Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יונדאי גטס GLS אוטומטית 1600 2006 בחינת כדאיות רכישה ובירור תוצאות בדיקה

lionking77
שימו לב! השרשור הזה בן 5226 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חברי הפורום שלום רב,

אני זקוקה לחוו"ד דחופה, כאשר אני עומדת ממש על סף קניית הרכב שבכותרת וזאת לאחר שעבר בדיקה.

אני מתלבטת האם לרכוש את הרכב, כאשר חשוב לי להבין לפני שאגבש החלטה בעניין, האם המחיר המבוקש עליו הינו סביר בנסיבות העניין, בין היתר לאור תוצאות הבדיקה ותרגומה ע"י חברי הפורום, מצב השוק, מידת סחירותו של הרכב בעתיד בכלל והטיפולים אשר הרכב יצטרך עוד לעבור בעתיד בפרט ועוד, כפי שיפורט להלן בהמשך נושא זה.

בתמצית, אני מחפשת רכב אמין , קטן וזריז, עמיד ופשוט, בעל מראה סביר מבפנים ומבחוץ, בעל תצרוכת דלק נורמאלית, רכב אשר יוכל לשמש ולשרת אותי נאמנה למשך שנים, בעל נפח מנוע של 1,600 סמ"ק לפחות, בעל ק"מ נמוך, נקי וחף מכל תאונה ומכה בשלדה ובמרכב, כאשר העדיפות הינה לרכב אשר יראה מוסכים כמה שפחות או לפחות ברמה סבירה ונורמלית (דבר אשר הביא אותי לבחון ולבדוק את הגטס משיקולים שונים, כאשר אני נוסעת בעיקר בעיר ולא יותר מידי).

לעניינו, הרכב המדובר הינו יונדאי גטס 2006 GLS 1600 אוטומטית יד ראשונה מפרטי, אשר לטענת המוכרת הרכב לא עבר כל תאונה והיא נסעה בו סה"כ 35,000 ק"מ בלבד.

להלן תוצאות הבדיקה במכון בדיקה מוסמך:

1. מנוע, מערכת קירור, מערכת דלק, מערכת הצתה -- תקין.

2. מערכת פליטה -- תקין.

3. סרן קידמי ומערכת היגוי -- לא תקין -- לתקן זוויות היגוי.

4. קפיצים -- תקין.

5. שילדה ומרכב -- ליקויים בעל משמעות נמוכה - לא תקין -- פגיעות פח ופגושים.

6. מערכת בלמים -- ללא פירוק גלגלים -- לא תקין -- לפרק גלגלים ולבדוק.

7. צמיגים -- לא תקין -- צמיג שמאלי פגום, צמיג לא זהה.

8. מערכת תאורה (כולל מצבר) -- לא תקין -- מצבר פגום.

9. העברת הכוח -- שמן כה בלאי דיסקיות הילוכים.

10. מחוונים -- תקין.

אין הערות כלליות נוספות אשר נרשמו בטופס הבדיקה לעיל.

בנוסף, ממראה עיניים ומאיש מקצוע נוסף שבחן את הרכב, יש צורך לבדוק גם את אטימות הגג ברכב לפני רכישה מחשש לבעיות נזילות, ופגמים בצבע הרכב, כאשר צבע הרכב דוהה ו/או מתקלף ודורש צביעה מחדש, כאשר נשאלת השאלה האם הפגמים בצבע הרכב הינם נורמאלים לרכב מאותו דגם בשנת ייצורו? האם בעיית הצבע יכולה לחזור בעתיד? במידה וכן, מה יכולה להיות עלות של צביעה שכזו בעתיד לגביי?

