Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לימודי הנדסאי חשמל או אלקטרוניקה

dani12
שימו לב! השרשור הזה בן 5393 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לילה טוב,

לאחר שהתיאשתי מהלימודים בפתוחה (עושה הפסקה בינתיים כי גם כך זה נמרח ונמרח והשכר לימוד שם שערורייה לפחות למי שעובד שמירה)

וממה שראיתי יש פה אנשים בתחום,אז אני שואל מה עדיף תכלס מבחינת למצא תעסוקה אחר כך ומבחינת השכר ואפשרויות להתקדם עם זה (אולי אפילו להשלים תואר מהנדס מתישהו בעתיד הרחוק).

לא מצפה לניסים והפתעות בתחום השכר אבל כל דבר עדיף מהשמירה שאני עובד בה כיום וגם הלימודים שנתיים בוקר כך שזה נסבל כמו כן לא מפחד מעבודה פיזית אם צריך .

ממה שהבנתי הלימודים שנה ראשונה די דומים ובשנה שניה מתפצל אך עדיין מה עדיף.

מה היתרונות ומה החסרונות בכל אחד מהמקצועות.

אני לפחות רואה יתרון אחד בחשמל ששם אני מקבל גם תעודה של חשמלאי מוסמך מה שפותח לי עוד תחומי עבודה כמו כן התחום נראה לי גם יציב יותר וגם עם הזמן מתקדמים בדירוג החשמלאות .

מצד שני אלקטרוניקה נשמע קצת יותר יוקרתי ומעניין אך אני תקוע רק בתחום החומרה או שאני טועה ואיך זה הולך בכלל איפה עובדים והאם בכלל יש עבודה בזה להנדסאים.כי אני יודע שבתחום התוכנה מצב ההנדסאים רע מאוד בגלל עודף מתכנתים עם תואר ראשון ומהנדסי תוכנה האם המצב כך גם עם האלקטרוניקה

כרגע הנטיה היא לחשמל אבל עדיין פתוח להצעות ועצות.

אני יודע שעדיף תואר ראשון אבל כרגע לא בא בחשבון .

יש לי נכון להיום תעודה של חשמל/מכונאי רכב אם זה אמור איכשהו להשפיעה על הבכירה שלי.

תודה לכל מי שיגיב בכל מקרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני כרגע בתהליכים להתחלת לימודי הנדסאי חשמל.

אלקטרוניקה הוא נושא הרבה יותר מסובך מחשמל, ולכן אם אני לא טועה המשכורות בתחום האלקטרוניקה טיפה יותר שמנות.

אתה צריך ללמוד את הדבר שאתה הכי אוהב כי מקצוע ללא חיבור אליו לא יביא תוצאות טובות.

יום טוב.

הצרפתיות לא מסתדרות עם הקוריאנית, לכן אני מחנה אותן רחוק אחת מהשניה:-D

לעבוד עם כובע, בגד ים וכפכפים, נראה לי שאני בגן עדן.8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יהיה לך קשה למצוא עבודה בתחום החשמל והאלקטרוניקה בלי תעודה או בלי שפע של ניסיון רלוונטי וכריזמה. על אחת כמה וכמה בשוק העבודה החלש שיש היום. היות ויש היום מהנדסי חשמל ואלקטרוניקה "רעבים ללחם" שמציעים את עצמם למשרות של הנדסאים/טכנאים ומוכנים גם לקבל משכורת של אחד כזה, כשאתה מגיע בלי תעודה ובלי ניסיון מעשי אתה בתחתית הרשימה.

אי אפשר להגיד שאין עבודה להנדסאי חשמל או אלקטרוניקה, אבל ההצע קטן יותר ולרוב מסתכם במשרות חסרות מעוף שלא מתקדמות לשום מקום. נכון, אנשים טובים ומקצועיים יתקדמו גם בלי השכלה רישמית אבל הם מעטים. תוסיף לזה את העובדה שהיום יותר ויותר מהנדסים זולגים למשרות של הנדסאים, יותר ויותר הנדסאים זולגים למשרות של טכנאים וכן הלאה וקיבלתי מצב בעייתי.

