Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דו"ח על "אי השלמת עקיפה לפני צומת" - האם שווה להישפט?

jaxler
שימו לב! השרשור הזה בן 7315 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אתמול זכיתי לקבל את הדו"ח הראשון שלי, אשמח אם תוכלו לייעץ מה לעשות

המקרה הוא כזה:

נסעתי ברחוב אז"ר בכפ"ס (לפי שמכיר), מלפני נסעה משאית על מהירות שלא עולה על ה25-30 קמ"ש

ממול היה פנוי, אז יצאתי לעקוף

אחרי שעקפתי את המשאית ראיתי מלפניה תלמיד נהיגה שזחל והאיט את התנועה, השתלבתי מאחוריו ומלפני המשאית

התלמיד פנה שמאלה בצומת, ואני כאמור הייתי מאחוריו

מיד אחרי הצומת עצרו אותי שני מתנדבים יקרים ואמרו שיצאתי לעקוף בצומת.

החנתי לידם, אחד מהם חזר לטפל בבדיקת רשיונות שהוא עשה באותו הזמן לרכב נוסף, ושלמה אברהם הנכבד נשאר לטפל בי

הוא טען שעקפתי בצומת, והפרעתי לנהג המשאית לפנות שמאלה, כאשר במציאות אני השתלבתי לפני התלמיד נהיגה, שלאחר מכן פנה שמאלה, כך שאין סיכוי שנכנסתי לצומת.

ובהחלט שאין סיכוי שהפרעתי למשאית שהייתה מאחורי באותו הזמן

כמובן שהוא התחיל באיומים (הרגילים אני מניח) של ה"אני לא רוצה לפסול רישיון" "ננסה לסדר לך עונש קל" וכו..

אחרי חיפוש קצר בספר התקנות הוא נתן לי את האפשרות לבחור בעונש המגיע לי מבין מספר אפשרויות שהיו לו שם (עקיפה בצומת, אי השלמת עקיפה לפני צומת, עקיפת רכב פונה בצומת) בחרתי בזול מבינהם, שמזכה אותי ב250 שקל ו6 נקודות..

בנסיבות המקרה הוא רשם:

עמדתי במרחק סביר וראיתי את הרכב והנהג הנ"ל נוסע מכיון מזרח לכיון מערב תוך שהנהג הנ"ל עוקף רכב מסוג משאית לפני הצומת הנ"ל והנהג לא הספיק לסיים את העקיפה והנהג המשיך לעקוף בתוך הצומת האמור

ובנוסף טרח להוסיף איור של הצומת והעקיפה

בדבר הנהג ביקשתי שירשום שאת העקיפה סיימתי לפני הכניסה לצומת.

עכשיו השאלה היא האם כדי להישפט על העניין, או פשוט לוותר מראש, לשלם את ה 250 שקל ולספוג את הנקודות?

מצורפת תמונה של הצומת

הרכב הלבן בפינה השמאלית הוא הרכב שלי, שחונה במקום בו חנה רכב המתנדבים, ואני הגעתי ממול

Cross.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי,

אני לא יודע אם כדאי לך לערער על זה או לא. הכל תלוי בסיכויים (לדעתך) שהשופט יבין ויקבל את הטענות שלך.

נראה קצת תמוה (בלשון המעטה :!: ) מה שכתבת:

" [...] אחרי חיפוש קצר בספר התקנות הוא נתן לי את האפשרות לבחור בעונש המגיע לי מבין מספר אפשרויות שהיו לו שם (עקיפה בצומת, אי השלמת עקיפה לפני צומת, עקיפת רכב פונה בצומת) בחרתי בזול מבינהם, שמזכה אותי ב250 שקל ו6 נקודות.. "

לפי הציטוט הזה יש לי הרגשה שפשוט הם ממש רצו לרשום לך דו"ח..

אבל מה ז"א שהוא נתן לך לבחור? אני מבין שהוא פשוט לא ידע על מה, העיקר לעצור אותך.

יכול להיות שה"עונש" הנבחר בכלל לא מתאים לעבירה לכאורה שבוצעה על ידך.

בכל מקרה, 250 שקל זה לא הרבה ואולי לא שווה לך הריצה הזאת לבית המשפט והויכוח הזה.

אבל אולי כן....

