Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התלבטות בקניית רכב משפחתי [פאסט או מאזדה 626]

Guest Ilanchez
שימו לב! השרשור הזה בן 5209 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכול חברי הפורום,אני חדש כאן ומקווה שתקבלו את פני בברכה.

רציתי לבקש את עזרתכם במציאת רכב משומש,האפשרויות הן:

VW Passat [98-2003

Mazda 626 [98-2003

*כול הדגמים [עדיפות לסטיישן]

כלל לא משנה אם זה אוט' או רגיל העיקר שתהיה חסכונית זריזה בטיחותית והוצאות בהתאם.

עוד הייתי רוצה לשמוע את חוות דעתכם על הרכבים הנ'ל מה טוב מה רע על מה לשים לב בעת הקניה

מהן הבעיות מה עדיף האם יש לכם ניסיון עם הרכבים ובכללי קצת מידע.

התקציב עומד על עד40,000 כמו כן אני אשמח לשמוע הצעות אחרות מלבד מה שהוצג למעלה.

תודה רבה מראש,אילן. :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יכול להעיד בקשר ל-626. בבעלות משפחתי נמצאת אחת כזאת ממודל 99 והיא יד ראשונה אצלנו.

מכונית מרווחת וזריזה - מה שעונה לדרישות שלך. בקשר לחיסכון, זה תלוי מאוד בסגנון הנהיגה שלך. בנסיעה רגועה תוכל להגיע אפילו ל-11 ק"מ לליטר, אצלנו הצריכה נעה רוב הזמן סביב 9 ל-10 ק"מ.

בקשר לבעיות, לא ידוע לי שום דבר. הרכב שלנו חוגג מחר 11 שנים בדיוק על הכביש ומבחינת אמינות יש לי רק שבחים. ברכב שלנו חיישני ה-ABS זקוקים לניקוי מדי פעם (פעם ב-30 אלף קילומטר, כלומר כל טיפול שני) מכיוון שהם רגישים וגורמים לנורת ה-ABS בלוח השעונים להידלק. בנוסף אחרי 10 וחצי שנים התקלקל ברכב שלנו הרדיאטור חימום והוחלף בשבוע שעבר במוסך רשת של דלק מוטורס (בקיבוץ יד מרדכי אגב) בעלות לא מבוטלת של 2700 שקלים עם מע"מ ועבודה והחלפה של צינור מוביל אליו שהיה קרוע. זה אמנם לא זול אבל בהחלט בלאי שטבעי לרכב בגיל כזה. ההפרש הקטן בין המחיר של משפחתיות ממוצעות מאותו שנתון לעומת ה-626 רק מחזק את ההמלצה שלי על הרכב הזה.

האזהרות היחידות שלי בקשר לקניה הוא לשים לב למקוריות הרכב, הרבה מהרכבים שירתו בחברות ליסינג והשכרה ונתקלתי בהמון אקזמפלרים שעברו המון קילומטרים והחליפו הרבה ידיים אז כדאי לבדוק את הרכב במכון בדיקה וגם לבדוק את ספר הטיפולים ואת הפירוט על טיפולים ותיקונים במחשב במוסכים מורשים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אישית הייתי הולך על המאזדה רק כי עלויות האחזקה של הפאסאט יותר יקרות מהמאזדה.

לגבי אמינות, זה דבר שתלוי בהרבה גורמים, ככלל פולקסוואגן ומאזדה רכבים אמינים, אך אם הרכב הוזנח גם אמינותו תיפגע.

כמו שציין הבחור שמעליי, בדוק את מקוריות הרכב, קח את הרכב לבדיקה במכון ורק כך תוכל לקבוע אמינות של רכב שהוא לפחות 7 שנים על הכביש (כפי שציינת בדרישות השנתון שלך).

לגביי הצעות אחרות: גם אלמרה פרפקט יכולה להכנס לחיפושים שלך כרכב אמין, מרווח וזול יותר לעומת האחרות.

בהצלחה!

