Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם יש צורך בהחלפת רצועת טיימינג מיידית?

goldaa
שימו לב! השרשור הזה בן 5274 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

רכשתי לא מזמן איביזה 2002. 54 אלף קילומטראז. בבדיקה לפני הקניה הבוחן אמר לברר מתי הוחלפה הרצועה לאחרונה. מבירור שעשיתי במוסך המורשה בו הרכב מטופל, עולה כי לא הוחלפה לרכב רצועה. הבעלים הקודם טוען כי יש להחליף ב80 אלף. ומכוון שהרכב רק ב54 - לא בוצעה החלפה. מאידך גיסא, יש כאלה האומרים שצריך להחליף פעם ב5 שנים - ולכן אני חייב לגשת דחוף ולהחליף את הרצועה. יש לציין שהרכב עלה לכביש ב2003. וכאמור נסע מעט מאד.

הטיפול הבא הוא עוד 6000 קילומטר. ובקצב שבו אני נוסע זה ייקח בין 6 ל9 חודשים להערכתי.

מה אתם ממליצים? לחכות לטיפול ואז להחליף את הרצועה? או לגשת מייד מבלי לחשוב פעמיים ולהחליף את רצועת הטיימינג למען השקט הנפשי?

תודה רבה ושבוע טוב!

עמית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למרות שהרכב עלה לכביש ב 2003, הוא יוצר ב 2002 ולכן הוא בחריגת זמן עצומה ממועד החלפת רצועת התזמון.

רכב בן 7 עם רצועת תזמון מקורית נוסע על זמן שאול, אפילו שעשה רק 54K ק"מ.

חד משמעית לא לדחות !

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום רב!

אני במקומך לא ההיתי משחק עם רצועת הטיימינג כי היא יכולה להחזיק מעמד עד הטיפול הבא ואז הכול טוב ויפה, ומצד שני עם היא תקרע בדרך הסיפור שיכול לקרות לאוטו יצא לך פי כמה וכמה יותר יקר.

אז למען השקט הנפשי שלך ושלנו גש בהקדם והחלף רצועת טיימינג!

בברכה טל

צרפתיה היא כמו אישה, אתה מוציא כרטיס אשראי רק בשבילה:brickwall: :brickwall: :brickwall: :brickwall: :brickwall:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איציק וטל תודה לשניכם על התגובה המהירה!

הרגע התקשרתי לצמפיון מוטורס - המוסך המורשה בו מטופל הרכב מיום הקניה שלו. ושם באמת אישרו שלא הוחלפה רצועת טיימינג. אם זאת הבחורה שם התעקשה שברכב הזה (סיאט איביזה) ובמנוע בנזין יש להחליף רצועה אחת ל120 אלף קילומטר! נשמע לי קצת מוגזם. והאמת אני יותר נוטה להאמין למה שכתבתם לי פה מאשר מה שהיא אמרה. אבל עדיין, זה יוצר אצלי תחושה כאילו עדיין ניתן להמתין לטיפול..

דילמה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביקשת תגובה וקיבלת.

אתה לא יודע איך נהגו באוטו(בפרעות או בעדינות)האוטו אצלך דיי חדש ואתה דיי לא מכיר אותו.

כמו שהרבה פה ממליצים אחרי קניה של רכב יד שניה לגשת לעשות יישור קו מלא, למען השקט הנפשי שלך.

וגם עם אמרו לך שמחליפים רצועה כול 120000 קילומטר(שלפי דעתי זה מוגזם)עברו כבר מזמן חמש שנים, והאקלים בארץ לא ממש עושה טוב לחלקי גומי ופלסטיק.

שוב ההחלטה כולה שלך, ושוב אני ממליץ בשביל השקט הנפשי שלך תחליף רצועה זאת לא הוצעה כזאת גדולה ותיסע לך בראש שקט ללא דאגות.

בברכה טל

צרפתיה היא כמו אישה, אתה מוציא כרטיס אשראי רק בשבילה:brickwall: :brickwall: :brickwall: :brickwall: :brickwall:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי יש איביזה שנת 2005 עם 20K ק"מ, גם בצמפיון ירושלים וגם מוסך המכונית אמרו לי שרק ב90K ק"מ יש להחליף רצועה!

שההחלפה תלויה רק בק"מ ולא בזמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איציק וטל תודה לשניכם על התגובה המהירה!

הרגע התקשרתי לצמפיון מוטורס - המוסך המורשה בו מטופל הרכב מיום הקניה שלו. ושם באמת אישרו שלא הוחלפה רצועת טיימינג. אם זאת הבחורה שם התעקשה שברכב הזה (סיאט איביזה) ובמנוע בנזין יש להחליף רצועה אחת ל120 אלף קילומטר! נשמע לי קצת מוגזם. והאמת אני יותר נוטה להאמין למה שכתבתם לי פה מאשר מה שהיא אמרה. אבל עדיין, זה יוצר אצלי תחושה כאילו עדיין ניתן להמתין לטיפול..

