Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מדוע הבדל כה גדול בין מחירון יד2 למחירון לוי יצחק?

asaf89
שימו לב! השרשור הזה בן 1164 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• שבועיים מאוחר יותר ...
  • תגובות 197
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המילה 'מחירון' אינה מתאימה בכלל לשוק היד2. האם בבורסה יש מחירון?!

מחירון הוא בעצם רשימת המחירים של מוצרים של מוכר כלשהו להציע את מרכולתו. לכל יבואן יש מחירון משל עצמו.

המחירון של לוי יצחק לפני עידן יד2, היה אמת מידה גם עבור שוק היד2 והוא אומץ ע"י חברות הביטוח כדי לחסוך כל הזמן את הצורך לשמאות פרטנית.

היום שאפשר לראות את מחירי ההיצע של האנשים. המחירון היא רק נק' יחוס. אבל למעשה יחס המחירים לדגמים מתחרים הוא מה שמחזיק את המחירים. אם יש דגם חדש יותר / נחשב יותר בלוח. הוא דוחף בכח את המחירים של הדגמים המתחרים שלו כלפי מטה.

יצחק לוי יכול לכתוב במחירון מה שבא לו. אבל אם המוכרים רוצים למכור, הם חייבים להיות אטרקטיבים מול דגמים נחשבים או חדשים יותר שמתחרים בהם.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

- פיאט בראבו סנסשיין רובוטית 1.4 - 2011

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
  • 3 שבועות מאוחר יותר ...

מאז שנכנס האתר יד 2 כל ערימת הקלפים נטרפה !!! אם זה טוב ...??? וואללה לא בטוח בכלל ... לדעתי זה יוצר אי סדר .

ראו את שוק הדירות ומאמין שזה תקף גם בשוק הרכב , כל דכפין ממציא מחיר השכן מימין ומשמאל רואים את המחיר ותוקעים את אותו מחיר ובום קיבלנו עליית מחירים בשוק הרכב זה יכול להיות הפוך בום ירידת מחירים.

אבל בשוק הדירות זה מאה אחוז תקף כל אחד מנסה את מזלו וגורם לעלייה לא הגיונית ככה שאם היה מחירון מסודר אולי הדברים היו פחות מורכבים .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי יצחק לוי זה מחירון רשמי

ביד 2 אפשר לכתוב כל מה שרוצים

בכל מקרה יצחק לוי חייב להיות בחינם-לא מספיק האתר עם ה5 כניסות חינם

יהודה

מת על טיולי שטח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ללוי יצחק אין מושג בגרוש במכוניות שהן לא שנה שנתיים על הכביש וניתן לראות זאת בשוק של הצרפתיות ספורט או של רכבי עבודה או 4x4 ישנים.

Sent from my Le X820 using Tapatalk

בשלב זה של חיי, אצהיר ללא התחייבות שלעולם לא אעבור לאוטומט כל עוד גופי מתפקד וגפיי נעות כמתוכנן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחר = היום שאחרי "היום"

מכר = קיבל כסף תמורת מוצר שהיה שלו ועכשיו כבר לא

לגופו של עניין: יד2 מתבסס על מה שאומרים לו אלה שמכרו את הרכב. בהתחשב בכך שמדובר בישראלי הממוצע, אני בספק אם נותנים לו מכירים אמיתיים ואז השאלה היא האם הוא משקלל זאת. לדעתי המחירים שמפורסמים במחירון יד2 עדיין לא תפסו בשוק, ואפשר להתמקח בעזרתם אבל אני הייתי שולח את המתמקח לקנות מיד 2 ולעזוב אותי בשקט.

ההתבססות על המחיר המבוקש במודעה היא פארסה עוד יותר גדולה, משום שהמחירים האלה בד"כ לא מחזיקים מים, וממילא מבוססים - ניחשתם נכון - על המחירון של יצחק לוי...

מצד שני, מי שיד2 טופח לו על אגו מחיר המכונית, אולי ינסה לעשות בו שימוש, אבל בתור קונה לא הייתי מסכים. ולכן, בסוף הכל ממילא בסיס למו"מ - יש לך רכב נחשק? תוכל להתמקח יותר.

מסכים לגמרי

מת על טיולי שטח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

דוגמה לרכב "ספורטיבי" משהו...

מאזדה MX5 גג קשיח,מודל 2007 , יד 4, 111,000 ק"מ.

מטופלת רק במוסך, לא רשום על תוספות.

מחירון משוקלל יד 2: 57K

מחירון משוקל לוי יצחק: כמעט 77K

1. הפרש כזה גבוהה?

2. הבעלים דורש 110K (נו באמת...)

