Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חוק הגנת הצרכן - כמה זמן אמורים לחכות לטכנאי?

ToMeR
שימו לב! השרשור הזה בן 5211 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קראתי את החוק לגבי הגעת טכנאי אבל לא הבנתי ממש מה זה אומר.

האם במוקד יכולים לקבוע איתי על טווח הגעה של שעתיים בלבד?

מה הכוונה כשכותבים "קריאה טלפונית"? האם זה אומר שאני יכול לחכות גם כל היום עד שהטכנאי יתקשר שהוא מגיע, או שגם פה מוקצב להם חלון זמן מסויים?

ברגעים אלה אני מחכה לטכנאי שיגיע ונקבע לי זמן הגעה מ-8 עד 12 עם התראה של חצי שעה לפני. לא אמרו לי שיש לי אפשרות לסרב לזה אלא פשוט הציגו את זה כעובדה.

זה מה שהחוק אומר בגדול:

(2) זמן ההמתנה לטכנאי כאמור בפסקה (1) לא יעלה על שעתיים מעבר לשעה שתואמה, ואולם נותן השירות רשאי להציע לצרכן להמתין לקריאה טלפונית כתחליף לתיאום האמור, ובלבד שזמן ההמתנה של הצרכן במענו לא יעלה על שעתיים והובהר לצרכן שהוא רשאי לסרב להצעה כאמור אם אין בה כדי להקל עליו.

(3) נותן השירות רשאי להודיע לצרכן, לא יאוחר משעה 20:00 בערב שקדם למועד הביקור שתואם, על דחיית ביקור טכנאי, ולתאם עמו מועד ושעה חדשים לביקור, ובלבד שאין בדחיה כאמור כדי לדחות את מתן השירות מעבר לפרק הזמן שנקבע לכך לפי דין.

some people need a high five

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הטכנאי אמור להגיע עד 12 ז"א שע"פ החוק הוא יכול להגיע גם עד 14 מבלי שתהיה זכאי לאיזשהו פיצוי, לאחר מכן תהיה זכאי לפיצוי של 300 ש"ח במקרה של איחור של מעל ל3 שעות או שהטכנאי בכלל לא הגיע אז הזיכוי יעמוד על 600 ש"ח.

השאלה אבל איזה טכנאי זה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זמן המתנה לטכנאי צריך להיות בטווח של שעתיים. בפועל מציעים טווח המתנה של כארבע שעות (פלוס) תוך כדי כל שאומרים שהטכנאי יודיע על בואו בהתראה של חצי שעה.

בזמן האחרן יצא לי להזמין גם טכנאי של הוט לביתי וגם טכנאי של תנור אפייה, בשני המקרים לא הוצעה לי האופציה של "שעתים המתנה", רק לאחר שאני אמרתי שאני לא מוכן להמתין 4 שעות ואני מוכן להמתין שעתיים בלבד הוצגה האופציה לפניי.

רק שלא תחשבו שאני מתעקש לחינם, פשוט התראה של חצי שעה בשביל לחזור לבית שלי מהיכן שלא יהייה, זאת לא אפשרות סבירה ורק עלולה לגרום לכך שאני אפספס את הטכנאי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז החוק אומר שיש אופציה או שאני מחכה להם שעתיים והטכנאי מגיע בטווח הזה בלי להודיע מראש אלא פשוט מופיע אצלי, או שזה X שעות עם התראה של X זמן לפני הגעת הטכנאי?

some people need a high five

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז החוק אומר שיש אופציה או שאני מחכה להם שעתיים והטכנאי מגיע בטווח הזה בלי להודיע מראש אלא פשוט מופיע אצלי, או שזה X שעות עם התראה של X זמן לפני הגעת הטכנאי?

בדיוק כך, אי אפשר להינות משני העולמות.

אתה יכול לבחור מה שנוח לך, או להמתין שעתיים ללא התראה, או להמתין זמן ארוך ואז להינות מהפריוולגיה של התראה מראש. במקרה שמישהו עובד קרוב לבית זאת אופציה אדירה שמאפשרת לעבוד כרגיל ובזמן העבודה ( על חשבון ההפסקה, בתיאום עם הבוס) לקפוץ הבייתה לקבל את הטכנאי ולחזור שמח וטוב לבב לעבודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...