Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חשמל ביתי - כמה אפשר להעמיס על חיווט של מנורה?

itaysamurai
שימו לב! השרשור הזה בן 5304 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• אחראי פורום

בוקר עצל לכולם,

יש לי מחסן שהסבתי לחדר עבודה. הבעיה היא שאין שם שקע חשמל בכלל.

יש מנורה בתקרה עם מתג סטנדרטי ליד הדלת וחשבתי אם אני יכול לשרשר מהמנורה

כבל עם שקע בסופו, לחבר שם כלי עבודה (לא גדולים - משייפת אקסצנטרית, דרמל, מלחם. כמובן אחד בכל פעם).

אם כבר - אפשר להוציא ממנה 2 שקעים (נגיד לעוד מנורה. לא חייב עוד שקע, אפשר דוּך)?

תודה,

איתי.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אומנם המנורה היא רק מנורה אולי של 100 וואט, אבל יכול להיות שעל אותו נתיך יושבים צרכנים גדולים בחלק אחר של הבית ותוספת עומס משמעותית יכולה לגרום לתקלות.

אם נתעלם מצרכנים אחרים על הנתיך, וכדי שלא תלך עד קצה הגבול, אני יכול לומר שסדרי גודל של תוספת מאות וואטים על מוליכי המנורה אינם מהווים בעיה. גם 1,000 וואט יכול להיות סביר.

שים לב שלצורך שקעים נדרש גם קו הארקה שלא בטוח שהוא קיים בכלל באינטלציה של תאורה.

אזהרה ! על פי החוק, עבודות חשמל יבוצעו ע"י חשמלאי בעל רשיון מתאים.

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבדוק איזה פקק חשמל מפיל את המנורה הזאת , ותראה כמה ואט כתוב עליו וזה בעומס המותר

כל זה כמובן אם החוט חשמל בעובי הסטנדרטי ולא דק יותר . . .

ואהבת לרעך כמוך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אביתר,

על נתיך רשום זרם ולא הספק, אמפרים ולא וואטים.

לנתיך יכולים להתחבר מספר מוליכים מצרכנים שונים.

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקופסה שבה מותקן המתג ניתן למצוא פאזה, ואפס ויתכן שגם הארקה, או להשחיל קו הארקה לשם.

אפשר לחבר שקע רגיל למוליכים שמזינים נורה (עובי 1.5 מ"מ בד"כ) ובהחלט להפעיל את הכלים שתיארת.

גם בבנייה מודרנית, מותר ומקובל להזין שקעים ותאורה מאותו קו, אז אני לא רואה עם זה בעייה (בתנאי שזה נעשה באופן מקצועי ובטיחותי, כולל הארקה).

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

יש הארקה במנורה עצמה ועובי החוטים שם נראה כמו בתי המנורות שקיימות בתוך הבית

(ועליהם כבר התקנתי גופי תאורה עם 6 מנורות למשל).

אני מעדיף להוציא שירשור מהמנורה עצמה, גם כי החיבורים שלה כבר חשופים וגם כי היא קרובה

יחסית למיקום שרציתי שקעים חדשים.

בכל מקרה, כל עוד אתם אומרים שאפשר לחבר אליה שני שקעים (או שקע אחד ועוד מנורה קבועה שתידלק במקביל),

זה מספיק לי.

תודה!

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא משנה כמה שקעים אתה מוציא, אחד, שניים או עשרה - מה שחשוב זה ההספק הכולל שעל קו הזינה אליהם.

אם תחבר 5 צרכנים כ"א 100 וואט וכ"א לשקע אחר, או תחבר צרכן אחד של 500 וואט לשקע בודד = אותו הדבר מבחינת עומס על הקו.

.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...