Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיכום ביניים - 8 חודשים עם מגאן ספורט 225

NMP
שימו לב! השרשור הזה בן 5361 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

התכוונתי לכתוב אחרי חודש-חודשיים ומשם זה כל הזמן נדחה אבל הגיע הזמן.

מאחר ומעט מאוד רכבים כאלו עלו על הכביש וגם פה בפורום הנציגות דלילה, החלטתי לשתף קצת מהניסיון והחוויות עם הרכב ולענות מסודר לכל אלה ששואלים אותי בפרטי או במפגשים.

אז אם להגיע לשורה התחתונה ולענות לשאלה הראשונה: "מרוצה מהאוטו ?"

מאוד :-D

מי שזוכר, עברתי התלבטויות קשות לגבי מחליפה ראויה לקליאו ספורט (MK2) שהייתה לי ואחרי מבחן מרוכז בעזרת מגזין "אוטו" שעשיתי על המתחרות הגעתי לבחירה שלי.

אני לא רוצה לחזור על כל מה שאמרתי (אפשר פשוט לקרוא את ההודעה הפותחת מהלינק האחרון) אבל כן אתייחס לכל הנקודות שהתחדדו אצלי במהלך התקופה (למעשה כבר תוך חודש אבל כפי שאמרתי, דחיתי ודחיתי את הכתיבה).

שמחתי מאוד לגלות שכל מה שהדליק אותי ברכב אכן שם ובכמויות ושלעומת זאת לצד המינוסים שזיהיתי לא התווספו חדשים (טוב, אולי משהו קטנצ'יק שטופל (*) 8)) ושתי הנקודות השחורות המשמעותיות התבררו ככאלה שאפשר לחיות איתם לא רע.

נתחיל מהרע, שני הדברים שהפריעו לי והקשו עליי את הבחירה היו ההגה וה-ESP (או יותר נכון חוסר היכולת לבטל אותו לגמרי).

לעניין ההגה מתרגלים מאוד מהר ותוך כמה ימים כבר שכחתי מזה לגמרי ואת כל המידע החסר השלמתי ממקומות אחרים, כשחלק לא קטן מזה זה פשוט להכיר קצת את הרכב ולדעת למה אפשר לצפות ממנו.

העניין הוא שאפשר לצפות להמון כי האחיזה מדהימה ואתה לומד לסמוך על היכולות האלה אבל לאחרונה כשמצב הצמיגים שלי התדרדר מאוד גיליתי שוב את החסרון במידע מההגה וכמה שבעצם התגברתי עליו בעזרת הניסיון ושצריך לעשות קצת תיאום ציפיות מחודש.

אז אין ספק שזה עדיין מינוס אבל כזה שאפשר להסתדר איתו די טוב.

לגבי ה-ESP, מאוד חששתי מהעניין הזה שאין אפשרות לניתוק מלא (מעל 50 קמ"ש המערכת חוזרת) אבל גיליתי שמדובר במערכת מדהימה, יותר טובה מכל ESP שיצא לי להכיר עד היום. היא לגמרי לא מתערבת בנהיגה נכונה. וכשאני אומר נכונה אני לא מתכוון במובן של נהיגה מתונה ובטוחה אלא טכנית נכונה. אני מדבר גם על נהיגה סופר ספורטיבית אפילו במוד סופר-אגרסיבי, עד כדי כך שגם בג'ימקאנה/מסלול היא לא מתערבת עד שלא עושים טעויות גסות או מנסים לעשות שטויות. אז כל עוד נוהגים נכון וזורם אין סיכוי שהיא תתערב. המקום היחיד שהיא בכל זאת תתערב וקצת תפריע זה בניסיון לעשות פרובוקציות מכוונות כמו אפל-קונטרה-אפל אבל גם אז אפשר לבצע את זה "מתחת לרדאר" אם קצת מעגלים את הפעולה (ועוזרים למערכת להבין שאנחנו יודעים מה אנחנו עושים) ולא מטלטלים את הרכב באגרסיביות בביצוע התרגיל (צריך לחכות שבריר שניה נוסף ולתת לרכב לרכון אל תוך ההפניה ורק אז לזרוק לצד השני).

בקיצור, למרות שאפשר מן הסתם לנטרל את המערכת ע"י הוצאת פיוז בדומה לקליאו דור ראשון ולמרות שהיה ברור לי שאני אבדוק את זה, עד היום לא מצאתי את הצורך הזה באף אירוע ואפילו לא ניסיתי לנטרל אותה (בניגוד לקליאו שהייתי מבטל את המערכת באופן קבוע כי בג'ימקאנות הייתה לה השפעה/הפרעה ברורה).