בכלל הMX5יות מתומחרות בשמיים, מדוע? איפה הפרופורציות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דוגמה לרכב "ספורטיבי" משהו...

מאזדה MX5 גג קשיח,מודל 2007 , יד 4, 111,000 ק"מ.

מטופלת רק במוסך, לא רשום על תוספות.

מחירון משוקלל יד 2: 57K

מחירון משוקל לוי יצחק: כמעט 77K

1. הפרש כזה גבוהה?

2. הבעלים דורש 110K (נו באמת...)

בכלל הMX5יות מתומחרות בשמיים, מדוע? איפה הפרופורציות?

לשוק של המיאטות אין הסבר ברור. רכב כזה שנתון 2003 נמכר ב-10 מעל המחירון תוך יומיים מהפרסום. למה? שאלה טובה. אולי לשמאי הנכבד יהיו תשובות .

Sent from my Le X820 using Tapatalk

בשלב זה של חיי, אצהיר ללא התחייבות שלעולם לא אעבור לאוטומט כל עוד גופי מתפקד וגפיי נעות כמתוכנן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רואה שאנשים מפרסמים מחירים הזויים ביד 2 לפעמים באיזה 10 15 ואפילו 20 אחוז יותר ממחירון לוי יצחק. אין לי ניסיון יותר מדי בקנייה ומכירה לכן מעניין אותי לדעת האם המחירון הזה הוא תורה מסיני או בגדר המלצה בלבד ואנשים יכולים בכיף למכור מעל מחירון או מתחת? אשמח לדעת היכן זה עומד כיום כשידוע לי ששוק הרכבים מוצף במכוניות משומשות ולכן לא ברור לי איך אנשים מפרסמים מחירים הזויים שאין להם אחיזה במציאות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יותר נכון להגיד שלמחירון אין אחיזה במציאות.

תלוי בסוג הרכב - יש רכבים מבוקשים מאוד, מבוקשים, עם ביקוש חלש וללא ביקוש.

אתה רוצה לשאול לגבי רכב ספציפי?

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלוי באיזה רכב מדובר , יש רכבים שנמכרים במחירון , יש רכבים שנמכרים מתחת למחירון ויש רכבים שנמכרים מעל המחירון ויש רכבים שנמכרים הרבה מעל המחירון.

הכל תלוי בסוג הרכב / אמינותו / סחירות / ביקוש וכו'..

למשל רכבים צרפתיים נוטים להמכר הרבה מתחת למחירון שלהם. כמו סיטרואן ופגו' וכו'..

רכבים גרמנים נמכרים במחירון ואולי קצת מתחת ורכבי ספורט גרמניים נמכרים מעל המחירון. ופה השאלה כמה האוטו שמור וכמה הוא הושקע בו.

למשל אאודי טיטי בשנתונים נמוכים נמכרים נמכרים מעל המחירון , למה ? כי זה רכב שאין אותו הרבה והמחירון לא משקף את המציאות לגביו.. למשל המחירון של אאודי טיטי 2007 הוא 60 אלף ש"ח +- אבל בפועל הוא נמכר 20-30 מעל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה לגבי רכבים חדשים יותר לדוגמא אאודי a3 שנתונים קרובים יותר (2015 2016)? עד כמה נהוג להוריד את המוכר במחיר במידה והרכב יחסית שמור ואין תקלות מיוחדות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה לגבי רכבים חדשים יותר לדוגמא אאודי a3 שנתונים קרובים יותר (2015 2016)? עד כמה נהוג להוריד את המוכר במחיר במידה והרכב יחסית שמור ואין תקלות מיוחדות

הרכבים האלו נמכרים פחות או יותר במחירון , גם מדובר ברכב שבשנתון הזה הוא עדיין באחריות יצרן.

ככה שהמוכר יהיה הרבה פחות גמיש גם אם יתגלו בעיות מכניות ברכב.

זה גם תלוי כמה היא מושקעת כמה ק"מ עברה , איזה יד היא , וכו'..

למשל אם הרכב שנת 2015 עם 100,000 ק"מ יד שלישית והמחירון למשל סתם דוגמא 100 אלף , אז תוכל לשחק על הקטע של הק"מ ויד שיש עליהם ירידת ערך במחירון משוקלל של לוי יצחק.

או אם הרכב עבר תאונה וכו' ..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדבר היחיד שצריך לקחת בחשבון אם קונים רכב בעשרות אלפי שקלים מעל המחירון , במידה ועשית לו ביטוח והרכב נגנב חצי שעה אחרי הרכישה? אף אחד לא יחזיר לך את ההפרש המשוכלל מהמחירון עליו.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1164 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...