Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבקש עזרה ממי שמבין במכוניות על שלט - בנזין savage xl 5.9 VS T MAXX 3.3

nivo
שימו לב! השרשור הזה בן 5240 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז ככה, אני דיי חדש בתחום ומתחיל לאט להישאב אליו.

לחבר שלי יש מכונית "אימפרזה" יחסית רגילה ומאוד כיפית שהוא רכש ב1500 ש"ח בערך.

אני מעוניין גם לרכוש מכונית אבל שתהיה גם לשטח וגם לכביש ושתיסע יותר מהר :lol:

התקציב הוא עד 3.5K כולל הכל . (אין בעיה להוציא עוד 100-150 ש"ח אם באמת צריך)

ישנם 2 מכוניות שהתרשמתי מהן -

savage xl 5.9

T MAXX 3.3

השאלה היא האם הם בכלל מתאימות גם לכביש. מה הסבירות לתקלות ? האם הם עמידות לאחר נפילות וכו'?

כמו כן שמתי לב שלאחר כל נסיעה עם הרכב של חבר שלי צריך לתקן משהו חדש - אגזוז, פילטר, כבל הנעה ועוד הרבה ירקות.

האם אחרי כל נסיעה אני אמור לשפוך עוד כסף? שווה בכלל להיכנס לזה?

במידה ויש קישורים לפורומים ישראלים איכותיים ולא של ילדים קטנים (שזה מה שמצאתי) אנא יידעו אותי.

תודה רבה לכולם.

ניב

לא חותם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה המכוניות שציינת הם מבנה של Monster truck וכמו שאמרת הם מתאימות בעיקר לשטח,

בכביש הם יסעו, אבל לאט יותר ממכונית שמותאמת לכביש, פניות פחות מדויקות וכו'

אם אתה מחפש משהו שיסע גם בשטח וגם בכביש ברמה טובה אז אולי אתה צריך לחפש באגי (GS Storm למשל)

למרות שבאגים מיועדים בעיקר למסלולים בשטח ופחות לשטח פתוח.

לגבי עלות כניסה ותפעול שוטף, זה תחביב יקר מאד, יקר להיכנס אליו (עם מכונית סבירה) ויקר להתמיד בו.

במיוחד ברכבים בשטח, תמיד יש משהו שנשבר, שמתבלה, צריך להחליף שמן בבולמים או שהתעקמה ציריה, נשרף פלאג

וזה כמובן משימוש שוטף נורמלי, על תאונות (ויש לא מעט) אני לא מדבר בכלל.

דלק הזכרתי? גם לא זול..

נוסף על העלות השוטפת יש אינסוף תוספת שאתה מתפתה לקנות, חלקים עם ציפוי אנודיז, חלקים מקרבון, גלגלים חדשים וקלים יותר, אגזוזים טובים יותר, סרבואים חזקים יותר, קיט הילוכים והרשימה כמו שאמרתי אינסופית.

בשורה התחתונה, אם אתה נהנה מזה, ואתה מתמיד בזה - קח בחשבון שזאת הוצאה שוטפת של כמה מאות שקלים בחודש (במקרה הטוב) והרבה זמן טיפולים בבית (לנקות, לשמן, לגרז, לתקן...)

אם אתה מתכוון להשקיע סכום חד-פעמי בלבד, רוב הסיכוים שזה יהפוך להיות עוד פסל אצלך בבית.

שששששששששירוקו אדומה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שאמיר כתב, זהו תחביב שמאוד קל להשאב אליו אך לא קל להתמיד בו.

בעיקר כלכלית.

אופציה לא רעה לדעתי, היא לקנות רכב חשמלי.

היתרון?

הרבה פחות התעסקות!

לי יש אחת חשמלית (עשיתי החלפה על מסוק), והיא מאוד מהנה ומאוד מהירה! (עם גלגלי שיניים נכונים, יכולה לגרד את 70 קמ"ש)

רוב הזמן היא שוכבת בבית ומידי פעם אני חוטף קריזה ויוצא להסיע אותה, בלי הכנות מיוחדות לפני.

כל עוד אתה דואג לתחזק אותה כראוי,(לשמן את הבולמים, לנקות אבק, לחזק ברגים וכו'..) היא תחזיר לך אהבה ותיסע כמו שצריך.

