Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רעיון לשיפור RIP מ AUDIO CD

yo-yo
שימו לב! השרשור הזה בן 5282 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

אני בטוח שלחלק מכם יצא לא פעם לעשות RIP מדיסק מוזיקה מקורי למחשב.. בין אם זה MP3, FLAC, WAV וכו'.

חשבתי על רעיון במקום כל פעם "לאסוף" את כל הדיסקים המקוריים ולעשות להם RIP דיסק אחר דיסק במהירות איטית.. פשוט להעתיק את כולם לכונן הקשיח לקובץ ISO או IMAGE אחר נפוץ ובכל פעם שאנחנו צריכים את אחד הדיסקים או כולם בשביל ליצור אוסף בפורמט חדש כלשהו (אחרי יציאה של פורמט חדש או שדרוג HU שתומך בפורמט חדש יותר) הדיסקים פשוט יהיו על המחשב ובעזרת תוכנה בסגנון DAEMON TOOLS שמדמה CD וירטואלי במחשב נוכל להעתיק אותם מחדש במהירות הרבה יותר גדולה ומבלי להכניס ולהוציא את כל הדיסקים. חסכון ב"איסוף" הדיסקים, הכנסה והוצאה של ה CD ו RIP מהיר יותר כי הכל מבוצע מהדיסק הקשיח.

ההנחה היא שיש מקום בדיסק הקשיח (ומקסימום אז אפשר לצרוב 8 דיסקים מקוריים על דיסק DVD אחד וזה די חוסך מקום וחיפושים במקרה של יצירת אוסף מחדש). בנוסף יתרון לאלו עם NETBOOK ללא CDROM.

עלה לי הרעיון כי עכשיו עשיתי איסוף של הדיסקים בשביל לעשות RIP ל 320KBPS ובאותו הרגע חשבתי לקנות אייפוד קלאסיק ואולי להשתמש ב LOSSLESS שלהם... וכבר ראיתי סרטים שאני צריך לעשות את זה כמה פעמים ועוד יותר גרוע בשיטה הרגילה והמסורבלת. בנוסף לא כל הדיסקים שלי ואני לא רוצה להטריח כל פעם אנשים ולקחת להם דיסקים. ככה אני עושה זאת פעם אחת. יותר מזה, זה לא שוחק את הדיסקים ומאפשר קריאה ללא איבוד מידה במקרה של שריטות וכו'.

מה אתם אומרים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה רעיון טוב אך אני בספק שהוא חדש - אני חושב שדי הרבה אנשים מאכסנים את המוסיקה שלהם כך - לפחות אני כן . :-)

וזה אפילו מגובה גם על הארד דיסק חיצוני ליתר ביטחון . :twisted:

Head : Alpine IXA - W407 + PXA H701

Spk : Mt22 | L3 | Hertz Ml 1600 | HDX 300 D

Amp : Nakamichi PA2100 | PA4100 | Audison Lrx 1.1 K

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כך בחשבון שלעולם פורמט לוסלס יהיה איכותי יותר גם מMP3 בקידוד גבוה

במערכת טובה אפשר להרגיש הבדלים בעיקר בעומק ואותנטיות הצליל

בזמנו חיפשתי מידע דומה ונתקלתי בזה,מקווה שיעזור

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=279381&highlight=mp3pro

מי שמפחד מאחד לא מפחד מאף אחד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כרובי: אני יודע, אני אמציא כפפות לרגליים.

קרמיט: אבל כרובי, כבר המציאו את זה, קוראים לזה גרביים

:-P

יש היום כל כך הרבה אופציות לאכסון מידע מוזיקלי.

הבעיה עם קבצי ISO וFLAC וAPE וWAV הם שהם תופסים המון מקום וצריך נפחים גדולים במידה ובאמת יש לך מאגר רציני של דיסקים.

יש לי למעלה מ600 דיסקים מקוריים...

אני באופן אישי לא מרגיש הבדל באיכות ברגע שאני ממיר דיסק מקור לWAV ואז דוחס את זה לMP3 בדחיסה של 320

או כשאני מוריד מהרשת דיסקים בפורמט לוסלסס, ממיר לWAV ודוחס לMP3 ב320

כל אחד ומה שטוב לו כל אחד ומה שנוח לו.

למען האמת ראיתי כבר פטנטים שמחברים אותך מהרכב לרשת הביתית שלך בVPN ואתה יכול תוך כדי נהיגה להשתמש במאגר מידע שיש לך בבית - ברכב...

אין לזה סוף - טוב שכך 8)

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

lanosforce

באיזה תוכנה אתה משתמש ?

להמרה ללא עיבוד איכות .

אני רוצה להמיר את הFLAC לWAV ואולי ל MP3

תודה רבה

נתי.א vbmenu_register("postmenu_2315540", true);

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר בעניין ריפים עסקינן - קצת על איך לבצע ריפ טוב ל-mp3 ולמה לא לסמוך תמיד על הורדות.

בדרך כלל כאשר אנשים מורידים מוזיקה בפורמט mp3 הם יחפשו איכות כמה שיותר טובה - הדבר מתורגם להורדת קבצים בעלי קצב דגימה X ומעלה (כאשר לרוב 192kbps מהווה את הרף התחתון).

