Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבקש יעוץ לאופני שטח

X plane
שימו לב! השרשור הזה בן 5437 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

אני וחבר טוב שלי תמיד מדברים על זה שנצא לטיולי אופניים בשטח בשבתות. הבעיה היא שרק לו יש אופניים כרגע. מכרתי את שלי (fuji discovery 2) כמה ימים אחרי שהתחלתי לנהוג. עכשיו, 4 שנים אח"כ אני מתחיל להתגעגע לכיף שברכיבה על אופניים ואני רוצה שוב.

אין לי את הכסף שהדיסקברי עלו (כמעט 200 ש"ח אאל"ט) ואני גם לא חושב שיש לי צורך בכאלה אופניים שוב. סתם אופני הרים פשוטות לטיולים בני 5-9 שעות בשטח (שבילים בעיקר, לדעתי. לא משהו הארד-קור...) ברחבי הארץ.

דפדפתי קצת ב"יד2" וכל המושגים בלבלו אותי ואין לי מושג מה לחפש. זנב קשיח? שיכוך מלא? מה יקר? מה טוב? ממה להיזהר? וכ'ו.

אשמח לעצת מביני הפורום בעניין.

בברכה,

אורן

hagggg55 כתב:

ברשותי אייפון 3gs 32 גיג'ה בערך כ3 חודשים ואין ספק אני נהנה איתו ברמות מטורפות

אני מציע לנסות יחסי מין, לשם קבלת פרופורציה.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 34
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בלי תקציב באמת קשה לעזור אבל...

מה שהיה לך קודם הם אופני שיכוך מלא. שלדה חזקה אבל כבדה, הילוכים בינוניים מינוס, כנ"ל המזלג והבולם האחורי.

במחיר ששילמת אפשר היה לקבל אופניים אם בולם קדמי בלבד אבל הוא היה יותר טוב והיית יכול לקבל חלקים (הילוכים בלמים וכו') יותר טובים.

אם אתה מתכוון לטייל בשבילים וקצת לטפס וקצת ירידות והתקציב נמוך מומלץ לחפש אופניים קלות עם בולם קידמי בלבד.

קשה כיום למצוא אופני הרים ללא בולם קידמי.

תכונות של אופניים איכותיים:

החומר שממנו בנויה השלדה: פעם אלומיניום היה משהו נדיר והפלדה (כרומולי) שלטה. היום כולם באלומיניום אבל אפשר למצוא שלדות כרומולי משומשות. ההבדל העיקרי הוא שהאלומיניום קשיח. עכשיו כשיש בולמי זעזועים זה כבר לא כל כך מורגש אבל עדיין הכרומולי בולם את תנאי השטח בצורה חלקה יותר. מה שמצחיק זה שפעם שלדות אלומיניום היו יקרות והיתרון היחידי של האלומיניום היה שהם היו קלות ולא החלידו. היום שלדות האלומיניום על האופניים הזולות שוקלות יותר מהכרומולי של פעם.

אבל, עם שלדות אלומיניום אפשר להגיע ל-10 ק"ג ופחות ( לאופניים שלמות) ובכרומולי זה פשוט לא היה אפשרי.

משקל קל ככל האפשר : 10-12 ק"ג נחשב קל. יש קלים יותר אבל הרוב כבדים יותר. יותר כבד זה אומר שאתה עובד קשה יותר כדי לדחוף את עצמך קדימה. משקל לא מורגש במישור אבל בעליה הראשונה אתה מרגיש את זה ובגדול.

מעבירי הילוכים איכותיים קדמי ואחורי: (אחורי יותר חשוב כי הוא עובד יותר קשה): שווה ערך לdeore ומעלה של shimano. נחשב טוב. אפשר גם פחות אבל הם יהיו איטיים טיפה שאולי זה לא כל כך חשוב ואני מסכים אם זה אבל בעיקר הם ייצאו מהר מכיוון, אם הם לא איכותיים ועלולים להשבר אם סגנון הרכיבה שלך הוא אלים.

שיפטרים (ידיות הילוכים על הכידון): בגדול העולם מתחלק לשניים, gripshift ו-rapidfire אני חושב שהיה לך רפיד פייר כלומר עם הקליקים. מה שאתה אוהב, תקנה. תמיד אפשר להחליף. בגדול הקליקים יותר קלים כי כל קליק שווה הלוך ובגריפשיפט זה נכון רק לאחוריים. העיקר שיהיה לך נוח. קליקים יותר מהיר, גריפשיפט מאפשר לך אחיזה טובה יותר של הכידון. בגדול , גם המערכות הפשוטות ביותר מאוד אמינות.