אני ממהר לקראת המוות במהירות של שישים דקות לשעה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Toothpick ו-Mike808

קודם כול מודה לכם על התגובה המהירה,רציתי להכניס לתמונה גם את הB4,אוונסיס ואוקטביה

ולשמוע את דעתכם לגבי השלושה הנ'ל.

לגבי מכון בדיקות,האם אתם מכירים מכון טוב איכותי ואמין שאוכל לבצע בו את הבדיקה בעלות טובה לפני הקניה?

תודה מראש,אילן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הרכבים שציינת, אוונסיס, אוקטביה, B4, פאסאט ו626 הם רכבים אמינים ומוכחים, תוסיף גם האלמרה לתמונה ותקבל רשימה מכובדת של רכבים מצויינים.

כמובן שעם הגדלת טווח החיפוש שלך מתחיל גם הבילבול, מה עדיף? לדעתי הינך צריך להציב לעצמך דרישות נוספות ובכך לצמצם את הרשימה לרשימה מובחרת ומותאמת בצורה אופטימלית לדרישותיך. האם ביצועים חשובים? עלויות דלק? תא נוסעים מרווח ולא "משעמם"? יופי (בעיני המתבונן)? וכו'..

תערוך חיפושים בפורום, דנו על רכבים אלו רבות, זה יעזור לך לקבל תמונה רחבה של תגובות מרבה משתמשים על רכבים אלו.

לגבי שלושת הרכבים שציינת, האוקטביה בגרסת הדיזל מומלצת מאוד, רכב חסכוני ואמין בגרסה זו.

לגבי מכון בדיקת רכב, באיזה אזור מדובר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הרכבים שציינת, אוונסיס, אוקטביה, B4, פאסאט ו626 הם רכבים אמינים ומוכחים, תוסיף גם האלמרה לתמונה ותקבל רשימה מכובדת של רכבים מצויינים.

כמובן שעם הגדלת טווח החיפוש שלך מתחיל גם הבילבול, מה עדיף? לדעתי הינך צריך להציב לעצמך דרישות נוספות ובכך לצמצם את הרשימה לרשימה מובחרת ומותאמת בצורה אופטימלית לדרישותיך. האם ביצועים חשובים? עלויות דלק? תא נוסעים מרווח ולא "משעמם"? יופי (בעיני המתבונן)? וכו'..

תערוך חיפושים בפורום, דנו על רכבים אלו רבות, זה יעזור לך לקבל תמונה רחבה של תגובות מרבה משתמשים על רכבים אלו.

לגבי שלושת הרכבים שציינת, האוקטביה בגרסת הדיזל מומלצת מאוד, רכב חסכוני ואמין בגרסה זו.

לגבי מכון בדיקת רכב, באיזה אזור מדובר?

שוב שלום לגבי המכון מדובר באזור המרכז.

לפני זמן קצר מצאתי פאסט 1600 אוטומטית האם 1600 זה מספיק? הרי בכול זאת היא דיי כבדה..

לגבי אוקטביה,שוק חלש,לא מצאתי מודעה אחת על אוקטביה כולן מוניות עם K של מינימום 250000

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי,

באיזור המרכז אני ממליץ על מבדק בהרצליה http://www.ybay1.co.il/index22.aspx?sHome=mivdak.

בדקתי שם 3 רכבים, המחיר הוא בין 420 ל450 ש"ח. מקצועיים ואמינים ולא ממתינים שעות.

לגבי הפאסאט 1600, מנוע 1600 הוא אכן מספיק, השאלה היא לאיזה צורך? לצרכי נסיעה רגועה המנוע חזק ומגיב היטב, כמו כן יהיה חסכוני יותר ממנועים בנפחים גדולים יותר.

הרכב הוא אכן רכב לא קל אך המנוע 1600 של הפאסאט הוא מנוע מספיק חזק להנות ממנו גם ברכב מלא.

למצוא אוקטביה שמורה זו משימה לא קלה שדורשת סבלנות רבה, רובן אכן מוניות לשעבר מה שהופך את החיפוש לקשה אף יותר.

