Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מילוי דלק עם טיפה מים - קיים נזק?

Shotdown
שימו לב! השרשור הזה בן 5171 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

רציתי לשאול שאלה בנוגע למילוי הדלק.

בעיקרון הרכב אצלי כחודש וחצי וכשקניתי אותו תדלקתי אותו 36 ליטר, המחוג היה ממש על הקו האדום במדוייק ועד הפוול 36 ליטר נכנסו.

שאלתי בחור עם קולט מאותה שנה והוא אומר שאצלו המיכל הוא 45 ליטר.

מכאן הנחתי שכנראה המחוג שלי מזייף משום שכאשר המחוג על האדום לא נדלקת נורת דלק.

חשבתי בהתחלה הנורה לא טובה והחלפתי, ובדקתי את הנורה החדשה ואת תקינותה, ועדיין לא נדלק.

אז חשבתי לעשות ניסיון כזה, לנסוע ברכב עם 2 ליטר דלק בקבוק שבעבר היה בו מים עד כיבוי הרכב ואז להכניס את הדלק מהבקבוק ואח"כ לתדלק פול ולראות כמה נכנס וככה לדעת את זיוף המחוג.

אגב, בקבוק יש ממש כמו לחות כזאת, ממש טיפות קטנטנות של מים במידה ואני אכניס לשם דלק ואח"כ ישתמש בדלק לרכב, זה יכול לגרום נזק הטיפות הקטנטנות האלו? הכנסתי ממש נייר סופג לבקבוק אבל עדין נשארו ממש קצת.

פיאט קופה 16VT - כי לא היה תקציב לפרארי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא רואה שום סיבה שלא ניתן לספוג את הטיפות האלה, בכל אופן אם באמת מדובר במי אידוי ורק כמה טיפות זה לא אמור להיות חמור.

-פולו 16V 6N שנת 2000, -סקודה אוקטביה  2015, גולף 2018,  סופרב 2020

-איוניק 5 עלית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מה שהבנתי, גם בדלק עצמו יש צפים משקעים, וההבדל בין התחתית למה שיש בזמן שהמיכל מלא הוא לא הבדל מי יודע מה.

בגלל זה יש את כל הפילטר דלק וכו'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאשר מחוג מד הדלק על הקו האדום המיכל אינו ריק !!

אם מלאת 36 ליטרים ותכולת מיכל 45 ליטרים - בהחלט סביר שמלאי הבטחון מקו אדום עד מיכל ריק לגמרי הוא ההפרש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני באמת לא מצליח להבין מה מטרת כל ה"ניסוי" הזה.

אתה מגיע לקו האדום? תדלק. היית אומר לי שכל 50-60 ק"מ אתה צריך לתדלק זה עוד איכשהו מצריך ניסוי כזה.

אבל 36 ליטר. זה מספיק לך לפחות ל 360 ק"מ בלי למצמץ

-איוניק 5 עלית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנזק שיכול להגרם הוא לא רק משקעים בטנק הדלק אלא גם למשאבת הדלק, ממש לא בריא להביא את המשאבה למצב בו היא שואבת אוויר. לדעתי וותר על הניסוי.

אני ממהר לקראת המוות במהירות של שישים דקות לשעה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להיות שיש לך דגם קצת שונה עם 40 ליטר טנק,

וההפרש בין 40 ל 36 הוא בעצם מקדם הביטחון שיש בכל רכב.

לדעתי לא כדאי לעשות את הניסוי,

אתה יכול לבדוק ברישיון הרכב את הדגם הספציפי שיש לך ותחפש אותו בגוגל ותמצא בדיוק כמה המיכל שלך.

יוסי,

mazda 323 glx 1997

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני דיברתי עם בחור שיש לו את אותו הדגם, ואני לא חושב שיש דמים בשנתון 94' שהמיכל דלק שלהם שונה.

בכל אופן , הנורה גם לא נדלקת בקו האדום מכאן אני חושב שפשוט המחוג מזייף.

ההפרש המדובר הוא 9 ליטרים, ב 9 ליטרים הרכב שלי יכול להוסיף לעצמו עוד 90-99 ק"מ כי רוב הנסיעות שלי הם בין עירוניות (לחברה)

9 ליטרים זה 60 שקל דלק :o לא מדובר פה בזיוף של 2-3 ליטרים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שישים שקל שלא נשחקים, זה לא שאתה משלם טנק מלא כל תדלוק לא משנה מה התכולה הנוכחית שלו.

