מאילת, נזכרו שלא מילאנו דלק והיית התלבטות אם לחזור או להמשיך עד לתחנת דלק הבאה שהיית יותר רחוקה, ואז היית הפעם הראשונה והאחרונה שהמחשב דרך עזר לי במשהו.

חוץ מזה, זה סתם דבר תקוע וחסר שימוש ואם היית לי הבחירה לוותר עליו ולקבל כסף הייתי בוחר בכסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, אולי לא עד כדי כך, אבל אני נהנה מאוד ממחשב באוטו שלי.

ברור שלא מדובר באביזר שאי אפשר בלעדיו, אבל הוא מוסיף מידע ססטיסטי מעניין לנהיגה.

אפשר להתמש בו לעידוד הורדת צריכת הדלק, עם אפשרות לקבלת נתוני צריכה בזמן אמת, צריכה ממוצעת, וטווח משוער עד לריקון המיכל (לפחות אצלי באוטו יש את כל האפשרויות האלה). אפשר גם לקבל נתוני מהירות ממוצעת, שזה נחמד מאוד כשיש לך קטע כביש קבוע לנהיגה חזקה ואתה רוצה לדעת עד כמה מהיר הייתי ביחס לעצמך ובכלל.

אני משחק בו הרבה בזמן הנסיעה, ומדובר באביזר שארצה לראות גם באוטו הבא שלי.

מבחינת ההחזר הכספי, הולד יור הורסס: העלות של דבר כזה זניחה, וזאת אחת הסיבות שאפשר למצוא מחשב דרך ביותר ויותר מכוניות (אפילו בפיאט פונטו הדי זולה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בא נגיד לך

למשל באסטרה שהיתה לי:

לא הייתי צריך לנחש אם מנורה נישרפה (כולל ברקס ערפל רברס ושאר הנורות החיצוניות) או שחסר מיים או שמן

וגם באמת אפשר להשוות בין אופי הנסיעה שלי היום לעבודה או אתמול...

ב גולף יש גם טמפרטורת שמן ויש 2 מדידות שאחת אני מאפס כל חודש ויודע כמה שעות עבודה למנוע היו בחודש וכמה קילומטר עברתי עם סטטיסטיקת דלק

במדידה השניה אני מישתמש אם באמצע החודש יוצאים לטיול...

בקיצור אני אוהב שסשסשטיסשטיקות :lol:

ומחשבי דרך הינם יותר חשובים מ הלחצן "חירום" שתמיד שמים אותו במקום הכי בולט באוטו כאילו הוא מצנח רזרבי וכיסא מפלט ביחד וגם מעלה גדישה שצריך או אפשר להזריק איתו אטרופין המיקרה הצורך

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממובן שהמחשב דרך אינו הכרחי לנסיעה אבל הדברים שהוא מאפשר כשהוא נימצא ניראים בעיני כתוספת ולא כחיסרון

רנה דקארט אמר:אני חושב משמע אני קיים

גארי קספרוב אמר:אני טוב כי אני חושב 5 מהלכים קדימה

זיגמונד פרויד אמר:כשאתה חושב על משהו תחשוב עליו דרך כל 4 הכיונים ולא דרך כיון אחד הכיון הישיר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני משתמש במחשב הדרך בסניק באופן קבועת בעיקר בבקרה על צריכת הדלק.

אני מגיע לחסכון של כ-15% בצריכת הדלק אם אני נוהג לפי נתוני המחשב.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דעתי הצנועה (מחוסר תרגום טוב יותר ל-humble opinion):

מחשב דרך שימושי לא פחות ממד גדישה ומד יחס אויר/דלק, וגם לא יותר. אם לשפוט לפי מידת ההתלהבות וההשקעה של אנשים בשני האביזרים הנ"ל שהזכרתי, אפשר להסיק שמחשב דרך הוא אביזר יקר ערך ורב פעלים (חדי העין יבחינו במידת הכבוד שאני רוחש לאלו שמתקינים מד גדישה בהונדה האטמוספרית שלהם, ואתם יודעים מה, גם בהונדה המוגדשת).

ההבדל, למי שאכפת מצריכת הדלק שלו, בין לנסוע עם ובלי מחשב דרך, שווה להבדל, למי שאכפת מטמפ' המנוע שלו, בין נסיעה עם מד טמפ' מנוע או סתם מנורת חימום יתר.

במילים פשוטות, מי שזה לא מעניין אותו, חבל על הכסף, מי שמוכן להתעניין - זה מספק מידע סטטיסטי/דיאגנוסטי מועיל.

לי אישית המחשב עוזר לשמור על נסיעה חסכונית, במקרים שזה חשוב לי, ו/או לדעת לשם השעשוע כמה עלתה לי נסיעת השתוללות מסויימת. כמובן שהייתי יכול לחיות גם בלי זה.

ואגב הזוועה האלקטרונית 'האנטי מוטורית' המאפשרת לי לכוון את הטמפ' ברכב ב-63 (אצלי זה משופר, חסכו 4) צעדים פשוטים היא בעיני אביזר חיוני ביותר ומציל חיים.

My responses are limited. You must ask the right questions

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7289 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...