Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כיוון פרונט מקצועי למי שלא מתפשר על איכות - המעבדה לרכב, חולון

שימו לב! השרשור הזה בן 2416 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• שבועיים מאוחר יותר ...
  • תגובות 175
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

כמעט 3.5 שנים עברו מאז שכתבתי את הודעה #16 בשרשור הזה, והיום הגיע הזמן לכיוון פרונט נוסף.

לפני שלושה שבועות החלפתי את רביעיית ה T1R שעשתה עבודתה נאמנה והבוקר לביתם החם של עידן וג'וג'ו תוך ידיעה ברורה שאני אקבל את השירות הכי טוב ומקצועי בתחום.

ג'וג'ו ואני יצאנו לסיבוב, עלינו על הליפט, עלה הדגם במחשב, חוברו המכשירים ו... הכל פיקס :shock: כל הפרמטרים צבועים ירוק!

אני מוכרח להודות שבכלל לא צפיתי את זה, אבל מי אני שאתווכח עם המחשב?

כמובן שביקור במעבדה לא יכול להסתיים בלי ישיבה בפרלמנט של עידן ודיונים על ענף הרכב ברומו של עולם. במהלך השיחה עידן סיפר לי על הבעייתיות בכיוון פרונט ברכבים בעלי הגה חשמלי ותופעה של צמיגים מושכים ואת הפתרון שהוא מצא לעניין על ידי שינוי פרמטרים בתוכנה (עניין מורכב למדי :wink:), מדהים איך אפילו עסק פשוט כמו פרונט הפך להיות הייטקי ומשופע אלקטרוניקה.

בקיצור ואם זה לא היה ברור עד עכשיו - המלצתי בעבר ואני ממליץ גם היום. להערכתי זה המקום המקצועי ביותר לכיווני פרונט ואולי הדבר הטוב ביותר הוא שיש לו גם סבלנות לחולי נפש כמונו שמחפשים את הטוב ביותר ומבקשים דברים לא שגרתיים.

איתמר

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...

טוב, אני יודע שכבר המלצתי בעבר אבל אני חייב להמליץ שוב!

את כיווני הפרונט שלי כבר מזמן עברתי לעשות רק במעבדה, עליהם אני סומך ובכל פעם יוצא משם מרוצה. זאת למרות שהמוסך שלי ממוקם בתל אביב ולאחר כל התעסקות בפרונט זה דורש ממני נסיעה לחולון אבל על איכות ואמינות לא מתפשרים.

בכל אופן, היום שוב הגעתי לכיוון פרונט ועל הדרך לייעוץ בקשר לרעש שחשבתי שמגיע מהפרונט. הרעש הוא סוג של "קלאנק" שהיה מופיע רק במצבים מסויימים וקיצוניים מאוד בפניה תחת עומס. מצב, שאני כבעל הרכב שמכיר אותו מעולה, לא יכולתי לשחזר בקלות בכל פעם שנדרשתי לעשות זאת ע"י בעלי מקצוע לצורך מציאת הבעיה. הפרונט של הרכב נבדק מכל כיוון אפשרי, הכל חדש ומשופר בחלקו והרעש המיסתורי עדיין המשיך להטריד אותי. החשד נפל על הדבר היחיד שנשאר וזה הבולמים, או יותר נכון חופש בבולם הקדמי. מדובר על בולמי בילשטיין שעלותם גבוהה מאוד (מעל 3K שקל). אז בוצע לי כיוון פרונט ויישור הגה ע"י ג'וג'ו ואייל, צמד תותחים בתחומם ואחלה אנשים בלי שום קשר. כרגיל אחרי הטיפול שלהם ההיגוי מרגיש חיי, חד ומתקשר מתמיד. לאחר הכיוון ובדיקה של כל מכלולי הפרונט, ג'וג'ו יצא איתי לנסיעה במטרה לשמוע את הרעש המיסתורי. לאחר כמה ניסיונות הוא הצליח לבודד את המצב המדוייק בו מופיע הרעש ופסל לחלוטין את התאוריה על חופש בבולם (זה גם נבדק מאוחר יותר במכון והבולמים אכן במצב מעולה). הרווח שלי במקרה הזה ענק כי הייתי על סף הזמנת סט בולמים/קויילאוברים חדשים בעלות של אלפי שקלים ולבסוף פיתרון הבעיה מסתכם במאות בודדות!

