Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תיכוניסטים התפקדו: איך לומדים לבגרות באנגלית?

איתמר
שימו לב! השרשור הזה בן 5439 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

אני מעוניין לשפר את הבגרות באנגלית שלי.

אומנם יש לי כבר פטור אוניברסיטאי מלימודי אנגלית, אבל ציון 95 ומעלה יכול להקפיץ לי את הממוצע בגרויות ב 5-6 נק', וזה די הרבה, ריאלי להשגה וישפר משמעותית את סיכויי הקבלה שלי למחלקה בה אני מעוניין ללמוד בשנה הבאה.

בתיכון עשיתי בגרות 5 יחידות רגילה, אבל מסתבר שזה היה הנוסח הישן והיום יש שלושה שאלונים (E F G) ותהליך הבחינה שונה.

אשמח לקבל טיפים ועצות איך ומה ללמוד, תהליך הבחינה, ספרים מומלצים וכו'.

תודה,

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה יהיה מצחיק אם אומר לך שאף אחד לא לומד למבחנים האלה? :shock:

בעקרון שאלון E הוא הכי פשוט - אנסין קליל וlistening שגם הוא קליל - ממש אין מה ללמוד (אלא אם כן אתה מעוניין לפתור אנסינים? במקרה כזה אתה יכול לגשת לאתר של יואל גבע ולהוריד בגרויות+פתרונות)

שאלון F - את האמת,לא ממש יודע איך הוא הולך,כי אצלי בבית ספר היה פיילוט השנה והשאלון הזה היה על ספרות אנגלית (טוב,אז פה כן היה צריך ללמוד קצת :lol:).

*עכשיו בדקתי - הוא כמו שאלון G,כלומר אנסין וכתיבה (רק ככל הנראה יותר קל).

שאלון G - אנסין,וכתיבת פסקה על נושא מסויים. (120-140 מילים)

בעקרון הבגרויות ממש ממש פשוטות,את E עשיתי כבר 3 פעמים (לנסות לשפר 95 :shock:),ואם אתה יודע אנגלית,אז ממש לא תהיה לך בעיה לקבל 90+.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלון E זה באמת בית זונות האנסין קליל ושאלות שלא דורשות מי ידוע מה מחשבה והעמקה.ההאזנה שם זה בכלל(בבגרות תמיד מביאים טייפ ושים על גל של איזה רשת רדיו לא ידוע,אז אצלינו הטייפ לא קלט משהוא ובמקום הליסניג שמענו קובי פרץ:lol::lol::lol::lol:)

הבעיה היא עם שאלון F ו G

שניהם זה אנסין ברמה יותר גבוה וחיבור

כש ב F ובמיוחד ב G הטקסט יהיה לך מובן(אם אתה מין אנגלית) אבל השאלות דחיל רבק השאלות פשוט מפליצים לך מהתחת לכן אתה צריך המון ריכוז ולא כמו ב E שאתה פשוט מעתיק את התשובה מהטקסט שמה אתה צריך לחשוב עם הראש.

לחיבור באמת יש מה ללמוד,ובמיוחד לך שאתה לא ממש טחנת חיבורים באנגלית לאחרונה אני מציעה לעשות אחד או שניים.

בלינק הבא:http://cms.education.gov.il/EducationCMS/Units/Exams/ChomerMikud2009/InterniKaitz09.htm

תמצא לך את המיקוד לשאלונים הרלוונטיים שלך,כש ב F ו G המיקוד הוא נושא החיבור(מכתב רשמי או הבאת דעה)

שם מאוד! ממולץ ללמוד את הכללים של החיבור ב F G כי על זה נופלות המון נקודות,לדוגמא עכשיו בF במתכונת שהייתה לי לפני יומיים נדרשתי לכתוב מכתב רשמי(FORMAL LETTER) לראש העיר על רעיון של חסימת כניסת מכוניות פרטיות לירושלים בין שעות 8-17.

אתה חייב לרשום בפינה הימנית תאריך ושם שלך אחר כך שורה למעטה הקדשה מוען נמען בסדר נכון וכול השטויות האלה.

ממליץ לך לבקש לצלם או למצוא בעצמך צל איזה שמיניסת מהספר לימוד שלו כמה עמדוים של כללים(זה תמיד מופיע בסוף הספר)

הנה מצאתי לך כללים לכתיבת FORMAL LETTER http://www.sikumuna.co.il/wiki/Formal_letter

В СССР секса не было, а рождаемость была

В России секс есть, а рождаемости нет...

Вывод: рождаемость от секса не зависит

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה שולט באנגלית אז אין שום בעיה לגשת לשאלונים הנ"ל. שאלון E באמת קליל ואין מה ללמוד.

כנ"ל גם שאלון F ו-G. הדבר היחיד הוא שאתה צריך לדעת את המיקוד ולדעת איזה סוג חיבור לכתוב. מספיק לתרגל מס' פעמים על כתיבת חיבור ואתה מוכן.

הטקסטים בF וG אכן יותר מורכבים והתשובות לא מובנות וברורות(במיוחד בG, בF זה עדיין קצת צף על פני השטח) .

ישנה גם בגרות בעל פה אבל אם עשית כזאת אז אי אפשר לשפר ממה שידוע לי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש לו ציון סופי טוב באנגלית כנראה שהיה לו 100 בבגרות שבעל פה(כמו לכולם)

В СССР секса не было, а рождаемость была

В России секс есть, а рождаемости нет...

Вывод: рождаемость от секса не зависит

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תכל'ס לא לומדים למבחן באנגלית.

כמה אנשים אני שומע מהשכבה שלי אומרים: "מי לומד לאנגלית בכלל?", כמעט כולם אומרים את המשפט הזה.

כשלי היה בגרות באנגלית עם חיבור והכל, הייתי כותב חיבור או משהו, לבדוק טעויות וכאלה דברים.

יש חיבור, אז אפשר לדעת את הנושא וסתם לכתוב לעצמך חיבור ולבדוק עם בן אדם שיודע טוב אנגלית.

אז לדעתי, אפשר לקנות חוברות עם אנסינים ברמה הזאתי ושיש בהם תשובות ופשוט לקרוא, לענות ולבדוק את הטעויות שלך.

בהצלחה.

Kia Sportage, 2014 

Mazda 3,  2010

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא בטוח שיש מה ללמוד לבגרות באנגלית.

במקסימום לחזור על החוקים היבשים של השפה ועל כל הזמנים הביזארים שיש שם (Past Perfect ושות'. עדיין יש לי טראומה). אחר כך אפשר לפתור כמה מבחנים ישנים כדי לקבל מושג על אופי הבחינה וזהו.

אגב, אתה בטוח שהבגרות הזאת תעזור לך? אני כמעט בטוח שרשימת המועמדים נסגרת לפני שמגיעים הציונים של הבגרות, מה שאומר שהציון הזה לא יחשב לך בסכם.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תכל'ס לא לומדים למבחן באנגלית.

כמה אנשים אני שומע מהשכבה שלי אומרים: "מי לומד לאנגלית בכלל?"

יש בזה משהו, אבל מצד שני כל השנה מתרגלים (או מדקלמים) את מה שיהיה בבגרות ולכן למעשה מגיעים הרבה יותר מוכנים ממה שנדמה. אני לא זוכר כלום מהבגרות שלי, ובטח שלא מכיר את הנוסח החדש. אני אחפש ואפתור כמה מבחנים, נראה לי שזאת שיטת הלמידה הטובה ביותר.

אגב, אתה בטוח שהבגרות הזאת תעזור לך?

כן, סיפור ארוך :wink:

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...