מצד שני, מניסיון אישי, תואר ראשון בחשמל (או אלקטרוניקה, אין הבדל) הוא קריעת תחת רצינית. קשה אבל אפשר לשלב תואר כזה עם משרה חלקית במידה ולומדים במכללה גמישה, בלתי אפשרי לשלב אותו עם עבודה במידה ותבחר באוניברסיטה (בשנתיים הראשונות). אם אין לך גב כלכלי שיכול להחזיק אותך מעל המים לשנתיים-שלוש - זאת כנראה אופציה בעייתית עבורך.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה הרעיון בעצם להתחיל עם קטן יותר כגון הנדסאי ולראות איך זה הולך אם, אני אראה שמתאים לי אז להשלים תואר בלימודי ערב למשל תוך כדי המשך עבודה.

כמו שאמרתי להוציא תואר מהנדס זה קצת כבד עלי כרגע גם הלימודים זה לפחות 4 שנים וזה בדרך כלל זולג גם ל 5 וגם רמת הקושי גבוהה פי כמה.

אבל השאלה מה בכל זאת יהיה שימושי יותר מבחינת תאודת הנדסאי האם תחום האלקטרוניקה או החשמל?

ותכלס אין לי בעיה לעבוד גם בתור חשמלאי בשביל לצבור ניסיון פשוט התעודת הנדסאי נותן יותר אפשרויות קידום בהמשך מאשר תעודה של סתם חשמלאי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל השאלה מה בכל זאת יהיה שימושי יותר מבחינת תאודת הנדסאי האם תחום האלקטרוניקה או החשמל?

זה הימור, לא רוצה לקחת אותו בשבילך.

קח גם בחשבון שאין דבר כזה "להשלים מהנדסאי למהנדס". כהנדסאי אתה מקבל פטור מחלק קטן יחסית של הקורסים, את כל השאר אתה לומד מחדש כמו כולם. אם להעריך את כל הפטורים מבחינת זמן, אז במכללות המקילות ביותר הם מסתכמים לכדי סיסמטר אחד, פחות או יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עשיתי הנדסאי אלקטרוניקה, ולמעשה זה לא נותן לך כמעט כלום מבחינה של תכלס בשטח, משכורות לא משהו ואתה יכול לעבוד רק בתור שכיר (ב99% מהמקרים) בתור הנדסאי חשמל אתה מקבל רישיון ויכול לעשות עבודות באופן עצמאי אפילו לא צריך הנדסאי בשביל זה תעשה קורס ממשרד העובדה חשמלאי מוסמך זה כמובן יהיה במימון המדינה וזהו , אתה מתחיל עבודה מקבל שכר בסיסי לומד את המקצוע ואח"כ יכול להפוףך לעצמאי, וחשמלאים מרוויחים המון כסף באמת הרבה,

מצד שני אתה יכול לעשות מהנדס חשמל שזה גם אופציה לעבוד כעצמאי אבל רק אחרי 4 שנים לימודים ועוד שנה עד שתקבל את הרישיון (עבודה מעשית) אבל רישיון חשמלאי מהנדס זה כבר משהו בכיר, ואתה יכול לעשות אח"כ חשמלאי בודק, שזה יתן לך אפשרת לבדוק ולפקח על עבודות יותר רציניות והשכר בהתאם ,

אני עשיתי הנדסאי אלק' מבחינת פטורים זה לא נותן כמעט כלום אתה חייב 5 יח"ל מתמטיקה ופיזיקה, (והמתמיטקה ופיזיקה של ההנדסאים זה באמת צחוק לעומת המהנדס) .

ואם אתה חשמלאי ומכונאי רכב, אז כדאי שתחשוב טוב מה אתה רוצה לעשות כי כבר מקצוע יש לך ביד, אתה יכול במקביל לעבוד בה וללמוד בערב, או להתקדם בתחום הזה עד מנהל מוסך ולפתוח אחד משלך.

ביצוע תיקוני שפכטל ועבודות צבע בבתים,

פרטים בה"פ .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. נתחיל בזה ששום דבר לא יחליף תואר ראשון ולכן אני אומר את כל מה שאני אומר בהנחה ומדובר בלימודים למטרת עבודה זמנית, עד שתחיל ללמוד או תו"כ שתלמד לתואר ראשון (כמובן שתוכל להמשיך כך גם כל החיים אבל זה סיפור אחר).
  2. לימודי הנדסאי אלקטרוניקה נכון להיום זה משהו שלא שווה כלום לדעתי. אני אומר זאת מתוכך הכרות קרובה ויום יומית. פעם זה עוד היה משהו והנדסאים בעלי נסיון כמובן שיכולים להתקבל לעבודות. היום התואר כמעט ולא שווה כלום, מה גם שרמת הלימוד ירדה משמעותית מאד, והיא ממשיכה לרדת. ללמוד היום הנדסאי אלקטרוניקה זה פשוט בדיחה וכל חמור יכול לעשות את זה.
  3. הנדסאי חשמל דיי דומה (מבחינת הרמה) אבל בהבדל אחד משמעותי- ההסמכה לחשמלאי הנדסאי. אמנם כמו שאמרו אתה יכול לעשות קורס אבל קורס לא נותן לך את ההסמכה של "חשמלאי הנדסאי", שהיא שווה יותר מחשמלאי מעשי/מוסמך. עם התואר הזה תוכל למצוא עבודות שונות בתור חשמלאי, או חשמלאי אחראי.

