Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיכום שנה עם גולף MK4 1.6 ידנית

babayaga
שימו לב! השרשור הזה בן 5189 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

טוב, עברה שנה והגיע הזמן לעשות סיכום (כדי שבפעם הבאה שמישהו ישאל "אז כמה עולה אחזקת גולף שנתית?" הוא לא יצטרך לחכות לתשובות).

הרכב: גולף 1.6, ידנית, 2002, גרסת איבזור ג'נריישן .

הסיפור מתחיל בשרשורים על תהייה מה לקנות :? (הדילמה היתה בין גולף לפולו, עקב מיעוט אקזמפלרים שמורים של הפולו, נבחרה הגולף). זהו רכב ראשון שלי אי פעם ואיפשהו זאת גם אהבה ממבט ראשון. הטלפון השלישי שעשיתי, הגולף הראשונה שהלכתי לראות, אחרי נסיעה של חצי שעה כבר היינו במכון בדיקה, אחרי שעה וחצי במוסך המורשה המטפל, אחרי יומיים בדיקה אצל רון ואחרי שלושה נוספים, כמה תיקונים ויישור קו כבר נסעתי עליה בגאווה הביתה! (סיפור המקרה נמצא כאן).

רכב ראשון זאת חוויה מיוחדת. מצד אחד, תחושת החופש והשחרור מכבלי התחבורה הציבורית היא עצומה. מצד שני פתאום יש תחושת אחריות ואתה כמו "אבא" (:-)) שצריך לטפל בילד, ואין לך מושג קלוש מה זה הנורה הזאת ולמה זה ככה ומה לעזעזל עושים עכשיו?? (ע"ע מנורת האלאדין)

נסועה השנה: הרכב נקנה עם 100,700 ק"מ על השעון. כיום הוא נמצא על 119,700, מה שאומר שנסעתי סה"כ 19,000 ק"מ השנה (התכנון היה כ-22K). כמעט כל הנסיעה היתה בנתיב ת"א-נתב"ג (יומי) וקצת ת"א-ירושלים/רעננה (הורים/בת זוג) עם קצת גיחות לחברים בב"ש וחיפה.

צריכת הדלק התחילה מ-1:11, השתפרה אחרי שבועיים ל-1:12.5 (לוקח זמן להתרגל לידני אחרי לא מעט שנים :-)).

מנוע: החששות מרכב חלש התבדו במלואם. לא מכונית מרוץ (לא שחיפשתי אחת) ולא רכב לפתיחות ברמזורים, אבל האצות ביניים טובות, לא חסר כח זמין ולא מתקשה לעלות את הקסטל המהירות שיוט בינעירונית 8).

עלויות הטיפול השוטף, למרות חשש המוקדם, התבררו כנמוכות מהצפוי (ותודה שוב למוסך רון, אני מאמין שהיישור קו והטיפולים השוטפים תרמו מאוד לדבר).

נוחות הנסיעה מצויינת, הכיסא מאוד נוח, הגה עור מפנק. החסרון היחיד הוא שלא רואה את עצמי מצליח לנהוג בעתיד ברכב ללא סאנרוף :-P.

ירידת הערך מפתיעה לטובה (כל הערכים לפי מחירון YAD2), שווי המחירון בפברואר 2009 היה 49,000 ש"ח, המחירון כיום עומד על 48,000 ש"ח. לסיכום נראה כרכישה מוצלחת ביותר,כל בוקר, למרות השעה המוקדמת, אני יוצא מהבית ורק להתסתכל על הרכב מעלה לי חיוך :lol:!

תוכניות לשנה הבאה: לעשות סופסוף קורס נהיגה מתקדמת :idea: (התכוונתי השנה, אבל מסתבר שאמסטרדם, LCD גדולה, סטרימר, GMAT והרבה מסעדות הצליחו לגבור על הכוונה ההתחלתית..)