אני מציע שתתמקד ביפניות שציינו, יהיה יותר קל למצוא ותקבל גם תמורה נאה לכסף שלך.

בהצלחה, שמח לעזור!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי,

באיזור המרכז אני ממליץ על מבדק בהרצליה http://www.ybay1.co.il/index22.aspx?sHome=mivdak.

בדקתי שם 3 רכבים, המחיר הוא בין 420 ל450 ש"ח. מקצועיים ואמינים ולא ממתינים שעות.

לגבי הפאסאט 1600, מנוע 1600 הוא אכן מספיק, השאלה היא לאיזה צורך? לצרכי נסיעה רגועה המנוע חזק ומגיב היטב, כמו כן יהיה חסכוני יותר ממנועים בנפחים גדולים יותר.

הרכב הוא אכן רכב לא קל אך המנוע 1600 של הפאסאט הוא מנוע מספיק חזק להנות ממנו גם ברכב מלא.

למצוא אוקטביה שמורה זו משימה לא קלה שדורשת סבלנות רבה, רובן אכן מוניות לשעבר מה שהופך את החיפוש לקשה אף יותר.

אני מציע שתתמקד ביפניות שציינו, יהיה יותר קל למצוא ותקבל גם תמורה נאה לכסף שלך.

בהצלחה, שמח לעזור!

מבדק הרצליה,רשמתי תודה.

לגבי פאסט 1600 כרגע זאת נראת האופציה הכי טובה ואני מחפש רכב לא לשטויות,רכב יציב שיסחוב ויעמוד טוב על הכביש הזאת שמצאתי יד ראשונה ועברה רק כ140,000 כרגע נראת לי האופציה הטובה ביותר.

כמו כן אחרי עיון בפורום ראיתי שאנשים לא כולכך ממליצים על דגמי הTurboDiesel או בכללי דגם עם TURBO,זאת 1600 אוטומטית רגילה לחלוטין,אך אם לבסוף ארכוש דגם TURBO האם אסבול מתקלות ובעיות?

לגבי האוקטביה אכן רכב ש"קשה להשגה" ואם תהיה אחת כזאת בלוח ישר אקפוץ לראות ולבדוק אותה,לגבי האלמרה אותה דיי הוצאתי מחוץ לתמונה בגלל שהיא פחות "כבדה".

האם שברולט מאליבו יכולה להיות גם אפשרות?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם ברגילה לחלוטין אתה מתכוון לבנזין?

אין שום בעיה עם דגמי הטורבו דיזל, כפי שציינתי, הרכבים האלה חסכוניים מאוד וגם המנועים אמינים ואמידים מאוד.

לא תהיה שום בעיה עם טורבו דיזל, בתנאי שתמצא אחת שמורה.

לגבי הרכב שמצאת, איזה שנה הוא? 140K זה לא מעט ולא הרבה, תלוי בשנתון כמובן.

עד עכשיו ציינת רכבים מאוד מומלצים, המאליבו היא בהחלט לא אחת מהם.

רכב לא חסכוני (לא רק בדלק), אמינות מוגבלת מאוד, יקר לאחזקה מבחינת טיפולים, חלפים ותיקונים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם ברגילה לחלוטין אתה מתכוון לבנזין?

אין שום בעיה עם דגמי הטורבו דיזל, כפי שציינתי, הרכבים האלה חסכוניים מאוד וגם המנועים אמינים ואמידים מאוד.

לא תהיה שום בעיה עם טורבו דיזל, בתנאי שתמצא אחת שמורה.

לגבי הרכב שמצאת, איזה שנה הוא? 140K זה לא מעט ולא הרבה, תלוי בשנתון כמובן.

עד עכשיו ציינת רכבים מאוד מומלצים, המאליבו היא בהחלט לא אחת מהם.

רכב לא חסכוני (לא רק בדלק), אמינות מוגבלת מאוד, יקר לאחזקה מבחינת טיפולים, חלפים ותיקונים.