אם המטרה שלך שתהיה לך עבודה נורמלית עד שתחליט מה ללמוד ותסיים ללמוד לדעתי חשמלאי זה עדיף, הסיכוי למצוא עבודה גדול משמעותית. חשמלאי זה דבר מוגדר ומבוקש. הנדסאי אלקטרוניקה זה כלום, וכלום לא מוגדר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני כרגע עתודאי שלומד הנדסאי אלקטרוניקה ומחשבים.

מה שטוב שיצא לי,זה כשאני מסיים את לימודיי אני מתגייס לצבא ואני מתחיל לעבוד בתחום האלקטרוניקה.לאחר סיום השירות,יש לי נסיון של 3 שנים מהנדסאי שרק סיים את לימודיו.לכן יעדיפו אותי על פני מישהו שרק סיים את לימודיו.

בכל אופן אחרי הצבא אני רוצה להשלים עוד שנתיים וחצי למהנדס אלקטרוניקה ומחשבים (יהיו לי הרבה פטורים מקורסים ונ"ז).

כמו שאחד המרצים שלי שהוא מהנדס מאוד וותיק אמר לי שכיום כמעט ולא מסתכלים על התעודות(כמובן שאתה צריך שתהיה לך כדי להתקבל למקום העבודה טוב),היום זה הולך שחבר מביא חבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחת הסיבות שאני חושב על הכיוון הזה כי כבר ניסיתי ללמוד לתואר מהנדס תוכנה , אחרי שנה הבנתי שזה לא ממש בשבילי בעצם העבודה עצמה לא מתאימה לי, כרגע אני לומד בפתוחה לניהול אם אצליח לשלב מה טוב אם לא אז נדחה את זה עד סיום ההנדסאי.

לפחות כדי שאני אוכל למצא עבודה נורמלית לעבוד בה.

אני תמיד אהבתי יותר את החלק של ללבצע ולעבוד לכן גם החלטתי על ההנדסאי כי זה מעל טכנאי רגיל אך זה מתחת למהנדס (שכפי שאני מבין הוא יותר בקטע של תכנון ולא ביצוע), וכמו שבדקתי ניתן להגיעה עם הוותק גם לחשמלאי הנדסאי ואף לבודק רמה 2 .

אני כנראה אשאר עם ההחלטה ללמוד את החשמל.

ואם זה ילך אז בהחלט תשקל האופציה של לימודי מהנדס חשמל (לימודי רב למשל)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל אופן אחרי הצבא אני רוצה להשלים עוד שנתיים וחצי למהנדס אלקטרוניקה ומחשבים (יהיו לי הרבה פטורים מקורסים ונ"ז).

כמו שאחד המרצים שלי שהוא מהנדס מאוד וותיק אמר לי שכיום כמעט ולא מסתכלים על התעודות(כמובן שאתה צריך שתהיה לך כדי להתקבל למקום העבודה טוב),היום זה הולך שחבר מביא חבר.

קרא שוב את מה שכתבתי. לא תקבל הרבה פטורים מקורסים ונ"ז. לכל היותר תקבל פטור משניים-שלושה קורסים קטנים + שתיים-שלוש מעבדות. וגם זה אם תבחר במכללה מקלה.

פעם היה תואר של מהנדס B-tech שהנדסאים היו יכולים לעשות בתוך שנתיים וחצי. התואר הזה לא משתלם או שווה במיוחד, ואם אני זוכר נכון אז הוא גם בוטל לפני כמה שנים.

