Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

העברת בעלות רכב מאדם שנפטר - מה הפרוצדורה?

SMoKeR
שימו לב! השרשור הזה בן 5488 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב,

סבי ז"ל נפטר לא מזמן.

הרכב אמנם רשום על שמו אך בפועל הרכב שייך לי ואני הנהג היחיד המשתמש בו.

בזמנו בחרתי שלא לעשות העברת בעלות מחמת ירידת ערך הרכב אך כרגע אין ברירה והרכב חייב לעבור בעלות.

לצערי הרב סבי לא ציין בצוואתו שום סעיף הנוגע לרכב.

כיצד אני מעביר את הרכב על שמי?

האם אפשר לעשות זאת ללא עו"ד?

אם אפשר לקבל הסבר מפורט של כל התהליך זה מאוד יעזור.

לנטרה 95'

חדש בפורום :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מזמן היה דיון על כך. אם יש צוואה רק היורשים החוקיים יכולים להעביר בעלות על הרכב על שמם.

אם אין - יורשים טבעיים, שהם האישה והילדים. אתה לא בקומבינה משום צורה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוסף לאמור לעיל-באין צוואה\לא כתוב בה אחרת הרכוש מתחלק בצורה מסוימת בין היורשים הטבעיים. יש למנות עורך דין למנהל העיזבון והוא אמור למכור את הרכב\רכוש\נכסים ולחלק זאת בין היורשים הטבעיים. חלוקת האחוזים נקבעת על פי חוק (בדיני הירושה). האם חייבים עורך דין? אני מניח שאין חובה כזאת בחוק, אבל רצוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכברוני ו Z4 תודה על התגובה אבל כמה הערות-

היורשים הטבעיים היחידים שיכולים להיות הם אבי ואחותו (סבתי ז"ל אינה בין החיים יותר)

ושניהם מודעים טוב מאוד לכך כי הרכב שייך לי ומוכנים להצהיר על כך

הפחד שלי הוא שלשניהם יש חובות גדולים לגורמים מסויימים (עירייה וחובות כספיים מעסקים שכשלו)

לאבי אסור שיהיה בכלל נכסים על שמו אחרת הם יוחרמו מיד

מה אני עושה?

לנטרה 95'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מניח שלסבא ז"ל היו נכסים כלשהם (בית, חסכונות וכד').

לפי דבריך אם האבא והדודה ירשו משהו, מן הסתם הכל ילך לנושים.

יעוץ עם עו"ד יציג לכם את האפשרויות ויפה שעה אחת קודם.

לא תמיד העידכון לגבי אדם שנפטר הוא מיידי במשרד הפנים ומשרד הרישוי. בחלון הזמן הזה עדיין אפשר להעביר בעלות באמצעות יפוי כוח (אם הסבא חתם עליו מראש) וכמובן אם עדיין יש לכם את תעודת הזהות של הסבא.

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמיר שלום!

לסבא היו נכסים כמובן. בית על שמו לא היה, אך עסק ותכשיטים וכ'ו כן היו.

לצערי הרב לא דאגתי שסבי יכניס לצוואתו סעיף הנוגע לרכב, לא חשבתי קדימה וסבי נפטר בהתראה קצרה, היו סימנים אחרונים שזה עומד לקרות אבל הכל קרה כל כך מהר.

אסור שהרכב יעבור לידי אבי ודודתי כי ברגע שזה יקרה אני מאבד את הרכב שלי.

אבי שקוע בחובות והוא משלם תיקים עד היום. כל נכס שירשם על שמו יעוקל באותו רגע.

לנטרה 95'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפרוצדורה הרגילה מוצגת לעיל. המצב שאתה מתאר הוא מצב שזקוק לפיתרון משפטי מסוים (במידה וקיים כזה) אותו יוכל לתת לך עורך דין מומחה לענינים מסוג זה.

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תיקח את דברי הבאים כהמלצה לעבור עבירה - אבל שווה בהחלט ניסיון, אם יש לך ת"ז של סבא:

1. הדפס טופס ייפוי כוח.

2. חתום עליו בשמו של סבא.

3. בוא עם התעודה של סבא לדואר.

4. העבר בעלות.

יש סיכוי סביר ביותר שמחשבי משרד הרישוי עדיין לא התעדכנו בפטירתו של הסבא ואתה תחמוק מתחת לרדאר.

שווה לנסות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין צורך במרמה.

על בני או בנות סבך לפתוח תיק דיון בבית דין רבני בנושא עזבונות שלא נרשמו בצוואה המקורית.

בדיון עצמו על כל הצדדים להסכים שרכבו של סבך יעבור לרשותך בלבד.

עם קבלת צו הירושה המורה כי רכבו של סבך יעבור אליך בלבד, גש למשרד הרישוי עם פסק דין זה והרכב ירשם על שמך ללא שינוי במספר בעלויות/ידיים של הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

smoker,

קרא שוב את הודעתי הקודמת.

הם כתובים שחור על גבי מסך.

אין צורך שתחזור על דברים שכבר נאמרו.

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5488 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...