Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עלות אחזקת מרצדס קופֱּה לעומת סדאן

איתן_כ
שימו לב! השרשור הזה בן 5390 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

סוף סוף מצאתי למכירה 230C ספורט קופה מודל 2006, העושה שימוש במנוע V6 בנפח 2.5, בניגוד למנוע 1.8 קומפרסור ששימש את הדגם עד 2005 והנפוץ יותר בישראל.

אני מעדיף את המנוע הגדול יותר והאטמוספרי, כי זה מנוע שאמור להיות זהה לזה שמניע את ה C230 סדאן מודל 2007 של אבי. אני מודע לזה שעלויות האחזקה של מנוע כזה הן לא כמו טויוטה, אבל מצד שני, אף טיפול בסדאן (שיש לה כבר 90 אלף ק"מ) לא עבר את ה 1500-2000 ש"ח.

ביקשתי מהמוכרת של הקופה, אשה שעושה רושם אמין מאוד, לראות חשבוניות של טיפולים. להפתעתי, טיפול 60 אלף עלה חמשת אלפים ש"ח, כשבפירוט רשום "גלי זיזים", "פירוק כיסוי מנוע תחתון לבדיקה" וכו'), למרות שהיא אומרת שהיא לא התלוננה על אף תקלה.

היא מטפלת במוסך מורשה בנתניה, לעומת אבי שמטפל במוסך של היבואן בפ"ת.

מה שאני לא מצליח להבין זה האם המוסך עבד עליה, או שמנוע של קופה דורש טיפולים מסובכים יותר, למרות שהוא אמור להיות זהה לזה שבסדאן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יכול לענות לך במדויק אבל זה נראה מאוד לא סביר שמנוע דורש טיפול כזה באופן שוטף. רוב הסיכויים שהייתה תקלה כלשהי והיא לא מספרת לך, או שהיא הייתה אטומה מספיק בשביל לא להבין את זה (או שסתם דחפו לה שטרונגול במוסך כי קלטו עליה שהיא תשלם ולא תשאל שאלות). נסה לברר איתה מדוע בדיוק בוצע הטיפול.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש 2 תסריטים אפשריים:

1. טיפולי מרצדס עולים כפי שציינת 1500-2000 ש"ח כל עוד לא מדובר בטיפול + החלפת חלק שהלך (לאחר שהאחריות תמה - מרצדס מעולים בתיקונים במסגרת האחריות). אולי וכנראה שחלק הלך במכונית והדבר לא במסגרת האחריות ולכן הטיפול יקר.

2. המוסך בנתניה רימה אותה. פחות סביר אבל תמיד קיימת האפשרות

ד"א אני מניח שאביך מטפל במוסך "הכוכב" בפ"ת. רבות וטובות נאמרו על מוסך זה. פשוט אם אתה רוכש רכב טפל שם וזהו.

עלויות אחזקה של מרצדס ישנות יותר (אני מדבר על 5 שנים + ) מתחילות להיות גבוהות וכואבות בכיס... החלקים עולים הרבה והמכוניות מתקלקלות, מה לעשות, גם זה קורה וזה כואב שזה קורה. קח את זה בחשבון אם אתה מתכוון לרכוש רכב ואתה מניח שהוא לא יצריך טיפולים חוץ מטיפולים שוטפים אתה טועה ובגדול.

בכל אופן בהצלחה, למרצדס שמורה פינה חמה בלב :)

Garage list:

SLK 1.8 KOMPRESSOR 2010

Boxster S PDK 2009

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האפשרות שהמוסך עבד עליה נראית לי הסבירה ביותר.

גם לבעלה יש מרצדס (E) ותמיד באים מהמוסך בנתניה ולוקחים ומחזירים את שתי המכוניות לביתם בקיסריה.

במצב כזה, יכולת ההתמקחות של הלקוח קטנה והוא ישלם על הכל.

בכל מקרה, המכונית לא בורחת לי ובעלת המכונית אפילו רודפת אחרי כדי שאתן לה תשובה.

אני אקח לי עוד כמה ימים לבירורים וחשיבה.

המחשבה שכל מכונית פאר גרמנית יקרה לאחזקה מעציבה אותי, אבל אולי נכונה. אם חסכת את מאות אלפי הש"ח על חדשה כי קנית משומשת, אתה תוציא כמה עשרות אלפי ש"ח על תיקונים.

חבר שלי קנה סדרה 5 מתחילת העשור במחיר של משפחתית חדשה וחשב שעשה את עסקת חייו. מאז הוא לפחות פעמיים השאיר חמש ספרות במוסך - פעם בגלל נזילת מים ופעם בגלל מחשב מנוע.

כניראה שאין בזה ארוחות חינם :-(

אני מניח שלבני דודינו שנוסעים במרצדסים ישנים יש בדר"כ אח/ גיס / חבר מוסכניק וגישה לחלפים משומשים וכך הם עומדים בעלויות.

יש מכוניות בודדות שמשלבות כיף עם עלויות יפניות, כמו מיאטה.

ברוב המקרים הכיף עולה והרבה :cry:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איתן זה ממש לא נכון, יש סיפורים לפה ויש סיפורים לפה.

מה שחשוב זה איך טיפלו ברכב והאם בוצעו טיפולים נכונים עם חלפים איכותיים ותדירות טיפולים נכונה.

במידה ויש הסטוריה טובה, אין סיבה שרכב "פאר" יתקלקל יותר מרכב רגיל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איתן זה ממש לא נכון, יש סיפורים לפה ויש סיפורים לפה.

