Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כיוון פרונט מקצועי למי שלא מתפשר על איכות - המעבדה לרכב, חולון

שימו לב! השרשור הזה בן 2389 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מתרגש לקראת הקויילוברים Kw שהזמנתי ואמורים להגיע בקרוב. כמובן שההתקנה אצל דן. כמעט שנתיים אני מתקין אצלו חלקי התנהגות ועושה אצלו פרונט. החבר'ה אדיבים, מקצועיים וחברותיים. ממליץ מכל הלב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...
  • תגובות 175
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

הלכתי אליו

אמר לי שצריך להחליף דברים שלא צריך

וגם העבודה עליהם בכפול מחיר

בזמן שאותם חלפים נמכרים אצל אבי חלפים בחצי מחיר

מה שכן, הציע לי עשר אחוז על העבודה

בקיצור לא ממליץ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

שלום לכולם,

ברשותי רכב סיאט לאון שנת 2013,

לפי חודש החלפתי צמיגים לרכב, כמו כן גם לפני כן הייתה משיכה קטנה לצד ימין של הרכב.

מניסיון לא טוב מהעבר שלי עם אנשי המקצוע בתחום כיוון הפרונט, התחלתי לחפש המלצות אודות מקומות לביצוע כיוון פרונט

את השם "המעבדה" אני זוכר עוד מימי כחובב מוטוריקה לפני שנים רבות.

קראתי הרבה ביקורות וסה"כ ראיתי שהביקורות באתר חיוביות (מעריך מאוד את האנשים שכותבים באתר)

התקשרתי ודיברתי עם זוזו וקבעתי איתו למחרת בבוקר להגיע לכיוון פרונט, כמו כן שאלתי למחיר ונאמר לי 250 ש"ח.

בוקר למחרת התייצבתי שם, (אני מגיע מבית שמש, טרחה עבורי), זוזו קיבל אותי ואמר לי שיבצעו בדיקות ומדידות ולאחר מכן הוא יסביר לי ונבצע את כיוון הפרונט.

בזמן הבדיקה חיכיתי למעלה משעה כי זוזו היה עסוק בשיחת טלפון (לא מקצועי אבל אמרתי לא נורא),לאחר מכן כשהתפנה עבר איתי על המדידות, ושאל האם ההגה ממורכז בנסיעה, עניתי שכן, למרות זאת הוא החליט שצריך לבצע כיוון מחשב להגה (אני לא מספיק מקצועי על מנת להתווכח בנושא זה), ולאחר מכן יצא לנסיעה ובצע את כיוון הפרונט "בדרך", לא יודע אם זו שיטה מקובלת אבל בסדר,העיקר שיתוקן ויהיה טוב.

בסיום הנסיעה יצאתי לנסיעה לבד, והרגשתי שהרכב עדיין לא תקין או חמור מכך, מושך ימינה חזק יותר.

שחזרתי אליו, התשובה שקיבלתי, "הכל תקין, הכביש הזה עם שיפוע", זה כביש שאני מכיר באופן אישי ורכב תקין לא מושך בו ימינה.

כמו כן שאלתי מה הסכום לתשלום והופתעתי שהמחיר הוא 250 ₪ לכיוון הפרונט ובנוסף 250 ₪ לכיוון ההגה החשמלי (אחרי "הנחה") בגלל שהגעתי מקארספורום.

הייתי מצפה שבמהלך הבדיקה ולאחר מכן שהוא יעדכן אותי שזה העלות ויתן לי לעשות חושבים לבד אם אני רוצה או לא להמשיך, כמו כן כל מוסך ובעל עסק מחויב לעדכן כאשר הוא מוסיף עבודה או חומרים נוספים שלא היו ידועים מראש למחיר הסופי.

בכל מקרה שילמתי והלכתי, במהלך אותו יום ויום למחרת בדקתי את הרכב במספר כבישים, ולא רק שההגה משך ימינה בצורה חזקה יותר, גם ההגה לא היה ממרוכז יותר (לפני הוא היה תקין).

התעצבני מאוד והחלטתי לאחר יומיים לחזור לשם, זוזו התנצל ואמר שעכשיו יש לו זמן (אז למה באותו יום לא אמרת את זה שאין לך זמן ואתה לחוץ ולחזור בפעם אחרת?) ושעכשיו הכל יהיה פיקס.

