Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ניקוי נירוסטה

FunkyP
שימו לב! השרשור הזה בן 5267 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

לאחרונה קניתי 4 טסות "חדשות" לואריאנט שלי.

הם עשויות נירוסטה ונכון לרגע זה עליהם שכבה של אבק/בוץ (למיטב ידיעתי פלדה אל-חלד לא יכולה להחלד?).

רציתי לדעת כיצד אני יכול לנקות את הטסות ולהחזיר להם את הברק בלי לפגוע בהם.

תודה רבה,

נאור.

גם תואר ממכללת טיזנבי או ממרכז האקדמי מוצמוץ זה תואר אקדמי....

בעלים גאה של: חיפושית 74, ZX 93, דייהטסו טריוס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ניקיתי את שלי עם צמר פלדה + פנטסטיק. ואז עשיתי להם ווקס קראנובה של the treatment.

כבר כמה חודשים, כמו חדש. ואני גר באווירה מליחה (בלשון המעטה).

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צמר פלדה לא יגרום לשריטות על הטסות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צמר פלדה לא יגרום לשריטות על הטסות?

יגרום בהחלט !!! במידה ואכן החומר נירוסטה מים סבון ומטלית,לאחר מיכן חנות לחומרי/כלי עבודה ובקש "שומן חזיר" או סבון הברקה לנירסטה + מברשת הברקה עשויה בד להתקנה על מקדחה או משחזת קיר מה שיש לך. מרח את החומר על המתכת והתחל להבריש ,המתכת אמורה לצאת מבריקה ברמה של מראה .

בהצלחה.

דורון

פורד אסקורט ‏‎Mexico MK1 RS ,

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאיפה יצאה השמועה על כך שחומר ליטוש ("פסטה") עשוי משומן של חזיר?

בחלק יש שומנים מן החי וחלק "מבוססי נפט" - אבל למה דווקא חזיר?

מעניין אותי כי אני משתמש במגוון רחב של כאלו ושומר כשרות, עד היום לא מצאתי אסמכתא לכאן או לכאן.

בכל מקרה לא מומלץ לעשות זאת עם גלגל כותנה, בטח שלא אחד "לא תפור" ( תפור הוא גלגל הנתפר בחלקו כדי להפכו להדוק יותר ), אלא עם גלגל מלבד (FELT).

המשחה המתאימה לפלדת אל חלד היא הירוקה, אם לא תמצא אותה... המשחות הנפוצות לשימוש הן ( בסדר יורד מהגס לעדין, כשהצבעים הם לא מדע מדוייק אלא יותר מוסכמה תעשייתית )-

*שחורה

*חומה

*ירוקה ( לעיתים חזקה מהצפוי בגלל החומר השוחק הנמצא בה - כרומיום אוקסיד - אך זה תלוי בגודל הגרגר - "גריט" )

*כחולה

*אדומה

בהצלחה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאיפה יצאה השמועה על כך שחומר ליטוש ("פסטה") עשוי משומן של חזיר?

בחלק יש שומנים מן החי וחלק "מבוססי נפט" - אבל למה דווקא חזיר?

מעניין אותי כי אני משתמש במגוון רחב של כאלו ושומר כשרות, עד היום לא מצאתי אסמכתא לכאן או לכאן.

בכל מקרה לא מומלץ לעשות זאת עם גלגל כותנה, בטח שלא אחד "לא תפור" ( תפור הוא גלגל הנתפר בחלקו כדי להפכו להדוק יותר ), אלא עם גלגל מלבד (FELT).

המשחה המתאימה לפלדת אל חלד היא הירוקה, אם לא תמצא אותה... המשחות הנפוצות לשימוש הן ( בסדר יורד מהגס לעדין, כשהצבעים הם לא מדע מדוייק אלא יותר מוסכמה תעשייתית )-

*שחורה

*חומה

*ירוקה ( לעיתים חזקה מהצפוי בגלל החומר השוחק הנמצא בה - כרומיום אוקסיד )

*כחולה

*אדומה

בהצלחה...