גם פה יש את הפיתוי של להשקיע ולשפר.

אך בסך הכל הן זולות משמעותית לתפעול שוטף.

המכוניות שציינת אינן מתאימות לנסיעה בכביש (בולמים, קפיצים,צמיגים ואופי השלדה).

בעיקרון המכוניות די עמידות.

שלי התהפכה לא מעט פעמים. קפצה רמפות של יותר מחצי מטר והכל היה פיקס.

לעומת זאת, פעם אחת נתתי לחבר להסיע אותה ובשלושה ורבע קמ"ש הוא הכניס אותה בעמוד של נדנדה ופירק לה את כל החלק הקדמי!

הנזק לא היה יקר במיוחד, אך זה השבית את הרכב לשלושה שבועות. (את כל החלקים אני מזמין מחו"ל זה זול משמעותית!)

עניין של מזל. (או חוסר מזל)

דרך אגב. אני שוקל למכור את שלי. אם אתה מעוניין צור קשר בפרטי

עודד.

RACING! Because football, baseball, bowling & golf only require ONE BALL!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפורום ר סי זון. לא רע. אבל. הוא מלא אבל מלא בילדים.

אז כל מה אתה קורה. / שואל / חושב. תקח בערבון מוגבל מועד.

אגב בחתימה שלי יש רכב כזה למכירה.

אם אתה מעוניין. דבר איתי.

גלגלצ: דיווחי תנועה ביציאה ממצרים. עומס תנועה ענקי ממחלף סיני עד מחלף ים סוף, משה תיזמן 40 שנה. תודה לך משה.

מודעת מכירה ................ פרויקט איטום על הרכב שלי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה דברים:

1. המכוניות שציינת לא רעות בכלל,הן מחברות מוכרות וטובות,אבל,אין כל קשר בינן לבין כביש.

יש להן מרכז כובד גבוה מה שממש לא מאפשר לבצע פנייה במהירות גבוהה (הרכב פשוט יתהפך פנייה אחרי פנייה).

2.לכל אלה שציינו את העלויות הגבוהות של התחביב,זה אמנם נכון ככלל גורף,אבל במקביל מאוד תלוי באיזה רכבים ובאילו רכיבים אתם משתמשים.

מכונית שעולה 1500 שקל תתנהג ותראה אמינות כמו מכונית שעולה......1500 שקל.

מכונית יקרה ואיכותית יותר תראה אמינות טובה יותר וביצועים טובים יותר.

באופן כללי,מכוניות חשמליות ומכוניות כביש הן הכי אמינות כי הן נוסעות בתנאים פחות קיצוניים,אבל אם האספלט עליו הן נוסעות לא נקי (כלומר לא עבר ניקוי עם מפוח או מטאטא) זה מתכון לנזקים.

מכוניות הבאגי היקרות והאיכותיות יכולות להפגין אמינות מאוד טובה למרות ה"חיים הקשים" שהן עוברות,לי אישית היו בעבר 3 מכוניות באגי איכותיות,למעט פלאג שנשרף פה ושם לא היו יותר מדי נזקים והעלות היחידה היתה זמן ודלק.

אם אתה רוצה להנות גם בכביש וגם בשטח לך על באגי,היא הכי מתאימה לעניין, תקנה סט צמיגי שטח וסט גלגלי כביש ואתה מסודר, בתוך 5 דקות אתה מסב אותה ממכונית שטח למכונית כביש (בכלים היותר רציניים יש אפשרות כיוונון לגובה שילדה, מהלך בולמים,הקשחת בולמים,זוויות קאסטר\טו אין\קאמבר וכו').

שילוב של מכונית באגי איכותית עם מנוע איכותי וסט אפ מתאים יכול להביא די בקלות מהירויות של 85 קמ"ש וצפונה מכך.

אתה כן צריך לקחת בחשבון שמכונית לאחר נסיעת שטח גוררת הרבה התעסקות, לי זה לקח מעל שעה וחצי לאחר כל נסיעה (לנקות את המכונית מכל החול ושמן שהתערבב עד שהיא שוב תנצנץ),אפשר לעשות את זה בפחות זמן עם מכשיר לחץ אויר.