נושא שמתעלמים ממנו הוא איכות האלגוריתם אשר מבצע את ההמרה.

בתמונה שמצורפת למטה ניתן ליראות את מסך ההגדרות של תוכנת cdex (שבה אני משתמש לצורך ריפינג - חינמית ומומלצת דרך אגב).

סימנתי באדום את אפשרויות הבחירה הנוגעות לעניין.

למעשה ההגדרה קובעת כמה קשה יעבוד האלגוריתם שמבצע את הדחיסה.

אם עושים לתוכנה 'חיים קלים', היא תבצע דחיסה 'טיפשה' ללא התייחסות לצורת הגל מבחינת שיאים, רגעי שקט ושאר ניואנסים.

התוצאה היא צליל 'מקומפרס' שמאבד הרבה מהדינמיקה המקורית.

בקביעה על איכות גבוהה - האלגוריתם מנסה להתייחס לכל ניואנס ולשחזר אותו גם בתוצאה הדחוסה.

ההפסד היחיד הוא עליה מזערית בגודל הקובץ הסופי וזמן עיבוד ארוך יותר - שני עניינים זניחים לחלוטין עם כמויות האחסון וכח המיחשוב של ימינו.

כאשר מורידים קבצי mp3 אין דרך לדעת על אלו הגדרות נעשתה הדחיסה.

אני ביצעתי השוואה של קבצים שהורדתי מול קבצים שביצעתי להם ריפ 'חכם' וברוב המקרים הריפ שלי ניצח (צריך לבדוק על כמה חברים, אולי אני לא מספיק אובייקטיבי).

בכל מקרה - בפעם הבאה שאתם מבצעים ריפ ל-mp3 - זיכרו את ההגדרות האלה.

cdex options.JPG

Ford Fiesta Ambiente 2012

Ford Focus Active Tourer  2020

Magenta Workshop

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלכס, באיזו תוכנה עשית את הגיבוי לכונן הקשיח? (ברור לי שאין לזה חשיבות רבה, סתם מתוך עניין...)

אגב, שם הקובץ תואם לשם הדיסק? או שאתה משנה את זה ידנית אחרי כל גיבוי (קצת מעצבן)

בנוסף, זה שומר לך גם את ה CD TEXT, נכון?

lanosforce, אני שמח שאתה שמח :-)

natio, כשאתה הופך קובץ LOSSLESS ל WAV אתה לא מאבד מהאיכות ולכן אין חשיבות לתוכנה שזה מבוצע. זה כמו שתדחוס ב WINZIP ותפתח את זה חזרה דרך WINRAR או 7ZIP. אתה תקבל את אותו קובץ מקור. אם יש שינוי אז צריך לבדוק את ההגדרות, בהנחה והשתמש בתוכנה נורמלית.

אחרי זה ל MP3, התוכנה הטובה ביותר כבר שנים רבות היא EAC ו LAME לקידוד. תוכל למצוא את זה בגוגל בלי בעיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

lanosforce

באיזה תוכנה אתה משתמש ?

להמרה ללא עיבוד איכות .

תודה רבה

אני הייתי ממליץ לך על FOOBAR2000 לבצע את ההמרה הזאת או כל המרה לצורך העניין.

לטעמי התוצאה יותר איכותית

אלי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

DBPOWERAMP להמרה מקובץ לקובץ - היחידה שהצלחתי להעביר איתה מ M4A (פורמט לוסלס של אפל) ל FLAC . ממשק מצוין, עושה תעבודה הייטב.

EXACT AUDIO COPY כמובן להמרה של דיסקים מקוריים. מתחברת למאגר של Exact Audio Rip על מנת להשוות אם ה RIP שעשית מה CD תואם לערכים של אנשים אחרים שעשו לאותו דיסק. כל ה RIPPERים הרציניים משתמשים בה , אפשר לראות מה LOGים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

lanosforce

באיזה תוכנה אתה משתמש ?

להמרה ללא עיבוד איכות .

תודה רבה

אני באופן אישי אוהב להשתמש בdbpoweramp להמרה מWAV לMP3

אבל אני משתמש בגרסא 9 שלהם עד היום - כל הגרסאות שיצאו אחרי זה ממש לא נוחות לשימוש כמו ה9 שלהם.

להמרה מFLAC לWAV וההפך אני משתמש בflac front end - תודה לאליקו

ואם צריך לפתוח קובץ WAV דחוס לפורמט WV אפשר למצוא בקלות תוכנה שנקראת wvunpack

לצריבה יש תוכנה קטנטנה שנקראת BURRRN שוב תודה לאליקו שהיא באמת פשוטה וטובה.

חוץ מזה לדעת לערוך קובץ CUE ולתקן בו שגיאות תמיד עוזר, רוב ההורדות של אלבומים בפורמט מקור מאימיול למשל מגיעים עם קבצי CUE שבכוונה שטלו בהם טעות אחת או שתיים כמו למשל שהפורמט מוצהר בפנים כWAVE ולא כFLAC או ההפך או ששם הקובץ שאותו הCUE צורב הוא לא נכון ואז צריך לתקן את שם הקובץ בתוך קובץ הCUE וכו' וכו'...

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5282 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...