כל עוד אתה לא אוכל את המישחה או מצחצח שניים איתה, אתה יכול גם להבריק וגם לשמור כשרות ללא הפרעה...

יש עוד מגוון רחב של מוצרים לא "כשרים" בתעשיית הרכב, אז מה שנפסיק לנסוע?-מוגש מטעם הרב אנטריקוט.-רן

פעם האופנועים היו מברזל והרוכבים מפלדה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני משתמש בפוליש של טמבור שעושה עבודה מופלאה.

פורד קפרי 1600GT 1973 + פורד קורטינה 1975 1600XL + פורד פוקוס 2005 1600 GHIA

מעוניין במידע על קפרי או כל פורדים ישנים אחרים נטושים/זרוקים/למכירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמתי מגנט,

הוא התמגנט לטאסה,

להבנתי זה אומר שהטאסות הם לא נירוסטה, מה השלבים הבאים?

כמה יעלה לי לעשות פוליש וליישר אצל איש מקצוע? האם מישהו מכיר מקצוען עם מחירים שפויים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני משתמש בפוליש של טמבור שעושה עבודה מופלאה.

על איזה חומר בדיוק מדובר?

כל עוד אתה לא אוכל את המישחה או מצחצח שניים איתה, אתה יכול גם להבריק וגם לשמור כשרות ללא הפרעה...

יש עוד מגוון רחב של מוצרים לא "כשרים" בתעשיית הרכב, אז מה שנפסיק לנסוע?-מוגש מטעם הרב אנטריקוט.-רן

לעיתים השימוש הוא על כלים שבאים במגע עם אוכל ולכן אני שואל וגם חשוב לי לדעת, כיום הם פשוט נשטפים בצורה חולנית אבל זה מטרד אמיתי.

לדעתי הטסות לא עשויות מנרוסטה תוכל ליבדוק על ידי מגנט.

במידה וזה נירוסטה עדיף להישתמש בחומר ניקוי נירוסטה של יעקובי.

ישנם פלדות אל חלד אשר מתמגנטות ואשר לא מתמגנטות.

מהתמונות קשה לדעת האם מדובר על נירוסטה מאיכות ירודה או אחת שנדבקה במחלת ההחלדה בעקבות הקרבה ל"ברזל שחור", או שמה מדובר בפלדה מצופה.

כך או כך הברק הטבעי באזורים שנפגעו הלך בין כה וכה, לכן הייתי ממליץ על ניקוי חול / ניקוי בטבילה ואז ציפוי מחדש / ליטוש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי,

אז סיכמנו על ניקוי חול וציפוי מחדש.

המלצות? מחירים?

תודה,

נאור

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיפצתי לאחרונה מנורת מעצבים איטלקית שבתי המנורה היו עשויים בדיוק מאותו חומר כמו הטאסות שלך.

גם אצלי היו מלא ג'ינג'ים ושלל גועל נפש - וגם קניתי אותה בזול מתוך הנחה של המוכר בשוק הפשפשים שהיא תצריך ציפוי מחדש.

וואלה, מה אגיד ומה אומר.

אחרי עבודה של שעתיים על כל בית מנורה עם צמר פלדה וסנו רב מתכת (והיו לי 4 כאלה) - חזר הברק למנורה כאילו הייתה חדשה.

נכון שזה לא בדיוק חדש, כי יש טיפה בועות על גוף המתכת (כנראה חלודה מבפנים, שכבה דקה מדי של כרום), אבל עדיין לא בדיוק העלות של ציפוי מחדש - לא כך?

בקיצור - לפני שאתה מצפה, תנסה את סנו רב מתכת וצמר פלדה. ממש מחולל פלאים.

גם רואים בקטע קטן שניסית לשפשף את זה. קצת התמדה, בערך שעתיים עבודה ואתה בדרך הנכונה.

כמו כן מומלץ לשלב את העבודה עם מגבונים לחים לניגוב זריז של הג'יפה ולהתרשמות מאיך מתקדמת העבודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5267 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...