דילמה.

אכן בספרות הייצרן לא קיימת מגבלת זמן לגבי החלפת רצועת תיזמון לכול מנועי הבנזין תוצרת קונצרן VAG כולל את הרכב שלך אלא רק מציינים שיש להחליף לאחר 120K או 180K תלוי בסוג/קוד המנוע.

אבל רצועת התיזמון מתבלה גם עקב חום/לחות ולכן החלף את הרצועה בהקדם האפשרי.

המלצה של רוב בעלי המקצוע (הפקידה היא לא בעלת מקצוע) היא החלפה לאחר 4 שנים.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נזק ברצועת טיימינג יכול לגרום לנזק כבד בראש מנוע(הרבה כסף) ואפילו להגיע לנזק של מנוע(הרבה מאוד כסף)

עכשין נשאל, האם שווה לקחת סיכון כזה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי שיש הרבה "מיתולוגיה" בנושא החלפת רצועת טיימינג.

כשהיה לי 205 1.4 הוחלפה הרצועה כל 90 אלף קילומטר (ללא קשר למספר השנים ובממוצע עברו 6 שנים בין ההחלפות). כל הרצועות שהוחלפו היו ללא סימני בלאי חריגים (שיניים פגומות, סדקים עמוקים, חוטים פרומים וכו'). כיום יש לי C3 2005 עם מנוע זהה שעבר 45 אלף קילומטר ואני מחפש אסמכתא למועד הרצוי להחלפת הרצועה.

המחלקה הטכנית של לובינסקי גורסת שהרצועה צריכה להיות מוחלפת כל 3 שנים אך אין חובה להחליף את המותחנים עם החלפת הרצועה אלא רק לבדוק את מצבם. לי נראה שיש כאן מקדם בטיחות בלתי סביר מכיוון שסיטרואן נותן לרצועה (בדגם C4) אורך חיים של 10 שנים.

כמובן שאני לא רוצה להסתכן בנזק למנוע במקרה של קריעת רצועה אך נראה לי שהטיעון של "אקלים ישראלי" אינו מספק להצדיק את מרווח ההחלפה הקצר. במדינות אירופיות השוכנות לחופי הים התיכון האקלים דומה לזה שבישראל ולא נתקלתי בהנחיות מיוחדות של הייצרנים לגביהן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זאת בדיוק הבעיה.

אנשים שבשבילם כסף הוא לא בעיה יגידו (ובצדק) שיש להחליף את הרצועה בשביל השקט הנפשי. כי מה זה 600 שקל מול הסיכוי שילך לך ראש מנוע? אפילו אם יוצא שהרצועה הוחלפה הרבה שנים לפני מה שהיצרן הגדיר. ואני מאד מבין את זה.

מצד שני מי שכן "כבד" לו לשלם 600 שקל. נמצא בדילמה. כי ואללה החיים יקרים יותר. ובטיחות חשובה מאין כמוה. וראש מנוע או המנוע כולו יעלה הרבה יותר לתקן. אבל בראש נשאר הWHAT IF הזה, שאתה בעצם הולך ומחליף חלק מקורי ברכב שאמור להחזיק 120 אלף. אחרי 54 בלבד. ולמה? כי זאת הנורמה. כי חבל לחסוך בדברים כאלה אם אפשר להיות בראש שקט.

הרכב מתפקד פרפקט כרגע (טפו טפו טפו) מאד שמור. אבל הבנתי שבמקרים של קריעת רצועה אין שום סממן מקדים. וכן, זה מפחיד אותי. אני לא אחד שמזניח דברים כאלה. וכמו שאמרתי למעלה אם היו לי 50 אלף שקל בחשבון בנק הייתי רץ להחליף כדי להיות רגוע. אבל אין לי.

ולכן אני מקשה עליכם ושואל, איך יודעים אם זה קריטי כרגע או לא? כי האופציה השניה היא להחליף עוד חצי שנה בטיפול הגדול הקרוב. אבל זאת לא התשובה שאני מחפש. אני מחפש את מה שאתם חושבים באמת ואני מאד מודה לכל מי שכבר הגיב פה בדיון ועוזר לי לגבש דעה בנושא.

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קבלת חוו"ד של אנשי מקצוע כאן בפורום.

אחרי 6-7 שנים - קריעת חגורת טיימינג יכולה להיות עניין של זמן מועט, ומשם - נזק למנוע.

מציע לך לבדוק מס' הצעות מחיר לגבי העבודה הנ"ל, וכך תרוויח רכב תקין גם מחיר נוח וגם שקט לשנים הבאות.

אל תדחה !

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכי טוב בשבילך כנס למוסך רון או כול מוסך שמתעסק עם הרכבים הללו, ובקש שיפרקו את החיפוי (פלסטיקה) של הרוצעת טיימיניג, ויסתכלו לראות מה מצבה (נכון זה לא פותר אותך מלהחליף את הרצועה, אבל זה נותן לך אינדיקציה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5274 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...