Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

צריכת דלק מוגברת וריח של דלק שרוף - רנו 4

doren02
שימו לב! השרשור הזה בן 5252 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום

יש לי רנו 4 ענתיקה, מנוע 1100

קניתי אותה בידיעה שהקרבורטור עושה צרות, ולכן דבר ראשון ניגשתי לצביקה שניקה את כל הג'יפה, סידר מה שצריך, כיוון את הפלטינות וסידר את ההצתה. המצב מעט השתפר אבל עדיין יש בעיה. הטורים בסרק גבוהים, יש ריח חזק של דלק שרוף וצריכת הדלק היא ממש אמריקאית עם 1:8 ק"מ לליטר. כמו כן הנסיעה לא ממש חלקה, במיוחד כשמורידים את הרגל מהדוושה (במקור היו באק-פייר חזקים שצביקה הרגיע).

אני סומך על צביקה שעשה את המקסימום בטיפול בקרבורטור. מה עוד אפשר לעשות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר ראשון, הקרבורטור שלך דפוק ואת זה אני אומר בתור הבעלים הקודם של האוטו. :wink:

למצערת יש חופש והיא יוצרת רווחים שאפשר להחנות בהם שני נגמ"שים. זאת מחלה ידועה בקרבורטורים של הרנו 4.

זה גורם לקפיצות בסרק וכל התחלואים הנלווים לזה.

המלצתי לך אז, ולא שיניתי את דעתי שאתה חייב למצוא קרבורטור חדש. ועדיף סולקס! הם איכותיים יותר מהזנית'!

בלי קשר, הבק-פיירים לרוב נובעים מהצתה לא מכוונת כראוי.

תתניע, שחרר את האום שנועל את המפלג במקום, קדם אותו מעט ימינה - ותראה שהתופעה נעלמה. :idea:

או, שתחכה למפגש ואז נראה מה ניתן לעשות. קניתי לך טרמוסטט ואני ארכיב אותו במפגש כי האוטו פשוט רועד מקור!!!

אם תעבוד על 82 מעלות קבוע, תראה שצריכת הדלק תשתפר.

אם צביקה הצליח לשפר את מצבו של הקרבורטור המחורבן הזה, סימן שהוא באמת אומן!

PEUGEOT 205 XR 1992

חבר במועדון רנו 4 הישראלי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אסף, צביקה הפדנט שלח לי זימון להתייצב אצלו על הבוקר, ונראה מה אפשר לעשות

תודה על התרמוסטט!!! אבל קנית של 82 מעלות? כי כזה כבר נתת לי, ואמרנו שעדיף של 79 כי אחרת הונטות יפעלו נונ-סטופ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התייעצתי עם בעל מקצוע ונאמר לי ש82 מעלות זה הכי טוב. ולמה?

יוניט המאווררים שלך נמצאת למטה ברדיאטור ולכן רק אם המים יהיו חמים אחרי שעברו את כל הרדיאטור, הוונטות יופעלו.

ככה הטמפרטורה תשאר קבועה!

וזה שנתתי לך לא מתאים, הוא גדול מדי... :oops::oops::oops:

PEUGEOT 205 XR 1992

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע הגיוני, נלך על זה!

בקשר לחיזוק ברגים בראש מנוע - רמי המליץ לעשות את זה לפני התקנת התרמוסטט. עד המפגש הם יהיו מחוזקים.

בכל אופן, ביקרתי הבוקר את צביקה ובהינף כמה מברגים הכל הסתדר לעת עתה.

מסתבר שהאשם העיקרי היה בכלל הצ'וק, וחוץ מזה ההצתה שוב יצאה מכיוון. יש חופש בציר של הפלטינות שכנראה גורם לה לצאת מכיוון כל פעם. סידרנו שם משהו ועכשיו זה טוב, אם נראה שההצתה ממשיכה לעשות טרור אז נתקוף כבר את המפלג, אבל כרגע אין בעיה.

