Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המוסכניק רשאי לנהוג ברכב ללא טסט וביטוח חובה בתוקף?

bosss
שימו לב! השרשור הזה בן 5121 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בשבוע הבא אני מתכוון לגרור את רכבי למוסך לשם בדיקה כללית והערכת מצב הרכב ע"מ לדעת כיצד לפעול, יש לציין שמדובר ברכב שעמד ללא תזוזה מספר שנים ונכון להיום אין לו ביטוח חובה וטסט בתוקף, אני לא מעוניין לעשות את הביטוח והטסט כרגע עד שאדע בוודאות את מצבו המכני של הרכב ואשקול גם את כדאיות העניין מבחינה כלכלית, השאלה היא האם בעל המוסך שיבדוק ויטפל ברכב בזמן שהותו במוסך רשאי לצאת לנסיעות מבחן מחוץ לשעריי המוסך ללא חשש במצב כזה? ומה קורה חלילה אם עשה תאונה או דפק את הרכב בעת הבדיקה? נניח שבעת הנסיעת מבחן בסביבת המוסך שלו נעצר לבדיקת רשיונות שיגרתית ע"י משטרת התנועה, יש אם זה בעיה?

תודה רבה מראש לכל המגיבים והמשך סופ"ש נעים לכולם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוסך שמכבד את עצמו ואת לקוחותיו, בד"כ מצוייד בשל "במבחן".

שלט שכזה כשהוא נמצא על הרכב, מאפשר למורשים שנקבעו מראש, לנהוג ברכב ללא טסט וללא ביטוח של בעל הרכב.

מן הסתם אמור להיות שמי שמצוייד בשלט "במבחן" מחזיק ביטוח מיוחד (שעולה לא מעט).

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממה שידוע לי אסור בשום מקרה לנהוג ברכב ללא טסט. לא לסוחר ולא למוסכניק, גם לא עם שלט "במבחן".

זה גם לא הגיוני. איזה סוחר ששילם כמה ג'ובות כדי לקבל שלט כזה יכול לנהוג במכונית שלא עברה טסט 10 שנים?

אני סבור שהמטרה היא לצורך כיסוי ביטוחי (ביטוח חובה בלבד) או לרכב שנעשתה לו "הפקדת סוחר".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התחלת ב "ממה שידוע לי", סיימת ב"אני סבור" ובאמצע כתבת דברים חסרי כל אחיזה במציאות.

עם שלטי "במבחן" נוהגים ברכבים שאין להם אפילו רישוי ומספר צהוב אז איך יהיה לכזה רכב טסט וביטוח?

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פעם מוסכניק הסביר לי שיש לו ביטוח , הביטוח הוא על שמו הכוונה לכל רכב שהוא ניכנס הביטוח מכסה את הנזקים שיגרמו או נגרמו על ידו בעת נהיגה(זה בערך מה שהצלחתי להבין) ביטוח מאוד יקר שמכסה כל נזק (צד ג' מקיף).

כמובן שיש להם גם אישור ליסוע ללא טסט עם שלט במבחן. עם ביטוח עם נוסעים כל הזמן.

מיצובישי לנסר 09 שחורה 143 כ"ס

פיאט בראבו 98 1.6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז בשורה התחתונה ,ממה שאני מבין מדבריכם זה שבמידה והוא(בעל המוסך)מחזיק בביטוח מיוחד ויש ברשותו שלט "במבחן" הוא רשאי לנוע ממקום למקום ברכב ללא ביטוח חובה וטסט תקפים ואני מבחינתי יכול להיות רגוע ושקט לגמריי מבחינת תאונה/דוחות/משטרה במידה ויהיו (חס וחלילה), האם אני מבין נכון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי דוחו"ת משטרה:

אם זה דו"ח מצלמה - תהיה רגוע.

אם זה דו"ח שנמסר ביד - תהיה רגוע.

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לוחים רישוי במבחן הינה לוחית רישוי שמוגבלת ממרחק ממקום המוסך - מה שאומר שהמוסכניק לא יכול לנהוג באופן יומיומי עם רכב חסר טסט אלה רק למרחק סביר מהמוסך (אני לא זוכר את המרחק המדוייק)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי דוחו"ת משטרה:

אם זה דו"ח מצלמה - תהיה רגוע.

אם זה דו"ח שנמסר ביד - תהיה רגוע.

.

אבל במקרה של דו"ח מצלמה הדו"ח יישלח על שם בעל הרכב( על שמי) ויהיה עליי להוכיח שלא אני נהגתי ברכב באותו היום והשעה שמצוינים בו, נכון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המצלמה מצלמת גם את שלט ה"במבחן" ואמור להיות ברור למפענח הצילום שהדו"ח שייך לבעל השלט "במבחן".

לכל שלט במבחן יש מספר זיהוי משל עצמו ויודעים למי הוא שייך.

גם אם במקרה לא ישימו לב, אתה יכול לבקש צילום ולהראות שהשלט על הרכב.

במקרה שהמוסך נסע ללא שלט - עדיין אמור להיות רשום ביומן המוסך, באיזה תאריך ושעה נכנס ויצא הרכב מהמוסך.

.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לוחים רישוי במבחן הינה לוחית רישוי שמוגבלת ממרחק ממקום המוסך - מה שאומר שהמוסכניק לא יכול לנהוג באופן יומיומי עם רכב חסר טסט אלה רק למרחק סביר מהמוסך (אני לא זוכר את המרחק המדוייק)

אתה לא זוכר כי לא מוגדר כזה מרחק בשום מקום.

(ובניגוד לכותבים אחרים בשרשור הזה, בלי לכוון למישהו באופן ספציפי, אני נסעתי במשך כמה שנים, עם שלטי "במבחן", באופן יומיומי ובהרבה מאוד מכוניות, כך שאני מכיר היטב את הדף הראשון בספר שבו כותבים את נסיעות המבחן, בו כתובים התנאים וההגבלות)

אסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממה שידוע לי אסור בשום מקרה לנהוג ברכב ללא טסט. לא לסוחר ולא למוסכניק, גם לא עם שלט "במבחן".

עם שלטי "במבחן" נוהגים ברכבים שאין להם אפילו רישוי ומספר צהוב אז איך יהיה לכזה רכב טסט וביטוח?

לרכב כזה באמת לא יהיה ביטוח, לכן הוא מכוסה ע"י ביטוח חובה כללי שיש לסוחר.

אתה אומר שאסור בשום מקרה לנהוג ברכב ללא טסט, לא לסוחר ולא למסוכניק. אחרי זה אתה אומר שמותר כי הסוחר מכוסה ע"י ביטוח כללי שיש לו, ביטוח סבבה, אבל מה עם הטסט, שבלעדיו אמרת שאסור בשום מקרה לנהוג ברכב?! :shock:

הצלחת לסתור את עצמך בצורה בלתי רגילה.

אני ממהר לקראת המוות במהירות של שישים דקות לשעה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5121 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...