Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

למה מגיעים המונים להשקת רכב חדש אם אין נסיעות מבחן?

איתן_כ
שימו לב! השרשור הזה בן 5436 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כשמדובר במרצדס, כניראה שהתשובה היא "לראות, להיראות ולהתחכך בשמנה וסלתה של הארץ".

אבי נתן לי הזמנה שהוא קיבל להשקת ה E קלאס החדשה, היום בחוות רונית.

אני חוזר עכשיו משם ומרגיש שבזבזתי את זמני.

אני לא יכול לבוא בטענות לאף אחד, כי הייתי צריך לברר קודם אם יש נסיעות מבחן.

הנחתי שבחרו במיקום, מחוץ לת"א, כדי שיהיה מספיק מקום לנסיעות מבחן.

אני יודע גם שבהשקת המייבך בזמנו, היו נסיעות מבחן - זה פשוט התפרסם אז כי הייתה שרשרת תאונות במכוניות התצוגה תוך כדי הנסיעות האלה.

היום, חוץ מ E אספנות פתוחה, משהו כמו 10 דגמי E חדשים שניתן לשבת בהם (ושנתפסו ע"י ילדים) ונשנושים של חתונות, לא היה כלום.

חבל שהשקעתי בלבושי, כשחלק גדול מהקהל היה ערסים בכפכפים.

מגרש החנייה בחוץ היה מעניין יותר ממה שבפנים:

ריכוז של מרצדסים עם סיומת מספר רישוי 61-66, שלא רואים כמוהו הרבה, אם כי לא ראיתי שום דבר שלא ראיתי קודם, חוץ מ GLK אחת.

לפחות נרשמתי לנסיעת מבחן ל E קופה, שאמרו לי שתגיע תוך 4 חודשים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האירועים האלו לרוב הם אירועי "השקה וחשיפת דגם X בישראל".

המטרות הן קודם כל לעדכן את הרוכשים הפוטנציאלים שהרכב זמין לרכישה בישראל, אפשרות "לטעום" את הרכב סטטית וגם כדי לשמור על קשר ישיר יותר עם הלקוחות ע"י הזמנתם לאירוע חביב עם אוכל ושתיה (לא ארוחת חתונה, אבל בד"כ מכבד את עצמו).

הרבה אנשים ובטח נהגי מרצדס קונים מרצדסים אחת אחרי השניה, זאת הזהות המוטורית שלהם.

הם לא צריכים לנהוג על ה-E קלאס כדי לקבל את החלטת הרכישה, מבחינתם טווח הטעות והסיכון שהם לוקחים נמוך מאוד.

Heaven is where the police are British, the cooks French, the mechanics German, the lovers Italian and it is all organized and run by the Swiss

Hell is where the chefs are British, The mechanics French, the lovers Swiss, the police German, and it is all organized and run by the Italians

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יודע גם שבהשקת המייבך בזמנו, היו נסיעות מבחן - זה פשוט התפרסם אז כי הייתה שרשרת תאונות במכוניות התצוגה תוך כדי הנסיעות האלה.

.

התשובה בגוף השאלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סוף סוף הבנתי למה כשנסעתי צפונה בכביש המקביל לכביש החוף היום בצהריים, נתקלתי בים של מרצדסים... (90 אחוז מהן שחורות)

הייתי בטוח שהיתה איזו עסקה של העולם התחתון באמצע אחד השדות שם באיזור :D

(נראה לי שראיתי יותר מדי פרקים של הבורר, למרות ששם כולם נוסעים בסובארו משום מה)

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא אני הייתי נוכח במספר השקות של מרצדס ובכולם היו נסיעות מבחן. ראוי לציין כי כל ההשקות הללו היו סגורות.

לי אישית יצא לעשות נסיעת מבחן על ה-CLS , על ה-ML ועל ה-SLK (בשנת 2005 שהושקה, אבא שלי נהג בה). יכול להיות שהמדיניות שלהם השתנתה בזמן האחרון או שפשוט באירוע הספציפי בו היית החליטו שאין צורך בנסיעות מבחן.