מצרף את סיכום העליות לרכב, אולי יהיה שימושי למישהו:

הוצ' יישור קו- 2,000 (סטרטר וקלאץ' חדשים)

ניקויי יסודי- 800 (קאר-קלין, כשקניתי את הרכב)

סה"כ הוצאה חד פעמית- 2,800

ביטוח חובה- 1,780

ביטוח מקיף- 3,900

אגרת רישוי- 1,244

טסט- 87

סה"כ רישוי וביטוח- 7,000

טיפול קטן- 650

מגבים- 80

אור בלם- 150

סה"כ טיפולים- 900

סה"כ דלק- 9,500 (לפי מחיר ממוצע שנתי של 6 ש"ח לליטר וצריכה משולבת בפועל 1:12)

סה"כ ירידת ערך- 1,000 (פברואר 2009 מול פברואר 2010 מחירון YAD2)

סה"כ שטיפת רכב-500 (שטיפה ממוצעת 50 ש"ח ושוטף בערך אחת לחודש)

סה"כ הוצאות אחזקת רכב (לא כולל יישור קו): 19,000 ש"ח

מקווה שלא יצא ארוך מדי :-)

ירין.

DSC02426.JPG

golf.JPG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיכום יפה וענייני.

רכב יפה,תהנה ממנו.

אלי כתב: הנהלת האתר מגנה בכל תוקף תחרויות בכבישים צבוריים,או כל סוג אחר של התפרעות ועבירה על חוקי התנועה!

*אבל אם אתם לוחצים, בחיית צלמו שנראה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיכום יפה, תהנה מהרכב, גם שלי ידנית [2.0] ואותה שנה (אבל לצערי אני נאלץ למכור אותה עכשיו).

אגב אני הייתי מחזיר את הבקליות המקוריות.

VW Golf GTI 2006 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיכום מגניב. 8)

תמיד נחמד לעזור לאנשים, ובמיוחד ללוות אותם ב"פעם הראשונה".

עוד יותר נחמד לראות אותם חוזרים ומדווחים על הקנייה המוצלחת שעשו.

סע בזהירות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיכום יפה, תהנה מהרכב, גם שלי ידנית [2.0] ואותה שנה (אבל לצערי אני נאלץ למכור אותה עכשיו).

אגב אני הייתי מחזיר את הבקליות המקוריות.

סיכום טוב וענייני!

הגולף שלך יפה,אבל גם אני תומך בהחזרת הבקליות המקוריות! הגולף 4 הכי יפה כשהיא מקורית! :wink:

האמת היא ששקלתי את זה, כי גם לפי דעתי זה יותר יפה, אבל הרכב הגיע ככה :-( ולבעלים הקודם גם אין את המקוריות.. היתה תקופה שהשתעשעתי ברעיון של לחפש להחליף/לקנות בקליות מקוריות. ירדתי מזה כי אם יתפנו לי כמה מאות שקלים לטובת הרכב- אני אשקיע אותם בקורס נהיגה מתקדמת ולא בבקליות :-D

סיכום מגניב. 8)

תמיד נחמד לעזור לאנשים, ובמיוחד ללוות אותם ב"פעם הראשונה".

עוד יותר נחמד לראות אותם חוזרים ומדווחים על הקנייה המוצלחת שעשו.

סע בזהירות.

Derish, כשתהיה בארץ, מגיע לך סיבוב על תרומתך לקניית הרכב :-P

יפה מאוד, תמשיך להנות מהרכב.

נ.ב. אתה משלם מקיף מאוד גבוה.

האמת היא ש 3,900 היתה ההצעה הזולה ביותר ביותר מ-1,000 שקל מכל השאר (רכב ראשון, ללא עבר ביטוחי), כאשר זאת היתה ההצעה של הביטוח במקום העבודה שלי. סוכנים פרטיים הציעו לי באזור ה-5K למקיף, החברות הישירות באזור ה-7K.. :evil:

לא נורא, בביטוח החדש משלשום, סחטתי הורדה ל-3,100 :-D

רכב יפה.

