Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מנורת D2S (מאזדה 3 אקטיב 2009)

SHON2402
שימו לב! השרשור הזה בן 5224 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שאלה קטנה בנוגע למנורה D2S.

בספר הרכב יש המלצה לשימוש בנורה הזאתי כ"קסנון".

עכשיו הבנתי שהנורה הזאתי כביכול עומדת בתקן וכו',עכשיו ביררתי קצת ביד2 ובדקתי נורות כאלו ומצאתי את הדבר הבא:

זוג נורות D2S קסנון תוצרת גרמניה, גוון לבן חוקי 4300K. Xenon HID 35W ללא חוטים , החלפה פשוטה עם הקונקטור המקורי ברכב.Xenon HID 35W סוג מנורה D2S הספק 35W מתח 12V תדר לובן קאלווין - 4300K

השאלה שלי היא אם זה הגיוני שכתוב שהיא מגיעה ללא חוטים והחלפה פשוטה עם הקונקטור...?

בנוסף המחיר שהוא דורש הוא 250 ש"ח,הגיוני?

תודה רבה וערב טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוזר.

"עכשיו הבנתי שהנורה הזאתי כביכול עומדת בתקן"

אתה בטוח? למיטב ידיעתי דגם הרכב אמור להגיע עם הכנה לתאורת קסנון או תאורת קסנון מהיצרן כדי לעמוד בתקן, בדוק עם היבואן כדי להיות בטוח (ושתעבור טסט...)

"השאלה שלי היא אם זה הגיוני שכתוב שהיא מגיעה ללא חוטים והחלפה פשוטה עם הקונקטור...?"

יתכן והכוונה היא שכניסת הבלאסטר (ספק מתח גבוה לנורות) מוזנת ממחבר הנורה המקורי. דרך אגב, לא מומלץ, אני למשל נתקל בבעיה של ניתוקים קצרים (אשר אינם בריאים לנורה) כאשר אני עולה על במפר.

"בנוסף המחיר שהוא דורש הוא 250 ש"ח,הגיוני?" לא לנורות קסנון גרמניות, סביר יותר לסיניות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוזר.

"עכשיו הבנתי שהנורה הזאתי כביכול עומדת בתקן"

אתה בטוח? למיטב ידיעתי דגם הרכב אמור להגיע עם הכנה לתאורת קסנון או תאורת קסנון מהיצרן כדי לעמוד בתקן, בדוק עם היבואן כדי להיות בטוח (ושתעבור טסט...)

"השאלה שלי היא אם זה הגיוני שכתוב שהיא מגיעה ללא חוטים והחלפה פשוטה עם הקונקטור...?"

יתכן והכוונה היא שכניסת הבלאסטר (ספק מתח גבוה לנורות) מוזנת ממחבר הנורה המקורי. דרך אגב, לא מומלץ, אני למשל נתקל בבעיה של ניתוקים קצרים (אשר אינם בריאים לנורה) כאשר אני עולה על במפר.

"בנוסף המחיר שהוא דורש הוא 250 ש"ח,הגיוני?" לא לנורות קסנון גרמניות, סביר יותר לסיניות.

תודה רבה על התגובה המהירה.

שכתבתי שהיא עומדת בתקן הכוונה שלי הייתה בנוגע לגוון שהיא פחות מ5K (הגוון הלבן),בנוסף צריך מאזנים ומתזים אבל לא משנה...

בנוגע לשאלה השניה הבנתי תודה רבה,ובנוגע לשלישית המחיר שהוא נקב זול,למה? הן לא חדשות עברו שימוש.

הבנאדם חזר אלי עם תשובה והבנתי.

אפשר נעול ושוב תודה רבה :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא יכול לשים מנורת D2S ברכבך מכיוון ש:

א. יש לך פנסי הלוגן כלומר H7, מנורה אחרת לא תיכנס לשם.

ב. אין לך את החומרה הדרושה למנורת D2S (מגברים ומצתים)

אל תשים שום מנורת HID בפנס (אל תתקין קסנון במילים אחרות), אתה תגרום להמסת הפנס.

הסיבה היחידה שמצויין בספר הרכב שלך על מנורת D2S היא מכיוון שבחו"ל יש אופציה לתוספת של פנסי HID, שזה בעצם פנס "קומפלט" אחר עם טכנלוגיה אחרת, מי שתרגם את הספר מאנגלית לעברית חייב להכניס גם את החלק הזה לספר הישראלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא יכול לשים מנורת D2S ברכבך מכיוון ש:

א. יש לך פנסי הלוגן כלומר H7, מנורה אחרת לא תיכנס לשם.