שוב יצאנו לנסיעה וכיוון פרונט בדרך, זוזו נהג כל הדרך ועשה מספר כיוונים, לבסוף אמר עכשיו הכל פיקס, באותו יום לא היה באפשרותי לבזבז זמן נוסף בבדיקות הרכב באיזור ולכן אמרתי תודה והלכתי.

גם עכשיו ההגה מושך ימינה באותה צורה שהיתה לפני שהגעתי לשם ואף בצורה חמורה יותר,

אני מאוד לא מרוצה, במבחן יצאת צדיק הוא נפסל בכל הפרמטרים

לא מקצועי

לא אמיו (לא בניסיון לדחוף תיקונים נוספים, ולא בתירוצים שהכביש עם שיפוע)

ובטח ובטח שלא במחיר. (כולל זמן, דלק וכו על מנת להגיע לשם פעמיים ולא לצאת עם רכב תקין).

אז לצערי זהו מקום נוסף מתוך כמה שהייתי בעבר שגם הם לא היו מקצועיים וידעו לפתור את בעיית כיוון הפרונט בצורה מקצועית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

כבר כמה אלפי קילומטרים יש לי מעין רעשי נקישה מתכתית מכיוון מתלה ימין, רעשים שבאים רק כאשר עולים על עיני חתול או בבורות קטנים.

היום הגעתי למעבדה וג'וג'ו, עוד לפני שהניע את הרכב, שאל אותי מתי החלפתי בלמים. עשיתי 1+1 ומיד הבנתי לאן הוא חותר.

ככל הנראה ולאחר החלפת הבלמים האחרונה לא הידקתי את הפחיות מונעות הרעשים אל הרפידה. הפחיות האלה צריכות להיות צמודות לרפידה עם הרגליים שלהן ואצלי הן חופשיות. שתי מהמורות הספיקו כדי לקבוע ששם הבעייה וגם עוד בדיקה סטטית שביצע ג'וג'ו בסדנא איששה את זה.

אז כרגיל, תודה לג'וג'ו ועידן על האבחון המהיר והמדוייק, בלי סיפורים ובלי שטיקים. עוד עדות לכך שבעולם הרכב אין תחליף לנסיון, על אחת שאני יודע מי האחרון שהתעסק בבלמים ועבד לפי הספר. מסתבר שיש דברים שלא כתובים בספר.

איתמר

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

אז גם אני לקוח מרוצה של המעבדה. היום הגעתי בשעות הבוקר עם הג'ולייטה החדשה כדי לעשות כיוון ציר אחורי כמו שאמרו לי בבדיקת הרכב לפני הקניה. ג'וג'ו קיבל אותי ואמר שאחרי כיוון ציר אחורי צריך גם לעשות קדמי, אחרי בדיקה על המכונה שני הצירים היו צריכים כיוון בכל מקרה. לבקשתי הוא בדק גם את הבולמים ואת המשולשים ברכב לאחר שמכון פרונט אחר נתן כמה ריג'קטים. הוא עבר איתי מתחת לרכב, הראה לי מה הוא בודק ואיך, הסביר על כל דבר ואמר שהכל בסדר והוא לא רואה שום בעיה. לאחר מכן הוא המשיך לכיוון הציר האחורי והקדמי.

אחרי הכיוון יצאנו לסיבוב ברכב כדי להרגיש שהכל בסדר, אין לי טאצ' כדי להרגיש בהבדל אבל אני סומך עליו ב 100%.

סך הכל, אני מאוד מרוצה מההסברים שקיבלתי, מהסבלנות, מהעבודה ובהחלט ממליץ על המקום שאגב יש בו חדר המתנה גדול, נעים ומסודר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולם,

ברשותי רכב סיאט לאון שנת 2013,

לפי חודש החלפתי צמיגים לרכב, כמו כן גם לפני כן הייתה משיכה קטנה לצד ימין של הרכב.

מניסיון לא טוב מהעבר שלי עם אנשי המקצוע בתחום כיוון הפרונט, התחלתי לחפש המלצות אודות מקומות לביצוע כיוון פרונט

את השם "המעבדה" אני זוכר עוד מימי כחובב מוטוריקה לפני שנים רבות.