מה דעתכם חברים? מה מצב הרכב לאשורו מניתוח האמור לעיל? האם שווה לי לשלם 61,000 ש"ח לרכב הזה או בכלל? האם קיימת ירידת ערך כלשהיא לאור האמור בבדיקה? האם לאור סעיף 5 לבדיקה יש חשש לפגיעה בשלדה ובמרכב הרכב הדורשים כימות בכסף כהנחה במכירה הרכב עבורי? האם בעקבות הרשום בסעיף 5 לבדיקה, כשאמכור את הרכב בעתיד, ינסו קונים פוטנציאליים להתמקח איתי על כך במחיר אותו אנקוב במכירתו?

האם לדעתכם, יש מקום לבקש שוב הנחה במחיר הקנייה מהמוכרת ואם כן כמה לנקוב למוכרת כאחוז או סכום כהנחה מהמחירון כמחיר קנייה שלי, אם בכלל (לאחר שבקשתי הראשונית נדחתה ע"י המוכרת)?

האם לדעתכם, הדו"ח סביר או הרבה למעלה מזה בנתוני הרכב המוצעים לי, כדבר המחייב את קניית הרכב בלי שיש צורך לחשוב על כך יותר מידי ובלי הרהורים מיותרים, ולתת את התמורה למוכר תעפ"י המחירון המבוקש על ידה, כדי לקנות את הרכב הזה מיידית ולא לפספס אותו?

האם לדעתכם רכב במצבו המפורט לעיל, במידה ואוותר על רכישתו, הינו אטרקטיבי וייקנה מיידית ע"י אחר ואפסיד בכך עסקה מצויינת (המוכרת אגב מנסה למכור את הרכב כחודש וחצי עד פנייתי אליה, ללא הועיל)?

אדגיש, כי לצערי עד לרגע זה, המוכרת לא העבירה לידיי את ספר הטיפולים של הרכב ו/או היסטוריה טיפולים עדכנית, כדי שאוכל לבחון את מצב הרכב ואמיתות הק"מ הרשום ברכב (שאר המסמכים הומצאו כבר לידיי).

יצוין, כי למען הסדר הטוב, המוכרת הציעה לי לחילופין לקחת את תיקון הליקויים על עצמה במוסך אותו היא מכירה (מוסך בו היא טיפלה ברכב במשך שנים ומצויים בהיכרות עימה), שם יטופלו על ידי המוכרת כל התיקונים האמורים לעיל, אך מבחינת המוכרת מחיר הרכב יישאר זהה גם אם יתוקנו הליקויים וגם אם לא במידה ואוותר על כך, כאשר לדעת המוכרת הרכב כשיר לחלוטין ותקין, כאשר לעמדת המוכרת לא עולה כל בעיה משמעותית מהבדיקה, לרבות המנטרה עליה חוזרת המוכרת שוב ושוב לגבי הק"מ הנמוך של האוטו והיותו משנת 2006, כאשר לטענת המוכרת הבדיקה יצאה בסדר גמור, דברים המזכים אותה לטעמה במחירון הרכב בכל מצב (קרי ב- 61,000 ש"ח ולא שקל פחות).

על כן חברים, במידה והמוכרת אכן תתקן את כל הליקויים אשר יצאו בבדיקה, האם מחיר הרכב הינו ריאלי כמבוקש ע"י המוכרת?האם עדיין לא מגיעה לי כל הנחה לאור ממצאי הבדיקה, בדגש על סעיף 5 לבדיקה ומכירת הרכב בעתיד על ידי כתוצאה מכך?האם ניתן להתעלם בכלל מכך שאולי יש פגיעה ברכב במרכב או בשילדה?

האם לאור האמור לעיל, מהיכרותכם את הרכב ומצב השוק, האם תוצאות הבדיקה והליקויים אשר נמצאו ברכב, יוכלו לפגוע במידת סחירותו בעתיד כאשר ארצה למכור את האוטו, שיקול אשר יש בו להשפיע על מחיר הקנייה כרגע על ידי מול המוכרת?

