Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיפור קצר על שכירת רכב בחו"ל, נזק מכני, והשתתפות עצמית

Boxer
שימו לב! השרשור הזה בן 5416 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום

הסיפור הבא קרה לפני מספר חודשים, ולכן יתכן שחלק מהפרטים לא מדויקים, אבל הרעיון ברור -

חבר שלי (כן! באמת חבר שלי ולא אני!) יצא לחופשה בפורטוגל, והזמין, דרך חברת "אופרן" רכב שכור. הוא שילם את התוספת הנדרשת כדי לקבל פטור מהשתתפות עצמית במקרה של נזק.

כאשר הגיע לשדה התעופה, פנה לדוכן של SIXT (ממנה הוזמן הרכב ע"י אופרן) קיבל לידיו את הרכב שהזמין (אופל קורסה, אם אני זוכר נכון) עם תיבת הילוכים ידנית ויצא לדרכו.

כבר ביציאה משדה התעופה הוא הרגיש שמשהו לא בסדר - ולכן הסתובב וניסה לחזור לחברת ההשכרה, אך המכונית נתקעה לפני שהצליח לחזור.

הקלאץ' הלך.

הוא קיבל רכב אחר, בילה את חופשתו, נסע וחזר לארץ, כאן נדהם לגלות שהחברה חייבה אותו בעלות של תיקון הקלאץ' - כמה מאות אירו.

כיון שידידנו אינו פראייר (כן, עכשיו הוא כבר ידיד של כולנו, והוא לא פראייר במובן הטוב של המילה) הוא ניסה לברר את העניין, ואז גילה, שהעדר ההשתתפות העצמית לא תופסת ל"נזק מכני". כל נסיונותיו לטעון שמדובר במכונית תקולה ולא באשמתו - נפלו על אזניים ערלות ולא זכו לתגובה.

הוא התקשר לחברת האשראי וביקש לבטל את החיוב, אך אז צץ במוחו רעיון - לא יתכן שהרכב הוחזר תקין לחברת ההשכרה, שהשכירה אותו כך בתום לב, ולכן הוא למעשה נעקץ על יד חברת ההשכרה. למעשה יכול להיות מצב שבו חברת השכרה שומרת רכב תקול לצורך גביית השתתפות עצמית מלקוחות! SIXT עמדה בסירובה לשלם, והעניין עבר לחקירה של חברת האשראי.

הוא פנה שוב לחברת האשראי, וביקש לבדוק בכמה מקרים חויבו לקוחות של חברת האשראי על "נזק מכני" שארע באותו רכב (על פי מספר רישוי). לאחר מספר ימים קיבל החבר את כספו בחזרה דרך חברת האשראי.

היתה לי אלפא אדומה / היתה לי אלפא / היום אני נוסע / בדלתא לבנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטענה שאתה מעלה כאן כנגד SIXT ואופרן חמורה מאוד, ואני מקווה מאוד שהיא אינה נכונה ומדובר למעשה במקרה קצה בודד שלא מעיד על התנהלות כוללת של החברות הנ"ל.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאוד יעזור לדעת באיזה ארץ מדובר.

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם יצא לי להשכיר דרך אופרן בחו"ל ונאלצתי להחליף רכב עקב תקלה טכנית (שאפילו לא טרחתי לבדוק את מהותה),

ולא רק שלא חויבתי בתיקון, אלא הם אף לא גבו לי על המיכל דלק הכמעט ריק ברכב שהוחלף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגלל זה חשוב מאד לבדוק את הרכב ב-7 עיניים לפני שבכלל מוציאים אותו מהחניה, לדווח על כל שריטה, רישרוש, משהו שחסר וכו'.

אני מקפיד תמיד לחפש דברים על גבול ההמצאה, כלומר אפילו אם אני רואה לכלוך שנראה כמו שריטה, אני מבקש שזה ירשם.

כנ"ל לגבי צמיגים, שאם הם לא ממש חדשים עם הקוצים, אני מתעקש שיכתבו שהם גמורים. אם הקלאצ' לא מרגיש חדש, אני מבקש שיכתבו שהוא בסוף, ותמיד דואג שירשמו שריטות על הפגושים ובספי הדלתות.

לרוב, הם רושמים את כל מה שאני מבקש, ולמעשה אני קונה לעצמי סוג של "ביטוח" ליום החזרת הרכב.

ממליץ לנהוג כך, אם לא יועיל - לא יזיק.

דני G.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יוצא לי לשכור רכב מספר פעמים בשנה ומחברות שונות אירופה. מבחינתי הנוהל הוא רגיל, יורד מהמטוס, לוקח המפתחות מניע ונוסע. לא מסתכל ולא בודק דבר והפעולה היחידה שאני עושה עם הרכב זה מיידית לאחר יציאה מהשדה, מחפש תחנת דלק ושם לחץ אויר נכון בצמיגים, כי תמיד הוא גבוה או נמוך מידי משמעותית, ושנוסעים על אוטוסטראדות ממש מרגישים את זה.

עד היום ולאחר המון השכרות של רכב, לא נדרשתי לשלם ולא שקל אחד יותר מאשר סכום ההזמנה, למעט קנס על חנייה במקום אסור שבודאות קיבלתי.

כך שאני לא ממש יודע אם סיפורי הבלהות הללו על חברות השכרת רכב בחו"ל נכונות או שזה רק עניין של מזל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פרט חשוב נוסף -

אותו חבר שוחח עם הפקידה של חברת האשראי, שמסרה לו, שבזמן האחרון יש עליה בתלונות על הונאה כזו מצד חברות ההשכרה (וגם מבתי מלון, אבל זה עניין לפורום אחר).

בקיצור - כשאתם שוכרים רכב בחו"ל - בדקו את האוטו היטב לפני קבלתו, וכשאתם מחזירים אותו - בקשו מסמך שהכל בסדר, ושאין תביעות.

היתה לי אלפא אדומה / היתה לי אלפא / היום אני נוסע / בדלתא לבנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב בתי מלון והונאות - חזרתי מדרום אפריקה לאחרונה וחוץ מהלילות שהייתי שם, חייבו אותי בלילה נוסף. טלפונים, פקסים למלון - וכלום, אין תגובה. התלוננתי בחברת אשראי וגם להם הם לא טרחו להגיב. ברור שהחברת אשראי זיכו אותי. התחושה שלי היתה שניסו את שיטת "מצליח".

לגבי רכב - עד היום לא היו בעיות מיוחדות, אבל תודה על ההתרעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5416 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...