ב. אין לך את החומרה הדרושה למנורת D2S (מגברים ומצתים)

אל תשים שום מנורת HID בפנס (אל תתקין קסנון במילים אחרות), אתה תגרום להמסת הפנס.

הסיבה היחידה שמצויין בספר הרכב שלך על מנורת D2S היא מכיוון שבחו"ל יש אופציה לתוספת של פנסי HID, שזה בעצם פנס "קומפלט" אחר עם טכנלוגיה אחרת, מי שתרגם את הספר מאנגלית לעברית חייב להכניס גם את החלק הזה לספר הישראלי.

במאזדה 3 החדשה יש H11 בפנסי הדרך (לפי מה שכתוב בספר) ובנוגע לסעיף ב',ציינת צריך מגברים ומצתים?

המגברים והמצתים מחוייבים בכול קסנון (לא מקורי ומקורי) עקב המתח הגבוה לא?(ראיתי שיש קיטים שמגיעים עם מגברים וכו').

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמת, אבל למנורות D2S יש מגברים ומצתים שונים (שתי יחידות נפרדות לכל מנורה).

http://www.auto-electronic.net/hidballast/Bosch-GEN2-XENON-BALLAST.jpg

כמו שאתה רואה, יש מצת ויש מגבר (לכל מנורה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוגע לשאלה השניה הבנתי תודה רבה,ובנוגע לשלישית המחיר שהוא נקב זול,למה? הן לא חדשות עברו שימוש. הבנאדם חזר אלי עם תשובה והבנתי.

נורות קסנון גרמניות (או סתם נורות איכותיות) אמורות להחזיק מעמד יותר מ 3000 שעות שימוש. או בהנחה שתשמש בהן שעה ליום (כל יום...), אז כ 8 שנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

D2S מתאימה למאזדה 3. ובית הנורה אכן מתאים.

הרכב מגיע כבר מוכן למערכת קסנון. למרות שמשרד הרישוי לצערנו אוסר את זה מהסיבות המטומטמות שלו..אבל אין שום בעיה להתקין נורות כאלה במאזדה.

כמובן צריך את כל ערכת הקסנון הכוללת בלסטים.

מערכת החשמל של הרכב כבר מוכנה לקסנון גם. כמו בהרבה רכבים שמגיעים היום לארץ. קיים גם auto ballancing . הדבר היחיד שאינו קיים זה מערכת התזה מים על העדשה הקידמית..דבר שאינו נחוץ כלל בישראל (נועד להפשרת קרח שמצטבר במהלך הלילה וכדי למנוע סינוור)

ברוך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שתהיה בתחום תאורת הרכב תחליט מה נקרא שטות ומה לא....

ואין שום חשש להמסת הפנס כי טמפרטורת הHID נמוכה ב 40% מההלוגן

הבעיה היא ברוב המקרים זה מתקינים חסרי ידע וניסיון להתקנות כאלה בלי ידע באופטיקה בסיסית.

ברוך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה אני בתחום ולכן אני יכול לומר לך שאתה מדבר שטויות.

פנס HID שונה לחלוטין מפנס הלוגן גם בעדשה וגם בבית המנורה.

להלן ההבדלים לאלו שלא מבינים:

אלומת אור של פנס HID אמיתי:

http://assets.pakwheels.com/forums/2009/8/15/bbbbbml1_OGE_PakWheels(com).jpg

(שימו לב שיש קו אחיד בלי בריחת אלומות אור).

זו היא אלומת אור של קסנון לא מקורי בפנס עם פרוג'קטור HALOGEN (ממש כמו של ידידנו עם המזדה).

http://assets.pakwheels.com/forums/2009/8/15/dscf1185jb8_NPA_PakWheels(com).jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התופעה שהראתה ממחישה מצוין שימוש בבלסטים או/ו נורות שלא ממש איכותיות.

יצרני הרכב פיתחו מערכת עדשות שמשמשת אותם לאורך מספר מודלים של רכבים, כל בנייה של עדשה כזו והתאמתה עולה ליצרנים סכומים שמגיעים למיליוני יורוים לפנס.

חברות הרכב , רובן עברו לעדשות שמותאמות לקסנון , כמו במאזדות ושאר הרכבים .

כאחד שנמצא המון מול יצרני הרכב באירופה הסטנדרט אינו משתנה.

מה לעשות..אין עדשות להלוגן ועדשות לHID....

ולידיעתך....תחום פרנסתי הוא HID כך שהנושא ממש לא חדש לי

ברוך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5224 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...