האם לאור האמור בסעיף 5 לבדיקה, בממצאים אשר נמצאו על מרכב הרכב והשילדה (ממצאים הנקראים כליקויים בעלי משמעות נמוכה ע"י המכון), יש בכך בעיה בטיחותית כלשהיא ו/או חשש לירידת ערך כרגע בקנייה ובעתיד במכירה, בעיה שבפניה אצטרך להתמודד בעתיד במכירת הרכב במהלך מו"מ מול קונה עתידי, אשר ירצה לקבל מחיר מופחת עקב ממצאי הבדיקה דלעיל?

מדוע לדעתכם, ברכב יחסית חדש שכזה, יש בעיות ופגמים בצבע והאם זה יכול לחזור על עצמו (מה עלות של צביעה שכזו באופן פרטי במידה ובעיה שכזו תחזור על עצמה בעתיד)?

האם הליקויים כמפורט לעיל, יש להם משמעות כספית בקנייה (ובמכירה העתידית) או שלדעתכם אין לי מה לדאוג ואין מה לעשות, כי הרכב שווה מחיר מחירון, לאור נתוניו הבסיסיים וטופס הבדיקה, כמפורט לעיל?

כאמור, האם הליקוי שנמצא בסעיף 5 לבדיקה הינו מהותי, כאשר יש לראותו כפגיעה/מכות בשילדה ובמרכב הרכב ובעלי משמעות בטיחותית וכספית כיום ובעתיד, כאשר ארצה למכור את הרכב בעתיד?

האם לדעתכם, בכל מקרה לאור סעיף 5 לבדיקה, יש לראות בכך כנתון יבש המעיד ללא עוררין, כי קיימת פגיעה במרכב ובשלדה של הרכב?

האם לדעתכם, לאור העובדה כי חודש ינואר 2010 מתקרב, יש בכך כדי להוות שיקול לירידת ערך הרכב בהיותו 4 שנים של הכביש?האם לדעתכם בינואר 2010 קיים סיכוי שמחירי הרכב יירדו משמעותית ואולי שווה לי לחכות עם הקנייה ולוותר על הרכב זה?האם לדעתכם קיים מצב שמחיר של רכב דומה לנתונים יירד בערכו בינואר 2010 בשונה מהיום ויימכר בפחות כסף?

לסיום, אדגיש ולמען הסדר הטוב והשקיפות, כי הבוחן במכון הבדיקה הדגיש בפניי שוב ושוב, לאחר שהפניתי לו שאלות בעניין, כי מדובר אך ורק בפגיעות פח ופגוש ואין ולא צריך להיות לי ובכלל כל חשש מפגיעה בשלדה ובמרכב הרכב ברכב המוצע למכירה ע"י המוכרת, כאשר לדברי הבוחן לא הייתה כל פגיעה בשלדה ובמרכב הרכב מתוך ממצאי בדיקתו, דבר אשר מבלבל אותי מאוד ואני לא יודעת איך להתייחס לכך בכלל, כדבר אשר יש בו להשפיע רבות על קניית הרכב על ידי מהמוכרת, בטח במחיר המבוקש על ידה וכשאני חושבת על מכירת הרכב בעתיד על ידי וההשלכות על קונים פוטנציאליים וירידת ערך אותה אספוג, אם בכלל?

אני זקוקה לחוות דעתכם הדחופה חברים, כי אני מתלבטת האם לרכוש את הרכב לאור האמור לעיל, כאשר עליי להעביר תשובה מיידית למוכרת לצורך חתימה על הסכם מכר, כאשר מה שמטריד אותי בעיקר זה הבדיקה, בדגש על סעיף 5 כמפורט לעיל, מידת האפקטיביות שיש על כך על מצב הרכב כיום ומכירתו בעתיד, סחירותו של הרכב כיום כמחיר קנייה ובעתיד כמחיר מכירה, המחיר המבוקש ממני מהמוכרת והתאמתו למצב הקיים, כאשר בעיני הדגש הינו על הממצאים שנתגלו במרכב ובשילדה, ועד כמה זה מהותי והאם אכן יש פגיעה אמיתית באותם מרכיבים מבחינה בטיחותית והיכולת שלי למכור את הרכב בעתיד ולהיפטר ממנו בהתאם בקלות, לאור האמור לעיל (במידה והרכב יישאר שמור ומטופח).