האמן לי כי הרוכשים הפוטנציאלים כבר קיבלו טלפון עם הזמנה ישירה לביצוע נסיעת מבחן (בשביל זה יש במרצדס מנהל מחלקת vip שהתפקיד שלו לשמור על קשר ישיר עם הלקוחות ולדאוג להם כאשר מגיעים דגמים חדשים)

Lexus CT200H

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור לי למה כלמוביל ערכו את האירוע. רווח של מכירת מכונית אחת מכסה את כל עלות הקייטרינג לאירוע, מוכרים עוד מכונית ומכסים את עלות שכירת המקום.

ברור גם שליבואן חשוב לשמור על קשר עם הלקוחות. למרות שרבים מהם מחליפים מרצדס למרצדס חדשה, עדיין יש תחרות מהיבוא האישי והיבואן צריך להראות שיש "אבא" למי שקנה ביבוא סדיר, לעומת מייבאי היבוא האישי שחוסכים מאות אלפי ש"ח.

תמיהתי הייתה על הנוכחות המאסיבית של הלקוחות, שאני מניח שלא שלא קונים אותם בארוחה חינם.

אפרופו השקת המייבך שהזכרתי, כניראה שזה לא הצליח, אלא אם כן כוונת היבואן הייתה רק להביא אותה כמקדמת תדמית, כמו שבטויוטה לא באמת רצו למכור MR2.

שמתי לב שמעולם לא ראיתי מייבך נוסעת על כבישי ישראל. גם לא רולס רויס חדשה, שהיא המתחרה הישירה, שהושקה בזמנו בישראל.

עד למשבר האחרון אני בטוח שהיו לפחות 100 ישראלים שיכלו לשים 5-6 מיליון ש"ח על מכונית ולמרות זאת לא קנו אותה.

גם עשירים בליגה של אריסון, נוסעים בסופו של דבר במכוניות שעולות לא יותר ממיליון ש"ח פלוס מינוס.

מסקנה? אם יש לך מיליון דולר בבנק, או מיליארד דולר בבנק, רוב הסיכויים שבסופו של דבר זה לא ישנה לגבי המכונית שתיסע בה: S קלאס / סדרה 7 / X5 / לקסוס וכיו"ב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי המאייבך היו כמה קונים פוטנציאלים, דווקא היבואן החליט בסוף שלא כלכלי לייבא אותה.

אני חושב שהיא הגיע לפה לצורך קידום מכירות בלבד-לא נראה לי שכלמוביל אי פעם חשבו לייבא אותה ברצינות.

Lexus CT200H

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקשר למייבאך, למטיב זיכרוני היא הובאה על תקן מקדמת תדמית בלבד ולא לצורך השקה או בדיקה אמיתית של כדאיות הייבוא.

בלי שום קשר, אני מאמין שאם היה לקוח שמראה רצינות לגבי הרכישה, היו דואגים לו למייבאך צברית.

Heaven is where the police are British, the cooks French, the mechanics German, the lovers Italian and it is all organized and run by the Swiss

Hell is where the chefs are British, The mechanics French, the lovers Swiss, the police German, and it is all organized and run by the Italians

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי גם באירוע. אכן היה מעניין במגרש החניה. (ואם להודות, 335קופה שחנתה שם בחוץ הרבה יותר יפה מרוב מה שהיה).

קבעתי נסיעה על ה-E350.

ואיתן - היחס כפכפים-חליפות דווקא היה די סביר. כנראה שלא הייתה בסוכנות BMW. (לא, הם לא עושים אירועים כאלה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקשר למייבאך, למטיב זיכרוני היא הובאה על תקן מקדמת תדמית בלבד ולא לצורך השקה או בדיקה אמיתית של כדאיות הייבוא.

בלי שום קשר, אני מאמין שאם היה לקוח שמראה רצינות לגבי הרכישה, היו דואגים לו למייבאך צברית.

תתפלא. בזמנו, נרשמו 2 קונים פוטנציאלים רציניים לSLR (כן, לא SLK) ועוד 2 פוטנציאלים למאייבך.