גלגלי שיניים קדמיים ואחוריים: חשוב שיהיה לך הילוך טוב לטיפוס (תמיד יש טיפוס או שיפוע) כלומר בערך 34 או 32 שיניים בגלגל השיניים הגדול ביותר מאחורה. מקדימה הרכב רוב גלגלי השיניים דומים. כשהגדול הוא בערך 40 שיניים הבינוני 30 והקטן 20 וקצת.

הבולמים: יש המון סוגים, קשה גם לדעת במשומשים אם הם כבר צריכים שיפוץ למי שלא מיומן. מה שכן, תבדוק את המחיר. זה נשמע לא מקצועי אבל הטובים יקרים והזבל (באמת זבל) הם זולים.

מה שחשוב זה הטווח עבודה. בשביל מה שאתה מחפש לא צריך יותר מ80-90 מ"מ. אפשר להרחיב על סוגי הבולמים אבל בשביל שבילים ( לא אבנים ובורות) זה באמת לא חשוב. מה שהיה לך קודם זה אחד מהבולמים הכי פשוטים שיש ואם אהבת אותו אז באמת שאתה לא צריך יותר (הוא היה 65 מ"מ)

בלמים: מאמצע שנות התשעים משתמשים ב-v break. זה שיפר את איכות הבלימה וגם הזולים עושים עבודה טובה. כמובן שהם דורשים כיוון לעיתים יותר קרובות. ברקס דיסק מתחלקים לשניים: הידראולי ומכני. המכני משמעותי יותר זול ולדעתי עושה את העבודה כל עוד הוא מתוחזק היטב. דיסק זה טוב במיוחד בתנאים רטובים.

אם הגעת עד לכאן, מה שאני ממליץ זה לקנות אופניים משומשים שהיו פעם נחשבים בינוניים פלוס 1500-2500 ולשלם עליהם עכשיו מחיר של אופניים פשוטות 700-1500.

אופני הרים זולות מתאימות לעיר ולרדת מדרכות. בשטח הם יסבלו וגם אתה.

אם תרצה אני יכול להסביר גם איך לבדוק אופניים משומשות לפני קניה ועוד דברים שאולי לא ציינתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על התגובה וודו. באמת שהאופניים שלי היו כ"כ גרועות?

התקציב הוא 500 ש"ח+-.

מה אתם אומרים? ריאלי תקציב כזה ולחפש אופניים סבירות?

hagggg55 כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סביר זה עיניין יחסי.

אפשר למצוא אופניים שחדשות עלו 1000-1200 וכמשומשות הן יגיעו לתקציב שלך.

צריך בעיקר סבלנות ומישהו שמבין דבר או שניים לידך בשביל הסינון של כל הבררה.

אגב, טיולים של 5-9 שעות זה ממש לא עיניין של מה בכך, אני מקווה שאתם בכושר של רצי מרתון :roll:

מתחדשת*

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש אולי דגמים ספציפיים ששווה לחפש?

כושר סביר+, אבל לא התכוונתי רכיבה רצופה של 9 שעות... מותר לנוח לפעמים. לא עשיתי שום דבר שמגיע לי כזה עונש :)

hagggg55 כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צריך אופניים זנב קשיח , ז"א ללא בולם אחורי.

תנסה לחפש :

GT אוולנש.

ספשיליזד הארד רוק

טרק 4300

מרידה מטס.

ויש עוד הרבה כמובן.

ככל הנראה אתה תצטרך לעלות טיפה בתקציב , יותר לכיוון ה 1000 פלוס קצת.

האמת שאין לך כל כך הרבה ברירה אלא לקחת אופני מותג ולא אופני מדבקה ,

בשביל שימוש לטיולים של כמה שעות בכל פעם אתה צריך משהו שגם יהיה נוח וגם יחזיק.

כל עוד מפרקים שם 6 תימניות בלילה...המטרה מקדשת את האמצעים!
:roflmao:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, הדבר האחרון שרציתי לעשות זה להעליב אותך ואם כן , אז אני מצטער.

אם אהבת את האופניים שלך והם עשו מה שביקשת מהם, כלומר לא הגבילו אותך בשטח ולא נשברו או שהחלקים לא עשו בעיות, אז האופניים שלך היו טובות.