תודה לכולם על התייחסותם וסופ"ש נעים,

אליסון

בי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי, תוצאות הבדיקה טובות, אפילו נהדרות. עם סעיף 5, כמו שנראה, אין בעיה בכלל.

לגבי הצבע, בדקי כמה עולה צביעה ותבקשי להוריד מהמחירון.

ספר טיפולים - להתעקש לקבל. בלי ספר טיפולים לא רוכשים רכב.

תתחדשי.

ניר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברה, קודם כל בלי לחץ.

הרי אמרת בעצמך אמרת שהמוכרת ניסתה למכור את הרכב במשך חודש וחצי וללא הועיל.

רשמת מגילה ארוכה מאד אבל לא אמרת הרבה (לא באמת קראתי הכל).

הדברים החשובים הם הבדיקה שמראה שהרכב במצב מכני חדש וללא תאונות והקילומטרז' הנמוך שהייתי מצפה שיגובה ע"י חשבוניות הטיפול בהם גם מתועד הקילומטרז' של האוטו כשנכנס לטיפול.

Peugeot 406 2L turbo 1998 Škoda Octavia RS 245 2018

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים אני ממש ממש מודה לכם,

אשמח לחוו"ד נוספות לבחינת הבדיקה ונתוני הרכב לאור העובדה, כי המוכרת רוצה שאסגור כבר עניין ולכן מיצטערת על המגילות והחפירות.

האם לדעתכם לאור הבדיקה והממצאים שהבאתי (לא כולל ספר טיפולים שלא קיבלתי עדיין) הרכב שווה את מחיר המחירון המבוקש, קרי 61,000 ש"ח או שיש בממצאי הבדיקה לבקש הנחה מהמוכרת?

אדגיש, כי לעניין הצבע ושאר הליקויים שעלו בבדיקה, המוכרת אומרת שביכולתה לתקן בעצמה בתמורה למחירון אותו אשלם, כך שאקבל כביכול רכב נקי מכל פגם שעלה בבדיקה וממראה עיניים בצבע, שריטות ופח.

האם שווה לשלם את הכסף תמורת הרכב הזה?האם לדעתכם הרכב במצב טוב? סביר? האם לשלם מחירון וזהו ולא לפספס את הרכב ?אולי לחכות לשנה החדשה שממש בפתח ואולי תהיה בה ירידת ערך נוספת קרובה במחירי הרכב?

האם לדעתכם, לאור נתוני הרכב זו מציאה ושווה את ההשקעה לטווח ארוך?

ושאלה אחרונה, האם לאור האמור בסעיף 5 לבדיקה, בטוח כי אין ולא הייתה כל פגיעה בשלדה ובמרכב הרכב בעבר, דברים היכולים להעיד חס ושלום על ירידת ערך או תאונות שעבר הרכב? האם בעתיד, כאשר יתמקחו איתי על זה כשארצה למכור את הרכב, בגלל שכתוב כי ברכב נמצא ליקוי בעל משמעות נמוכה בשלדה ובמרכב, אצטרך למכור את הרכב בהרבה פחות כסף ואתקשה לסחור בו ולמכור אותו לאורך זמן?

האם אתם חושבים שיש לי סיכוי למצוא את אותו רכב באותו דגם ואותה שנה, חלק ונקי מכל פגיעות פח ופגושים או כל ממצא אחר שיכול להיחשב כליקוי בעל משמעות נמוכה בשלדה ובמרכב?

לסיום, אני מיצטערת ומבקשת את סליחת חברי הפורום, על המגילות והחפירות, כי אני כבר מחפשת המון זמן רכב ומתה לגמור עם זה, אבל מצד שני אני לא רוצה שיעבדו עלי, לאור ניסיון ואכזבות רבות מעבר.