לאחר הטיפול זכיתי גם להסבר מפיו של עידן על ההבדלים בין כיוון פרונט רגיל כמו שמבוצע באוטו שלי לבין הכיוון הנדרש ברכבים חדשים וממוחשבים, בעלי הגאים חשמליים, מערכות עזר מתקדמות אשר מצויידים בג'יירואים ושאר חיישנים אשר משפיעים על עבודתו ותפקודו של ההגה. שם מסתבר כבר לא מספיק כיוון פרונט רגיל אלא נכנסת לתמונה גם דיאגנוסטיקה ממוחשבת וכיוונים אשר מבוצעים על ידי מחשב ודורשים תיאום בין הצד המכני לצד הממוחשב. להבנתי כיוונים אלו לרוב דרושים ברכבים מודרניים אשר עברו תאונות למיניהן. בכל אופן, למרות שזה קצת היי-טקי בשבילי ויש לי בטח אי אילו אי דיוקים בהסבר, שמחתי להחכים!

אחרי כל הסיפור הארוך הזה מה שבעצם רציתי להגיד זה תודה לצוות המעולה הזה, תמשיכו כך! :-P

התחלתי מאוד להילחץ, יש לי גם וילונות שחורים באוטו והראייה עוד יותר נמוכה, גם אורות דמוי קסנון של פיליפס שלא מאירים שום דבר בגשם כמעט) והיה די מפחיד. סעו בזהירות !
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

הגיע הזמן לחוות דעת שלילית.

הגעתי עם רכבי (משפחתית אוטומטית 1.6 רגילה :wink: ) בעקבות ההמלצה מכאן ולאחר החלפת 4 צמיגים חדשים, בצמיגים הישנים מקדימה הייתה אכילת צמיג, אבל הרכב היה נוסע פלס!

העדפתי להשקיע בנסיעה של 18 ק"מ לכל כיוון, ולשלם יותר על מנת להבטיח לעצמי שירות מקצועי ביותר (המחיר במעבדה גבוה ב50 שח מהממוצע של כולם עבור פרונט קידמי, וב100 שח עבור כיוון אחורי).

הגעתי למקום בשעה 11:30, היה המקום ריק (המקום כולו), אייל קיבל אותי - בחור מקצועי.

התחיל נסיעת מבחן וזיהה נקישות בהגה. שאלתי אותו מה דעתו צריך לעשות והוא ניחש שיפוץ הגה כולו (הניחוש היה מוצלח לגמרי, וזאת לאחר שבדקתי את הרכב במוסך אחר שבדק גם את התפוחי הגה, והגיע למסקנה לאחר בדיקה של 5 דקות שאכן במסרק יש מעט חופש) ושזה עולה לא מעט כסף. אך מה הוא שכח להגיד לפני הכיוון פרונט? שיש צורך שוב בכיוונים לאחר השיפוץ.

ואני עם חוסר הידע שלי במכונאות, גם לא ידעתי זאת.

אז באתי לשלם, מתברר שהתשלום הוא רק במזומן! 450 שח כולל מעמ. אני לא אוליגרך שמסתובב עם סכומים כאלה בארנק למה לא אמרו לי לפני? למה לא רשום בשום מקום? ואם אין לי אפשרות למזומן אלא רק באשראי? מסתבר שהמכון לבדיקת רכב בקופה נפרדת, והתשלום באשראי עבור בדיקת רכבים, ומזומן עבור הכיוון פרונט. שלחו אותי לכספומט, מזל שהמשכורת נכנסה כמה ימים לפני.