מה שחשוב זה איך טיפלו ברכב והאם בוצעו טיפולים נכונים עם חלפים איכותיים ותדירות טיפולים נכונה.

במידה ויש הסטוריה טובה, אין סיבה שרכב "פאר" יתקלקל יותר מרכב רגיל.

לא יתקלקל יותר - אבל כשמתקלקל מחשב אחד מתוך זוג מחשבים שמשמשים את הדיבורית ( לדוגמא ב-E240 דגם אחד לפני האחרון ) זה עולה 2500 ש"ח. כואב לא ? על כלום...

יש לי עוד הרבה דוגמאות מנסיון אישי עם הרבה מרצדסים. הלקח, וכל בעל מרצדס יאמר לך - החל מ-5 שנים יקר מאוד להחזיק את הרכב.

Garage list:

SLK 1.8 KOMPRESSOR 2010

Boxster S PDK 2009

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא אמרתי שמרצדס מתקלקלת יותר, מפורד פוקוס, למשל.

רק האחזקה הכוללת הרבה יותר יקרה.

בהנחה שביטוח מקיף עולה 7,000 ש"ח לשנה, אז נטו זה ייצא לי 3500 ש"ח (כי העבודה של אשתי משלמת את החובה + מקיף עד סכום של 3500 ש"ח, הרכב הנוכחי לא מגיע למדרגה הזו ולכן לא משלמים)

אני מעריך אומדן אובדן ערך של כ 20 אלף ש"ח אובדן ערך שנתי (אם אקנה אותה, נניח ב 140 אלף במקום המחירון שהוא 170 אלף ואני מניח שעוד שנה אוכל למכור אותה ב 120 אלף).

אני נותן אומדן טיפולים של 5000 ש"ח לשנה (אני נוסע ממש מעט, אז בהנחה שאני מטפל רק פעם בשנה ומשלם אלפיים ש"ח + 3,000 ש"ח לתיקונים בלתי צפויים) – סה"כ 28,500 ש"ח לשנה, בהנחה שאין תקלות רציניות ותיקוני פחחות.

האם בגלל זה לא אקנה? לא. חיים פעם אחת ואם כולם היו נוסעים בקורולה ומזדה 3 אז הפורום הזה לא היה קיים.

מצד שני, אומדן הוצאות של אלפיים ש"ח לחודש, לא כולל דלק, גורם לי לעוד כמה ימי התלבטות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אולי ההערכה שלי לוקה בחסר.

כמה לדעתך צריך להיות האומדן, בהנחה שאני קונה מכונית מודל 2006, שהבדיקה לא מראה ממצאים חריגים, שאני נוסע כ 8000 ק"מ בשנה, רובם בין עירוניים קצרים ושאני שומר ככל יכולתי על האוטו ומטפל במוסך מורשה/ יבואן?

כמובן שאתה לא יכול לזרוק מספר מדוייק, אבל כמה היית מעריך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלא תטעה..... למרות כל העלויות........ אין, אבל אין להשוות נסיעה במרצדס לצורך הדוגמא לרכב יפאני... ורק מי שחווה זאת יכול להעריך את זה. הם נותנים את מלא התמורה למחיר שהם גובים ממך. נוחות, שקט בנסיעה, איכות תא-הטייס

Garage list:

SLK 1.8 KOMPRESSOR 2010

Boxster S PDK 2009

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שזה יהיה מיותר לזרוק מספר כלשהו בכלל. הנסועה השנתית אומנם נמוכה, אבל אין לדעת בוודאות איזו תקלה לא מתוכננת (שלא במסגרת הטיפולים השוטפים) יכולה לצוץ (אני מאחל לך כמובן שלא תדע צרות מכל סוג). ישנם חלקים במרצדס הקיימים מקוריים בלבד - ועלותם גבוהה (אסטרונומית לפעמים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איתן, לא אמור להיות הבדל בתחזוקה בין סדאן לקופה. יתכנו הבדלים קטנים בחלקי פלסטיקה ודיפון פנימיים / דלתות / חלונות (הייחודיים רק לקופה) וכו' - שאני מקווה שלא תצטרך.

ככל, אחזקת מכונית כזו גבוהה בהרבה מאחזקת משפחתית 1.6 "פול אוטומט" בנאלית.

ברמת תחזוקה שוטפת ובלאי - צמיגים במידה לא סטנדרטית / בלמים מוגדלים / שישיית פלאגים וחוטי הצתה / מצבר גדול / שמנים ופילטרים יקרים, בולמי זעזועים יקרים / אפילו מגבים יקרים ועוד.

אם ביפנו-ליסינג המשמעממת חלקי החילוף זולים ונפוצים, ותמיד אפשר למצוא חלפים תחליפיים זולים אפילו יותר, או חלקים מפרוקיות - במרצדס לא תמיד תמצא חלפים תחליפיים, ולא תמיד תרצה אותם, כי הבדלי האיכות מורגשים.

צפה לאמינות ואיכות, (ראה נסיונו של אביך למשל) ודע, שבשגרה - עלות ההחזקה גבוהה מעלות משפחתית יפנית, לא ברמה שתמוטט אותך, אבל בשעת תקלה חריגה - עלות התיקונים עלולה להיות יקרה במיוחד.

למרות זאת, חיים רק פעם אחת, ועובדה שמאות בעלי מוניות מצליחים לשמור על הרכב ולא מתמוטטים מהוצאות התחזוקה, גם לאחר תום האחריות. כנראה שאפשר.

ואל תשכח שאתה טחון בכסף. :-)

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5390 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...