Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם אפשר/כדאי לבטל אזהרה?

פיני חד
שימו לב! השרשור הזה בן 5215 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שבוע טוב.

ביום ה' האחרון נהגתי במהירות גבוהה מהמותר (85 בכביש עירוני - נא לקרוא עד הסוף!). השוטר שעצר אותי הסתפק באזהרה היות ואין לי שום עברות קודמות (למרות שאני נוהג יותר מ-10 שנים. 6 מתוכן אמנם בחו"ל ). לא התחשק לי לוותר על החסינות החד-פעמית שהייתה לי ושקלתי להישפט בתקווה שהשוטר לא יבוא/הדו"ח לא יהיה קריא/לא יוכח שהמכשיר כוייל, אבל השכל הישר גבר על יצר ההימור, והסתפקתי באזהרה.

רק במשך היום נזכרתי בפסיקה שראיתי פעם, ולפיה כאשר הכביש הוא בפועל מחוץ לאזור מגורים הוא נחשב לכביש בינעירוני. ושתבינו, מדובר בישורת ארוכה, ללא שטח הפרדה אומנם אבל עם ראות של 200 מטרים קדימה וכמובן ללא שום מבנה באזור. אין פלא שבכל משך הזמן שביליתי בחברת השוטר, לא היה רכב אחד (אחד!) שלא נעצר באותה עברה.

שאלתימ היא האם יש בכלל אפשרות לערער על האזהרה, ומה אתם יודעים לגבי הפס"ד הנ"ל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תן לי להבין משהו. עברת עבירת מהירות, קיבלת אזהרה ולא קנס/שלילה, ואתה עוד לא מרוצה מהאזהרה?! אתה טוען שאתה לא אשם?!

מה יהיה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אתן לך: א. גם אם אני אשם מבחינת החוק, אםיש לי אפשרות להינצל מעונש אעשה זאת. גם רוצחים לוקחים עו"ד.

ב. במקרה זה, אני לא חושב שעשיתי דבר כל כך נורא. המהירות בה נסעתי איננה חוקית, אך היא מתאימה בהחלט לתנאי הדרך והמשטרה נמצאת שם כדי לרשום דו"חות - השוטרים דיברו בנוכחותי והעריכו שייקח להם חצי שעה לסגור את המכסה היומית.עברתי שם אחרי כשעה והם אכן לא היו שם. אם אכן בימ"ש פסק - בהגיון רב - שזה בעצם כביש בינעירוני במהותו, גם אם לא סומן ככזה, הרי שמה שעשיתי הוא גם חוקי.

בכל אופן, אשמח מאוד להזדמנות נוספת להתפס בעברה ולא להענש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק במשך היום נזכרתי בפסיקה שראיתי פעם, ולפיה כאשר הכביש הוא בפועל מחוץ לאזור מגורים הוא נחשב לכביש בינעירוני.

בו נחזור לתיאוריה. מתי כביש הוא בינעירוני, אתה זוכר?

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאשר אין תמרור שטוען אחרת, מן הסתם. שוב, אני מסתמך על זכרוני, לפיו אדם שעירער על ההגדרה הנ"ל וטען שיש להתייחס לכביש עפ"י המצב בפועל זכה בדין. הסיבה להגבלת המהירות בעיר איננה משום שבשטח שיפוט עירוני יש איזושהי השראה רוחנית אלא מצבים משתנים במהירות, תשתית שאיננה מתאימה לנסיעה מהירה, והולכי רגל רבים. כל זה אינו קיים בכביש המדובר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא משנה.

אתה לא יכול להשתמש באזהרה מתי שבא לך.

אם אחרי 5 שנים על הכביש ואתה ללא עבר תעבורתי או אפילו דו"ח תנועה אחד,אתה יכול להמיר את הדו"ח הראשון שתקבל באזהרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב, אני מסתמך על זכרוני, לפיו אדם שעירער על ההגדרה הנ"ל וטען שיש להתייחס לכביש עפ"י המצב בפועל זכה בדין.

מה זאת אומרת "המצב בפועל?"

זכור לי מקרה בו זוכה אדם משום שלא היה תמרור המודיע על שינוי בסטטוס של הכביש (או המהירות המותרת בו) בכל מהמלך נסיעתו, למרות שכבר נכנס לשטח עירוני, אבל לא ניתן להגדיר כביש כעירוני או בינעירוני על סמך הגדרות נזילות ולא ניתן לאפשר חריגה מהמהירות המותרת כי הכביש "מאפשר" זאת. לא מאמין שהיתה פסיקה שאומרת דבר כזה, זה משמיט את הקרקע מסביב לכל רעיון הסדרת המהירות המותרת (ועוד כמה חוקים...).

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ניתן להגדיר כביש כעירוני או בינעירוני על סמך הגדרות נזילות ולא ניתן לאפשר חריגה מהמהירות המותרת כי הכביש "מאפשר" זאת זה משמיט את הקרקע מסביב לכל רעיון הסדרת המהירות המותרת (ועוד כמה חוקים...).

אני מסכים איתך. ההיגיון הוא שאני כנהג יכול לטעון שכשראיתי שהסביבה איננה אורבנית סברתי שבתחילת הכביש היה תמרור המורה על יציאה מהעיר ואני לא הבחנתי בו. זו בהחלט טענה משפטית ולא אמיתית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחד הקרטריונים מתוך חמישה של מתן דוח אזהרה לנהג הו, הודאה בעברה המיוחסת לו.

אם תקרא את דוח האזהרה, אני משערת שכתטב, אני מתנצל, סליחה, לא התכוונתי וכ'ו.

ברגע שנהג מערער על דוח האזהרה, הוא אינו מודה במיוחס לו, ובאופן אוטומטי כדי לערער ממירים את דוח האזהרה בדוח רגיל, ומשחזרים לו דוח.

ברגע שיש דוח ב.מ (ברירת משפט) ניתן לערער על הדוח.

ל'

תגיש כזאת תביעה אזרחית ואחרי שבוע עוד תוכל להראות לחברים שלך את טביעת הנעל של השופט על התחת שלך לאחר שהוא בעט אותך החוצה מבית המשפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר הקפצת, אנצל זאת כדי להעיר על דברי ל', במחשבה שנייה: יש מושג משפטי של הודאה בעובדות וכפירה באשמה. גם אם אמרתי שאני מצטער, אין זה אומר שאני מודה באשמה. אני מערער על אי חצוקיותו של המעשה. בכל אופן, הדיון הזה תיאורטי בלבד, כי אין לי סבלנות בשביל זה. כנראה נגזר עלי ליסוע בזהירות בשנתיים הקרובות. (לא זהירות מתאונות - זאת אני עושה בכל מקרה, הכוונה לזהירות משוטרים). אולי הגיע הזמן לקנות וולנטיין?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5215 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...