Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המלצה למערכת חימום מים בדירה בבניין משותף

nikitales
שימו לב! השרשור הזה בן 5285 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים! לפני מספר חודשים היתה לנו מערכת סניקה הפועלת על סולר, אך היא בוטלה מאחר שנמצאה זללנית ועכשיו אני חושב איזו מערכת הכי כדאי להתקין - דוד חשמלי עם אופציה לדוד שמש (הגג בידיים פרטיות אבל יש קטע משותף שאפשר להתקין שם את הדוד) או מערכת המופעלת ע"י גז בישול, כאשר כל המערכת תותקן במרפסת.

מה דעתכם, איזו מערכת עדיפה מבחינה כלכלית ומבחינת בטיחות (גז זה בטיחותי?) ? לא בהכרך שאני אצליח להתקין על הגג דוד שמש, כפי שאמרתי הגג בידיים פרטיות ולכן השכנים יכולים להתנגד להתקנה, למרות שיש קטע משותף.

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי בבית יש גם קולטי שמש עם דוד כמובן וגם מערכת על גז.

המערכת גז באה אצלי בבית בגלל זמינות המים החמים וגם בגלל שהאבנית אילצה אותנו להחליף כל חצי שנה לפחות את הגוף חימום בדוד עצמו.

המערכת גז זללנית מאוד אם משאירים אותה קבוע במצב המתנה.

המערכת פועל בצורה שכל הזמן יש להבה קטנה, וברגע שהמערכת מזהה פתיחת ברז למים חמים, היא פותחת מבערים שמחממים את המים. במשפה עם 4 אנשים, היה הולך לנו בלון גז גדול אחת לחודש בגלל שהמכשיר היה דולק קבוע על מצב המתנה. מהרגע שהתחלתי להפעיל ידנית את המכשיר לפני המקלחת למשל, צריכת הגז ירדה פלאים. אם אני לא טועה בחישוב החודשי, זה גם יוצא יותר זול מהחשמל שמבזבזים על הדלקת הדוד.

בקיצור, אני אוהב את המערכת הזאת, מים רותחים בכל שעה בלי להדליק את החימום לפני ולהיות מוגבל בכמות המים החמים.

some people need a high five

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. מערכת החימום בגז הרבה יותר יקרה מאשר חימום חשמלי בדוד שמש , אני לא מתייחס לנסיון האישי שלך כי לי יש משוב של מאות לקוחות.

בכל זאת, הבא נעשה חישוב קצר:

לחימום 150 ליטר (תכולת דוד סטנדרטי, מספיק לכ-4 אנשים) מים חמים למקלחת דרושות 3 שעות בממוצע, נכפיל ב-29 ימים בחודש ונקבל 87 שעות צריכת חשמל , נעגל ל-90 שעות.

גוף חימום סטנדרטי הנפוץ בעל הספק של 2.5 קילו-וואט לשעה , כלומר סה"כ צריכת חשמל לכל החודש 2.5X90 = 225 שעות הדלקת הדוד. 1 קילו-וואט שעה עולה לנו חצי שקל , סה"כ תשלום על הדלקת הדוד בחודש כ 110 ש"ח.

כמה עולה בלון גז גדול? יותר מפי 2 !

גם אם אמתח לקצה את "המקרה הגרוע ביותר" , עדיין עלות החשמל זולה יותר.

ב. דוד שמש תמיד תמיד יהיה חסכוני ויעיל יותר (וכמובן גם "ירוק" יותר) , מהסיבה הפשוטה שהוא מנצל את אנרגיית השמש שהיא כידוע חינמית.

ג. למה לא לשלב את 2 המערכות? אתה מוציא מהשמש את מה שניתן להוציא , גם בימים קצת מעוננים ישנו חימום מסויים, ומערכת הגז "משלימה" את האנרגיה הדרושה עבור המים החמים, זאת כאשר מערכת הגז היא "חכמה" ויודעת לכבות את להבת האש בהגיע המים לטמפ' ספציפית.