כלמוביל החליטו שזה לא כלכלי ועל כן החליטו שלא לייבא את הרכבים הללו עבור הלקוחות (אין לי מושג

את שמות הלקוחות ,אבל אני מאמין שכל אחד עם קירבה מסוימת ליבואן יכול לאמת את הנושא). דובר על זה

מספר פעמים בעיתון (צחקו עליהם על כך שהביאו את הרכבים הללו לארץ לתצוגה וכאשר באו אנשים עם מרשרשים

היבואן התקפל)

אל תשכח שייבוא רכב כזה לארץ דורש מלאי חלפים (מאוד מאוד מאוד יקר), ידע טכני רב אודות המכונית, מוסכים שידעו לטפל בדגם (הכשרת המוסכים הן טכנית והן מבחינת ידע וכוח אדם)

בקיצור, השקעה של הרבה כסף. לכן, לא בטוח שממכירה של מכונית או שתיים בשנה יש ליבואן כדאיות לייבא. אני לא חושב שהרווח של 2 מכוניות בשנה אפילו מכסה את עלויות ההקמה לייבוא רכבים הללו.

Lexus CT200H

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמן לי כי הרוכשים הפוטנציאלים כבר קיבלו טלפון עם הזמנה ישירה לביצוע נסיעת מבחן (בשביל זה יש במרצדס מנהל מחלקת vip שהתפקיד שלו לשמור על קשר ישיר עם הלקוחות ולדאוג להם כאשר מגיעים דגמים חדשים)

דווקא התקשרו אלי השבוע ממרצדס, כדי להזמין אותי לנסיעת מבחן - אז כניראה שהפעם החליטו להפריד בין ההשקה לבין נסיעות מבחן.

אמרתי שאני אמשיך לחכות שיביאו את ה E קופה, בעוד מספר חודשים.

אני מכיר היטב את ה E היוצאת כשפעם שידרגו אותי בהשכרה באירופה. אמנם זו הייתה גרסת דיזל נחותה, אבל קשה לי להאמין שגם עם מנוע טוב בהרבה היא תהפוך למכונית לנהג.

לא חושב שמרצדס מכוונים לשם בכלל עם ה E סדאן, כך שאין לי ציפיות גם מהחדשה.

תתפלא. בזמנו, נרשמו 2 קונים פוטנציאלים רציניים לSLR (כן, לא SLK) ועוד 2 פוטנציאלים למאייבך.

תודה על המידע המעניין. הייתי בטוח שיהיה לה ביקוש כלשהו, אני מתפלא שרק שניים התעניינו ברצינות.

הניחוש שלי שלא מדובר באחד מהטייקונים הידועים, שחלקם נזהר מניקור עיניים מופרז (הניחוש לי למשל, הוא ששרי אריסון נוסעת בלקסוס היברידית, אשמח אם מישהו יאמת את הניחוש שלי), אלא באוליגרך אלמוני יחסית שישמח ששמו ייחשף לראשונה לקוראי דה-מרקר בידיעה על זה שהוא אחד מרוכשי המייבך הראשונים.

אגב, האם אתה יודע מה קרה עם רולס רויס?

אני מניח שלא הביאו את מכונית ההדגמה בזמנו כמקדמת תדמית לב.מ.וו., כי לא קשרו אז בין המותגים - אלא באמת קיוו למכור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מוכרח לציין שהE CLASS הנוכחית שברה את השיא של מרצדס עצמם בכל מה שנוגע לכיעור. מכל זווית, גם בפנים, היא פשוט נראית לא טוב וקרירה.

Insane things comes from insanely people.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

(הניחוש לי למשל, הוא ששרי אריסון נוסעת בלקסוס היברידית, אשמח אם מישהו יאמת את הניחוש שלי

דווקא זכור לי שקראתי מתישהו ראיון איתה באיזה עיתון, שבו היא אמרה שהיא נוסעת ב-BMW.

הסיבה שהיא ציינה את זה היתה בגלל שהיא צמחונית ומקפידה לא לפגוע בבע"ח, אולם רק ברכב יש לה ריפודי עור מכיון שלא ניתן להזמין את ה-BMW הזאת עם משהו אחר.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5436 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...