Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מערכת הוישרים והתזת המים השתגעו אחרי החלפת שמשה קדמית בסיטרואן C3

hummiz
שימו לב! השרשור הזה בן 5162 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן,

פרצו לי לרכב שבוע שעבר, ודרך הביטוח הוחלפו לי הן השמשה הקדמית והן השמשה השמאלית שליד נהג. כחלק מהחלפת השמשה הקדמית פורקו לי הוישרים כמובן.

למחרת (יום חמישי שעבר),בעת הסערה.. הפעלתי את הוישרים ואלה השתגעו:

1. מנגנון ההשפרצה היה תקוע, כלומר הידית לא נמשכה בשביל השפרצת מים.

2. מהירות הוישרים היו או מהירות רגילה, או מהירה (ולא מהירות לסירוגין וללא כל אפשרות לעצור את פעולת הוישרים).

אחרי דימום מנוע (נסיעה של חצי שעה בפקקים ובלי רדיו, התחרפנתי לגמרי מהחריקות של המגבים על השמשה החדשה)

הוישרים הפסיקה סופסוף לפעול, וכשהפעלתי אותם, הם היו תקינים אבל עם רעשים מוזרים כאילו כמו סליל\בורג שמנסה

להסתובב.

3. היום ניסיתי להשפריץ מים וההשפרצה לא הפסיקה עד דימום מנוע.

קיצור,

כל המערכת השתגעה. זה לא היה ככה לפני החלפת השמשה (שכחלק מההחלפה הוישרים פורקו והוחזרו), לכן אני מייחס את זה לזה.

ישר קשר בין השניים ? מישהו יודע מה הבעיה\פתרונה ?

מדובר ברכב סיטרואן C3 HDI 2005, עד כמה שידוע לי, אין חיישן גשם (מראת השמשה הקודמת הייתה נקייה מחוטים)..

תודה :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חזרתי...

אמרו לי שזה לא קשור אליהם.

לכן אני שואל כאן, כדי שאולי מישהו שמבין יותר ממני יוכל להכווין אותי אם זה דווקא כן קשור להחלפת שמשה וככה אני אוכל לדרוש מהם פיצוי על תיקון...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש ספק אז אין ספק.

מה רצית שהם יאמרו? "צודק אדוני, בוא נשלם לך על התיקון של הוישרים"?

סע למוסך מורשה שיתחבר למחשב הרכב ויסדר לך את התקלה.

את התיקון תוכל לתבוע אח"כ, במידה ותצליח להוכיח קשר בין התקלה לבין פירוק הוישרים.

סביר להניח שיש קשר הדוק בין השניים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה היא איך אני יכול להוכיח באמת שיש קשר בין השניים חוץ מהעובדה שלפני החלפת השמשה הכל היה בסדר ?

הרי זה לא שאני יכול להוכיח שהכל היה בסדר לפני ההחלפה...

יש לך רעיון להוכחה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה היא איך אני יכול להוכיח באמת שיש קשר בין השניים חוץ מהעובדה שלפני החלפת השמשה הכל היה בסדר ?

הרי זה לא שאני יכול להוכיח שהכל היה בסדר לפני ההחלפה...

יש לך רעיון להוכחה ?

תבדוק אם קיים אצלך חיישן שמפעיל את הוישרים (בדרך כלל קיים בדגם זה של הרכב), ואם כן תבדוק אם הוא תקין.

סובארו אימפרזה 1999 1.6 אוטו' + קיה סול 2011 1.6. אוטו'. :wave:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חישן הגשם נימצא בגוף הזרוע של המראה הפנימית והוא דבוק שם לחלון, לא רואים אותו מתוך הרכב אלא רק אם מביטים דרך השמשה הקדמית מבחוץ על זרוע המראה.

בשמשה המקורית באזור בו מודבק חישן הגשם היא לא מוכהית ויש מין ריבוע שרואים שהוא שקוף ולא כהה כמו שאר השמשה, בשמשה לא מקורית לעיתים גם איזור זה מוכהה ואז גם לא מבחינים בחיישן וגם החיישן לא מבחין אם יורד גשם.

אולם, במקרה שלך לדעתי הבעיה היא שונה, אם חיישן הגשם לא רואה שיורד גשם אז הוא לא יפעיל את הוישרים ולא כל יתר הדברים שאתה מתאר, לפי מה שאתה מתאר הערכתי היא שהגנב או מתקין השמשה היה לא זהיר ומשך בידיות הוישרים בחוזקה וגרם נזק ליחידת ה COM 2000 שהיא יחידת הבקרה אליה מתחברים מנופי האיתות, אורות, מגבים וכל מה שמסביב להגה.

מדובר ביחידה יקרה שמחירה מגיע ל 1500-2000 ש"ח בהתאם לדגם. (לפני עבודה !!)

אינני יודע איך תוכל כעת להוכיח שהנזק הוא מהטיפול ולא היה קודם או אחר כך. לזה אולי משהו כאן בפורום יש עיצה או שתפנה לסוכן הביטוח אבל לגבי מקור הבעיה אני די משוכנע שזו הבעיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עודד,

מה שאתה אומר נשמע מאוד הגיוני, יחד עם זאת אני (מקווה שאתה טועה) מסתייג בגלל התיאור שלך.