לאחר שחזרתי עם הכסף נכנסתי עם ז'וז'ו למשרד, שאלתי אותו לגבי הצעת מחיר של המסרק, והוא אמר לי שאני חייב לבצע כיוונים מחדש אחרי שיפוץ המסרק. ואם אחזור תוך חודש הכיוונים יהיו בחינם. אני בערך הייתי :shock: . עכשיו אני מחוייב לבצע את השיפוץ תוך חודש! למה לא אמרת לי לפני הכיוון פרונט?! למה?! כי אין לכם עבודה היום?? הייתי דוחה את הכיוון פרונט, לא היה לי שום דבר דחוף איתו.

יצאתי משם עצבני, ומרגיש מרומה. כי הרי לפני הכיוון פרונט עלית על זה שיש בעיה שצריך לסדר, ואחרי שוב פעם לבצע כיוון. אז למה להגיד לי את זה אחרי הכיוון?

בנסיעה הבייתה הרגשתי כבר משהו לא בסדר, הרכב נוסע גרוע יותר מבעבר. והייתי אמור להרגיש שיפור. לא חזרתי באותו היום, כי אמרתי גם ככה אני חוזר אליו במהלך החודש.

עשיתי קצת שיעורי בית, הפעלתי קצת קשרים ושיפצתי את המסרק תוך שבועיים במחיר מעולה לכל הדעות (עם אחריות לחצי שנה).

חזרתי לז'ז'ו הראתי לו את החשבונית והזכרתי לו על הכיוונים בחינם שהוא הבטיח לי תוך חודש. הוא נזכר, הסתכל לצדדים לא ידע מה לעשות כי היה לו "לחץ" , ואמר טוב בוא אני יעשה לך. כאילו עושה לי טובה שהוא עושה שוב כיוון. עשה את הכיוון בכ5 דקות. כמו כן, הפעם ביקשתי ממנו לצאת איתי לסיבוב בכביש המהיר, כי הרגשתי שאחרי הכיוון פרונט שלהם המצב של הרכב נהיה לא טוב, הרכב התחיל למשוך ולא נוסע ישר. הוא אמר שאין לו זמן לזה, והם לא עושים את זה, והוא מכיר כבישים באיזור של המוסך שלהם שהם מספיק טובים.

במהלך הנסיעה הוא פשוט אנס לי את הרכב, העביר הילוכים בגיר האוטומטי - מרברס קדימה וההפך- תוך כדי נסיעה, האיץ עם פול גז, בשביל מה?! כי הוא לחוץ!?@#

לא רק זה, במהלך כל הנסיעה הוא אמר שהכיוון טוב, והאוטו נוסע פיקס (כשהוא כל שנייה מתקן את ההגה), ביקשתי ממנו שוב ושוב לצאת לכביש מהיר. לטענתו כאן זה לא גרמניה, ואין כאן כבישים ישרים (האומנם??).

כמו כן, הוא טרח לציין שהוא בעל מקצוע אמין, ורציני והנה אחרי שבועיים הוא עדיין עושה לי טובה ומבצע תיקוני כיוון (סליחה!? אם היו אומרים לי שאני אצטרך אחרי השיפוץ מסרק לבצע שוב כיוונים הייתי בא אלייך רק פעם אחת!).

בכל מקרה, כנראה שהכסף של לקוח עם רכב משפחתי פשוט הוא לא אותו הכסף, כי אני ראיתי פה ביקורות של אנשים שמדברים על יושר, מקצועיות. מנסיוני? הכל תלוי באיזה צד קמים האנשים באותו היום..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לי יש ניסיון גרוע מאד עם המעבדה שגרם לי לבזבוז של אלפי שקלים.