אכן כן כוונתי היא שהיא בנזין,בנתיים ממשיך בחיפוש אחר הרכב,גם מיצובישי גאלנט נכנסה לתמונה,אבל כרגע

עדיפות עליונה לפאסט [לא משנה איזה דגם].

הפאסט הרגילה עליה אנחנו מדברים היא שנת 2000.

אשמח לשמוע עוד הצעות ומידע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקפצה.

לאחר שמועות על בעיות בVW PASSAT,ביטוח שדיי יקר והוצאות.

החלטתי שללכת על המאזדה 626,שנתונים 98-2000 רכב אמין וחסכוני [?]

מחר אני הולך לראות אחת 5דל' [מהם היתרונות/החסרונות בכך] שנת 99' יד שניה שעברה 167000.

רציתי לשמוע בבקשה את דעתכם לגבי הרכב הנ'ל האם יש תקלות נפוצות ומה כדי לבדוק [אפשרי ויזואלי]

לראות בעת הגעתי לבדוק את הרכב.

תודה מראש. :-P

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול לרכב אין תקלות אופייניות וידועות והוא מפגין אמינות מרשימה למדי.

כפי שכבר המלצתי, כדאי לבדוק את ההיסטוריה של הרכב הספציפי אם שירת בליסינג או השכרה בעבר. יש כמובן לערוך בדיקה במכון בדיקה מוסמך ומורשה וכדאי גם להיכנס למוסך רשת של היבואן כדי לבדוק את היסטוריית הטיפולים והתיקונים שמופיעה במחשב.

היתרון של דגם ה-5 דלתות היא נגישות עדיפה לחלק הפנימי של הבגאז'. החיסון לדעתי הוא שהחלק האחורי קצת מכוער אבל על טעם וריח...

ויזואלית אפשר לבדוק את מצבם של הפגושים ונוכחותם או חסרונם של מגיני הבוץ. פגושים שפסי החיכוך שלהם צבועים או כאלה שהגיעו מהדגם שאחרי מתיחת הפנים ומגיני בוץ חסרים יכולים להעיד על החלפת פגושים עקב תאונה.

אגב היום ממש קיבלתי הצעה למכור את הרכב שלי. צחצחתי אותו בבוקר ויצאתי לסידורים וכשחזרתי ראיתי שמישהו בדיוק משאיר לי פתק על השמשה. הוא הציע על הרכב שלי 35 אלף שקלים (אין לי מושג מה המחירון אך הוא אומר שזה יותר). סירבתי בנימוס בעיקר בגלל שאין בידי סכום כסף שיאפשר לי להתקדם משמעותית וגם משום שבשבוע שעבר השקעתי מעל ל-5000 שקלים ברכב (אגרת רישוי + טסט + 2 צמיגי GOOD YEAR חדשים + כיוון פרונט + רדיאטור חימום חדש) וזה עוד בלי לחדש ביטוח שנגמר בסוף החודש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

**עידכון מצב

היום הלכתי לראות את המזדה הראשונה והופתעתי לטובה האוטו שמור ומטופל היטב נהגתי והיא מאוד

חזקה ויציבה ודיי רחבה לעומת הפוקוס,המחיר שהוא רוצה עליה הוא 30,000 מה שנשמע לי מאוד אטרקטיבי

לרכב כזה [יד שניה עם קילומט' של 167,400.]

וזה עוד בלי לחדש ביטוח שנגמר בסוף החודש.

איזה ביטוחים אתה מבטח אותה מה המחירים ואיפה אם אפשר לשמוע.

תודה מראש :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחירי הביטוח ממוצעים ביותר. אני מבטח אצל סוכנים מקומיים באיזור שלי והביטוח שכולל אצלנו נהגים צעירים עלה בשנה שעברה כ-4500 שקלים באיילון.

אם הרכב שבדקת הוא מודל 99 אני חושב ש-30 אלף שקלים זה מעל למחירון אבל על רכב שמור ומטופל שווה לשלם מעט יותר, בסך הכל זה מחיר ממש מצחיק ביחס לתמורה שהרכב הזה מציע.

בהצלחה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5209 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...