תעודות בוודאי חשובות. גם אם יהיו לך החברים הכי טובים בעולם - עבודה של מהנדס פיתוח בחברה גדולה יהיה לך קשה לקבל בלי תעודה של מהנדס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במכללה שאני לומד בה כרגע, סגן המכללה דיבר איתנו על זה,ברגע שאנחנו(המחזור של הנדסאים) מסיימים את השירות,עד אז הוא יפתח בשבילנו את הקורס לתואר BS.c עם פטורים ונ"ז שכרגע אנחנו קורעים את התחת בשבילהם.

קרא שוב מה שכתבתי.

"(כמובן שאתה צריך שתהיה לך כדי להתקבל למקום העבודה טוב)היום זה הולך שחבר מביא חבר."

בנוסף לתעודה שאתה תקבל,אתה צריך מישהו שירים אותך כלפי למעלה,אף אחד לא לא יתסכל לכיוונך אם לא מכירים אותך.

סתם לצורך דוגמא תסתכל כמה מהנדסים יושבים כרגע ללא תעסוקה.חבל מאוד שזה ככה,אבל זאת המציאות כיום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במכללה שאני לומד בה כרגע, סגן המכללה דיבר איתנו על זה,ברגע שאנחנו(המחזור של הנדסאים) מסיימים את השירות,עד אז הוא יפתח בשבילנו את הקורס לתואר BS.c עם פטורים ונ"ז שכרגע אנחנו קורעים את התחת בשבילהם.

אמרו את זה גם לאנשים שסיימו לפני כמה שנים וגם לי שסיימתי שנה שעברה.

HU:PIONEER 5850MP,COMP:RAINBOW DREAM LINE SLX265,AMP1:JBL 75.4,AMP2:BAZOOKA ELA60.2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע באיזו מכללה אתה לומד. אני יכול להגיד לך שאם מה שאתה כותב נכון אז כנראה שהיא תיהיה המכללה הראשונה בארץ שתעשה את זה.

שוב, מכיוון שהרבה מהחברים שלי עברו מסלול דומה אני יכול להגיד לך - נכון להיום אין דברים כאלו. אם סגן מנהל המכללה המכובד שלכם לוקח על אחריותו לקבוע עובדות בשטח ללא אישור מהמועצה להשכלה גבוהה, אני סומך עליו שהוא יודע מה הוא אומר.

התעודה עם הציונים שבה שווה הרבה יותר ממה שאתה חושב. נכון, ככל שעוברות השנים מסתכלים פחות ופחות על התואר שאתה מחזיק ביד ויותר על הניסיון והידע שצברת לאורך הדרך. אבל לפחות בהתחלה יש לתעודה הזאת משמעות לא קטנה בכלל.

אתה לא צריך לספר לי שחלק ניכר מהגיוסים מתבצעים בשיטת חבר מביא חבר. תמיד טוב שיש לך חבר שיכול לזרוק עליך מילה טובה במקומות הנכונים. אבל עם תגיע לעבודה הראשונה שלך עם תעודה ממוסד מפוקפק וממוצע ציונים נמוך גם החבר הכי אסרטיבי בעולם יתקשה לעזור לך. הא בהא תליא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צביקה שלא תבין אותי לא נכון,אני לא בא ואומר "יאאלה אם יש לך חבר שיכול לזרוק עליך מילה טובה, אז אתה יכול לעשות מה שבראש שלך".זה לא הולך ככה.

אצלינו בקורס במיוחד עשו דבר כזה שאין מועדי ב' למבחנים שאנחנו עושים,התחלנו לפחות כ-45 סטודנטים 15 מתוכם העיפו/פרשו בדרך.הקורס הזה מאוד לא קל, חמישה ימים בשבוע מ 8 בבוקר עד הערב.אבל אני לא אכנס לפרטי פרטים.

מה שאני כן מנסה להסביר,זה שכדי להתקבל לעבודה אתה כן צריך שיהיו לך ציונים טובים ותעודה טובה,המרצה שלנו טחן לנו אלפי פגישות והסביר לנו מה ואיך בדיוק צריך להצליח.אבל בנוסף לכך אתה צריך גם חבר, שכמו שאתה אפילו אמרת שיזרוק עליך מילה טובה.ז"א "שיצית" את ההסתכלות לכיוונך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאחר שהתיאשתי מהלימודים בפתוחה (עושה הפסקה בינתיים כי גם כך זה נמרח ונמרח והשכר לימוד שם שערורייה לפחות למי שעובד שמירה)

שכר הלימוד באוניברסיטה הפתוחה לא גבוה משכר הלימוד בכל אוניברסיטה אחרת, אם לא זול יותר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...