צביקה - הדרך חזרה הביתה הייתה תענוג. אמנם הכבל גז עדיין נתפס ככה שהטורים בסרק טיפה גבוהים, אבל זה שטויות ואני אסדר את זה כבר. בלי עין הרע הנסיעה חלקה ושקטה, אין בק-פיירים, ומחר אני אשאל את המשפחה שלי אם האוטו עדיין מסריח מדלק (כי אני בכל מקרה לא מריח כלום...). רק שישאר ככה. תודה רבה מכל הלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אף פעם לא סומך על הצ'וק! אני בודק שהוא לא תפוס אחרי שמחזירים אותו... תאמץ גם אתה את המנהג הזה ותחסוך לך ולאוטו הרבה פיח, בלאגן וכסף!

במפגש נסדר לך טרמוסטט והכל יהיה פיקס.

ואיזה ציר בדיוק עושה בעיות במפלג? תביא אותו אליי אני אסתכל עליו במבט זועם והכל יסתדר!

(תראה מה עשיתי לבטי, שילוב של שלושה מפלגים - כי השלושה טובים מן האחד.:oops:)

באותה הזדמנות גם נעשה כיוון שסתומים מהיר ככה כדי לחסל טוטאלית את הרעשים והקרקושים שהוא היה עושה.

PEUGEOT 205 XR 1992

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה ידוע לי שהצ'וק בעייתי, ותמיד אחרי התנעה בבוקר הייתי פותח מכסה מנוע ומחזיר אותו עם היד!

א-ב-ל... מסתבר שזה לא מספיק. ה"נצרה" של הצ'וק (לא מוצא לזה הגדרה טובה יותר), שאי אפשר לראות אותה אם לא מורידים את הפילטר אוויר, נתפסה גם היא במצב פתוח. כלומר, גם כשהייתי מוודא ידנית שהצ'וק מוחזר, למעשה הוא עדיין היה מעט פתוח. אני שמח שצביקה עלה על זה ומקווה שבאמת כאן זה נגמר.

אני מחכה כבר למפגש הזה, הולך להיות שמח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אסף שלום רב !

הבעייה אובחנה על ידי מיידית, הצוק היה תפוס, משום שכבל החיצוני של הצוק לא היה נעול היטב, ולכן בעת החזרת הצוק בתא הנוסעים, במקום כלל לא נוח לגישה, מצערת הצוק הית סגורה יותר ממחציתה, מה שגרם לתערובת דלק עשירה, תצרוכת דלק גבוהה, וריח דלק לא שקוף, שחנק אותי עם הגיעו של אורן אלי.

הצוק הורכב למקומו היטב, המערכת שומנה וכוונה מחדש, והכבל צוק פותח וסוגר את המצערת בקלות כמו במרגרינה.

ההצתה כוונה וקודמה מחדש, מרווח הפלטינות נבדק, ונמצא תקין, עם כי קיים חופש קל, אך נסבל בציר המפלג, ומשקולות של הקידום הצנטפורגלי, תפוסות.

בטצעה נסיעת מבחן לשביעות רצונו המלאה של אלון.

מובטח שיפור ניכר בתצרוכת הדלק.

אלון יבדוק את הצריכה בקרוב, ויעדכן.

תפס בית המסנן האוויר השבור, היה משוחרר בגלל הברגות אכולות בקרבורטור הוחלף בורג חדש לארוך יותר והתפס מקובע כעת היטב לקרבורטור.

אני חייב לציין ולפרגן לאלון, בחור נחמד , נעים שיחה,צייתני, מפרגן, לא מנדנד ולא עומד על הראש.

לקוח שבעלי מקצוע, ישמחו ויהנו לעבוד איתו, ולשרתו בכיף.

בברכה

צביקה

צביקה נפטר בדצמבר 2016 ועזב אותנו לעולם טוב יותר. יהי זכרו ברוך

ליצירת קשר, בנושא קרבורטורים בלבד , פנה לנייד בלבד:054-4861318

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יפה מאוד.

כשמכרתי את האוטו לא רציתי אפילו לגעת בקרבורטור הזה כי חשבתי שהוא מת (בגלל החופש במצערת) - מסתבר שטעיתי.

בהזדמנות אקפוץ אליך לכוון גם את שלי, ניקיתי אותו ביסודיות (ראה בשרשור "רנו 4 כדאי", עמוד אחד אחורה) ואני לא מרוצה מהכיוון.

PEUGEOT 205 XR 1992

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5252 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...