נכנסתי עם רכבי (ניסאן אלמרה 96 אוטומתית שעברה אלי מאבא שלי, עברה 200 אלף באמינות מוחלטת ומטופלת באופן מושלם) למעבדה בשל נקישות בעת נסיעה על כביש משובש (פתחתי גם שרשור פה בפורום על הנושא). לאחר נסיעה קצרה שביצע ג'וג'ו הוא העלה את האוטו על הליפט ולאחר מכן אמר שיש להחליף את ארבעת הבולמים ואת המשולשים הקדמיים והביא לי הצעה של כ5 אלף שקל הכללו גם כיוון פרונט. מכיוון שהמחיר היה יקר החלטתי להחליף את המשולשים ובולמים קדמיים תמורת 3500 שקל. לאחר כ9 שעות שהייתי במוסך (למשולשים לקח זמן להגיע, קורה.) הוחלפו החלקים ובוצע כיוון פרונט (שלקח כ5 דקות בזמן ששילמתי).

מהרגע שיצאתי מהמוסך, הבנתי שהכיוון כנראה לא טוב כי האוטו לא נוסע ישר וכמובן שמיותר לציין שהנקישות שהיו נשארו בדיוק כמו שהיו.

מכיוון שאני גר רחוק יחסית (רחובות) ואני סטודנט, אמרתי לג'וג'ו שאגיע במהלך השבוע על מנת שאקבל תמורה עבור אלפי השקלים ששילמתי. לאחר כיום, התחילו לי רעשים זוועתיים מכיוון הפרונט. נכנסתי למוסך בחזרה, ג'וג'ו עשה סיבוב ואמר שיכול לסדר לי את הרעשים החדשים. מסתבר שכרית בולם שהם התקינו התפרקה. הרעשים החדשים נעלמו אך את רעש הנקישות לא פתרו. לאחר כחודש התחילו להישמע רעשים חדשים. נכנסתי למוסך שלי ברחובות לבדיקה והמכונאי אמר ששאחד המשולשים גמור לגמרי והשני בדרך ( המשולשים שהותקנו לי לפני פחות מחודשיים במעבדה). נסעתי למעבדה ואמרתי זאת לג'וג'ו והוא לא האמין בהתחלה ואפילו אמר "אם זה באמת משולש אני שם לך כזה מקורי מהחברה". כמובן שאחרי בדיקה הוא הבין שהמשולש גמור ודורש החלפה (אין צורך לציין שלא קיבלתי שום דבר מקורי כן?). באותה הזדמנות ג'וג'ו עשה עוד סיבוב וקבע שהנקישות מהפרונט, שבגללן מלכהתחילה נכנסתי למוסך הם בגלל מסרק הגה שנוצר בו חופש והביא לי הצעת מחיר של 1800 שקל לפני מעמ. וויתרתי על התענוג.

לאחר כיומיים, נכנסתי למוסך שלי ברחובות על מנת לעשות טיפול ולהחליף ברקסים ומה מתגלה לאחר החלפת הברקסים? הרעשים נעלמו כלא היו. האוטו שקט לחלוטין בכל כביש.

כיום, אני מתחיל לשמוע רעש מהמשולש השני שג'וג'ו אמר לאחר בדיקה שהוא בסדר גמור וכנראה שגם הוא יצטרך החלפה בקרוב אבל למרות שהוא באחריות, כנראה אמנע מכניסה למעבדה אפילו שההחלפה תיהיה בחינם.

אני חייב לציין לטובה את השירות של עידן, שתמיד התקשר לשאול לגבי הבעיה ותמיד היה שם. אין ספק שהשירות הוא טוב אבל העבודה והחלקים גרועים מאד לפי ניסיוני האישי.

בנוגע לנסיעה של ג'וג'ו ברכב (הבחור למעלה הזכיר זאת), פחדתי לתת לו לנהוג. הוא באמת נוהג על האוטו בלי שום אכפתיות. מעביר לרברס ודרייב בזמן שהואטו עוד בתנועה וכו'. למרות שהערתי לו על כך כמה פעמים הוא המשיך לנהוג כך.

