Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ייעוץ בבחירת רכב משפחתי 7 מקומות

daveda
שימו לב! השרשור הזה בן 5181 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

אני מעוניין לרכוש רכב משפחתי עם 7 מקומות, שיהיה אמין, נוח וקל תחזוקתית. בינתיים אני מתמקד בשני רכבים כאלו 1. טויוטה ורסו 2. סיטרואן גרנד פיקסו.

אני כלל לא מכיר את הרכבים ומאוד הייתי רוצה חוות דעת של מישהו שמבין.

האם לבחור באחד מהשניים או אולי בכלל רכב אחר....

אשמח לעתכם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מכיר את שתיי הרכבים שהזכרת אבל אני יכול להמליץ לך על מאזדה 5.

לידידה שלי יש את הרכב והוא פשוט מצויין, הוא לא שותה דלק בערך 14-15 ממוצע, והוא מאיץ ממש טוב, אני לא יכול להגיד לך על הנוחות במושבים האחוריים כי ישבתי רק מקדימה ומקדימה מאוד נוח, לפי מה שאני זוכר הוא גם ממש בטיחותי.

אני לא אומר לך לקחת אותו רק העלתי לך אותו בתור אופציה אני ממליץ לך מאוד לשקול אותו.

Fiat Bravo 1.4 T-JET

למכירה מערכת:

amp: JBL GTO1004 comp: Morel dotech ovation 6

6X9: morel TEMPO HU: pioneer 4950 SW: Hifonics zeus ZX12D4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קבוצת הרישוי תלויה במחיר ולא בנפח המנוע.

נפח המנוע משפיע באופן מאוד שולי על מחיר ביטוח החובה.

כקונה פרטי משמעות קבוצת הרישוי עבורך הינה גם היא שולית (הפרש זניח בעלות הטסט השנתי).

לגופו של עינין מנוע ה- 1.6 של הסיטרואן משותף לפיז'ו ולב.מ.וו. ומניע גם את המיני. זהו מנוע מודרני, חזק וחסכוני ועדיף לדעתי בכל פרמטר על מנוע ה- 2 ליטר של מאזדה (אותו אני מכיר באופן אישי) וה-2 ליטר של הסיטרואן (שגם איתו יש לי ניסיון רב).

אני לא מכיר את הוורסו אבל אם זכרוני אינו מטעיני (ויתקנו אותי בעלי הטויוטה) המרחב הפנימי שלו קטן משמעותית מזה של הסיטרואן. ה-5 גם היא צפופה יותר ובכלל, הסיטרואן היא לטעמי המכונית הנעימה ביותר לחיות איתה כמשפחה ביום יום - כאילו מי שתכנן אותה היה בעל משפחה בעלת שלושה ומעלה ילדים בעצמו. גילוי נאות: אני בחרתי בסופו של דבר בפיקאסו.

ספציפית שילמנו עוד 5,000 ש"ח ולקחנו את הדגם המפואר (קבוצה 5 בזמנו. בת'כלס, כמה עשרות שקלים יותר בכל שנה על הטסט) שעושה את החיים נעימים עוד יותר. משיקולי צריכת דלק (וכן בשל העובדה המצערת שאני לא סובל מכוניות אוטומאטיות...:wink: ) בחרנו בתיבה הרובוטית. התיבה דורשת הסתגלות מסויימת אבל אחרי כמה ימים כבר לא שמים לב יותר. במדד התיבות הרובוטיות, זו של הסיטרואן מהירה יותר, נעימה יותר ומטלטלת פחות מאלו של הונדה וטיוטה אך נופלת מה-DSG המצויינת של אודי/פולקסוואגן/סקודה.

לא שיש לגזור מנסיון עם מכונית אחת לגבי כל שאר המכוניות מאותו הדגם, אבל אחרי 30K ק"מ אני חייב לציין שהאמינות של הפיקאסו שלנו היא טובה מאוד אם כי אינה "יפנית" לחלוטין. במהלך השנה וחצי שהיא ברשותינו רשמנו שלושה תקלות זניחות שתוקנו כולן צ'יק-צ'ק במסגרת האחריות. לאורך 20K ק"מ של נהיגה מעורבת עם נטיה לנהיגה עירונית עמדה צריכת הדלק של הסיטרואן (עם מנוע 2 ליטר הישן) על 9 ק"מ/ליטר. עלות טיפול 20K - כ-1,000 ש"ח. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המאזדה היא באמת מכונית מאוד טובה,

אך שים לב שהיא מיועדת לשישה אנשים, ולא לשבעה כמו שצינתה שאתה צריך.