מה שמוביל אותי לתענוג שלי ברכב הזה: הוא פשוט עושה כל מה שאתה רוצה. יש לו turn-in מדהים. לא משנה (כמעט) מה מצב האחיזה, עד כמה הצמיגים שלי גמורים (והם די גמורים כרגע), כניסה מיידית אל תוך הסיבוב תהיה בשניה שהפנית את ההגה. כמובן שאם הצמיגים גמורים לא תצליח למשוך את זה לעקומה ארוכה באחיזה טובה אבל כניסה חדה תהיה.

בכלל, הכיול של הרכב מדהים. מצד אחד מחויבות קיצונית לפניה שמנטרלת כל סימן לתת-היגוי אבל לא במחיר של זנב פרוע וסורר (ולא כי המערכת מתקנת כי היא לא, היא מאפשרת זריקות בזוויות מאוד גדולות עד שהיא מתערבת). מרגישים אותו יוצא קצת ועוזר לעגל את הפניה ולקצר אותה, לפעמים בצורה מאוד מרשימה, אבל לא בצורה משוללת רסן שתחייב אותך להתייחס אליו בכל פניה כדי לשמור שלא ילך לאיבוד (אני יודע שיש כאלה שיגידו שזה חלק מה-fun אבל זה לא 106 ראלי, וככל שרכב יותר חזק וקיצוני, להתנהגות כזאת יש השלכות קשות יותר).

קצת על תנוחת הנהיגה והתפעול:

במעבר מהקליאו ספורט, הרגשתי בבית מהרגע הראשון. גם מי שלא אוהב את תנוחת הקליאו, יקבל גמישות די גדולה בכיוון מאחר וההגה מתכוונן גם לגובה וגם למרחק והכסא כמובן עם כל הכיוונים הדרושים.

את הדוושות כפי שחשתי כבר במבחן, הצמידו ברנו קצת יותר מדי למטרות heel-toe והתוצאה היא שצריך רגליים/נעליים קטנות כדי לא להפליק איזה ברקס אקראי ולא רצוני במעבר לגז. קצת מעצבן אבל מתרגלים.

הגיר מרגיש טוב מאוד, הרבה יותר טוב מהגיר הרגיש שהיה בקליאו. הוא רך מאוד, לא הייתי מתנגד לקצת יותר קליקיות בשילוב אבל חפיף. הבעיה היחידה היא שיש לו מהלך ארוך מאוד ולמרות שאני ממש לא פריק של quick-shift זה קצת מעצבן.

קצת נתונים כלליים של שימוש:

1. ביטוח: ציפיתי לסכום כבד בהתאם לביטוחים הגבוהים של שאר האופציות שהיו לי מול המגאן, כלומר הכנתי את עצמי כבר למספרים שנושקים לדו-ספרתי, בפועל הופתעתי מחצי מזה (מקיף באזור 4 כך שאפשר לסגור עם החובה על פחות מ-6).

2. צריכת דלק: מעולה. קצת חששתי מהצריכה של טורבו חזק אבל מאחר והמנוע הוא אותו מנוע חסכוני שאני כבר מכיר מהקליאו, אז מקבלים נתונים שיחסית לטורבו הם טובים מאוד. בשיוט רגוע אפשר לעשות גם 1:12. משולב שלי זה בין 8 ל-9 ק"מ לליטר ואני לא מכיר כזה דבר שיוט :twisted: ככה שגם נסיעה חזקה לא חורגת מזה כ"כ. אם נקח נקודתית סשן התגרזנות כבד אז נרד אולי עד ל-1:5 אבל קשה לשמור על היחס הגרוע הזה גם אם רוצים. בקיצור, 8-9 ק"מ לליטר :-)

3. רמת חומרים/הרכבה: סביר. לא מרגישים איזו איכות יוצאת דופן אבל מצד שני הכל עדיין במקום ולא מרשרש :wink:

4. טיפולים: מן הסתם הרכב חדש, באחריות ועוד לא הגעתי לשנה אבל עדיין יזמתי מפגשון עם קרסו, החלטתי לבצע החלפה מוקדמת של שמן ופילטר (סתם כי בא לי לפנק את האוטו אחרי ההרצה בשמן חדש ונקי). למעט העניין המרגיז שהפנו אותי למרכזי (בראשון) בתור המוסך היחיד (לפחות באזור המרכז) שמוסמך לטפל בגרסאות הספורט, הופתעתי מחוויה חיובית ביותר (וזולה) עם הפנים החדשות שקרסו מאוד מנסים לייצר. עושה רושם שסוף כל סוף הפנימו שם כמה דברים.