קרו עוד דברים קטנים ומרגיזים לא פחות. לדוגנמא שג'וג'ו החליט שהמכסה מנוע קצת משוחרר ויכול להיות שבעת נסיעה הוא יוצר רעשים. אז הוא הביא קרש, שם מתחת למכסה מנוע ולחץ עליו כנגד הקרש על מנת שיסגר חזק יותר ולא יזוז. הוא כמובן לא חשב שהסגירה החזקה הזו תפעיל לחץ על תושבות הגומי שהמכסה מנוע יושב עליהם והם יהרסו. עכשיו מכסה המנוע רועד ומרעיש מאד.

לסיכום, נכנסתי עם תקלה של נקישות, ובזבזתי כ4 אלף שקל על תקלה שנפתרה תמורת 100 שקל (החלפת רפידות). מזל שלא החלפתי אצלם את המסרק, למרות שג'וג'ו אמר ש"אם אחליף אותו הרעשים יפסיקו באחריות".

Renault clio RT 1994

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלכס חברי

כל מילה שאמרת אכן אמת.

מחירי החלקים המקוריים של ניסן אלמרה יקרים בצורה מופרזת, המלצתי לך להרכיב חליפי על מנת להוזיל את המחיר.

כנראה שאפילו אני שכחתי שהזול הוא בעצם יקר.

לאור עוגמת הנפש שנגרמה לך, הזכרת שהבטיחו לך משולש מקורי, אתה מוזמן להגיע אלינו ויחליפו את 2 המשולשים למקוריים ללא תוספת תשלום מצדך.

ספק החלפים איבד את המעבדה כלקוח.

מיותר לציין שהספק לא יזכה את המעבדה על המשולשים החליפיים .

העלות על חשבון המעבדה בלבד.

אלכס כמו שהזכרת דאגנו ליצור אתך קשר מספר פעמים כדי לשמוע האם יש עוד בעיות.

בבקשה תאם איתנו מועד לביצוע ההחלפה.

יש לך דלת פתוחה אצלנו בכל עת.

ללא קשר, מאוד נעמת לנו.

לגבי פפריקה אדומה צר לי שאתה מאוכזב.

לדבריך הגעת אלינו לכיוון פרונט, לאחר שהחלפת את 4 הצמיגים ברכב.

יצאו אתך לנסיעת מבחן לפני הכיוון. חשוב לציין שברוב המקומות לא יוצאים לנסיעת מבחן לפני הכיוון.

נאמר לך שיש לך נקישה קלה מההגה.

נאמר לך שהרכב לא במידות ויש צורך לכוון ציר קדמי וכמו כן צריך לכוון גם את הציר אחורי.

קבלת 20 % הנחה על כיוון הציר האחורי.

נאמר לך שאם תמשיך לנסוע עם הרכב במצבו הצמיגים החדשים יפגעו,

קבלת הצעת מחיר לשיפוץ הגה. (אנחנו משפצים את ההגאים במכון איכותי מצטער שעלות השיפוץ שלו לא הכי זולה בשוק)

קבלת אפשרות לבחור לבצע את התיקון במוסך אחר.

הבטיחו לך שגם אם תבחר לשפץ את ההגה במקום אחר תוכל לבצע כיוון חוזר ללא תשלום בתוך חודש ימים.

חזרת למעבדה מבלי לקבוע תור, ביום מאוד עמוס ובכל זאת התקבלת וטיפלו בך באופן מיידי.

לתלונתך הרכב מתנהג לא טוב במהירות גבוהה.

ניסו לפתח מהירות באזור המעבדה.

אני באמת עדיין לא מצליח להבין למה אתה עדיין לא מרוצה?

אם עדיין אתה חושב שהרכב לא נוסע טוב מחוץ לעיר.