המשך שבוע טוב לכולם ותודה על העזרה המדהימה,

אליסון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תוצאות בדיקת הרכב טובות מאוד.

סעיף 3- כיוון פרונט. לא משהו היסטרי. עלות של כ400 ש"ח. אפשר להתייחס לזה כאל בלאי רגיל של הרכב.

סעיף 5- ליקויים בעלי משמעות נמוכה. לא צריך להתרגש. כל רכב משומש מקבל מכות בפגושים ובפח. מספיק שמישהו פתח דלת בחניה ופגע בפח ונוצרת פגיעה. זה לא משפיע על בטיחות ולא שאסי בטוח.

סעיף 7- יש צורך בהחלפת שני צמיגים לפחות כדי שיהיו צמיגים זהים על אותו סרן. עלות של כ600 ש"ח.

סעיף 8- מה הכוונה מצבר פגום? עלות של מצבר חדש כ500 ש"ח.

לגבי מחיר מחירון, זה נקבע עבור רכב משומש במצב ממוצע. על המחיר הזה תמיד אפשר להתמקח, בעיקר אם יש ליקויים ותיקונים שיש לבצע.

אל תשכחי שאת קונה רכב משומש שהיה על הכביש 3 שנים. אל תצפי שיהיה במצב מושלם. אם את רוצה רכב במצב מושלם תקני חדש.

כמו שאמר קודמי, "תתחדשי"

נ"ב, יכול להיות שאת עורכת דין?

:-D

SUBARU FORESTER SH

ALFA ROMEO 156 TS2.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב הזה שווה בדיוק את הסכום שאת מוכנה לשלם עליו והקונה יסכים לקבל תמורתו. המחירון לא קובע עבורך כמה רכב ספציפי שווה.

את אומרת שהתאכזבת בעבר, שניסו לעבוד עליך? האם את מרגישה שהמוכרת מנסה לעבוד עליך גם הפעם? אם כן אז אל תקני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הי לכולם ואני ממש מודה לכולם כאן על שיתוף הפעולה והרצון לעזור.

אני סטודנטית אבל לא למשפטים ובטח שלא עורכת דין...נראה לי שתוכניות טלוויזיה, אקסים סרטים וקרובי משפחה שלי שהם עו"ד מתחילים להשפיע עלי קצת יותר מידי...צוחקת:lol:.

לעניינו, חברים יקרים, מדבריכם אני מבינה שהמחיר שאותו אני נדרשת לשלם לרכב סביר? כלומר, במידה והמוכרת עומדת על שלה במחיר אז אין מה לדבר ולהחליט האם לקחת או לעזוב? דרישת המוכרת לתמורה של 61,000 ש"ח לדעתכם הגיונית לאור נתוני הרכב ותוצאות הבדיקה?

חשוב לי שתבהירו לי לעניין הצבע, הגיוני שצבע של רכב דוהה או מתקלף אחרי כמעט 4 שנים על הכביש?ובמידה וכן מה העלויות של צביעה שכזו בעתיד, במידה ומישהו יודע?

הדבר היחיד שמטריד אותי כמובן, שהמוכרת תעשה את הטיפולים ותתקן כפי שהבטיחה כרשום בבדיקה, כאשר אני דורשת לקבל ספר טיפולים וחשבוניות כדי לראות שהק"מ תואם את מה שנדרש - דבר שהבטיחה לעשות ולצערי מתעכבת עם זה כבר כמה ימים -- האם לדעתכם תנאים אלו במידה ויתקיימו שווים את מחיר התמורה, הלוא כן?

לטעמכם, במידה והמוכרת תתקן את כל הליקויים כהבטחתה, תצבע את הרכב, תבדוק ותתקן מה שצריך בסנרוף ותמציא לי ספר טיפולים מעודכן, אז כדאי לי ללכת על העיסקה?האם זה אכן יהיה שווה את הכסף הנדרש על ידה והשקעה טובה?האם זו באמת מציאה?