שורה תחתונה: מכירים את התחושה הכבדה שמתלווה להחלפת רכב אהוב באחד חדש ? את אותה סנטימנטליות דביקה שנשארת לתקופה לא קצרה כ"כ שבה כל הזמן מוצאים דברים שחסרים לנו, דברים שאנחנו חושבים שהיינו מעדיפים ברכב הקודם ? זה קרה לי כשעברתי לקליאו ובהתחשב בכמה שהקליאו רכב טוב, מאוד פחדתי שזאת תהיה מנת חלקו של כל רכב שיבחר.

אז זה לא קרה עם המגאן :-D

מבחינתי לפחות, המגאן עולה על הקליאו כמעט בכל פרמטר.

המקום היחיד בו הקליאו נותנת פייט הוא בתוואי ג'ימקאנה צפוף אבל גם אם במספרים הקליאו אולי יותר קלילה התחושה בפועל היא הפוכה אז כל עוד לא מעמידים מולי סטופר, החיוך גדול יותר :wink:

אנקדוטה מעניינת בהקשר של רכב חדש "שנפתח":

חבר שלי, אחרי שנדלק על הרכב בסיבוב שעשה באוטו שלי, קנה לאחרונה גם מגאן.

איך שהוא סיים הרצה (אלף ק"מ) הלכנו לעשות אימון משותף (הרכב שלי עם 12 אלף ק"מ בערך) ובאיזה שהוא שלב החלפנו והיינו די בשוק.

אני יודע שמנוע נפתח אחרי כמה אלפי ק"מ אבל אף-פעם לא הייתה לי השוואה כ"כ רלוונטית. הרכב שלו ממש הרגיש עגלה ביחס לשלי.

סה"כ מהרגע הראשון עם הרכב שלי אהבתי את הכח ואף-פעם לא הרגשתי מחסור ומן הסתם גם השיפור הזה של מנוע שנפתח הוא הדרגתי אבל ברגע שאתה יכול לעבור מרכב אחד שנפתח לאחד חדש שלא, ההבדל מאוד מורגש.

הקטע היותר מפתיע שאפקט דומה היה גם מבחינת התנהגות. עם אותם צמיגים, אותו מקבץ מתאריך דומה, אפילו השווינו לחצים, ועוד הצמיגים שלי במצב רע מאוד אחרי 8 חודשים ולא מעט אימונים כשאצלו הם כמעט ללא שחיקה, ועדיין האוטו שלי התנהג טוב יותר כשהטענה היא שגם הבולמים מתיישבים ומתרככים קצת בק"מ (באלפים כמובן) הראשונים עד שהם מגיעים למצב האופטימלי.

זה היה מאוד מפתיע אבל גם מאוד מובהק (ולא מצאנו הסבר אחר).

(*) דבר קטן שקצת שיגע אותי זה השטיחי גומי שהגיעו במקור (לא יודע למה החליטו שבארץ אנחנו צריכים שטיחי בוץ כאלה). מעבר לעובדה שהתרגלתי לשטיחים איכותיים בקליאו וקצת התאכזבתי מאלה שהגיעו במגאן, העקב שלי כל הזמן היה נתקע בריבועים הגסים שיש בשטיחי הגומי. קצת חיפושים ובדיקות ובסוף הוזמן סט שטיחי בד אורגינליים של רנו-ספורט (אלה שנמכרים בחו"ל במגאן ספורט 225/230). צירפתי תמונות להתרשמות של לפני ואחרי.

תמונות נוספות של האוטו אפשר גם למצוא בגלריה של זאב vovka

ניר

107186760_mUFagZij_IMG_5598web.jpg

107258524_H1r52oFx_IMG_5503web.jpg

p1000471ne2_s.JPG

P1000125_s.JPG

p1000486cd8_s.JPG

P1000827_s.JPG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 67
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

תענוג של רכב תענוג של כתיבה

אם אני מבין אותך נכון ה ESP מתאים עצמו לרמה של הנהג.

ככל שהרמה של הנהג עולה והפעולה חלקה , כך ה ESP ממעט להתערב.

ואם זה כך, האם חשת שזה תהליך הדרגתי של לימוד נהג / מערכת, מערכת /נהג , או סתם נסחפתי.

משהו דומה ללימוד של גיר אוטמטי כלשהו על הרגלי הנהג

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על הסקירה.