תקבע איתי מועד בצורה מסודרת, מבטיח להצתרף אליך לנסיעה ולנסות לשפר כל תלונה שלך.

עד שלא תחייך ותהיה מרוצה לא נרפה.

שנה טובה

חג שמח לכולם

סליחה מכל מי שפגענו בו.

נשמח לכפר על כל טעות שבצענו.

חשוב לנו מאוד שתהיו מרוצים ומאושרים.

צוות המעבדה לרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלכס חברי

לגבי פפריקה אדומה (מתוקה) צר לי שאתה מאוכזב.

לדבריך הגעת אלינו לכיוון פרונט, לאחר שהחלפת את 4 הצמיגים ברכב.

יצאו אתך לנסיעת מבחן לפני הכיוון. חשוב לציין שברוב המקומות לא יוצאים לנסיעת מבחן לפני הכיוון.

נאמר לך שיש לך נקישה קלה מההגה.

נאמר לך שהרכב לא במידות ויש צורך לכוון ציר קדמי וכמו כן צריך לכוון גם את הציר אחורי. לא נכון, לא נאמר לי שהרכב לא במידות ולא בטיח, הרכב נסע הרבה יותר טוב ממה שהוא נוסע עכשיו, גם הדגשתם את זה בפניי! שצריך רק לבדוק כיוון פרונט. (פעם לפחות הוא נסע ישר בלי שכל שנייה הייתי אמור לתקן לו את ההגה)

קבלת 20 % הנחה על כיוון הציר האחורי. רשמתי את המחיר לאחר הנחה, 450 שח.

נאמר לך שאם תמשיך לנסוע עם הרכב במצבו הצמיגים החדשים יפגעו, מהההה?!@# תשמע, אתה בטח מתבלבל עם מישהו אחר, או שאמרת לעצמך בלב.

קבלת הצעת מחיר לשיפוץ הגה. (אנחנו משפצים את ההגאים במכון איכותי מצטער שעלות השיפוץ שלו לא הכי זולה בשוק)

קבלת אפשרות לבחור לבצע את התיקון במוסך אחר. את ההצעה קיבלתי ביוזמנתי לאחר התשלום, לפני ביצוע אף לא אחד לא אמר לי שאצטרך לבצע כיוונים מחדש אחרי החלפת המסרק! רק אמרו לי שאני צריך לשפץ אותו כי לא אעבור ככה טסט.

הבטיחו לך שגם אם תבחר לשפץ את ההגה במקום אחר תוכל לבצע כיוון חוזר ללא תשלום בתוך חודש ימים.

חזרת למעבדה מבלי לקבוע תור, ביום מאוד עמוס ובכל זאת התקבלת וטיפלו בך באופן מיידי. צודק, היה רכב אחד שבדיוק סיימתם לעבוד עליו, אבל איך טיפלו בי? העיקר להיפטר ממני, "יאללה נו בוא זריז.."

לתלונתך הרכב מתנהג לא טוב במהירות גבוהה. מהשנייה הראשונה אמרתי לך שאחרי הכיוונים שבוצעו הרכב לא נוסע ישר בכביש מהיר, במהלך כל הנסיעה ביקשתי ממך, אתם ממוקמים ממש על היציאה לכביש 4, השעה הייתה 11:30, אין תנועה ואין פקקים.

ניסו לפתח מהירות באזור המעבדה. יש כביש משובש שאתם בודקים עליו את הרכב, הכביש באורך של כ0.4 ק"מ. כאשר צצות מכוניות וכל שנייה אתה בולם. אל תשכח שכל רגע תיקנת את ההגה, וכי למה? אם הרכב נוסע "פלס"

אני באמת עדיין לא מצליח להבין למה אתה עדיין לא מרוצה? :? בוא נחשוב..

אם עדיין אתה חושב שהרכב לא נוסע טוב מחוץ לעיר.

