Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה אומר החוק תיקון רכב לא במוסך מורשה שנמצא באחריות

maatrixx
שימו לב! השרשור הזה בן 5211 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני רואה מדברים בפורום על חוק שרכב שנמצא באחריות עדיין אפשר לעשות תיקונים או טיפולים מחוץ למוסכים של החברה ועדיין האחריות היצרן תהיה תקפה?

מה החוק הזה בדיוק אומר? באילו תנאים הוא תקף?

טויוטה קורולה 95 גיר ידני 0-100, 10.55 שניות. מקום 1 בקטגוריית ג'ימקאנה ג'וניורס(עד גיל 21), מהאירוע לקידום הספורט המוטורי 4 בלטרון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קראתי ולא ממש הבנתי מה כל זה אומר, התקשרתי לדייהטסו ושאלתי אותם והם אמרו שהשמן ופילטר שמן וכל החלפים שהמושך יחליף חייבים להיות מקוריים של דייהטסו, אפילו החברה שמייצרת את השמן מנוע חייבת להיות זהה לשל מוסכי דייהטסו + לשמור קבלות, האם זה נכון?

טויוטה קורולה 95 גיר ידני 0-100, 10.55 שניות. מקום 1 בקטגוריית ג'ימקאנה ג'וניורס(עד גיל 21), מהאירוע לקידום הספורט המוטורי 4 בלטרון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנסה לעזור:

תחילה,אם תציין על איזה רכב אתה מדבר-זה יותר יעזור.

אני מנחש,המדובר בדייהטסו? -אם כן,ישנם מוסכי מכונאות כללית רבים המתמצאים ברכב הזה, והם יוכלו לאפשר לך טיפול מתאים.

כשאתה מציין בפני מוסך מכונאות כללית ,שהוא מוסך מורשה ,כי הרכב שלך עדיין באחראיות-זה מספיק עבורו להבין שאתה חייב קבלה על הפריטים ששם,חותמת בספר התחזוקה שלך -על הטיפול -אם זה טיפול 15000 או 30000 או כל טיפול אחר .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב הוא דייהטסו סיריון, טיפול כזה במורשה עולה 800 ש"ח שזה סתם כסף לפח לדעתי, אני שואל את זה כי אני רוצה לעשות את הטיפול באוטו דיפו כי יש לנו חבר משפחה שאפשר לסמוך עליו, העם חתימה של טיפול שוטף במוסך כזה עדיין יכול להמשיך את אחריות היצרן?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך אתה בטוח? ולמה לא מורשה דייהטסו למשל? הרי הם קובעים מה הכי טוב לרכב מהחברה שלהם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קראתי, די קשה לי להבין את זה כשזה רשום בנוסח של עורך דין

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למען הסר ספק, היבואן אינו רשאי לשלול את האחריות הכוללת לרכב אם בעליו בחר לבצע

את הטיפולים התקופתיים במוסך מורשה - שאינו מוסך שירות מטעם היבואן.

צר לי אבל השפה פה לא ממש גבוהה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת הבהרות.

יבואן רכב יוכל להתנער מתיקון ו/או החלפת חלק/מכלל פגום רק אם הוא יוכל להוכיח שהנזק לחלק/מכלל נגרם עקב טיפול לקוי או שימוש בחלקים ו/או חומרים (כשמנים, נוזל בלמים, נוזל קרור וכו') וברור שאז הוא לא ישא בנזק התיקון/החלפה.

ברור שיבואן הרכב לא יוכל להסיר אוטומטית וגורפת את האחריות לכל הרכב בגלל זה ולדוגמא:

אם הותקן ברכב מסנן שמן מנוע לא מתאים והחלון החשמלי התקלקל, אז יבואן הרכב חייב בתיקון/החלפה באחריות של מנגנון החלון, אבל אם מנוע הרכב נפגם וזה בגלל מסנן השמן שאינו מתאים (ועל היבואן להוכיח זאת) אז הוא אינו חייב בתיקון/החלחפת המנוע במסגרת האחריות.

הבעייה היא שהאדם הפרטי קטן בכוחו ובאורך סבלנותו לעמוד מול יבואן רכב שינסה שלא בצדק לבטל אחריות לחלק/מכלל פגום או לכל הרכב.

באופן כללי, רוב יבואני הרכב מוקירים את בעלי הרכב שמגלים נאמנות אליהם ומטפלים ומתקנים רכביהם במוסכי היבואן ובמקרים רבים, בגלל נאמנות זאת, מאשרים כמחוות רצון טוב תיקונים והחלפות חלקים/מכללים גם לאחר תום תקופת האחריות ו/או לפריטים שאינם כלולים באחריות כלל.

כל אחד יעשה את החשבון שלו במה כדאי לו לבחור ומה טוב יותר עבורו.

בברכה - רפי לין

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5211 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...