האם אתם חושבים שאוכל למצוא רכב כזה באותם נתונים , אשר בנוסף לכל יהיה נקי בבדיקה מכל פגיעה במרכב ובשילדה, כפי שפורט בסעיף 5 לבדיקה או שזה לא רלוונטי ומעשי או חסר כל סיכוי?

אני פשוט רוצה להבין שאני קונה משהו נורמאלי, הגון, בטוח, שווה וסביר למה שמוצע לי ומה שאפשר לאתר בשוק (עפ"י התנאים שהצבתי לחיפוש רכב בפנייתי הראשונה כאן), כדי שסוף סוף אוכל לישון בשקט ולנהוג בכיף.

תודה לכולם ושוב מיצטערת על המגילות והחפירות...:roll:

שבוע טוב ונפלא לכולם,

אליסון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פיספסתי את עניין הצבע... כנראה שמרוב מילים לא הצלחתי לעקוב אחרי כל הממצאים.

לא נפוץ שהצבע דוהה אחרי 4 שנים, אבל יכול להיות אם הרכב עמד כל הזמן בשמש.

לגבי ספר טיפולים, לא לוותר. אל תקני רכב בלי לדעת מה ההיסטוריה שלו.

באופן כללי אני הייתי מעדיף לקנות את הרכב כמו שהוא עם הליקויים, ולתקן אותם בעצמי במוסך שאני מכיר וסומך עליו. כמובן בתנאי שהמוכרת הורידה את עלות התיקונים מהמחיר המבוקש. אבל זה עניין אישי וכזה שדורש משא ומתן.

אם את לא בטוחה ולא לחוצה לקנות תמשיכי לחפש עד שתמצאי רכב שעונה על הדרישות שלך.

אם יש ספק אין ספק.

:)

SUBARU FORESTER SH

ALFA ROMEO 156 TS2.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סדר הפעולות שלך בתהליך הקניה לא הגיוני לי.

הבקשות שלך מאיתנו מוזרות לי.

חוסר הבטחון שלך זועק לשמיים.

את זו שמחפשת גטז 1600 אוטומט ולא אנחנו.

את אמורה להכיר את מצב השוק כרגע ולא אנחנו: לדעת כמה מכוניות נוספות מוצעות למכירה, מה המחירים המבוקשים, מה הנתונים של שאר המכוניות וכו'.

מדוע לקחת את המכונית הזו לבדיקה, למרות הצבע שמתקלף? האם גם לשאר המכוניות שראית הצבע התקלף?

את מוכנה לצבוע את המכונית? בדקת כמה עולה לצבוע אותה? ואולי בכלל לא אכפת לך לנסוע במכונית מתקלפת?

נהוג שלוקחים מכונית לבדיקה רק כשמעוניינים לקנות אותה ואחרי שמסכימים עם המוכר, לפחות עקרונית על מחיר.

ונשמע שאת בכלל לא סגורה אם את מעוניינת או לא. אז קודם כל תחליטי אם אתה רוצה, ואז תבררי כמה יעלה לתקן את הצבע ואז יהיו לך כל הנתונים הדרושים לקבוע באיזה מחיר משתלם לך לקנות את המכונית, ואז תנהלי מו"מ עם המוכרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לחגי - בגלל חוסר הבטחון (אם קיים) - פונים להתייעץ !

גם אני סבור, שעדיף לבצע תיקונים / צביעה במקום שאני אבחר, ולא המוכרת.

ראי, מכל דבר לומדים. סך הכל, זו איננה נראית קניה גרועה (אבל בענייני רכב - לא ניתן לצפות תקלות עתידיות. ניתן

לבדוק לפני הקניה ולנסות למזער נזקים). יחד עם זאת קניית רכב איננה השקעה.

הייתי לוקח את הרכב לצבעי, שיעריך כמה עולה צביעה (לצבוע - אולי לא הייתי צובע, אבל מוריד מהמחיר הנדרש, את העלות).

מה שיותר מטריד אותי, זה שאבחנו נזילה דרך הגג.