רכב יפה ביותר.

אגב, שהזמנת את הרכב יש אפשרות להזמין את הצבע הנ"ל (לדעתי מיוחד מאוד ומדהים עם הג'נטים האדומים)-

תבוא אליי אני אתן לך קילו מלח לזרות לו על הפצעים....:lol::lol::lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה.

מיכאל - אתה מתכוון חדש או מחירון ? מחירון אין לי מושג וחדש המחירון היה ועודנו 190 אלף והיו ועדיין יש הנחות יפות :-).

אני יודע גם שגמרו את המלאי ולא סגור על אם אפשר עדיין להזמין.

ישה - לא מדובר על מערכת לומדת. ESP אמור למנוע מצבים של איבוד שליטה או יותר נכון לתקן ולעזור כשהם קורים, לכן עקרונית הוא אמור להתערב כשעושים טעויות ולא להתערב כשנוהגים נכון. השאלה מה מכוון ומה טעות ומתי לקחת את השליטה מהנהג. העניין שברוב הרכבים הוא לא נותן הרבה קרדיט לנהג ודי מהר מחליט להכנס ולעזור לך בזמן שברכבים ספורטיביים הוא בדרך-כלל קצת יותר מתירני. במגאן עשו עבודה מעולה והוא ממש עובד יפה עם נהיגה ספורטיבית עם הרבה קרדיט לנהג והתערבות מאוד מאוחרת.

רוי - אכן, הבחור התפרץ לדלת פתוחה :lol: (אני מעל שנה רדפתי אחרי קרסו בניסיון לשכנע אותם להביא את ה-R26).

ניר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה.

רוי - אכן, הבחור התפרץ לדלת פתוחה :lol: (אני מעל שנה רדפתי אחרי קרסו בניסיון לשכנע אותם להביא את ה-R26).

ניר

כן הא? כל הקניות מהסופר (רחמנא ליצלן) יזרקו במושב ליד הנהג, כי הבגאז' מלא בדברים אחרים... :lol:

2009-Renault-Megane-R26-R-Roll-Cage-1280x960.jpg

אחלה REVIEW דרך אגב. האוטו פשוט מדהים!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתיבה יפה. מה שחשוב זה שאתה נהנה מהרכב!

אני יודע גם שגמרו את המלאי ולא סגור על אם אפשר עדיין להזמין.

ניר

קרסו עשו "מכירת חיסול" לקליאו ומגאן ספורט האחרונות שנשארו במלאי לפני שיגיעו הדגמים החדשים.

ככה שאם נגמר המלאי שהיה למגאן ספורט, הפעם הבאה שתהיה מגאן ספורט זו כבר תהיה המכונית החדשה.

מי שמודד את התקדמותו, הצלחתו ואושרו בצורה יחסית לאחרים, לעד ישאר מתוסכל;

תמיד יהיה שכן עם גינה גדולה יותר, דשא ירוק יותר ומכסחת-דשא חדשה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ירון, זאת ה-R26.R שיותר מיועדת לימי מסלול. אני דיברתי על ה-R26 שהיא פרקטית באותה מידה כמו הגרסא הרגילה רק קצת יותר hardcore בהתנהגות.

דיסקובר, אכן אבל צריך לזכור שיקח זמן עד שהדגם החדש יגיע כי גם בחו"ל הוא עדיין לא משווק (בקיצור לארץ היא לא תגיע השנה) לכן אני לא בטוח שקרסו לא יזמינו בינתיים עוד 225 אם מישהו ירצה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סקירה מעניינת. נהניתי לקרוא, למרות שאינני מחסידי המכונית בגרסה זו (ולצערי לא יצא לי לנהוג בגרסאות ה-R אלא רק בזו).

מעודד לשמוע גם על התרשמויות חיוביות מרשת השירות של קרסו.

הדגם החדש, RS250, שיושק לעתונות באוקטובר, הצליח לגרות את מיצי הקיבה שלי. ה-ESP שלו בר-ניתוק מלא וגרסת הקאפ בעלת ה-LSD המכני בכלל תהיה חגיגה. רנו טוענים גם להגה משופר, אך עד שלא ננהג, לא נדע.

בהתחשב בעובדה שרמת הזיהום של המנוע הזה סבירה, אני מניח שהמחיר ישאר בגזרת ה-200K גם לאחר שנוי שיטת המיסוי ה"ירוק" (המרכאות במתכוון). סביר להניח שנראה את המכונית בארץ עד מחצית 2010.

עם רגל בחוץ... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5361 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...