Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

[אלקרוסטטיקה] האם המכונית אמורה להטען?

Leonid
שימו לב! השרשור הזה בן 7352 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נתקלתי בתופעה מאוד מעצבנת בלאנטיס של אבא שלי. הרבה פעמים כשאני יוצא מהאוטו אני חוטף מכת חשמל מהדלת. אני חשבתי לקנות כזה דבר שתולים באיזור האגזוז שנוגע באספלט כדי ליצור הארקה, ולמנוע את מכות החשמל שאני מקבל.

כשאמרתי לאח שלי על הרעיון הוא אמר שבכלל האוטו לא אמור להטען ! הוא אמר שדבר כזה חייב להיות מטופל במסגרת אחריות ! (האוטו חצי שנה על הכביש)

מה עושים ?!

vot tol'ko na nas gnat' ne nado....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לי זה קורה לא מעט פעמים

בזמן שאתה נוסע בכביש אז הצמיגים יוצרים מגע עם האספלט וכתוצאה מכך נוצר חשמל סטטי באוטו.

אם תיגע בדלת (בפח) אז אתה תחטוף את החשמל הסטטי הזה, אם תיגע בידית של הדלת, סביר להניח שזה לא יקרה לך...

לגבי הטיפול במסגרת האחריות - לא נראה לי בכלל, הרי זה ידוע התופעה הזו בכלי רכב.

Skoda Octavia MK III 1.8TSI

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב לא ניטען מי שנטען הוא אתה בחיכוך של הבגדים בריפוד המושבים. בעיקר כותנה שמשתפשפת עם הבד הסינטתי של המושבים. כשאה יוצא מהאוטו תוציא רגל אחת לרצפה, ובעודך יושב באוטו תיגע בדלת עצמה (גוף מתכת) כדי לפרוק את עצמך בלי הכאב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למען האמת, זה קורה כשאתם יוצאים מהאוטו, כאשר אתם מתרוממים (חיחי) אתם טוענים את עצמכם במטען גבוהה מאוד, לדוגמא, תנסו, לפני שאתם קמים מהמושב, לגעת בברזל של הדלת, או של הגוף של הרכב, ורק אז תקומו, מה שיקרה זה שלא תטענו את עצמכם כי ישר תפרקו את המטען לגוף של הרכב (שידוע כמינוס).

נסו את זה.

אם כבר קמתם ולא עשיתם את התהליך הנ"ל, קחו את מפתח (שכולו מתחת) ותיגעו איתו בגוף של הרכב, זה הרבה פחות כואב.

עריכה:

אופס קיט הקדים אותי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ידעתם שבממוצע, מידי שנה נשרפות 6 מכוניות בתחנות דלק בישראל בגלל חשמל סטטי..

אני בכל מקרה לא ידעתי את זה עד להרצאה ההיא שהיתה לנו פה.

בכל מקרה, אני מניח שאתם מכירים את פס הגומי עם חוט הברזל הזה שפעם היו תולים מתחת לפגוש האחורי במכוניות... ובכן... זה אמור לפתור את הבעיה, מעין "הארקה" תמידית לאוטו...

רון.

oo==00==00

למכירה אגזוז SEBRING אובלי, כניסה 2.5', פרטים בה"פ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שמי שנטען זה דווקא האוטו ! בגלל החיכוך עם האוויר בזמן נסיעה !

בכל אופן, אני אנסה את הקטע של קודם לגעת ברכב בלי לקום, נראה אם זה עוזר...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שמי שנטען זה דווקא האוטו ! בגלל החיכוך עם האוויר בזמן נסיעה !

בכל אופן, אני אנסה את הקטע של קודם לגעת ברכב בלי לקום, נראה אם זה עוזר...

או אם זה של הדלק שזורם מהמשאבה לתוך טנק הדלק של האוטו או אם זה הגוף שלנו כשאנחנו מתיישבים באוטו...

רון.

oo==00==00

למכירה אגזוז SEBRING אובלי, כניסה 2.5', פרטים בה"פ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה גם קורה לי שאני סוגר את השער של החניה שלי ... אחרי שאני מכניס את האוטו...

מה אפשר לעשות בנידון לגבי זה????

אין לי על מה לסמוך רק על המגדש טורבו...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה גם קורה לי שאני סוגר את השער של החניה שלי ... אחרי שאני מכניס את האוטו...

מה אפשר לעשות בנידון לגבי זה????

השאלה היא מי פה טעון? אתה או השער. אני הייתי מהמר שזה אתה, אז תנסה להאריק את עצמך לפני שאתה נוגע בשער.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם מישהו היה טורח לבצע חיפוש, הוא היה מגלה שזה נידון בפורום כמה וכמה פעמים ובאריכות!!

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם מישהו היה טורח לבצע חיפוש, הוא היה מגלה שזה נידון בפורום כמה וכמה פעמים ובאריכות!!

רוני

רוני, השאלה שלי היתה לגבי האחריות באופן ספציפי ! (ואגב, עדיין אף אחד לא ענה לי)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוני

רוני, השאלה שלי היתה לגבי האחריות באופן ספציפי ! (ואגב, עדיין אף אחד לא ענה לי)

איזה אחריות אתה רוצה בדיוק..???

התופעה של חשמל סטטי בזמן יציאה מהרכב קשורה לך, ולביגוד עליך, לא לרכב..

:idea: בעצם , למה לא , תנסה לפנות למוסך מורשה... מעניין מה תהיה תגובתם/תשובתם :wink:

ותעדכן אותנו, כמובן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע, זה ברור.. גם אני תהיתי בשאלה הזו פעמים רבות.

זה או החיכוך שלך עם הבגדים והמושב, או החיכוך שלך עם הדוושות שעשויות גומי או אלף ואחת סיבות. דוגרי, אם תלך למוסך, ירביצו לך שם.

שאלתי פעם את סבא'לה למה זה קורה ושנראה לי שהרכב כל פעם נטען.. הוא אמר לי.. "אדיוט, חשבת שאולי זה אתה שנטען?!"

קיצר, שמע לסבא..

להאריק את הרכב?!?!?!?! לא נראה לי. תאריק את עצמך אחי. תחבר חוט ברזל מהבולבול דרך המושב לכביש. רק תקווה שהחוט לא יתפס שאמצע הנסיעה.

יאלה ביי

נחמד הפורום הזה

אמ... E=MC²? מהירות האור בריבוע זה הרבה קמ"ש...

חח P:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7352 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.
  • תוכן חדש...