קראתי הרבה ביקורות וסה"כ ראיתי שהביקורות באתר חיוביות (מעריך מאוד את האנשים שכותבים באתר)

התקשרתי ודיברתי עם זוזו וקבעתי איתו למחרת בבוקר להגיע לכיוון פרונט, כמו כן שאלתי למחיר ונאמר לי 250 ש"ח.

בוקר למחרת התייצבתי שם, (אני מגיע מבית שמש, טרחה עבורי), זוזו קיבל אותי ואמר לי שיבצעו בדיקות ומדידות ולאחר מכן הוא יסביר לי ונבצע את כיוון הפרונט.

בזמן הבדיקה חיכיתי למעלה משעה כי זוזו היה עסוק בשיחת טלפון (לא מקצועי אבל אמרתי לא נורא),לאחר מכן כשהתפנה עבר איתי על המדידות, ושאל האם ההגה ממורכז בנסיעה, עניתי שכן, למרות זאת הוא החליט שצריך לבצע כיוון מחשב להגה (אני לא מספיק מקצועי על מנת להתווכח בנושא זה), ולאחר מכן יצא לנסיעה ובצע את כיוון הפרונט "בדרך", לא יודע אם זו שיטה מקובלת אבל בסדר,העיקר שיתוקן ויהיה טוב.

בסיום הנסיעה יצאתי לנסיעה לבד, והרגשתי שהרכב עדיין לא תקין או חמור מכך, מושך ימינה חזק יותר.

שחזרתי אליו, התשובה שקיבלתי, "הכל תקין, הכביש הזה עם שיפוע", זה כביש שאני מכיר באופן אישי ורכב תקין לא מושך בו ימינה.

כמו כן שאלתי מה הסכום לתשלום והופתעתי שהמחיר הוא 250 ₪ לכיוון הפרונט ובנוסף 250 ₪ לכיוון ההגה החשמלי (אחרי "הנחה") בגלל שהגעתי מקארספורום.

הייתי מצפה שבמהלך הבדיקה ולאחר מכן שהוא יעדכן אותי שזה העלות ויתן לי לעשות חושבים לבד אם אני רוצה או לא להמשיך, כמו כן כל מוסך ובעל עסק מחויב לעדכן כאשר הוא מוסיף עבודה או חומרים נוספים שלא היו ידועים מראש למחיר הסופי.

בכל מקרה שילמתי והלכתי, במהלך אותו יום ויום למחרת בדקתי את הרכב במספר כבישים, ולא רק שההגה משך ימינה בצורה חזקה יותר, גם ההגה לא היה ממרוכז יותר (לפני הוא היה תקין).

התעצבני מאוד והחלטתי לאחר יומיים לחזור לשם, זוזו התנצל ואמר שעכשיו יש לו זמן (אז למה באותו יום לא אמרת את זה שאין לך זמן ואתה לחוץ ולחזור בפעם אחרת?) ושעכשיו הכל יהיה פיקס.

שוב יצאנו לנסיעה וכיוון פרונט בדרך, זוזו נהג כל הדרך ועשה מספר כיוונים, לבסוף אמר עכשיו הכל פיקס, באותו יום לא היה באפשרותי לבזבז זמן נוסף בבדיקות הרכב באיזור ולכן אמרתי תודה והלכתי.

גם עכשיו ההגה מושך ימינה באותה צורה שהיתה לפני שהגעתי לשם ואף בצורה חמורה יותר,

אני מאוד לא מרוצה, במבחן יצאת צדיק הוא נפסל בכל הפרמטרים

לא מקצועי

לא אמיו (לא בניסיון לדחוף תיקונים נוספים, ולא בתירוצים שהכביש עם שיפוע)

ובטח ובטח שלא במחיר. (כולל זמן, דלק וכו על מנת להגיע לשם פעמיים ולא לצאת עם רכב תקין).

אז לצערי זהו מקום נוסף מתוך כמה שהייתי בעבר שגם הם לא היו מקצועיים וידעו לפתור את בעיית כיוון הפרונט בצורה מקצועית.

מזעזע, תודה רבה לך ששיתפת אותנו במקרה שלך.

תיכננתי גם אני להגיע לשם לבצע כיוון פרונט אחרי שכמה אחרים נכשלו במשימה, ובעקבות כל ההמלצות החמות.

אשמח לשמוע את תגובת המוסך על המקרה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...