כנ"ל - אם החלטת ללכת על זה - לנסות לנכות מהמחיר הנדרש את עלויות התיקונים האחרים (לברר עלויות במוסך).

עוד דבר להתעקש על הסטוריית הטיפולים - אם המוכרת מסרבת להראות - משהו מסריח (ע"מ לאמת ק"מ).

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד שסוף סוף נכנסת לפורום בחורה רצינית שיודעת לנסח את עצמה בצורה ברורה, בלי "חחח" ו "......" או "!!!!!11" היא מקבלת קבלת פנים צוננת? :nono:

אליסון, כפי שכבר כתבו כאן, תוצאות הבדיקה סבירות לחלוטין ואין סיבה לפסול את הרכב על סמך מה שמופיע בטופס.

נזקי הצבע לא נפוצים במיוחד ברכבים ממודל כזה, אבל בהחלט אפשרי שיגרמו נזקים לשכבת הלכה העליונה של הצבע אם הבעלים הקודמים לא הקפידו על שטיפה ווקס באופן תדיר. לגבי הסאן-רוף - לאור העובדה שעכשיו חורף אמור להיות קל יחסית לבדוק אותו ואת האטימה שלו. גשי לרכב ביום גשום ובדקי האם האזור יבש לחלוטין.

רוב מה שדרוש תיקון ברכב לא דורש ביקור במוסך. צמיגים אפשר להחליף בפנצ'ריה, מצבר בכל חשמליית רכב. כיוון פרונט, אם בכלל צריך, במכון לכיוון פרונטים. לדעתי אין סיבה שתדרשי ממנה לתקן את הרכב בעצמה ועדיף לך לקזז במחיר את עלות התיקונים ולהחליף בעצמך את הדרוש.

הצבע זה עניין של קוסמטיקה. לשיקולך אם לתקן או לא.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הי חברים,

אני מודה לכולם על העזרה.

לצערי, אין למוכרת ספר טיפולים עדכני, דבר אשר מרתיע מאוד מקניית הרכב.

האם זה לא חשוד בעיניכם?האם בכל זאת לאור הנתונים בבדיקה והליקויים שנמצאו, שווה לי בכל זאת ללכת על העסקה לאור נתוני הרכב המוצע?

האם אי הימצאות ספר טיפולים מסודר ועדכני אשר באמצעותו אוכל באמת לאמת ק"מ אמיתי של הרכב המוצע, יכול להוות בעבורי כלי לתמחור הרכב מול המוכרת במחיר מופחת יותר?

אני מפחדת, כי הפער של שנים ואי הימצאות ספר טיפולים מעודכן, תפגע במכירת הרכב בעתיד על ידי לאחר, בנוסף לעובדה שאני פשוט לא יכולה לאמת את ק"מ של הרכב, בדומה למה שהמוכרת טוענת לאור מחיר הרכב אותו היא דורשת.

מה דעתכם?

תודה ושבוע טוב,

אליסון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה חשוד, כי אם אין הוכחה לטיפול צריך להתייחס כאילו לא טיפלו.

זה עדיין לא פוסל את האוטו, פשוט תאלצי לעשות טיפול גדול לאוטו בלי להתמהמה יותר מידי.

בדקי במוסך מורשה יונדאי את העלות של הטיפול כדי לדעת מה הנזק הצפוי (לפחות 2000 שקל כולל מע"מ)

בעניין מכירה עתידית של הרכב, אכן היסטוריית טיפולים מלאה של האוטו תעזור במכירה עתידית אבל יהיה אפשר למכור את האוטו בכל מקרה (במחיר הנכון).

לדעתי האישית עבור הגטז הספציפית הזו לא שווה לשלם תמורתה את מחיר המחירון, למרות הבדיקה הטובה שרשמת (בקשר לבדיקה, לא הבנתי אם את הזמנת את הבדיקה ושילמת עליה או שהמוכרת הראתה לך בדיקה שמישהו אחר הזמין).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5226 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...