אמרת שזאת יחידה שאליה מתחברים מנופי האיתות ,אורות ,מגבים וכו'..

הידית הימנית, אליה קשורים המגבים ויחידת ההתזה, וכן עוד שני כפתורים (שרופפים למדיי) של הרדיו, אכן חצי עובדים חצי תקועים..

מצד שני, הידית השמאלית היא זאת שאחראית על איתותים ואורות - והם דווקא תקינים.

הידית לא הייתה ככה לפני התיקון, יחד עם זאת.. הפריצה הייתה לילה לפני התיקון ואני לא יכול להגיד בודאות שהגנב הוא זה שאחראי גם לזה.

מעניין לדעת אם זה באמת יחידית 2000 COM כמו שאתה אומר, ואם צריך להחליף את כל היחידה או רק חלק ממנה (זאת שקשורה לידית הימנית) וגם המחירים.

קשה לי להצביע ממה נובעת הבעיה ואם אפשר לקשר את זה לתיקון..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבדוק אם קיים אצלך חיישן שמפעיל את הוישרים (בדרך כלל קיים בדגם זה של הרכב), ואם כן תבדוק אם הוא תקין.

משהו יכול להסביר מה זה חיישן גשם ולמה הוא קיים?

כולם לומדים,יש כאלה בדרך הקשה ויש כאלה בדרך הקלה, בסוף כולם מגיעים לאותה המסקנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חיישן גשם/ מים מבחין ברטיבות על השמשה ובעוצמת הגשם ובהתאם לכך מפעיל את הווישרים ומשנה את מהירות פעילותם בהתאם לכמות הגשם שיורד.

לפותח השרשור, אם אני לא טועה כל ה C3 הגיעו עם חיישן גשם, החלפה לשמשה לא מקורית עלולה לשגע את המערכת והתופעה נידונה פה מס' פעמים.

"הסטטיסטיקה הרשמית חושפת כי נהגי מכוניות ותנאי כביש בעייתיים, הם הגורמים לחלק משמעותי מתאונות הדרכים הקטלניות ב-2010 בהן היו מעורבים רוכבי דו-גלגלי". ynet

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים עם הקביעה הזו. כנראה התקינו לך שמשה לא מקורית זולה כפי שתמיד עושים אלא אם כן אתה מבקש אחרת.

ברוב המקרים צריך להוסיף סכום כסף שלפעמים הוא קטן באופן מפתיע ולפעמים הוא אסטרונומי כדי להרכיב שמשה מקורית.

תנסה לבדוק את הנושא הזה, לדעתי הסיכוי שזה לא קשור להחלפת השמשה הוא נמוך מאוד.

יש גם לבדוק שחיישן הגשם לא נפגע בזמן פירוק המראה מהשמשה המקורית.

דווקא במקרה של צרפתיות שמשה לא מקורית זו ברכה בגלל שהשמשה המקורית לא מאפשרת שימוש באנטנות שונות בגלל שהיא חוסמת קרינה ,אבל כנראה שזו ברכה שטומנת קללה בחובה.

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עודד,

מה שאתה אומר נשמע מאוד הגיוני, יחד עם זאת אני (מקווה שאתה טועה) מסתייג בגלל התיאור שלך.

אמרת שזאת יחידה שאליה מתחברים מנופי האיתות ,אורות ,מגבים וכו'..

הידית הימנית, אליה קשורים המגבים ויחידת ההתזה, וכן עוד שני כפתורים (שרופפים למדיי) של הרדיו, אכן חצי עובדים חצי תקועים..

מצד שני, הידית השמאלית היא זאת שאחראית על איתותים ואורות - והם דווקא תקינים.

הידית לא הייתה ככה לפני התיקון, יחד עם זאת.. הפריצה הייתה לילה לפני התיקון ואני לא יכול להגיד בודאות שהגנב הוא זה שאחראי גם לזה.

מעניין לדעת אם זה באמת יחידית 2000 COM כמו שאתה אומר, ואם צריך להחליף את כל היחידה או רק חלק ממנה (זאת שקשורה לידית הימנית) וגם המחירים.

קשה לי להצביע ממה נובעת הבעיה ואם אפשר לקשר את זה לתיקון..

יחידת ה com 2000 זו מין קופסה שנמצאת מאחורי ההגה על מוט ההגה וכל המנופים מסביב להגה קשורים אליה

היחיה כוללת הן את הצד המכני של המנופים והן את היחידה האלקטרונית

יתכן ובצד אחד היא פגועה ובצד השני היא תקינה אבל זה לא עוזר לך, צריך להחליף את כולה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ערוך חיפוש. בעייה דומה הופיעה אצל בעל C5\C4 לפני זמן מה. אם אני זוכר נכון, הבעייה הייתה בשמשה לא מקורית כמו שאייל רשם.

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5162 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...