שלום לכולם

גם אני הגעתי בעקבות המלצות חמות מהפורום לבדיקת קניה.

הודעתי שאגיע לקראת סוף היום והייתה להם את הסבלנות לשאלותיי והערותי.

זה התחיל בקבלה אצל כוכי הפקידה האדיבה ואח"כ אצל בעלי המקצוע דורון , טל ושמוליק.

בקיצור מקום מסודר נעים לעין מקצועי שעלו על מספר בעיות שלא עלו בבדיקה של הליסינג.

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...

אני פה כדי להרוס קצת את החגיגה.

הגעתי למעבדה לאחר מכה קטנה שהגלגל קיבל וההגה התעקם, ג'וג'ו העלה את הרכב על ליפט (לא על הליפט של הפרונט), יישר ושיחק ויצא לסיבובים שלבסוף הודיע שהכל תקין והוא סידר את העניין, לאחר נסיעה קצרה אני שם לב ש:

-ההגה משוחרר

-ההגה לא ישר, אמנם במצב יותר טוב מזה שנכנסתי, אבל עדיין רחוק מלהיות ישר

-הרכב רוקד גם שההגה ישר.

כמובן ששאלתי את ג'וג'ו למה הוא לא מעלה את הרכב לליפט של המכשיר פרונט, הוא טען שלא צריך והכל מכוון.

לאחר קבלת חוות דעת שנייה מפרונט אחר, התגלו זוויות בעייתיות ומסתבר שהגשר התעקם כתוצאה מהמכה, מה שדרש את החלפתו.

חוץ מזה שההרגשה עם ג'וג'ו היא לא מספיק מקצועית בכללי, ציפיתי שהוא ישים לב במידה ויש בעיה ולא סתם ישחק עם הזוויות היגוי, מדובר בעיקום שרואים מיד על הליפט.

רק לאחר ההחלפה וכיוון פרונט הרכב חזר להיות תקין.

Miata NC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...

לפני מספר ימים אישפזתי את בוריס אצל ד"ר ג'וג'ו ופרופסור עידן לטובת אוברול של מערכת המתלים. רכב בן 9 עם רבע מליון קילומטר על השעון צריך מדי פעם קצת פיזיותרפיה ושאר פינוקים, למורת כיסיו של בעליו.

הטיפול הפעם כלל החלפת ארבעה משולשים קדמיים, כריות בולם וקפיצים וכמובן כיוון פרונט בסיום. על הדרך ביקשתי מג'וג'ו שיבדוק למה יש קצת חופש בהגה וג'וג'ו מיד עלה על הבעייה, גירז את המקום הנכון ונעלם החופש. על הדרך הוא גם החליף את ברגי מגן הגחון שחטפו כמה מכות בחיים שלהם, לגמריי מיוזמתו ומבלי שביקשתי.

כמו תמיד גם הפעם העבודה יצאה מושלמת, ג'וג'ו עבד על הרכב במקצועיות והאוטו נוסע כמו חדש. לא האמנתי עד כמה מצב המתלים היה בכי רע, וזאת למרות שהחלפתי את הקפיצים ובולמי הזעזועים לפני אלפי קילומטרים בודדים.

שורה תחתונה - כל רכיבי הפרונט הבלויים הוחלפו, העסק כוון וכוייל ואיכות הנסיעה השתפרה במאות אחוזים, ואני לא מגזים :shock:

אז בפעם המי-יודע-כמה אני שוב רוצה להודות לעידן וג'וג'ו על טיפול גדול ושירות נהדר ללקוח בעייתי שלא מסתפק בפחות ממושלם. אין עליכם!!

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...

מצטרף להמלצות.

החלפתי חלקי פרונט בגולף של רעייתי.

ולאחר מכן, ביצעתי עצמאית כיוון באמצעות חוט בנאים

היום הגעתי למעבדה, ז'וז'ו העלה את הרכב על הליפט

חיבר את החיישנים למחשב ובדק את הכיוון.

מסתבר שהכיוון שביצעתי באמצעות החוט היה סביר בהחלט (סטייה של 2 מ"מ).

זוז'ו כיוון את הפרונט כמו שצריך לפי המחשב ושלח אותי לדרכי.

סה"כ קיבלתי שרות מהיר יעל ומקצועי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...