לדעתי בקבוצת הרכבים הזו הפיקאסו הוא הממומלץ ביותר, הוא מרווח, בעל מנוע טוב

(תיבת הילוכים שצריך להיתרגל עליה), הרבה פטנטים מיוחדים ואזורי איחסון שעושים אותו מאוד נוח לנסיעות משפחתיות.

אך שורות המושבים האחוריות קצת צפופות כשהן מלאות.

הוורסו בעל מנוע חלש יחסית והוא הרבה יותר קטן וצפוף מהפיקאסו.

רכב נוסף הוא הפולסווגן טוראן ששווה לשקול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המאזדה היא באמת מכונית מאוד טובה,

אך שים לב שהיא מיועדת לשישה אנשים, ולא לשבעה כמו שצינתה שאתה צריך.

לדעתי בקבוצת הרכבים הזו הפיקאסו הוא הממומלץ ביותר, הוא מרווח, בעל מנוע טוב

(תיבת הילוכים שצריך להיתרגל עליה), הרבה פטנטים מיוחדים ואזורי איחסון שעושים אותו מאוד נוח לנסיעות משפחתיות.

אך שורות המושבים האחוריות קצת צפופות כשהן מלאות.

הוורסו בעל מנוע חלש יחסית והוא הרבה יותר קטן וצפוף מהפיקאסו.

רכב נוסף הוא הפולסווגן טוראן ששווה לשקול.

איפה ראית שמאזדה חמש זה רכב לשישה אנשים??

יש לה לפי מה שאני זוכר שתיים קדימה, שלוש אמצע ועוד שתיים אחורה.

Fiat Bravo 1.4 T-JET

למכירה מערכת:

amp: JBL GTO1004 comp: Morel dotech ovation 6

6X9: morel TEMPO HU: pioneer 4950 SW: Hifonics zeus ZX12D4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המזדה 5 מאוד לא מרווחת המושב האמצעי בספסל האמצעי אפשרי לישיבה של לא יותר מ 15 דקות והמושבים האחרונים הם לילדים בכסא תינוק או מבוגרים שלא אכפת להם להידחף אבל למרות זאת מנוע מאוד טוב .

הפיקאסו לעומת זאת מחזיק בתיבה רובוטית לא נוחה לנסיעה אך פשוטה לתפעול הוא מרווח מאוד ונוח מאוד לנסיעות ארוכות (עד שמגיעים לפקק או לתנועה מסורבלת בעיר).

מושב נהג ונוסע לצד הנהג מאוד נוחים בצורה מטורפת :)

על הוורסו אין לי מה להגיד אין כאלה בליסינג אצלי .

אין כזה דבר גנוב , יש כזה דבר נפל בטעות מהמשאית לידיים הלא נכונות ! D:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שתי הבחירות שציינת מוצלחות. עם הורסו לא יצא לי להתנסות, אבל "על הנייר" היא מכונית טובה, אם כי לא מאוד מעניינת או מרגשת.

עם הסיטרואן דווקא יצא לי להתנסות, בגרסת דיזל. היא נוחה מאוד, מרווחת ומלאה בפטנטים וטריקים שתמשיך לגלות במשך שנים. יש מספיק מקום בשורה השלישית והיא בהחלט יכולה להוביל שבעה נוסעים (בהנחה שהשניים האחרונים לא מבוגרים גבוהים מדי). התיבה הרובוטית קצת מציקה, אבל יש לך אופציה אוטומטית רגילה - תלוי בהעדפות שלך. אם אתה מוכן ויכול להתאים את סגנון הנהיגה שלך לתיבה הרובוטית ולסלוח לה על אי-אילו טלטלולים, היא תתגמל אותך בשישה יחסי העברה. אם אתה מחפש נסיעה רגועה ו"אוטומטית" יותר, הגרסה האוטומטית תתאים לך יותר. מנוע הבנזין (1.6 בעל מגדש טורבו) מעולה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5181 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...