אתה משלים, אז אתה בעצם "חוסך" 60 שקל כל תדלוק :roll:

הקשב לחברים המנוסים שזה לא בריא וסע לשלום

-איוניק 5 עלית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי החלטתי לבסוף לא לנסות את העניין,

הקטע המצחיק הוא, שהרכב שלי עמד בעלייה, וכשהתנעתי אותו פתאום ראיתי לראשונה את נורית הדלק נדלקת :o

וכשהרכב התיישר הנורית לפתע נעלמה, ורק בפניות או עליות וכו' הנורית הבהבה בעדינות ונכבתה, מכאן אני מבין שהנורית אכן תקינה, ואכן קיים זיוף במחוג דלק מכיוון שהמחוג כרגע מתחת לקו האדום :o והנורית לא מתריאה עדיין, מכאן שיש עוד דלק, לא משנה, עדיף ככה ולא לנסות למשוך D: זה בסוף יתנקם בי באיזה דרך בין עירונית ואז אני אבלה את הלילה הקר במקום חשוך ושומם עד שיבואו להציל אותי D:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי יש פיאט בראבו ואני יכול להגיד לך כבנאדם שהיה חיי על מנורת הדלק, זאת אומרת נוסע הרבה מאוד זמן עליה ,למכוניות יש מקדם מאוד גבוה. קרה לי כבר שנתקעתי בלי דלק וכדי לכבות את המנורה של הדלק, בפרוש היתי צריך להכניס 10 ליטר דלק ומד הדלק היה על הקו האדום אבל המנורה ניכבתה. ככה שנירא לי הגיוני לגמרי מה שאתה אומר!

מיצובישי לנסר 09 שחורה 143 כ"ס

פיאט בראבו 98 1.6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מומלץ לנסוע בלי דלק בכלל

לא רק המשקעים, אחת הסיבות שהמשאבת דלק נמצאת בתוך המיכל היא כדי לקרר אותה

וזה הדבר היחידי שעושה את זה.

חבל על הכסף וחבל על המאמץ.

גם לי יש קולט 94. אני ממלא כל פעם 200 שקל, 30 ליטר שזה 3/4 מיכל ונוסע מבסוט!

העיקר לנהוג בזהירות:-D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שתעשה את הניסוי,תבדוק אם יש לכם אותו מיכל דלק מלמטה,יכול להיות שהיה ברכב אצלך מהבעלים הקודמים

בעיה,והוא החליף מיכל דלק לא מקורי,או משיהו דומה. יש גם פקק מלמטה אני חושב שאמור להיות אצלך גם

שזה פקק ניקוז הדלק,תוציא משם את הדלק ותראה שיוצאים לך גם ליכלוך הרבה,זה בריא לעשות את זה מדי פעם.

זה מה שעושה הניקוי של תוספי הדלק רק שזה חינם,אולי זמן עבודה שבסוף ישתלם,ומה שאני אמרתי לך עכשיו זה הכי טוב!

רצוי גם להשים תוסף דלק אחריי הניקוי,שהתוסף יכנס למזרקים,וינקה גם שם.

תרוקן את הדלק,ותעשה לפחות 3 פעמיים את אותה הפעולה,תמלא ותרוקן,שאתה ממלא תדאג שהבורג סגור

שיהיי לחץ שאתה פותח שוב,למה לחץ? אז ככה בגלל שככה יצא לך יותר ליכלוך.

לגביי הכמות הדלק שצריך להיות אצלך במיכל,לפחות רבע טנק.

בטח אתה שואל מה לעשות אם הדלק המלוכך שיוצא ? אז ככה תדאג למסננת קטנה

ותסננן את הדלק ותחזיר למיכל בחזרה.

למה אני אומר לך לנקות את המיכל ? - בגלל שיכול להיות שיש לך המון ליכלוך במיכל שהצטבר במשך השנים שלא ניקו אותו.

לא יודע כמה,אבל מה שבטוח שיש אצלך.

ויש עוד דבר נוסף אם אתה אומר שזה מהמחוג אצלך,אם יש לך אפשרות,תפרק את הלוח השעונים,ותבדוק עם היד

הכוונה תזיז את המחוג ידנית ובזהירות ותראה עד איפה הוא מסתיים,אם הוא הוא תקוע או שהוא מגיע לאותה הנקודה שאתה רוצה שהיא יגיע.

יכול להיות גם שזה מהמצוף אצלך,יכול להיות שהוא עושה לך את הבעייה,ולא מראה לך במדוייק את הכמות במיכל.

מצטער על המגילת אסתר,מקווה שעזרתי במשיהו :roll:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחוג יורד מתחת לקו האדום, ואכן באזור הזה מתחילה הנורה להראות חיים, מכאן שהמחוג כנראה מזייף או המצוף, בכל אופן עכשיו אני יודע שגם אם הוא באדום יש לו עוד כמה ליטרים במיכל ולא לדאוג.

בכל אופן אני אנסה את העניין עם הבורג במיכל דלק. אם אני מתכופף מתחת לאוטו יש לי גישה אליו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5171 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...