אם אתה מתכוון למכור מתישהו, יש לך למי לפנות ראשון :)

בכיף. נדבר עוד שנתיים :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המקיף שלך באמת מאוד יקר,וטוב שירד ל3100.

בן כמה אתה ומי עוד מורשה לנהוג? אני רק על המקיף משלם 3089ש"ח בדיוק,וכל אחד מגיל 24 יכול לנהוג.

החובה כמו שלך.

רכב יפה מאוד :) תהנה.

GTI

I'm not insane,My mother had me tested

סאאמק כולכם.

:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אסכם שנה עם MK4 1.6 ידנית (גם אצלי הרכב שנה)

האחזקה אצלי הייתה יותר זולה , 1) לא הייתי צריך ישור קו 2) הביטוח שלי יותר זול

ו3) אני מטפל ברכב לבד .

הרכב נקנה בינואר 2009 עם 42K ק"מ כיום הוא עומד על 58K ק"מ .

לאחר הקנייה עשיתי טיימינג עלה לי 200 ש"ח רצועה מקורית מצ'מפיון ב"ב ,

ב 50 ביצעתי טיפול (ברכב נעשו טיפולים לפי זמן ולא לפי ק"מ ) שמן פילטר שמן ופילטר אויר גם לא יותר 200 ש"ח ,

ביטוח עולה לי חובה מקיף וצד ג' 5300 ש"ח , 4 צמיגים 205/55R16 91V עלו לי 2000 ש"ח ו4 ג'נטים מקוריים של V5 לא תאמינו אבל 400 ש"ח

סך הכול 7700 ש"ח ללא הג'נטים .

בקרוב טיפול גדול 60K , גם לא צריך לעלות יותר מ300 ש"ח חלקים .

אני נהנה מהרכב ושמח שבחרתי ברכב הנ"ל שעונה לי על כל הצרכים.

דרור.

פולקסווגן-כי חיים רק פעם אחת !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המקיף שלך באמת מאוד יקר,וטוב שירד ל3100.

בן כמה אתה ומי עוד מורשה לנהוג? אני רק על המקיף משלם 3089ש"ח בדיוק,וכל אחד מגיל 24 יכול לנהוג.

החובה כמו שלך.

רכב יפה מאוד :) תהנה.

אני בן 27, עם 10 שנים רשיון ועבר תעבורתי נקי, אבל הבעיה היא לא הגיל. הבעיה היא היעדר עבר ביטוחי.. כל נהג מעל 24 יכול לנהוג ברכב (הסעיף הזה עלה לי 300 ש"ח תוספת).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנתון לגבי ירידת הערך הוא הזוי ומצביע על חוסר הנורמליות/ההיגיון של שוק הרכב הישראלי.

איך יכול להיות שרכב אשר התיישן בשנה וב-20K ק"מ הפחית מערכו (על הנייר) רק 2%??!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשביל מה אתה צריך כל נהג ? תעשה נהגים נקובים.

אני עשיתי ביטוח לשני נהגים (לא שמישהו נוהג על הרכב, אבל שיהיה למקרי חירום) ולכן אני משלם על גולף GTI שהביטוח שלה יקר משמעותית מגולף רגילה, סכום של 2600 בערך על מקיף.

ההצעות ההתחלתיות שקיבלתי נעו בין 4.5K ל 11K למקיף, תלוי באיזו חברת ביטוח. (מספרים בלתי נתפסים)

מחיר המחירון לשם שינוי כנראה כן משקף את הדרישה בשוק. ג'נריישן ידניות וג'נריישן בכלל מאוד מאוד מבוקשות, והן נמכרות במחירון ומעלה. (ולפעמים גם מחירון + הרבה מעל , תאמינו לי שאני יודע- מכרתי אחת)

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5189 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...