לגבי RCZONE,

פעם הפורום היה יותר פורה, היום הוא מורכב מ-85% ילדים שכל אחד מהם ממליץ אך ורק על מה שיש לו בלי לתת דעות עינייניות (אתה גם לא יכול לצפות מהם אחרת,אחרי הכל-הם ילדים) ועוד 15% של מבוגרים שמתוך אותם 15% יש אולי 1% אחד בודד שהוא חף מאינטרסים.

כל יתר ה-14% ימליצו לך רק על מכוניות של קיושו,זה לא שהן רעות,פשוט אם תחפש משהו אחר אתה לא תקבל תשובה עניינית כי יש שם אינטרס להמליץ רק על קיושו (רמז-מפעילי האתר הם יבואני קיושו), ואחרי שידחפו אותך לקנות קיושו גם יגידו לך שאתה מטומטם שאתה לא בא להסיע ברישפון,כי גם על המסלול הזה יש להם אינטרס להמליץ.

ברגע שאתה שואל שאלה שלא קשורה לקיושו\המסלול ברשפון אתה מחוץ למשחק.

בתקופה שאני הסעתי הייתי חלק מקבוצה די גדולה של אנשים שהסענו במסלול שבנינו ועשינו אותו פתוח לכולם,רוב חברי הקבוצה בזמנו היו אנשי היי טק וככלל אנשים איכותיים והיינו פעילים בפורום והוא היה יותר ענייני (פעם גם לא היתה חנות לבעלי הפורום ולכן לא היה אינטרס), היום הוא סתם.....פשוט סתם,וחבל.

ניתן לפנות אלי בה"פ לייעוץ בענייני יהלומים ותכשיטים

http://www.sheynjewellery.com.hk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב,

יש לי גם רכב שאני כרגע מוכר, זה קטגוריה שונה לגמרי מכל מה שהוזכר פה,זה זחלן,כלומר רכב שמיועד לעבירות ולא למהירות.

הרכב הוא TAMIYA F350 HIGH LIFT, חשמלי כמובן עם גיר 3 הילוכים (שוב,לא הילוכים למהירות אלא הילוכי כח למטרות עבירות).

הרכב כמובן 4WD עם היגוי כפול (גם הגלגלים האחוריים פונים,יש אופציה לביטול) ואפשרות לנעילת דיפרנציאל (כרגע אחורי נעול 100%,אפשר כמובן לשחרר).

את הרכב קניתי בהונג קונג רק למטרת הכיף שבבנייה ולאחר מכן עמד על המדף על תקן פסל סביבתי עד ששלחתי אותו לארץ.

הרכב חדש לחלוטין,מעולם לא נסע,יש לו מנוע חשמלי משופר, בקר מהירות ומערכת רדיו דיגיטלית 6 ערוצים של פוטבה, סרבו כח להיגוי עם גלגלי שיניים ממתכת כמובן,סוללה נטענת ובקיצור הכל.

הרכב עלה לי בחו"ל אחרי כל השיפורים וכו' 2500 שקלים (בארץ זה היה יוצא כמעט כפול), אני מוכר אותו באותו מחיר.

מדגיש שוב, זה לא רכב מהיר,זה רכב שנועד לטפס על סלעים וכו'.

דוגמא להמחשה:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ לך בחום ללכת על הטימקס או ה-REVO של טקרסס.

המכוניות מעולות מבחינת האיכות, יש לך סטרטר חשמלי שכמעט ולא צורך תחזוקה, אם בכלל (שלא כמו ב-HPI), העבודה עליהן היא פשוטה והכל נגיש ופשוט לפירוק (שלא כמו ב-HPI) יש לך חלפים ושירות בכל הארץ (שלא כמו ב-HPI), מעבר לזה אין לי כל טענה ל-HPI.

אם תשקיע עוד כמה שקלים אתה יכול לקבל מכונית 1/5 בעלת מנוע 23-30 סמ"ק שעובדת על בנזין רגיל. היא אומנם לא 4X4, אבל היא לא רואה שום אוטו אחר בשטח ומבחינת אמינות היא כמו חשמלית ונוסעת מעל שעה על מיכל.

:evil: לא תצליחו לעצור אותי, לא תצליחו להשתיק אותי! :evil:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין כמו הריבו 3.3 של טרקסס, אמין ולא עושה בעיות, חזק מאוד גם מבחינת השילדה שלו וגם מבחינת המנוע! מרים גלגל חופשי, זריז, ויש לו הנעה חשמלית :).

