Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה עושה תייר נכה שמגיע לארץ? (והאם קיים תו נכה זמני לרכב)

Derish
שימו לב! השרשור הזה בן 5303 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

המצב בקצרה: קרובת משפחה מתכננת להגיע לביקור בישראל למשך שבועיים. היא מתניידת בכסא גלגלים, בעלה מסיע אותה לכל מקום ומסייע לה כמלווה לכל דבר. יש להם את כל האישורים הנחוצים בארץ המוצא (אוקראינה), אבל לא נראה לי שזה תופס כאן. התכנית היא לשכור רכב למשך התקופה.

בירורים שעשינו לגבי תו חניה זמני לנכה העלו את ההצעות הבאות:

משרד הרישוי - דברו עם משרד הבריאות

משרד הבריאות - דברו עם משרד הפנים

משרד הפנים - דברו עם ביטוח לאומי

...

בקיצור, כרגיל, ישראל מסבירה פניה לתייר.

אשמח לשמוע אם מישהו מכם נתקל במקרה דומה בעבר. למי צריך לפנות ומה צריך לעשות ע"מ לנפק אישור חניה זמני לנכה? קשה לי להאמין שהמקרה שלי חסר תקדים, אך נראה שאיש לא יודע כיצד להתנהל במצב הזה.

בתודה מראש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלתי את גוגל והוא ענה לי:

ISRAEL FOR PEOPLE WITH DISABILITIES

Considerable efforts and resources have been invested in Israel to enable disabled persons to access any destination and to receive service that is equal to that received by the rest of the public.

For more information, visit this page.

Check out our special

itineraries for the disabled.

Is there a temporary parking permit for disabled tourists?

No, unfortunately there isn’t. Please use the ordinary parking meters or parking lots.

כמו-כן תוכל לבדוק באתר נגישות לישראל:

http://www.aisrael.org/Index.asp?ArticleID=24039&CategoryID=553&Page=1

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלתי את גוגל והוא ענה לי

אמיר, רד מהעץ שלך. גם אני שאלתי את גוגל וקיבלתי את אותן תשובות ואותם לינקים.

מה שכתוב שם לא נראה לי הגיוני (למרות שבישראל הכל יכול להיות) ואני גם לא ממהר לסמוך על אתרי האינטרנט של הממשלה. לכן פנינו טלפונית לכל הגורמים לעיל, ושלא במפתיע, איש לא יכל לספק תשובה חד משמעית. לכן שאלתי בפורום, בתקווה ללמוד מנסיון ולא מתיאוריה.

להבא, אשמח אם תסייג את התשובות שלך לפי המשתמש שאתה עונה לו. אני לא מצפה ממך להכיר את כל עשרות אלפי האנשים הרשומים פה, אבל מאמין שאני באופן אישי מוכר מספיק בפורום ע"מ לא להיות חשוד ב"צעירות" או בחוסר יכולת לבצע חיפוש ברשת ובאתר.

בכל אופן, תודה שלקחת את הזמן להגיב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Derish קשישא :wink:,

אתה יודע למה במשרד הרישוי אומרים לך לא יודעים ?

כי פשוט אין להם נוהל כזה. נוהל שלא קיים פירושו שאין בנמצא תשובה לבעייתך.

מכר מחו"ל, נכה, ביקר בארץ לפני כ-3 שנים והשתמש בתו מחו"ל בעת ששכר רכב (הוא נוהג באוטומט רגיל).

יש מקומות שכנראה ויתרו לו על דוחו"ת (אחרים קיבלו ועליו דילגו) ויש מקום שאפילו גררו את ריכבו.

בקשה לביטול הדו"ח הוגשה למחרת היום.

אגב, בצילום הרכב ניתן להבחין בתו הנכה האירופאי תלוי בחלון - הדו"ח בוטל לפנים משורת הדין אך לא התשלום עבור הגרירה.

בין היתר נאמר בהודעת הביטול שהתו אינו מוכר בישראל ולא יתחשבו בבקשות נוספות מטעמו.

מיותר לציין שהתשובה הגיעה הרבה אחרי שחזר לחו"ל אבל עדיין לפני תום ה-90 יום.

הרבה דברים לא נראים הגיוניים - גם העובדה שאם אדם הופך לנכה לאחר גיל 67, פירוש הדבר שאינו זכאי לשום פטור מיסים לענין רכישת רכב. ברוב המקרים פירוש הדבר שנכה שכזה ישלם לא רק את מחיר הרכב במלואו, אלא גם את כל המנגנונים וההתאמות ישלם מכיסו. חלק מהרכבים האלה יהיו שווים הרבה פחות ממחירון המשומשות בגלל השינויים שנערכו בהם.

נכון לינואר 2009 משרד הרישוי מטפל בהנפקת אישורי תוים במקום הביטוח הלאומי. בנסיבות אלה אולי יש מקום לפנות אל משרד הרישוי בבקשה לקבלת תו במתכונת של מבקש ישראלי, בצירוף כל המסמכים הרלוונטיים ובצרוף צילום תו הנכה מחו"ל וכן בצירוף מכתב הסבר למהות הבקשה. אם מישהו חושב שם קצת מעבר לקופסא, אני מניח שהוא יהיה יצירתי וינפיק תו שתוקפו קצר.

אני מקווה שטופס הבקשה יעלה בקובץ הרצ"ב:

תו נכה.pdf

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5303 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...