תקבע איתי מועד בצורה מסודרת, מבטיח להצתרף אליך לנסיעה ולנסות לשפר כל תלונה שלך.

עד שלא תחייך ותהיה מרוצה לא נרפה.

צוות המעבדה לרכב.

אין התייחסות ל:

1. למה אחרי ההבחנה שיש צורך בשיפוץ הגה העדפת לעשות כיוון פרונט קודם, ואז להודיע אחרי התשלום שאחרי שיפוץ הגה צריך לכוון שוב? (בעקבות היוזמה שלי :השאלה של הצעת המחיר אצלכם לתיקון מסרק הגה).

2.למה לא אמרו לי מראש שהתשלום רק במזומן? וזה אחרי שאני התקשרתי אליכם כמה ימים לפני ושאלתי לגבי העלות!

ד"א, אמרו לי שאין צורך לקבוע תור אם אני אגיע בסביבות 11. תוסיף את זה לטענות של החוסר זמן שלכם.

3.איפה ההתייחסות לנסיעה של מר. ז'וז'ו? זה רכב פרטי! לא ליסינג. הגיר בן 13 כבר! למה לדפוק לי כל רכיב ברכב?! איפה הכבוד?

4. לקבוע נסיעת מבחן איתך? למה אחרי התחנונים שלי לצאת איתי לנסיעה לא באה ההצעה הזאת? אין לי חשק לחזור בעקבות הזלול שלך - כשחזרתי אליך בפעם השנייה, תיזכר איך דיברת והתנהגת, ובהלך הנסיעה (אחרי הכיוון כבר) המשפט שלך שאתה עושה לי טובה שאתה מכוון לי הגה אחרי שחזרתי אליך (אחרי שבועיים).

ומה עוד?! כשהבהרתי לך בתחילת השיחה שהכיוונים לא טובים, כי האוטו התחיל למשוך ולא חזרתי באותו היום כי ידעתי שאני יעשה שיפוץ מסרק הגה, אז לא נשגע אתכם יותר. ואל תאשים את המסרק הגה, הוא לא קשור לזה (קשור רק לכיוון הגה).

5.יאמר לזכותו של אייל: הבחור בעל חוש הומור ואחלה בחור לשיחה.

לסיכום, כמו שאמרתי בהודעה הקודמת:

"בכל מקרה, כנראה שהכסף של לקוח עם רכב משפחתי פשוט הוא לא אותו הכסף, כי אני ראיתי פה ביקורות של אנשים שמדברים על יושר, מקצועיות. מנסיוני? הכל תלוי באיזה צד קמים האנשים באותו היום.."

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 5 שבועות מאוחר יותר ...

גם אני ממליץ שוב,

הגעתי למעבדה לכיוון צירים אחורי וקדמי למיאטה, כמה כייף להיות במקום שמבין את השגעונות שלך ולמה צריך קאמבר כזה וקאסטר אחר

המיאטה נוסעת מדהים שוב !

תודה לעידן וג'וג'ו

נ.ב

בביקור נודע לי שבמעבדה אפשר לקנות ולהרכיב גם בולמי בילשטיין (B4), תחליפי מקור איכותיים

מנסיון בשני רכבים איתם מאוד מומלצים למי שרוצה לשמר איכות נסיעה ולהנות מבולם איכותי.

המחיר אטרקטיבי, שווה לבדוק למי שרוצה להחליף בולמים, שנתיים אחריות!

אני לא ידעתי והזמנתי מחו"ל לפני חצי שנה :-(

Cars roll off the assembly line with a body,It's our mission to give it a soul

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

בהמשך לכל ההמלצות החמות, אני אשמח לדעת מה המחיר למרכוז וכיוון פרונט מלא לרכב שלי (סיטרואן C2 VTS 2008)

יש סיכוי אפילו שאגיע היום :)

תודה רבה,

נאור

גם תואר ממכללת טיזנבי או ממרכז האקדמי מוצמוץ זה תואר אקדמי....