אני חושב שבאופניים זה בערך 70% יכולות רוכב ו30% יכולות של האופניים. יש כאלו שיגידו שאפילו 80% או 90% זה יכולות רוכב.

הכי חשוב זה אם האופניים מתאימים לך.

העניין הוא שאופניים חדשות ב-500 ש"ח הם לרוב זבל. אבל מ-800 ומעלה כבר אפשר למצוא משהו שיאפשר לך לטייל בשטח לא טכני.

אופני ההרים הראשונות היו קרוזרים עם הילוך אחד ואז באו אנשים כמו גרי פישר ושמו להם הילוכים של אופני כביש. הם שקלו קרוב ל-40 קילו והיו מתפרקות אחר ירידת הר מהירה אחת אבל היו מתחרים בהם. כך שלמרות מה שיגידו לך המוכרים בחנות, תג המחיר והטכנולוגיה הכי חדשה לא באמת קובעת כמה תהנה בשטח.

מנסיוני, הכי משתלם לחפש אופניים משומשות שהיו יקרות פעם והיום הם נמכרות במחיר שווה לכל נפש.

היתרון הוא שרוב האנשים שקונים אופניים טובות לא באמת משתמשים באופניים הרבה ואחרי שהם צוברות אבק מחוסר שימוש הם מגיעות לחנויות או ללוחות כיד שניה וזה הזמן לחטוף אותם. בניגוד לרכבים, הבלאי שלהם לא נורא. הכל מודולרי אז אפשר לתקן כל חלק או להחליף בעלויות קטנות יחסית. תמצא חנות אופניים טובה שבה התיקונים זולים והאנשים מקצועיים.

לדוגמא, קניתי פעם אופניים מצוינות עם גריפשיפט. לא סבלתי את זה אז הזמנתי באיביי שיפטרים של דאור LX משומשים טיפה ב-כמה עשרות דולר.

אל תפחד לקנות אופניים משומשים, יש הרבה מציאות, אל תשכח שיש הרבה אנשים מתלהבים שקונים אופניים יקרות עם רצון רב לרכב אבל אחרי שביקרו פעמיים בשטח ונסעו 10 פעמים בשכונה, איבדו את הענין באופניים.

אני אף פעם לא קניתי אופניים חדשים מהשקית. (או יותר נכון מהארגז)

בכל מקרה, לא משנה מה תקנה, העיקר לצאת, למצוא מקום לרכב למצוא את הזמן, להעמיס את האופניים על האוטו ולרכב. החלק של הקנייה הוא הכי קל. כמו שאמרו, יש אינסוף דגמים אבל מה שחשוב זה מה יש כרגע בשוק.

הנה לינק למוזיאון אופני הרים בארה"ב :

http://mombat.org/MOMBAT/bike_list.html

http://mombat.org/MOMBAT/history.html

מדהים איך התקדמה התעשייה הזאת ב-20 וקצת שנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניסיון: אם האופניים זולות ולא מקצועיות, אתה תתייאש מהתחביב הזה מהר מאוד, וחבל.

כשיש לך זוג אופניים מקצועי, הרכיבה נהיית הרבה יותר קלה, ולפתע אתה מגלה שאתה יכול להגיע למקומות שעם זוג אופניים זול אתה יכול רק לחלום עליהם.

בנוסף, כפי שנאמר, מה שיפה באופניים זה שהכל מודולרי, כך שאם יש חלק מסויים שלא מוצא חן בעיניך, בעלות נמוכה יחסית אתה יכול להחליף אותו למה שבא לך. הדבר היחיד שלא ניתן להחליף זה את השילדה, ולכן שווה להשקיע בשילדת אלומניום טובה וקלה ככל שהתקציב מאפשר.

לגבי ציוד היקפי: אם אתה באמת מתמיד, אתה תגלה שמעבר לפדאלים SPD עם נעליים תואמות זה פינוק שלא מהעולם הזה, אולם מדובר בפריט שהוא יחסית לא זול (נכון לתקופה שבה אני רכבתי, שזה היה די מזמן. יכול להיות שמאז דברים השתנו).

חולצת רכיבה אפשרי לקנות יד שניה, אולם קסדה, כפפות ומכנסיים רק יד ראשונה!!