אופי פעולה זה גם חוסך בגז, במידה והודלק הדוד החשמלי טרם כניסה למקלחת, גם מנטרל את תופעת ה-"אחרון במקלחת נתקע ללא מים חמים", וכמו שהזכרתי, מנצל מהשמש את כל מה שהיא יכולה לתת.

עכשיו: מאזדה 6 2009 2.0L

היה:אאודי 80 אוטומטי 95, נפח 2 ליטר הזרקה מנוע ABT | העולם מתחלק ל- 10 סוגי אנשים: אלה שמבינים בינארי, ואלה שלא... :arrow:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החימום בגז לא עובד 24 שעות, אמרתי שהמערכת זללנית אם משאירים אותה במצב המתנה.

במידה ומדליקים רק לצורך שימוש מידי במים חמים, הבלון גז מחזיק חודשים (אצלי חצי שנה לבלון) וכלכלית בחורף זה יוצא זול יותר או לפחות מחיר כמעט זהה. וכמובן שיתרונות של המערכת גז עולים על החימום של הדוד.

מבחינתי העובדה שלא צריך להדליק שעה לפני ויש לי מים חמים מיידית, זה שווה גם אם הגז באמת היה עולה יותר.

some people need a high five

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תומר, אם כל הלקוחות היו כמוך :-P

אדם רוצה להכנס למקלחת ולהתקלח, לא לכולם יש קריזה להצית מחדש את מערכת הגז לפני המקלחת. נוחות עולה כסף.

אני מתייחס למשתמש הממוצע (לא אתה) ולא למשתמש המתוחכם (כן אתה :wink: ).

עכשיו: מאזדה 6 2009 2.0L

היה:אאודי 80 אוטומטי 95, נפח 2 ליטר הזרקה מנוע ABT | העולם מתחלק ל- 10 סוגי אנשים: אלה שמבינים בינארי, ואלה שלא... :arrow:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה לפני מס' חודשים משפחתי עברה לבית חדש. בבית הותקנה מערכת חימום מים בגז. יוצא מצב כיום שבקיץ היה שימוש אך ורק בדוד השמש ועכשיו בימים האחרונים שאין שמש כלל, משתמשים בגז. לדעתי, הפיתרון האולטימטיבי למי שרוצה להנות מאנרגיית השמש בקיץ ולא לחכות לחימום מים בחורף.

Veni Vidi Vici

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני התקנתי עכשיו יונקרס (מערכת חימום בגז) עם עיסקה של פזגז:

תנור BAXI איטלקי, כולל שלט להפעלה מתוך הבית.

ארון (כי התנור תלוי בחוץ במרפסת). (שווה 700 שקל).

הרכבה קומפלט כולל חיבור לגז ומים.

אחריות שנה וחצי.

36 תשלומים.

כל זה ב 5000 שקל.

luna3comfotmax.jpg

GOLF TDI

תמונות של הרכב

אם היה לי אוגר רוסי הייתי קורא לו איגור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שרק הרכיבו אותו, עדיין לא הרכבתי את הרדיאטורים, אני אמור להרכיב ביום ראשון.

אבל התנור נראה רציני ביותר, עם חברה רצינית, כנס ל http://www.baxi.it/home.htm, תתרשם.

מה שנחמד הוא השלט, הוא מורכב בתוך הבית, לא צריך לצאת אל היונקרס כדי להדליק ולשלוט על החימום.

GOLF TDI

תמונות של הרכב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש בראש האתר מצד ימין אופציה לבחור את השפה האנגלית.

פזגז הם היבואנים נראה לי (לא בטוח), אני יודע שהם משווקים את זה.

בכל אופן על אף תנור אין יותר משנה אחריות, לא משנה איזה חברה, כאן קיבלתי שנה וחצי כי שיגעתי את הסוכן.

מה הקשר ל "מגיע עם דוד שמש" ? דוד שמש זה משהו אחר, ויונקרס זה משהו אחר.

עדיף להתקין גם דוד שמש עם קולטים (כדי לנצל את השמש בקיץ), וגם יונקרס (שיהיה מים חמים והסקות בחורף).

GOLF TDI

תמונות של הרכב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...