יש לי מלא חלקים בבית ובעיקר 4 גלגלים חדשים משופרים ועוד 4 משומשים של ריבו מקוריים ועוד זוג אם אני לא טועה.

למישהו יש את המספר של אלון מרעננה? הוא בעל החנות שם, אני צריך להעיף את כל הציוד כנראה אני אמכור לו אותו, סתם שוכב אצלי בבית ומעלה אבק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם תשקיע עוד כמה שקלים אתה יכול לקבל מכונית 1/5 בעלת מנוע 23-30 סמ"ק שעובדת על בנזין רגיל. היא אומנם לא 4X4, אבל היא לא רואה שום אוטו אחר בשטח ומבחינת אמינות היא כמו חשמלית ונוסעת מעל שעה על מיכל.

על איזה כמה שקלים יותר אתה מדבר ?.....

המכונית 1/5 עולות הרבה יותר כסף ממכוניות הניטרו הרגילות.

נכון,בגדול הן יותר אמינות,המנועים שלהם צריכים טיפול מינימלי ויש חסכון משמעותי בעלויות הדלק, אבל במעמד הרכישה הן יקרות משמעותית מהמכוניות ה"רגילות".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי יש ULTRA LX,

ו-GS STORM PRO,

מערכת שלט DSM,

אם אתה הולך על מאנסטר תלך רק על REVO כל דבר אחר לא בא בחשבון,

אם אתה הולך על באגי או על הייפר 7 של אופנה

או על GS STORM עדיפות גבוה לPRO

אל תפחד מיד שניה, מלבד מנועים, מנועים אל תקנה יד שניה גם אם ימות העולם !, הסיכוי ליפול במיוחד שאתה בתול בתחום גדול מידי

תקנה רכב שיש לו המון חלקים באיביי זה ישתלם בהמשך, תשקיע במערכת שלט נורמלית אל תלך על הסדרה הנמוכה ביותר, אפשר להשיג מערכות שלט לא פראייריות בכלל כיד שניה בגרושים

בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על איזה כמה שקלים יותר אתה מדבר ?.....

25% יותר מריבו חדשה.

זה אומנם אלפיה יותר, אבל שווה כל שקל.

תחשוב שאתה מחזיר את זה רק בדלק וטיפולים בחצי שנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על איזו מכונית אתה מדבר, על HPI BAJA 5B/T ?

אחלה מכונית,בלי שיפורים היא חלשה מאוד בסרנים, נחיתה לא במקום והגלגל עף מהמקום ביחד עם הזרוע.....

מעבר לזה יש לה בעייה של שחיקה מאוד גבוהה ומהירה בספור גיר.

בקיצור, היא אמנם יחסית זולה (סביב ה-1000% לגרסת RTR בבאגי או 1300$ לגרסת הטרופי טראק) אבל ללא השיפורים המתבקשים (והלא ממש זולים)- צפה לנזקים,וזה יקרה די מהר.

מעבר לזה, היא גם ממש לא מתאימה לכביש, לעולם לא תיהיה לה היציבות של מכונית 4WD,במיוחד מכיוון שהציר הקידמי שלה מאוד קל.

מעבר לזה,אני חושב שזו מכונית באמת מעולה.

אני האמת שוקל כרגע קנייה של מכונית 1/6 של FG, זו כבר מכונית ברמה שונה לגמרי ממה שמדובר פה,גם באיכות\בנייה וגם במחיר......

חפש FG BAJA 4WD COMPETITION (הגירסה עם הבלמים הידראוליים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

firehammerMTX של Duratrax או Big Foot של smartech (אותו אוטו, האחת מייצרת לשניה) אמינות ועבירות מדהימות.

אם תצליח להשיג עם מנוע 28 אז מה טוב.

יש גם את הטיטן של סמרטק שהיא 4X4, אבל היא פחות מוצלחת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

25% יותר מריבו חדשה.

זה אומנם אלפיה יותר, אבל שווה כל שקל.

תחשוב שאתה מחזיר את זה רק בדלק וטיפולים בחצי שנה.

גם הוא הרבה יותר מסיבי!!

ד"א הוא כבד מאוד!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...