אני הייתי מערער אם הייתי בטוח שיש סיכוי להוכיח נקודה חשובה במקרה הזה. אם אתה תצליח להוכיח שסיימת את העקיפה הרבה לפני הצומת ובעצם כל ההתנהלות של מתן הדו"ח לקוייה אז אולי תצליח.

(זה לא כמו שתופסים אותך על מהירות חו"ח, ששם אין הרבה מה להתווכח....)

סער

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע מה יותר כדאי, אבל אני הייתי נשאר עם הדו"ח.

זה לא דו"ח כ"כ גבוה ששווה להיכנס לבית משפט בשבילו (ששם מפסידים ב90 אחוז)

זה מה שאני הייתי עושה לפחות...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינת החוק ומה שעשית, לדעתי אכן עברת עבירה וגרוע מזה, לקחת סיכון מיותר.

לא ציינת האם רכב לימוד הנהיגה ו/או המשאית אותתו והראו על כוונתם לפנות שמאלה בצומת, אבל לפי מה שראיתי מדובר ברחוב יחסית צר, שדה הראיה בו מוגבל (מאחורי המשאית), וסכנת התפרצות הולכי רגל מאד מוחשית (אגב, המשאית בסוף באמת פנתה ?).

לגבי נקודת סיום העקיפה - בתוך הצומת או לא, רק אתה והמתנדבים שעצרו אותך יודעים מה קרה. עם זאת אני מאמין שהם לא היו ממהרים לרשום דו"ח ולעשות עוול לאדם חף מפשע אילולי היו משוכנעים שהיה סיכון בפעולתך. ייתכן וחוסר מקצועיות הוא זה שהביא לזיהוי לא נכון של מהות העבירה ולכן גם "נתנו לך לבחור את הסעיף הנוח לך".

לגבי הדו"ח עצמו.

מאחר ומדובר במתנדבים, יש סיכוי טוב שבבית משפט תוכל להוכיח את חוסר מקצועיותם ו/או להגיע למצב של "ספק סביר" על קיום העבירה. במצב זה השופט אמור לזכותך. אלא שמבחינת השופט, למנדבים אין שום דבר נגדך אישית ולכן הוא יטה להאמין שאכן היתה סכנה במקום.

דני 325 G.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר אני חושב שהפעם המתנדבים צדקו...

לא באופן נתינת הדו"ח(כלומר כל ההצגה עם זה שאתה יכול לבחור)

אלא במהות הדו"ח..

אני מאמין לך במאה אחוז שעקפת וסיימת לעקוף לפני צומת, אך בדר"כ יש פס לבן-כלומר איסור עקיפה כבר כ10-20 מטר לפני הצומת,האם סיימת את העקיפה לפני שהגעת לתחומו?

אם זה המצב אז הדו"ח מוצדק שכן אם רכב היה בא מהפניה(כלומר פונה ימינה לעברך) הוא לא היה רואה אותך וגם אתה לא אותו אלא בשנייה האחרונה וההמשך ידוע...

בקיצור סע בזהירות..

איתי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למיטב ידיעתי (עברתי אתמול טסט פנימי ותיאוריה לא מזמן) בצומת בעלת 2 נתיבים או יותר , באותו כיוון נסיעה מ-ו-ת-ר לעקוף המורה שלי אמר לי את זה , שזה חוק חדש יחסית .

אני לא רואה את השרטוט המצורף , אבל אולי..שווה בדיקה :)

אלא אם יש קו לבן או תמרור המורה על איסור עקיפה.

בהצלחה !

נ.ב.

נשאלה מקודם "האם נהג המשאית אותת או הודיע בדרך כלשהי על כוונתו לפנות שמאלה?"

מעניינת אותי התשובה :D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למיטב ידיעתי (עברתי אתמול טסט פנימי ותיאוריה לא מזמן) בצומת בעלת 2 נתיבים או יותר , באותו כיוון נסיעה מ-ו-ת-ר לעקוף המורה שלי אמר לי את זה , שזה חוק חדש יחסית .

אני לא רואה את השרטוט המצורף , אבל אולי..שווה בדיקה :)

אלא אם יש קו לבן או תמרור המורה על איסור עקיפה.

בהצלחה !

נכון, אבל למיטב הבנתי את המצב מדובר בצומת עם נתיב אחד בלבד.

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7315 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...