בעלים גאה של: חיפושית 74, ZX 93, דייהטסו טריוס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

הגעתי היום לשם לבדיקת פרונט וכיוון פרונט.

אייל וג'וג'ו טיפלו לי ברכב.

סידר לי מחיר טוב עקב גילו המבוגר של הרכב(בן 16) וסוג הרכב (סוזוקי בלנו)

יש לציין שאפילו לא להזכרתי את השייכות לפורום.

ושיבח אותי על תחזוקה נאותה.

ממליץ בחום אחלה של שירות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 חודשים מאוחר יותר...
  • 3 שבועות מאוחר יותר ...
  • חודש מאוחר יותר...

אחרי הרבה זמן שבו רציתי להגיע למעבדה עם הקליאו אך מסיבות גיאוגרפיות העניין נדחה, לקחתי חצי יום חופש ונסעתי במיוחד למעבדה.

אתמול בבוקר הגעתי למעבדה וכבר קיבלו אותי עם קפה וכיבוד, מצויין.

לפני שג'וגו העלה את הרכב לבדיקה הוא העלה אותי "לבדיקה" קצרה, כמו כל חוקר טוב במעבדה הוא ביקש לקבל נתוני פתיחה, התחושות שלי בזמן נהיגה ומה אני מנסה להשיג. השיחה הקצרה הזו כבר הבהירה לי שהגעתי למקום הנכון, מולי יושב איש מקצוע שעובד עם הראש ומבין בתחומו.

הגיע שלב הביצוע, ג'וג'ו העלה את נתוני היצרן לרכב ובתחילה הוא בדק את מצב הציר האחורי (נמצא פיקס לפי נתוני היצרן) ומצב הפרונט כיום.

אחרי הסבר קצר על משמעות כל פרמטר שמוצג והאפקט שיש לכל שינוי שיבוצע (יתרונות וחסרונות) הוחלט על כיוון מסויים לקמבר וכיוון פרונט.

ג'וג'ו התחיל לעבוד על הרכב וכל אותו הזמן אנו משוחחים על עולם הרכב, על אמיתות ומיתוסים בתחום ועוד.. פשוט תענוג!

אחרי הכיוון יצאנו לסיבוב קצר והשלמת הכיוון, ג'וג'ו התעקש שאקח את הרכב לסיבוב וארגיש את השינוי תוך אזהרה שישנה עקומת למידה שלי למצב החדש.

סיבוב קצר הבהיר לי שהבחור פשוט תותח! ההיגוי והתחושה לא פחות ממדהימים, בוודאות הכי טובים שחשתי עם הרכב, כאילו קניתי רכב חדש!

לסיכום, אנשי מקצוע כמו ג'וג'ו יש מעט מאוד, מעט מידי, היה לי תענוג לבקר במעבדה ותענוג גדול יותר לנהוג ברכב אחרי.

תודה על היחס המעולה, המקצועיות והשיחות עם הצוות, עשיתם את הנסיעה הארוכה שווה כל ק"מ.

אני יכול רק להצטער על דבר אחד, שלא הגעתי אליו כבר לפני.

קליאו ספורט 03' 2.0, לוגמת 98 - נמכרה :'(

מגאן 07' 1.5, לוגמת סולר - נמכרה :'(

Say hello to 2015 Megane RS CUP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכנסתי היום לבדיקת כיוון פרונט בגלל שלקחתי סיבוב בעיר ב-60 קמ"ש ונכנסתי באי.(עקב כך החלפתי ג'אנט)

הוא לקח את הרכב לסיבוב בדיקה והעלה אותו על ליפט לבדוק שאין שום פגיעה, ושלח אותי לדרכי.

חייב לציין את השירות האדיב שנעשה וואת ההסברים תוך כדי הבדיקה.

עריכה אחרונה על ידי עמית
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...