לא לשכוח להצטייד במשאבה טלסקופית המתחברת לשילדה מתחת למנשא הבקבוק (אני אהבתי את הסוג הדו-כיווני) וכמובן ערכה לתיקון תקרים.

אם אתה רוצה להתפנק, שים גם ספידומטר דיגיטלי של VDO או CAT EYE, כך שתדע כמה רחוק נסעת.

זהו בגדול. לצערי, כבר כמה שנים שלא יצא לי לעסוק בתחביב המדהים הזה, וסביר מאוד שאני אכתוב כאן עלויות שהן בכלל לא רלבנטיות לימינו, לכן אעצור בנקודה הזאת.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהו מוכר ביד 2 את האופניים היו לך ב-500 ש"ח

תחפש מס' מודעה: 6109065

כמו שאמרתי, תחפש משהו קל עם זנב קשיח ובולם קדמי וחלקים איכותיים.

המחירים ביד 2 נראים קצת יקרים אבל תבדוק פה: http://www.bikepedia.com/

לרוב יש מחירים. תכפיל פי ארבע ותוסיף עוד קצת (בערך 15%) ותראה כמה הם עלו כשהיו חדשות ככה תהיה מוכן למיקוח.

וכמה ישנות הם.

מאוד חשוב לדעת איזה מידה מתאימה לך (20 או 18 או אולי 15-16) ואל תקנה אופניים קטנות או גדולות מדי.

לפעמים יש אופניים ממש נחמדות והמחיר טוב אבל התאמת רוכב לאופניים היא אולי הדבר החשוב ביותר במיוחד בנסיעות ארוכות בשטח.

בהצלחה. תפרסם בפורום דברים שאתה מוצא, אולי נוכל לעזור לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי אני אחפש את הדגמים הללו. תודה.

אבל לגבי העלאת התקציב אין סיכוי. גם ככה תכננתי בהתחלה להוציא לא יותר מ300 ש"ח וזה כבר מתיחה של התקציב ל500. סה"כ אני כולה הולך לטייל כמה שעות בשטח בשבילים פעמיים בחודש. לא משהו מטורף ואני לא הולך להתחיל להתחרות בשום דבר. סתם לכיף. אני בכ"ז חייל ו500 ש"ח זה לא מעט.

וודו, ראיתי את המודעה אתמול. אבל זה נראה לי זול מדי 500 ש"ח. משהו בטח לא בסדר שם. לא? ובכל מקרה, היו לי הרבה תקלות עם ההילוכים בדיסקברי 2 שלי. לא רוצה שוב את אותו זוג. והן גם די כבדות. ואיך אני יודע איזה מיד אני? אני 1.68 מ', ואני זוכר שהמידת גלגלים של הדיסקו' היו 26'. מה זה אומר על מידת השלדה? איזה אני צריך?

את התגובות אני אוכל לראות רק בשבוע הבא (אני בבסיס) אז לא להיפגע שאני לא עונה במהלך השבוע.

תודה

אורן

hagggg55 כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צריך שילדה מידה 18 או 17.5

26 אינץ זה מידת הגלגלים וזה סטנדרטי לאופני הרים.

כנס לחנויות אופניים לפעמים יש מציאות. גם במחיר שאתה מחפש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבל על הכסף שלך

רק זוג צמיגים טובים עולים קרוב למחיר שציינת

מוכר סטים קומפוננט ומגברים ברמה גבוהה לרכב!

טוויטרים HYBRID AUDIO L1 PRO + L1V2

מידריינג Hybrid Audio L4

מגברים לרכב - TRU TECHNOLOGY S44 - \ TRU TECHNOLOGY S45

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין מה לעשות עם 500 ש"ח, אפילו ביד שנייה, ברכיבות "רציניות".

עם אופניים במחיר כזה תסתדר יפה מאוד ואפילו שנים רבות בעיר,

ומדי פעם תוכל לנסוע בעדינות בדרכי עפר טובות - כאלה שגם מכוניות פרטיות נוסעות בהן.

כל דבר אחר פשוט ישבור את האופניים.

אם יש לך מזל כמו שלי היה מזל כשהייתי קטן, תוכל לבצע טיולים ארוכים יחסית בשבילים טובים,

אבל זה הימור מאוד בעייתי. לי הספיקה רכיבה קצרה מחוץ לשביל כדי לשבור קראנק,

בלי שום התפרעות. יש עוד סיפורי זוועה כאלה ברשת.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...